Horlayan eş

vera12345

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2024
243
118
31
Selam kızlar, sırf bu konuyu açmak için üye oldum🤦‍♀️
Uyku problemi olan bir insanım hatta uyumadığımı falan düşünüyorum ben. Çıt sesine bile uyanıyorum. Üniversite yıllarında da oda arkadaşımla aynı sorununu yaşıyordum insanın kaderi gerçekten değişmiyor.
Şimdide eşim.Adam felaket horluyor. Hatta horlamıyor kükrüyor resmen. Özellikle sırt üstü pozisyonda zirve yapıyor. İlk başlarda dürtüyordum şekil değiştirince düzeliyordu tam uykuya dalınca yine başlıyordu en son yatakları ayırdık dayanamadım.
İşini bahane ediyordu hep yoruluyorum falan filan çalışma saatleri değişti yine aynı çalışmasa da aynı.
Bir fırsat bulup doktora gidemedi. Burun bandı aldık olmadı, yüz korseli aldık o da olmadı. Buna benzer şeyler yaptık hiçbir şey fayda etmedi yani.
Biz şunu yaptık yararını gördük diyebileceğiniz bir şey var mı ?
Ayrı yatmayı sorun olarak görmüyorum duygusal olarak zarar vereceğine inanmıyorum zaten ama bazen eve misafir geliyor ya da ailelerin yanına gidince birlikte yatmak zorunda kalıyoruz 10 gün eziyet gibi.
Yakın zamanda yine misafir ağırlama durumu var şimdiden kara kara düşünüyorum resmen 😢
Var mı tavsiyeniz ?

O burun bantları falan hiçbir işe yaramıyor boş para tuzağı eşinizin burnunda et var mı ya da kemik eğriliği septum deviasyonu ameliyatıyla hemen çözülüyor horlama
Ha bunlar yoksa horlama başlı başına sorun ondan önce siz uyuyun diyeceğim ama uykunuz kuş uykusuysa yapacak bir şey yok ayrı oda fikri dışında anlayış gösteriyorsa sorun etmiyorsa

Ben de üniversite yıllarımda oda arkadaşlarımdan çektim şimdi eşimden çekiyorum. Kilo verince nefesi rahatlıyor benim eşimin. Doktora gitti hatta bir gece hastanede uyku testine girdi. Hiçbir sorun yok. Ben yapısal olarak dilinin arkaya kaçmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak ben çözüm bulamadım. Bir çözüm var zayıflamak. O da sorunu yok etmiyor ama minimuma indiriyor.

O burun bantları falan hiçbir işe yaramıyor boş para tuzağı eşinizin burnunda et var mı ya da kemik eğriliği septum deviasyonu ameliyatıyla hemen çözülüyor horlama
Ha bunlar yoksa horlama başlı başına sorun ondan önce siz uyuyun diyeceğim ama uykunuz kuş uykusuysa yapacak bir şey yok ayrı oda fikri dışında anlayış gösteriyorsa sorun etmiyorsa
Dışardan bakınca burnunda hafif bir eğrilik var gibi. Muhtemelen sebebi o.
Ama kendisi de iş hayatına başladıktan sonra böyle bir sıkıntısı olduğunu söylüyor. Hoş çok inanmıyorum ama.
Ondan önce uyusam da muhakkak horladığında uyanıyorum. Bazen salondan bile duyuyorum sesini o derece.
Arada söylüyor iyice ev arkadaşı olduk diye de yapacak bir şey yok.

Adamı kulağından tuttuğunuz gibi kulak burun boğaz doktoruna götürün geniz eti var büyük ihtimalle. Burnunda şekil bozukluğu da olabilir. Horlamanın en büyük sebebi bu.

Ben de üniversite yıllarımda oda arkadaşlarımdan çektim şimdi eşimden çekiyorum. Kilo verince nefesi rahatlıyor benim eşimin. Doktora gitti hatta bir gece hastanede uyku testine girdi. Hiçbir sorun yok. Ben yapısal olarak dilinin arkaya kaçmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak ben çözüm bulamadım. Bir çözüm var zayıflamak. O da sorunu yok etmiyor ama minimuma indiriyor.
Benim eşimde kilo da yok. Aksine horlamayan adam garip geliyor ona 😂 inanmıyordu da horladığına ses kaydı aldım kendi de tahammül edemedi dinleyince 😄
Gerçekten sinir bozucu ya.

Adamı kulağından tuttuğunuz gibi kulak burun boğaz doktoruna götürün geniz eti var büyük ihtimalle. Burnunda şekil bozukluğu da olabilir. Horlamanın en büyük sebebi bu.
Evet dediğim gibi dışardan bakınca bi eğrilik var. Şarktayız nasıl bir yerse kbb yok en yakın özel hastane 2 saat.
Hayır bir de utanıyor doktora horluyorum demeye.

