Hollywood Diyeti Deneyimlerimiz

Dishe

✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
3.967
5
Madonna, Carmen Electra, Catherine Zeta Jones ve Sharon Stone gibi ünlülerin tercih ettiği ‘Hollywood Diyeti'ne 1 ay boyUNCA
devam edenler 12 ila 16 kilo verebiliyor. Diyetin temeli, sıvı alımına dayanıyor. Haftanın 2 günü üst üste sadece meyve suyu içiliyor. Bu arada günde en az 8 bardak su da tüketiliyor. Hollywood Diyeti'nin mucidi Dr. Joel Fuhram, ani kilo kaybına karşın diyetin hiçbir sağlık sorunu yaratmadığını belirterek şöyle diyor:

Hem de çok sağlıklı "Bu diyet, meyve suları sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yüzde 75'ini karşılıyor. Ayrıca 2 gün sadece meyve suyu içtiğiniz için, meyvelerin antioksidan özelliği ile vücudunuzu yiyeceklerin, sigara ve alkolün zehirli artıklarından arındırmış oluyorsunuz. Kalan günler sadece salata, pişmiş sebze ve beyaz et yeniyor." İşte ‘mucize'nin formülü:

1. GÜN Gün boyunca dilediğiniz kadar mevye suyu içebilirsiniz. Bunun dışında yiyecek yok. 6-8 bardak kadar da su için.

2. GÜN Dilediğiniz kadar meyve suyu için, yiyecek kesinlikle yasak. 6-8 bardak da su için.

3. GÜN Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, 1 katı yumurta, ıhlamur veya meyve çayı. Öğle: Limonlu ve çok az zeytinyağı gezdirilmiş bol yeşil salata. Akşam: 100 gr. yağsız ızgara tavuk eti ve az miktar zeytinyağı ile pişmiş, limonlu 1 tabak taze brokoli.

4. GÜN Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı. Öğle: Bol yeşil salata. Akşam: 150 gram mantar ve 2 yumurta ile yapılmış yağsız omlet.

5. GÜN Kahvaltı: 2 dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, ıhlamur veya meyve çayı. Öğle: Bol yeşil salata. Akşam: 150 gram ızgara balık eti, yanında haşlanmış brokoli.

6. GÜN Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı veya ıhlamur. Öğle: Bol yeşil salata. Akşam: 150 gram ızgara tavuk, yanında az yağda pişmiş 1 porsiyon kabak.

7. GÜN Kahvaltı: 2 dilim yağsız dil peyniri, 1 kaşık diyet reçel, meyve çayı veya ıhlamur. Öğle: Bol yeşil salata. Akşam: 150 gram balık eti, yanında haşlanmış 1 porsiyon brüksellahanası.

BU KURALLARA DİKKAT! • Diyet boyunca kırmızı et, şeker, yağ, unlu gıda, baklagiller kesinlikle yasak. • Akşam yemekleri en geç 18.00 de; daha sonra hiçbir şey yenmeyecek. • Kremalı, sütlü kahve, alkol yasak. • Hamileler ve diyabet hastaları bu diyeti uygulayamaz. • Haftanın 5 günü en az 30 ar dakikalık yürüyüş veya orta tempolu egzersiz yapılacak. • Bu diyete başladınız mı, 1 hafta devam etmeniz şart.

Son düzenleme:
iyi bari ya takip edecegimiz yer var
kız bunda ara ögün yokmu ya

Son düzenleyen: Moderatör:
ara ögün derken anlamadım canım ara ögün sabah ögle vede akşam yemek var 5 gün canım

kızlar dedigim gibi sabahları bir bardak limonlu ılıksu metobolizmanın çalışmasına yardımcı oluyor aç karnına içilincede işe yarıyor. günlük su miktarını arttırın. içebilceğiniz kadar yani azim olduktan sonra oluyor canlarım en azından kendimden biliyorum canlarım çok açıktığınızda yeşillik yiyebilirsiniz.

