Histereskopi sonrası sancılı adet

Snysnysny

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2021
100
107
37
İyi akşamlar hanımlar..

24 aralıkta histereskopi oldum. Rahmimde kalp şeklinde perde ve polip vardı. Ameliyattan çıktıktan sonra 12-13 gün kahverengi olan akıntılarım oldu. Öyle ağrım sızım pek olmadı. Rahat geçirdim adet olana kadar o süreci. Doktor TARLUSAL 5MG ve ESTROFEM verdi. Onları kullandım bitti. İlaçlar bittikten 3 gün sonra yani normal adet olma günümden tam 11 gün sonra adet oldum.

Şuan adetimin dördüncü günündeyim. Diğer adetlerim gibi çok kan gelmiyor. Normalden çok çok az.. Fakat öyle bir acı yaşıyorum ki ben hayatımda böyle adet sancısı çektiğimi hatırlamıyorum. Şuan bunları yazarken bile acıdan kıvranıyorum, dayanamıyorum. Ağrı kesici içtim. Kasık ağrısı ile beraber rahim ağrısı da yaşıyorum. Ağrıdan yerimde duramıyorum. Tabiri caizse rahmimin her yeri cayır cayır yanıyor. N'aptıysam kar etmedi. Şuan gideceğim bölüm mesai saatlerinden dolayı kapalı. Ancak acile gidebilirim. Onlarında tek yapacağı ağrı kesici iğne biliyorum. (artık geçmezse mecbur gideceğim)

Doktorum adet bitiminden sonra kontrole gelmemi söyledi. Doktora gidince bu şikayetlerimi dile getireceğim ama lütfen benim gibi böyle bir durumla karşılaşan varsa bana bilgi verebilir mi?

Bu yaşadığım acı, sızı normal mi? Adetim normalden çok daha az geliyor. Sizde de böyle durum yaşandı mı? Yapışıklı olmuş olabilir mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun öncelikle. Bende tüp bebek için histereskopi oldum. Ameliyattan çıktıktan sonra kanamam oldu. Ağrım oldu. Ama bunların hepsi 4. Gün azalarak sürdü.yani 4. Gün ağrı kanama bitmiştir. Sadece Regl günüm tam tarihinde olamadım 2 gün gecikti. Oldum sonra normal regl ağrısı gibi oldu bitti. Bendede polip filan temizlediydi. Ama senin bu kadar ağrının olması enteresan açıkçası. Bana göre benim yaşadığım ameliyata göre bu kadar acı, sızı normal değil. Üzmek istemem sizi ama. Dikkat edin kendinize bir an önce doktorunuza danışın.

Cevabin icin tesekkurler canim.
Agri kesiciyi ictikten sonra sancim cok sukur kesildi ama yine de doktora bunlari soyleyecegim. Umarim yapisiklik falan yoktur.

Hayatimda boyle bir adet sancisi yasamamistim. Ozellikle adetin ilk gunu ve bugun agrim cok siddetliydi.

Cevabin icin tesekkurler canim.
Agri kesiciyi ictikten sonra sancim cok sukur kesildi ama yine de doktora bunlari soyleyecegim. Umarim yapisiklik falan yoktur.

Hayatimda boyle bir adet sancisi yasamamistim. Ozellikle adetin ilk gunu ve bugun agrim cok siddetliydi.
Sana ameliyattan önce arkadan fitil koymadılar mı o ağrı kesici oluyor. Allah şifanı versin. İnsallah.

Amin.. Tesekkur ederim

Evet koydular. Hem de art arda iki tane koydum ameliyattan once. Fakat benim kullandigim fitil agri kesiciden ziyade mikrop iltihap enfeksiyon varsa onlari gidermek icindi.

Zaten adetime kadar hicbir sorun yasamadim. Oyle agrim sizim hic olmadi ameliyattan sonra. Fakat adetim nedense sancili geciyor. Arada siddetli agri oluyor. Dedigim gibi adetin ilk gunu ve dun aksam cok siddetliydi adet sancim. Suan cok sukur iyiyim.

Bu konuyu actiktan sonra kk` de arastirma yaptim. Histereskopiden sonraki ilk adeti cok sancili gecenler var. O beni biraz rahatlatti. Adetten sonra kontrole gidicem. Insallah her sey yolundadir.

Konunun ustunden cok zaman gecmis ancak suan ayni durumdayim histeroskopiyle polip ameliyatindan sonra ilk adetin birinci gunundeyim cok agrim vardi oyleki ayaga kalkamiyordum agri kesici ictim ancak hala biraz hafiflesede devam ediyor sizin sonra normale döndümü sonraki adetlerinizde merak ettim

Bende 11 haziranda polip ameliyatı oldum, bir hafta sonra adet oldum, bencede ağrı çok oldu, bugün adetimin 9. Günü hala lekelenme gibi devam ediyor, bende anlamadım, dr aradım 10 Günü geçerse gel dedi

Çok geçmiş olsun öncelikle. Bende tüp bebek için histereskopi oldum. Ameliyattan çıktıktan sonra kanamam oldu. Ağrım oldu. Ama bunların hepsi 4. Gün azalarak sürdü.yani 4. Gün ağrı kanama bitmiştir. Sadece Regl günüm tam tarihinde olamadım 2 gün gecikti. Oldum sonra normal regl ağrısı gibi oldu bitti. Bendede polip filan temizlediydi. Ama senin bu kadar ağrının olması enteresan açıkçası. Bana göre benim yaşadığım ameliyata göre bu kadar acı, sızı normal değil. Üzmek istemem sizi ama. Dikkat edin kendinize bir an önce doktorunuza danışın.
Kime oldunuz acaba polip için ameliyat benmde olmam gerekiyorr

X