Evet dediğim gibi dışardan bakınca bi eğrilik var. Şarktayız nasıl bir yerse kbb yok en yakın özel hastane 2 saat.
Hayır bir de utanıyor doktora horluyorum demeye.

Horlamayan adam garip geliyorsa söylemeye de utanmaması lazım değil mi? Bence sizin sorununuz basitçe çözülebilir gibi geldi bana. Eğer eğrilik varsa düzelince geçer gider. Bi küçük operasyona bakar.

Benim eşim de aynısı. Burnunda eğrilik vardı. Ameliyat bile oldu. Bir süre azaldı. Şimdi tekrar tam gaz devam, kilo almaları da horlamayı artırıyor. En iyisi kulak tıkaçları. Eczanede satılıyor. Balmumu olanların kullanımı epey konforlu. Sesi de yüzde doksan kesiyor. İlk başlarda kulakta basınç hissi gibi yapar ama zamanla alışıyorsunuz. Sesten iyidir. Küçük oğlum bile yeter artık baba diye odasından bağırıyor bazen 😂 geçen hastalanmıştım. Burnum tıkalı olduğu için horlamışım o gece. Eşim kaçmış odadan. Böyle nasıl uyuyayım diyor paşam 😂

İşte laf olsun. Sanırım operasyon falan derler diye korkuyor.

Operasyon en temizi. Benim eşim de diyor bi yolu olsa ameliyat deseler olacam kurtulacam ama yok diyor. Kendisi de çok rahatsız sürekli onu dürtüp sağa sola çevirmemden. Sabaha kadar cebelleşiyoruz. Bi ara ayrı yattık, dediğiniz gibi o da sağlıklı gelmedi bize ve iyi de gelmedi açıkcası temasımız azaldı.

Benim eşim de aynısı. Burnunda eğrilik vardı. Ameliyat bile oldu. Bir süre azaldı. Şimdi tekrar tam gaz devam, kilo almaları da horlamayı artırıyor. En iyisi kulak tıkaçları. Eczanede satılıyor. Balmumu olanların kullanımı epey konforlu. Sesi de yüzde doksan kesiyor. İlk başlarda kulakta basınç hissi gibi yapar ama zamanla alışıyorsunuz. Sesten iyidir. Küçük oğlum bile yeter artık baba diye odasından bağırıyor bazen 😂 geçen hastalanmıştım. Burnum tıkalı olduğu için horlamışım o gece. Eşim kaçmış odadan. Böyle nasıl uyuyayım diyor paşam 😂
Ameliyat da mı kurtarmadı 😂benimki kendi sesine de uyanıyor bazen. Zirvedeyken nefes alamıyor boğulacak gibi oluyor. Kayınpederim de öyle acaba genetik bir şey mi diyorum.

Operasyon en temizi. Benim eşim de diyor bi yolu olsa ameliyat deseler olacam kurtulacam ama yok diyor. Kendisi de çok rahatsız sürekli onu dürtüp sağa sola çevirmemden. Sabaha kadar cebelleşiyoruz. Bi ara ayrı yattık, dediğiniz gibi o da sağlıklı gelmedi bize ve iyi de gelmedi açıkcası temasımız azaldı.
Duygusal olarak bazı çiftler zedelenebiliyor evet ama benim için uyku daha önemli hiç duygusallığı düşünmüyorum.
Sabah kalkıp ders anlatıyorum sürekli bir esneme halleri daha da zorluyor insanı.
Bazen kendi sesine uyanıyordu horladım mı diye soruyordu ki muhteşem ağır bir uykusu var.
Umarım çözebiliriz.

Dışardan bakınca burnunda hafif bir eğrilik var gibi. Muhtemelen sebebi o.
Ama kendisi de iş hayatına başladıktan sonra böyle bir sıkıntısı olduğunu söylüyor. Hoş çok inanmıyorum ama.
Ondan önce uyusam da muhakkak horladığında uyanıyorum. Bazen salondan bile duyuyorum sesini o derece.
Arada söylüyor iyice ev arkadaşı olduk diye de yapacak bir şey yok.
Horlayanların büyük kısmının sıkıntısı o benim abimde de eşimde de vardı.
Biri geniz eti diğeri burun eğriliği eğer ikisi birden varsa parti yapıp 5. Haçlı seferleri düzenlerler gece size karşı kütük keser geceleri gürültüden geçmiş olsun 😂
Bence KBB için randevu alın gidin baktırın

X