Hormon tahlili yorumlayabilecek olan var mı?

rosmari335

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
240
149
34
Merhabalar. Amh sebebiyle tüp bebek tedavisi görüyorum. İlkinde 7 yumurta çıktı. İkinci opuda 2 yumurta büyüdü ama embriyo olabilecek durumda olmadığı söylendi.

Temmuz ayında verdiğim tahlilde amh 0.32ydi, fsh 5.5, lh 3.41, e2 127.

Bir hafta önce verdiğim tahlilde amh 0.06ya düşmüş. Fsh 3.5, lh 5.54 ve e2 56

Fsh menopoza girme sürecinde artan bir hormon diye anladım. Yumurta rezervini de gösteriyor anladığım kadarıyla. Ancak benim yükselmediği gibi amh değerim düşmesine rağmen fsh yükselmemiş düşmüş.

Bu hormon değerlerini yorumlayabilecek olan var mı? Zaman aleyhime işliyor. Menopoz durumum nedir? Menopoza girme süremin uzamasının bir yolu var mıdır?

Merhabalar. Amh sebebiyle tüp bebek tedavisi görüyorum. İlkinde 7 yumurta çıktı. İkinci opuda 2 yumurta büyüdü ama embriyo olabilecek durumda olmadığı söylendi.

Fsh menopoza girme sürecinde artan bir hormon diye anladım. Yumurta rezervini de gösteriyor anladığım kadarıyla. Ancak benim yükselmediği gibi amh değerim düşmesine rağmen fsh yükselmemiş düşmüş.

Bu hormon değerlerini yorumlayabilecek olan var mı? Zaman aleyhime işliyor. Menopoz durumum nedir? Menopoza girme süremin uzamasının bir yolu var mıdır?
Yumurta rezervini gösteren amh değeridir. Ve biz regl oldukça azalır. Her ay adetle birlikte yumurta atarız vücudumuzdan. O yüzden artması mümkün degil, sürekli azalır. Ancak kalitesine müdahale edebiliriz. Üzülmeyin ihtiyacımız olan sadece 1 tane sağlam yumurta. Çok yumurta çıkması kalitesiz olduktan sonra bir anlam ifade etmiyor. Bende yumurta tembelliği var, düzenli adet olmadığım için yaşıma göre amh değerim çok çok yüksekti. Bu da bir sorun mesela. Yani rezervim var ama hepsi ölü, kalitesiz,sagliksiz. 26 tane toplanmıştı en son tedavide. Ama sadece 2 tanesi sağlam çıktı. 1 tanesi transfer edildi ve şuan 37 haftalik hamileyim. Size tavsiyem yumurta kalitesini arttıracak kürler tedaviler uygulayın. Minimum 3 ay devam edin. Ve ondan sonra opu yaptırın. Bu sayfada çok fazla baslik var yumurta kalitesiyle ilgili. Araştırın ve uygulayın. Hem aktardan hem eczaneden mutlaka ilaçlar bitkisel ürünler alın.

Amh değerinin yumurta rezervini gösterdiğini elbette biliyorum. Ben fsh ile bağlantısını ve genel olarak hormon sonuçlarımın yorumlanmasını rica etmiştim aslında. Bahsedilen çoğu yöntemi denedim. Birçok ilaç takviye bitkisel karışım..
Bebeğiniz sağlıkla doğar umarım. 🙏🌸

Merhaba canım, öncelikle yaşın kaç acaba belirtmemişsin sanırım, benim bildiğim amh testide değişkenlik gösteriyor laboratuvarlar vs. Arasında, çok fazla bitkisel şeylerinde yan etkisi var doktor vermeden yan etki yapabilir, teste göre amh çok hızlı düşüş yapmış ama yanıltır mı test bilmiyorum, bence zaman kaybetmemen iyisi olacaktır, tedavi aşamasında mısın

Merhaba canım, öncelikle yaşın kaç acaba belirtmemişsin sanırım, benim bildiğim amh testide değişkenlik gösteriyor laboratuvarlar vs. Arasında, çok fazla bitkisel şeylerinde yan etkisi var doktor vermeden yan etki yapabilir, teste göre amh çok hızlı düşüş yapmış ama yanıltır mı test bilmiyorum, bence zaman kaybetmemen iyisi olacaktır, tedavi aşamasında mısın
Merhabalar. 34 yaşındayım. 2 ay arayla iki tedavi oldum. İlk tedavide 7 yumurta çıktı 4ü kalitelidir 3ü döllendi ama tranferim tutmadı.
İkinci tedavimde ise 14 gün önce opu oldum. 4 yumurta ile başladık tedaviyle ikisi büyüdü ancak opuda döllenecek kalitede yumurta çıkmadığı söylendi. Tedaviye çok yüksek dozlarla başladı bunun da payı olabilir belki.
Amh düşmüş olabilir ama diğer değerlerin iyi görünüyor anladığım kadarıyla. Menopoza çok yakın zamanda girmeyeceğimi düşünmek istiyorum.
İlk adet ile yeni tedaviye başlayacağım yer arıyorum.

hangi şehirde oturuyorsun, istanbulda iyi doktorlar var, işinin ehli biyer sorunu çözecektir bence

hangi şehirde oturuyorsun, istanbulda iyi doktorlar var, işinin ehli biyer sorunu çözecektir bence
İstanbul Kartalda. Bizim civarımızda çok iyi doktorlar bulamadım araştırıyorum. Bir taraftan da çalıştığım için uzak bir yere gitmek zorlayıcı. Ama hayatım söz konusu da. Çok zor durum gerçekten.