123 bebeto bende baslamistim bu diyete, 3,5 kg verdim ilk hafta icinde.
ama motivasyon olmayinca ve araya baska sesbepler girince yarim kaldi,biraktim.
yani sunu söylemek istiyorum, senin yazdikllarini okuyunca gercekden kendimi inandirmistim. cok güzel moral veriyosun devam et lütfen,motivasyon konusunda yardimina ihtiyacim var.

canlarım dedigim gibi önemli olan motivasyon ruhunuzu beyninizi hazırlamanız gerçekten bende şok oldum verdigim kilolar karşısında ama azim dedigim gibi ben diyet rejim olayını yıktım ya dün diyetisyen arkadaşımla karşılaştım vallahi şok oldu ya. şimdiki halimi çok ama çok seviyorum insan isteyince oluyor düşünce gücüde önemliymiş gerçekten bunu çok iyi anladım. vücut normalde açıkmıyor ama bizlerin gözü aç hep aç. özellikle diyetdeyim rejimdeyim piskolojisine girdigimizde yemediklerimizi bile yemeyi istiyoruz. daha önceki konumuzda yazdıklarımı uyguladım arkadaşlar hayatımı 360 derece değiştirdim. inanın artık midem küçülmüş ve uyguladığım menün dışına çıkıyorum arada başka şeylerde yiyorum. ve vermeye devam ediyorum. örneğin kısıra bayılırız bayanlar olarak bir tabağı yerdim ikincisinde gözüm kalırdı ama 2 kaşık yiyorum ve canım istemiyor inanın herşey ama herşey beyinde bitiyor kızlar. yogoya pek inanmazdım ama onunda faydası varmış bedeni motivite ediyormuş daha sonra devamını yazarım hepinizi seviyorum canlarım

Deniz günes biliyosundur mutlaka ama, su. ben 3lt ictim günlük.
+ simdi aklima gelmedi bi icecek hazirlamistik. günlük iki bardak ondan ictim.tadi kötü geldi birakdim sonra. sirke +bal var onun tadi fena degil simdi ondan iciyorum.tabi bunlarin yaninda cay ve kahve var ve hic spor da yapmadim, insallah bu hafta baslicam yeniden.
motivasyon cok önemli ama olmazsa olmaz gibi.hadi hep beraber yapalim birbirimize yardimci oluruz.

kızlar merabalar diyetler nasıl gidiyor benim yazı yazmak konusunda hiç hevesim kamadı bizim konu kapatıldı ya şimdide biliyorumki silecekler ama olsun kızlar ben 56,750 grm olmuşum sizin diyetler nasıl gidiyor canlarım.

123bebeto çok güzel kilo vermişsin canım :nazar:sana üç sorum olacak
akşam yemeklerini birebir uyguladın mı yoksa değiştirebilirmiyiz
meyve suyu içtiğimiz gün çok acıkırsak bişe yiyebilirmiyiz
sen sürekli bu diyeti mi yaptın yoksa ara veriyomusun
şimdiden teşekkürler canıma.s.

edacım ilk ikigün çok zor oluyor ilk hafta ama evde meyve suyu hazırlarsan o daha iyi oluyor.ilk yaklaşık 3 hafta neredeyse birebir uyguladım ben daha sonra ufak tefek değişiklikler yaptım canım meyve suyu içerken bişey yemedim günde 3,3.5 hatta 4 lt su içtiğim zamanlar oluyor sabahları ılık su içine yarım limon sıkıp içiyorum. çay şekersiz içiyorum yağ kullanmıyorum tuzda hiç ama hiç kullanmıyorum devamlı 3 ögün dere otu yiyorum faydasını gördüm. canım aerobik yapıyorum günlük 45 dk. 1 saat yürüyorum. asansör kullanmıyorum merdivenleri kullanıyorum. evi elektirik süpürgesiyle süpürüyor ardındanda eski süpürgeler varya elimizle süpürdüğümüz onla tekrar süpürüyorum. bulaşık makinesini kullanmıyorum elimde yıkıyorum artık. yogo yapmaya başladım klasik müzik ve doğa seslerinin müziklerini gözlerimi kapatıp dinleniyorum. sinirlenmiyorum. çikolata kızartma beyaz un artık hayatımda yok canım. birde devamlı yağlarım eriyin beni ısıtın çok üşüyorum gibi şeyler söylüyorum kendime. buzdolabımın üstünde kocamanca bir yazı var oda kilom kendimi çok motive ediyorum moral veriyorum. yapabilirim diyorum vede herşeye gülüp geçmeye çalışıyorum. 5i bir yerde çay içiyorum. çok açıktımmı nane kokluyorum ilk haftayı atlatdığında vermeye başladığında kendi kendine azmin güçleniyor arada bir kendine küçük hediyeler al mutlu et canım.

