Histeroskopi Sonrası Adet Gecikmesi

outoffit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
631
464
30
Kızlar merhaba, hayırlı kandiller öncelikle 🌸
Bu ayın 22’sinde (Sat’a göre 11. Günde) Histeroskopi ameliyatı oldum. Rahim duvarında kalınlaşma ve polipler nedeniyle. Öncesinde bir yıl süresince doğal gebelik oluşmamıştı. Tüp filmi normal çıktı hormon değerlerim vs normal değerlerde. Bir hafta sonra yani Sat’a göre 18. günde kontrole gittim doktor rahim duvarının incelediğini, normal göründüğünü ancak her iki tüpte de yumurta göremediğini söyledi. Progesteron bakalım dedi ona da bakılamadı kontrol muayenesi olduğu için. Velhasıl bu ayın 8’inde ya da 9’unda adet olmam gerekiyordu olmadı. Adetlerim hep düzenlidir 27-28 en fazla 29 günde olur. 31. gündeyiz hani çok geçmedi ama hiç adet belirtim yok. Ben normalde bir hafta önceden anlarım yaklaştığını her yerim ağrır, aşırı ağrılı sancılı geçer. Bu sabah test yaptım negatifti bu arada. Doktor Histeroskopi adet gecikmesine yol açmaz diye çok kısa bir açıklama yaptı kontrolde sorduğumda. Bense en az bir hafta daha adet olacakmış gibi hissetmiyorum. Uzun yazdım, hakkınızı helal edin. Benzer bir durum yaşayanınız olmuş muydu? Adet görmek için beklediniz mi yoksa ilaç mı kullandınız? Kaç gün daha olmazsam doktora gitmek normal sizce? Bir de Histeroskopi sonrası ne kadar sürede hamile kaldınız?

Merhaba, outoffit outoffit adet oldunuz mu? Bende polip ve kalınlasma sebebiyle histeroskopi oldum, adet gecikmesi yaşıyorum bende.

Merhaba, outoffit outoffit adet oldunuz mu? Bende polip ve kalınlasma sebebiyle histeroskopi oldum, adet gecikmesi yaşıyorum bende.
Merhaba, oldum canım 4 günlük bir gecikmeyle. Adet sancılarım her zamankine kıyasla şükürler olsun ki azalmıştı kanamam da 3-4 gün sürerken bu kez bir hafta sürdü ama daha dengeli oldu. Eskiden 2 gün bayıltacak seviyede olur sonra bir anda kesilirdi. Şu an yumurtlama günlerindeyim ve benim her ay bugünlerde de kanamam oluyordu. Bu kez olmadı 🙏 Dün doktora gittim yumurta takibi için doktor tüm bu şikayetlerimin muhtemelen polip kaynaklı olduğunu söyledi.

Bende dün oldum histeroskopi adet olmama az vardı acaba benimdeki geçikecek
Adet bitiminden sonraki bir hafta içinde yapılması öneriliyor canım histeroskopinin. Adet olmana az kala nasıl yapmışlar anlayamadım. Gecikme olmayacaktır diye tahmin ediyorum ama belli olur birkaç güne 🌸

Doktor muayene ederken gösterdi rahimdeki bu ayki kanamayi bende az kaldı dedim regl zamanıma birsey demedi özel jinekolog kadındı bir sakıncası olsa söylerdi sanırım devletten bana hayir yok bende özel doktora gittim

Anladım canım. Hayırlısı olsun. Gecikse de takma kafana işlem sonrası normal de. Bak benim de gecikti stres oldum ama sonrası o kadar güzel ve normal ilerledi ki şükrettim 🙏 Gerçekten yaşayan bilir o sancıları. Allah kimseye yaşatmasın 🙏

Kızlar merhaba, hayırlı kandiller öncelikle 🌸
Bu ayın 22’sinde (Sat’a göre 11. Günde) Histeroskopi ameliyatı oldum. Rahim duvarında kalınlaşma ve polipler nedeniyle. Öncesinde bir yıl süresince doğal gebelik oluşmamıştı. Tüp filmi normal çıktı hormon değerlerim vs normal değerlerde. Bir hafta sonra yani Sat’a göre 18. günde kontrole gittim doktor rahim duvarının incelediğini, normal göründüğünü ancak her iki tüpte de yumurta göremediğini söyledi. Progesteron bakalım dedi ona da bakılamadı kontrol muayenesi olduğu için. Velhasıl bu ayın 8’inde ya da 9’unda adet olmam gerekiyordu olmadı. Adetlerim hep düzenlidir 27-28 en fazla 29 günde olur. 31. gündeyiz hani çok geçmedi ama hiç adet belirtim yok. Ben normalde bir hafta önceden anlarım yaklaştığını her yerim ağrır, aşırı ağrılı sancılı geçer. Bu sabah test yaptım negatifti bu arada. Doktor Histeroskopi adet gecikmesine yol açmaz diye çok kısa bir açıklama yaptı kontrolde sorduğumda. Bense en az bir hafta daha adet olacakmış gibi hissetmiyorum. Uzun yazdım, hakkınızı helal edin. Benzer bir durum yaşayanınız olmuş muydu? Adet görmek için beklediniz mi yoksa ilaç mı kullandınız? Kaç gün daha olmazsam doktora gitmek normal sizce? Bir de Histeroskopi sonrası ne kadar sürede hamile kaldınız?
Bnde 19 aralıkta hsg filmi çkindm ve reglm iki aydr üç gün geçikmeli oldu inş bu ay regl olmam her ay cnm daha çok yanıyor 19 aydr gebelik yok öncesi bir dış gebelik geçirdm tüpler zarar görmedi açık hiçbir sorun yok ama hamile kalamıyorum rabbim inşallah bizede sağlıklı hayırlı en kolayından bir hamilelik geçirmeyi nasip eder bizde bu güzel duyguyu en kısa zamanda tadarız☺️☺️

X