Histeroskopi ameliyatı olan var mı

rosmari335

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
240
149
34
Merhabalar. Tüp bebek tedavisi görüyorum. Hekimim yumurta toplamadan sonra rahimdeki perdeden dolayı histeroskopi ameliyatı olmam gerektiğini söyledi.
Dün çok şükür opu yapıldı. Güzel haberler bekliyoruz inşallah.
Doktorum ameliyatla ilgili iki gündür hiç konuşmadı. Şu an embriyo süreci önemli olduğu için ben de sormadım ama kafam takılıyor. Daha önce bu ameliyatı olan var mı? Hemen ilk adetten sonra olabiliyor muyum? Ameliyattan ne kadar sonra transfer gerekli? Ameliyat zor bir ameliyat mı, ertesi gün çalışmam sorun olur? Opudaki gibi hafif anestezi mi kullanılıyor yoksa hava verecekleri şekilde normal ameliyatlardaki gibi bir anestezi mi olacak?
Deneyimlerini birileri varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Ben oldum
Adet bitiminden sonra 1 hafta içinde yapılıyor
Ameliyattan sonra 2 Ay dinlenme süreci oluyor transfer için
Ameliyat sonrası doktor 10 gün rapor verdi küçük küçük kanamalar devam ediyor o süreçte
Zor bir ameliyat değil genel anestezi olmuştum ben
Gazaniz mübarek olsun

Merhabalar. Tüp bebek tedavisi görüyorum. Hekimim yumurta toplamadan sonra rahimdeki perdeden dolayı histeroskopi ameliyatı olmam gerektiğini söyledi.
Doktorum ameliyatla ilgili iki gündür hiç konuşmadı. Şu an embriyo süreci önemli olduğu için ben de sormadım ama kafam takılıyor. Daha önce bu ameliyatı olan var mı? Hemen ilk adetten sonra olabiliyor muyum? Ameliyattan ne kadar sonra transfer gerekli? Ameliyat zor bir ameliyat mı, ertesi gün çalışmam sorun olur? Opudaki gibi hafif anestezi mi kullanılıyor yoksa hava verecekleri şekilde normal ameliyatlardaki gibi bir anestezi mi olacak?
Ben histereskopiyle beraber laparoskopi de oldum genel anestezi altında yapıldı. Histereskopi çok basit bi işlem ama laparoskopi den dolayı ben 3 saatlik bi ameliyat geçirdim ona rağmen ilk adetimi kendi günümde oldum ve hemen o ay transfer yapıldı ve potifi gördüm. Bekleme süresi doktordan doktora değişiyor sanırım. Bu arada çok basit bir işlem ertesi gün bile normal hayatınıza devam edebilirsiniz

Ben oldum
Ameliyat sonrası doktor 10 gün rapor verdi küçük küçük kanamalar devam ediyor o süreçte
Gazaniz mübarek olsun
10 gün çok uzunmuş. Ben opu günü bile çalışmayı düşünen biriyim. Dayanabilirim gibi geliyor ama 10 gün dediğiniz için biraz korktum açıkçası.
Hafta sonu yaparlar mı peki? Kendi isteğimize bağlıysa cumartesi yapılsa 2 gün dinlenmek iyi olabilir.

Ben oldum
Gazaniz mübarek olsun
Çok geçmiş olsun bu arada. Ve de teşekkür ederim 🌼

Ben histereskopiyle beraber laparoskopi de oldum genel anestezi altında yapıldı. Histereskopi çok basit bi işlem ama laparoskopi den dolayı ben 3 saatlik bi ameliyat geçirdim ona rağmen ilk adetimi kendi günümde oldum ve hemen o ay transfer yapıldı ve potifi gördüm. Bekleme süresi doktordan doktora değişiyor sanırım. Bu arada çok basit bir işlem ertesi gün bile normal hayatınıza devam edebilirsiniz
Her şey ardı ardına ve çok yolunda gitmiş. Sizin adınıza çok sevindim. Bebeğinizle çok mutlu bir hayatınız olur umarım.
Ertesi gün dönebilecek durumda olursam çok güzel olur gerçekten. Teşekkür ederim

