Histerektomi (Rahim alma ameliyatı) olanlar

Canikox

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.403
5.952
Selamlar.
Rahmini aldıranlar sonrasında neler yaşadıklarını paylaşabilirler mi?

Son düzenleme:
Merhaba geçmiş olsun öncelikle, annem 4 ay önce oldu ameliyatı 3 hafta ben baktım, sonra evine gitti sadece ayakta olan işleri yaptı, 1, 5 ay sonra yavaş yavaş kendi işini Yapmaya başladı, ilk zamanlar ağrısı oldu haliyle ağrı kesicilerle idare etti, göbeği vardı annemin dikiş yerlerine gelmesin diye korse takmamızı önerdi doktoru, 2 hafta kadar da pansumanını yaptım, sezeryan gibi kesisi var, şimdi çok iyi şükürler olsun, Sizinde bu ameliyatı olmanız gerekiyor

Merhaba geçmiş olsun öncelikle, annem 4 ay önce oldu ameliyatı 3 hafta ben baktım, sonra evine gitti sadece ayakta olan işleri yaptı, 1, 5 ay sonra yavaş yavaş kendi işini Yapmaya başladı, ilk zamanlar ağrısı oldu haliyle ağrı kesicilerle idare etti, göbeği vardı annemin dikiş yerlerine gelmesin diye korse takmamızı önerdi doktoru, 2 hafta kadar da pansumanını yaptım, sezeryan gibi kesisi var, şimdi çok iyi şükürler olsun, Sizinde bu ameliyatı olmanız gerekiyor
Çok geçmiş olsun. Açık ameliyat oldu sanıyorum. O yüzden o kadar uzun zaman almıştır iyileşmesi. Ben laparoskopik olacağım. Kanama vs oldu mu sonrasında?

Çok geçmiş olsun. Açık ameliyat oldu sanıyorum. O yüzden o kadar uzun zaman almıştır iyileşmesi. Ben laparoskopik olacağım. Kanama vs oldu mu sonrasında?
Evet açık ameliyat oldu, birde benim annem menepoza da girmişti fark eder mi bilmiyorum 58 yaşında şuan, kanaması hiç olmadı

Çok geçmiş olsun acaba hangi ilde oldu anneniz ameliyatı bende annem için doktor hastane arayisindayim

Konu güncel mi bilmiyorum ama yazmak istedim. Benim de başımda hamilelikten kalma plesantanın rahim dokusu içine girmesi nedeniyle sorunlar var. 6 ay önce yaklaşık doğum yaptım. Bu süreçte devam eden kanamalarım oldu. 1 Küretaj 1 histeroskopi oldum. Fakat plesanta parçasının alındığı yerde tekrar çıktığı görüldü ultrasonda. Doktor demek ki bu kalıntıların devamı var doku içinde dedi. Daha 30 yaşındayım. Ama araştırdığım kadarıyla en son çare rahim alınması olabilir. 1 yıl beklenir çeşitli operasyonlar sonucunda hala bu kalıntı gitmezse rahim dokusundan mecbur kalabilirim rahim aldırmaya. Çok korkuyorum.. Yaşayanlar sonrasını paylaşabilir mi? Nasıl bir süreç? Çok ağır mı geçiyor sonrası ağrı, sızı, kanama?

X