birde çalışmayan bayanlar yani evde oturan bayanlar daha çok açıkıyor evde otururken bende hafta sonları öyle oluyorum ve kendimi dışarı atıyorum dolaşıyorum geziyorum bilginize :)

bebeto tebrik ederim cnm.ben bi kaç yıl önce bu diyeti gazeteden kesip saklamıştım yapmaya çalıştım ama herkes şiddetle karşı çıktı.hele annem köpürdü.ilk iki gün aç kaldığımdan başam çok döndü ve annemin de baskısıyla çorba falan içtim yanında.sonra da yapamayacağımı düşünüp bıraktm.aslında ilk iki günü atlatınca gerisi kolay.ama işin sırrı ilk 2 günde detoks gibi vücudu temizliyor sanırım.ben de nisanın 14 ünde diyetisyenle rejime başladım ama anca 5 kilo verdim.acaba bu rejimi tekrar başlasam mı?sen benden 10 gün önce başlamışsın ama 18 kilo vermişsin.ben kızdım kendime yaaaa

arkadaşlar bir şey sorcam diyette ilk 2 gün meyve suyu içiliyor ya ilk bir hafta bitti diyelim.2. haftaya başlarken yine ilk 2 gün meyve suyumu içilcek cevaplarsanız sevinirim

arkadaşlar bir şey sorcam diyette ilk 2 gün meyve suyu içiliyor ya ilk bir hafta bitti diyelim.2. haftaya başlarken yine ilk 2 gün meyve suyumu içilcek cevaplarsanız sevinirim

evet hayatım aynı şekilde devam ediyorsun :)

bu araada bebeto bugün 4.günüm ve motivasyonun sayesinde 2 kilo verdim bile 85 olmustum yine 83 oldum Şeniz

canlarım benim dedigim gibi normalde vücut aslında açıkmıyormuş. vücudun yeme istegi insülin hormonundan kaynaklanıyormuş. kandaki insülin düştüğünde vücut aşırı yeme isteği duyuyor vede yediklerimiz hemen yağa dönüşüyormuş ben diyeti bıraktım kızlar midem küçüldü ve normal yemeye başladım normal dediysem aman aman ha verdim diyip hemen herşeye sarılmayalım kızlar önemli olan gerçekten motivasyon işyerinde millet inanamıyor aslında bu kadar verebileceğime bende inanamamıştım ama isteyince oluyor ilk başta dediğim gibi kendimizi ruhumuzu beynimizi hazırlamamız gerekiyor birde vücut yapıları herkesin aynı değil kilo verme hızı değişir kızlar :)

cumartesi itibarıyla başladım hollywood diyetine bakalım ne kadar kilo vereceğim?bebeto karnınız acıktığında yeşillik yiyebilirsiniz yazmışsın.yeşillikleri ara öğün olarak kullanabilir miyiz?sen ara öğün yedin mi?yediysen neler yedin?

arkadaşlar bende yaptım biara bu diyeti 1 haftada 4 kilo verdim bu diyetle 25 kilo zayflayanlar bile var çok ii bi diyet arkdşm yaptı o 8 kilo verdi 2,5 haftada ama harfiyen ona uydum bn:asigim:

evet canlarım inanılmazı zor gibi geliyor ama gerçekten verdim. dedigim gibi bende kendime şaşırıyorum ama isteyince oluyor normalde ben daha önce yazdıklarımı biliyorsunuz. harfiyen uygulamıştım diyeti ama reçel yerine ekmek tam yogun kepek ekmeği yemiştim. son haftalar akşam ögünlerini değiştirmiştim.

semizotuda çok faydalıymış selülitleri gideriyormuş içerisindeki su özelleğinden dolayı bende hollywood diyeti yapıorum fakat öğlen bol yeşil salata diyor salata sevmediğim için semziotunu yoğurtla karıştırarak yiyorum dahada lezzetli ve faydalı oluyor inşallah zayıflarım ya :çok üzgünüm:senağlama

bebetocum ısrarla soruyorum ama cevaplamamışsın sorumu.ara öğün yedin mi?yediysen neler yedin?bi de benim 4.günüm bitiyor ve iştahım çok kapandı canım hiç bir şey yemek istemiyor acaba sende de böyle şeyler oldu mu diyet sırasında?

canım ara ögün yemedim iştah kapanması oluyor birde çok su içiyorsan açıkmaman normal canım sorun olursa özelden mesaj atabilirsin seve seve cevaplarım :)

X