Merhaba geçmiş olsun. Ben Mayıs ayında kürtaj oldum yapışıklık oluşmuş büyük bir alandı. Aralık ta histereskopi oldum. Genel anestezi ile yapıldı ertesi gün baş ağrım vardı. Bı de yorgunluk hali, karın ağrım öyle çok olmadı. İşe baslayabilirsiniz yani ama dikkat edin yine de kendinize. İlk adetim tam gününde oldu. Tekrar yapismasin diye jel konuslmustu bu nedenle bir adet ara verdim. ikinci adeti oldum transfer hazırlığına başladık. Mart in başında transfer olacak inşallah. Hakkımızda hayırlısı olsun her şeyin inşallah sağlıkla kavuşuruz 🙏

Merhaba geçmiş olsun. Ben Mayıs ayında kürtaj oldum yapışıklık oluşmuş büyük bir alandı. Aralık ta histereskopi oldum. Genel anestezi ile yapıldı ertesi gün baş ağrım vardı. Bı de yorgunluk hali, karın ağrım öyle çok olmadı. İşe baslayabilirsiniz yani ama dikkat edin yine de kendinize. İlk adetim tam gününde oldu. Tekrar yapismasin diye jel konuslmustu bu nedenle bir adet ara verdim. ikinci adeti oldum transfer hazırlığına başladık. Mart in başında transfer olacak inşallah. Hakkımızda hayırlısı olsun her şeyin inşallah sağlıkla kavuşuruz 🙏
Çok teşekkürler yanıtınız için. Çok geçmiş olsun.
Umarım çok yakında çift çizgiyi görürsünüz. Çok emek vermiş Çok yol almışsınız. İnşallah karşılığını pek yakında alırsınız.
Aminn , İnşallah Allah isteyen emek veren herkese hepimize versin 🙏

10 gün çok uzunmuş. Ben opu günü bile çalışmayı düşünen biriyim. Dayanabilirim gibi geliyor ama 10 gün dediğiniz için biraz korktum açıkçası.
Hafta sonu yaparlar mı peki? Kendi isteğimize bağlıysa cumartesi yapılsa 2 gün dinlenmek iyi olabilir.
En azından narkozu atmak için bir kaç gün müsade edin kendinize

Ben oldum
Gazaniz mübarek olsun
Histereskopi den sonra ilişki yasağı ne kadar

Merhabalar ben iki kez oldum histereskopi rahimdeki perdeden dolayı merak etmeyin korkulcak birşey yok aynı gün bile taburcu yapabilir doktor ağrısız acısız kısa süren bı işlem geçmiş olsun.
Adet bitiminden hemen sonrada yapabilir doktorunuza kalmış

Merhabalar ben iki kez oldum histereskopi rahimdeki perdeden dolayı merak etmeyin korkulcak birşey yok aynı gün bile taburcu yapabilir doktor ağrısız acısız kısa süren bı işlem geçmiş olsun.
Adet bitiminden hemen sonrada yapabilir doktorunuza kalmış
İnşallah sıkıntısız atlatırım. Çalıştığım için rapor almam da sıkıntı oluyor. Hafta sonu yapma imkanları olursa belki 2 günde toparlar rapor kullanmadan süreci atlatmış oluruz.
Çok teşekkür ediyorum, geçmiş olsun 🌼

Arkadaşlar merhaba bende histereskopi oldum 3 parça et beni gibi parçalar alınmış hatta parçalarımı da gördüm göze küçük ama gebelik için ne kadar büyük bir parçaymış aslında. mercimek gibi küçücük parçalar doktor başka birşeyin yok temiz dedi ilk çıktığımda anestezim biraz ağırdı hatta karnım resmen adet olacakmışım gibi ağrıyordu hemşireye söyledim kendime gelince serum taktı. İlk lavaboda kanamam çok oldu sonra azaldı çok şükür. Doktoruma ağrım var deyince bi ultrasonla üstten baktı birşeyin yok ağrın ve kanamam olacağını söyledi kanamam azaldı ama ağrım azalmadı sanırım alınan yerler ağrıyor inşallah güzel sonuçlar alırız. Benim gibi sadece parça alınıp pozitif gören oldu mu .

X