Hobi bulamamak

seslisessiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2022
5
4
24
Merhabalar hiç bir hobi ilgimi çekmiyor başlıyorum ve sıkılıp bırakıyorum resim ukulele ve yazılım öğrenmeyi denedim bana önereceğiniz hobi var mıdır ?

Merhabalar hiç bir hobi ilgimi çekmiyor başlıyorum ve sıkılıp bırakıyorum resim ukulele ve yazılım öğrenmeyi denedim bana önereceğiniz hobi var mıdır ?
Ben örgü yapıyorum
Resim yapıyorum
Hiçbirşey yapmadan duvara bakıyorum
Klasik müzik dinliyorum
Radyo tiyatrosu dinliyorum
Kitap okuyorum
Dil öğreniyorum

Yazılım öğrenmek hobi olamaz ki, oldukça çalışmak gerektiren , yorucu ve kavraması zor bir şey. Hobi olarak yazılım öğrenmek ilginç geldi:)
Hobi dediğin insanın yapmaktan zevk aldığı şeydir. Mesela müzik aleti çalmak benim için bir hobi olamaz çünkü hem müzik kulağım yok,hem de yeteneğim yok. Ama koroya katılmak bir hobi çünkü şarkı söylemeyi seviyorum ve sesim cırtlak olsa da koroda bundan çekinmiyorum:)
Siz de kendinize hem yeteneğinizin olduğu hem de ilginizin olduğu şeyler arayın. Mesela benim teYzemin bahçesi çiçeklerle doludur. O kadar zevk alır ki bir şeyin tohumunu çıkarıp onun büyümesini görmekten. Annemse hiç sevmez,hediye verilen saksı çiçeğini bile sulamayı unutur, kurutur. Yani birine hobi olan birine eziyet olur:)
O yüzden,siz neleri seversiniz?
Nasıl bir insansınız?
Mesela örgü örmek size iyi gelebilir. Basit bir model seçip kendinize boyunluk örebilirsiniz.
Şu modeli eski sevgilime şapka olarak ormustum, elime ilk defa tığ aldığım halde bir günde bitmişti . Kalın ip bulursanız sizinki de hemencecik biter.
Bu kış yeni bir şeyler örmek istiyorum. Basit bir modelle örgü örmek cidden insanı rahatlatiyor. Hem çabucak meyvesini veriyor :)
Onun dışında istanbuldaysaniz ücretsiz kano yapacağınız yerler mevcut. Eğer vaktiniz ve enerjiniz varsa bu da güzel bir hobi. Hem omuz bölgesindeki kasları çalıştırdığı için tonla da yararı var.
Bir koroya katılabilirsiniz. İstanbul'da fatih ve Kadıköy Belediyesi'nin halk koroları var bildiğim ama her şehirden arayanın bulacagina inanıyorum:)
Onun dışında bitki yetiştirebilirsiniz. Hatta sıfırdan tohum cimlendirip ekebilirsiniz balkonunuza.
Diksiyonunuz güzelse sesli kütüphaneye kitap bağışlayabilirsiniz. Ben ogrenciyken küçük bir şehirdeydim,6 nokta körler derneğine çocuk kitabı doldurmuştum. İstanbul'a gelince araştırdım,fatih belediyesinde varmış böyle bir sesli kütüphane. İlginizi çekerse bu da harika bir uğraş.
Daha daha ne olabilir... Ahşap boyayabilirsiniz. Bir zımpara bir boya ile tüm evi değiştirebilirsiniz:)

Bir ara ben de ayniydim. Ihtisas kitaplarim hobiye girmiyor zaten. Ben farkli şeyler istedim. Hergun belgesel izledim. Sonra bagimlisi oldum. Sonra da hayvanlarla, canlilarla, doğayla aşiri ilgilenmeye başladim. Kitaplar aldim ve şu an canlilarla ilgili bilgimi daha da artirmaya çalişiyorum. Hem zevkli ve oğretici. Belki hobi sayilmaz ama yararli bir uğraş

Orgu yapabilirsiniz. Ama şapka eldiven gibi küçük seyler.
Tığ dan bir şeyler yapabilirsiniz. Ufak ufak motifler. Bardak üstlerine örtüler..
Ahşap yakabilirsiniz. Ben yapıyorum arada. Güzel oluyor.
Yeteneğiniz varsa kara kalem yapabilirsiniz.
Sabrıniz var uğraşırım ben diyorsanız rölef yapabilirsiniz.
Bulunduğunuz belediyenin klüpleri oluyor doğa yürüyüşü vs. Onlara takılabilirsiniz.
Kurdelalardan çiçek vs yapiyolar. Evdeki vazolariniza dekoratif işler yapabilirsiniz.
Yazılım dili denemissiniz. Ona benzer scratch var. YouTube da örnek projeleri var dil ogrenmekten daha kolay. Onu deneyebilirsiniz.
Bahçe işlerini severseniz ekebilir yada balkonda saksıda değişik bitkiler yetiştirebilir siniz. ( Özellikle tr de yetişmeyen yada alternatif bitkileri deneyebilirsiniz)

Hobi olarak nitelenenilir mi bilmiyoruma ama ben pastacılık kursuna gitmeyi istiyorum size de belki öneri olur…

Ben her seyi (hicbir seyi) beceremez yarım bırakırım.
Takı, kanaviçe-etamin, örgü, spor filan hep geçici oldu bende.
Bi boyama işi olsa sıkılmam gibi geliyor, neydi adı.. mandala modelleri boyamak filan.
Bir de dil öğrenmeyi tamamlayabiliyorum, kurs bitince üzerinden gecip tekrarlayıp pekiştiriyor, ailemdekilere öğretiyorum 🙂

Basit bir müzik aleti düşünürseniz hem sıkmaz hem zorlamaz belki. Org, piyano, darbuka vb.

Orgu yapabilirsiniz. Ama şapka eldiven gibi küçük seyler.
Tığ dan bir şeyler yapabilirsiniz. Ufak ufak motifler. Bardak üstlerine örtüler..
Ahşap yakabilirsiniz. Ben yapıyorum arada. Güzel oluyor.
Yeteneğiniz varsa kara kalem yapabilirsiniz.
Sabrıniz var uğraşırım ben diyorsanız rölef yapabilirsiniz.
Bulunduğunuz belediyenin klüpleri oluyor doğa yürüyüşü vs. Onlara takılabilirsiniz.
Kurdelalardan çiçek vs yapiyolar. Evdeki vazolariniza dekoratif işler yapabilirsiniz.
Yazılım dili denemissiniz. Ona benzer scratch var. YouTube da örnek projeleri var dil ogrenmekten daha kolay. Onu deneyebilirsiniz.
Bahçe işlerini severseniz ekebilir yada balkonda saksıda değişik bitkiler yetiştirebilir siniz. ( Özellikle tr de yetişmeyen yada alternatif bitkileri deneyebilirsiniz)
Yine fikirlerinle muhteşemsin yengeç, ufuk açıyorsun mâşâallah ❤️

Ben örgü yapıyorum
Resim yapıyorum
Hiçbirşey yapmadan duvara bakıyorum
Klasik müzik dinliyorum
Radyo tiyatrosu dinliyorum
Kitap okuyorum
Dil öğreniyorum
Radyo tiyatrosu, radyodaki 'arkası yarın'lar cok hoş, nostalji de oluyor, babam denk gelirse hâlâ dinler, ben de bi tarihte sarmıştım, takılmıştım oraya 🙂 👏🏻

X