Hızlı Ev Temizliği??? Yardım

jannagray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2015
65
32
arkadaşlar tek başıma yaşıyorum gelen gidenim çok oluyor ev de küçük hem dağılıyor hem kirleniyor. en titiz oldugum yer banyo ve mutfak ama. öğrenci oldugum için hızlı bir temizlik istiyorum. banyoyu mutfağı neyle temizlemesem daha kolay ve zamandan kazanırım. teşekkürler.

Bimden guldal yogun camasir suyu al..kutusu ayni domestosa benzer..daha uygun fiyati ve cok guzel temizliyor.
Birde cif krem.
Banyo tuvalet icin ikisi yeter

çamaşır suyu ve cif arada porçöz dök kireç olmasın... ben gün aşırı temizlerim o yüzden kolay temizleniyor.

Silent_wopost: 43529441 .!.:
Bimden guldal yogun camasir suyu al..kutusu ayni domestosa benzer..daha uygun fiyati ve cok guzel temizliyor.
Birde cif krem.
Banyo tuvalet icin ikisi yeter
Kesinlikle ikisi piril piril yapar :)

cnm benim eger ki evin cok pisse ve aniden misafirin gelecekse yuzeysel temizlik isini gorur:oops: bunun icin islak mendil hayat kurtair. Lavabo icinde sabunu avucuna dok ovala islak lavaboyu kopurt durula 2 dk ni almaz parlak durur su lekesi olmaz temiz gibi duruo yani :KK70: ayni sekilde klozet kapak altlarinida hizlica islak mendille alabilirsin. temiz havlu temiz sabun her zaman elinin altinda olursa eskileriyle degistir oldu bitti. :oops:

Küçük evi toplamak daha kolay olur bence. Banyo ve mutfak için cif tüm yüzeyler önerebilirim. kullanışlı ve ekonomik sana da uygun hem kullanımı kolay o açıdan. Derslerinde başarılar canım..

kızlar sizin de banyoya kullandığınız aynı banyo haricinde salon+mutfak+yatak odası vs. yerlere kullandığınız vileda ayrı mı?

kızlar sizin de banyoya kullandığınız aynı banyo haricinde salon+mutfak+yatak odası vs. yerlere kullandığınız vileda ayrı mı?
Benim mutfak için kullandığım ayrı. Ama diğer kalan alanlar için aynı kovayı kullanıyorum. Deterjanda yine diğer arkadaşlar gibi cifin tüm yüzeyleri sanırım kullanmayan kalmadı :KK48:

benim evim açık mutfak o yüzden mutfağa ayrı kullanmıyorum ama banyo için mesela banyoyu yaptığım vileda ile tüm evi temizleyemem yanlış mı düşünüyorum :KK43: banyomda dolaplar yere kadar o yüzden yıkayamıyorum da mecbur silerek temizliyorum ama viledadan da gına geldi mop nasıl kızlar varmı kullanan?

Ben banyoyu haftada bir bulaşık deterjanı ve bingo banyo(domestos gibi) ile yıkıyorum. Günlük (çalışıyorum akşamları yatmadan önce) aspirin deterjanla lavaboyu, bingo banyo ile klozeti yıkıyorum. Evi (2 çocuk) düzenli tutmaya çalışıyoruz.

Mutfak sprey temizleyiciler güzel iş görüyor. Ama ben bingo mutfak çamaşırsuyu ile tezgah, dolap, ocak, fayans hepsini yemekten sonra elden geçiriyorum.

X