İstanbul Kartalda. Bizim civarımızda çok iyi doktorlar bulamadım araştırıyorum. Bir taraftan da çalıştığım için uzak bir yere gitmek zorlayıcı. Ama hayatım söz konusu da. Çok zor durum gerçekten.
Evet çok zor, bahçeci iyi ama çok kalabalık ve pahalı, doğru doktorla ilerlemek gerekiyor uzmanlık alanı amh olan doktorlar var, onlar daha iyi biliyor ilaç dozlarını, bu amh ile ikiz olan çok var

Hormon değerlerin gayet iyi sen normal de hamile kalabilirsin

iki yıl önce dış gebelik geçirdim ve bütün değerlerim altüst oldu 33 yaşındayım iki yıldır bir daha gene kalamadim 5kere yumurta geliştirici ilaç kullandım 2kere çatlatma iğnesi doktorlar tüp bebek diyor değerlerim çok mu kötü sağ yumurtam da rahme yapışık dedi rica etsem.degerlerime bakar mısınız bı umut yada bir ışık tecrübeleriniz neler
Adetinmin ikinci günü kan verdim ve değerlerim
LH : 5.49
FSH : 10.5
PROLAKTIN : 12.5
ESTRADIOL E2 : 22.06
TSH : 1.96
AMH bir ay önce baktırdım 0.310

Benimde değerlerim ve geçmişim bu şekilde bakar mısınız rica etsem
iki yıl önce dış gebelik geçirdim ve bütün değerlerim altüst oldu 33 yaşındayım iki yıldır bir daha gene kalamadim 5kere yumurta geliştirici ilaç kullandım 2kere çatlatma iğnesi doktorlar tüp bebek diyor değerlerim çok mu kötü sağ yumurtam da rahme yapışık dedi rica etsem.degerlerime bakar mısınız bı umut yada bir ışık tecrübeleriniz neler
Adetinmin ikinci günü kan verdim ve değerlerim
LH : 5.49
FSH : 10.5
PROLAKTIN : 12.5
ESTRADIOL E2 : 22.06
Geçen ay E2 : 292 çıkmıştı
TSH : 1.96
AMH bir ay önce baktırdım 0.310

Ne güzel söyledin umut doldu içim 🤗💐 çok teşekkürler 🙏🌸
Eşimin sperm sorunları var. Hareketli sperm sayıyla görülüyor.
Son tedavimde ilk muayenede sperm sorunu olmasa sen normal yollarla hamile kalabilirsin demişti doktor. Sonra yumurtalarım gelişmedi. Gelişen yumurtalar embriyo olabilecek kalitede değil dedi doktor. Sizce bu durum ilaç dozları ile mi ilgili? Başta çok olumlu olduğunu söylerken en son nasıl böyle bir duruma geldik anlayamıyorum.
Bir de son soru olarak menapozumun yakın zamanlı olmadığını söyleyebilir miyiz? Bu değerlerim ne anlama geliyor?

Merhaba bende adetimden 3 gün önce testleri yaptırdım doktor reglinin 2. günü gel dedi bugün regli olmam gerekiyor ama henüz olmadım lütfen benim sonuclarımıda yorumlayabilir misiniz dktor tatile çıkmıs kimseye gösteremiyorum diğer hormon testlerimde var ama çıkmamıs
1707806338151.png

Bende Kartal’da oturuyorum tedaviye başladığım da 33 yaşında idim alkol sigara geçmişim var idi ilk tedaviye başladığımda doc bir doktor tedavi etti direk tüp bebek ilaçları ile başladım tek kullandığım vitamin de folik asit idi 3 adet 5. Gün embriyosu 2 adet 6. Gün embriyosu oluştu 5. Gün embriyolarını transfer ettik negatif sonuç aldım son kalan 6. Gün embriyoları da transfer edip olumsuz olursa başka bi tüp bebek merkezine geçerim diyordum bu son kalan 6. Gün embriyosu transfer için merkeze gittiğimde doc olan doktorumun o hastaneden ayrıldığını öğrendim hemşireler de aynı hastanenin profu ile görüştürdüler beni Prof olan doktor da kalan 6. Gün embriyoları transfer etmek istemediğini söyledi yeniden tedavi etmek istediğini söyledi fiyatta yardımcı olacağını söyledi bizde kabul ettik bu yeni tedavi de sigara alkol geçmişim olduğu İçin glutatyon isimli bir vitamini damar yolundan uyguladı yanında da 10 tane vitamin takviyesi verdi 2 ay boyunca hepsini kullandım ve yumurtalarım toplandı bu sefer 7 adet 5. Gün embriyom oluştu hiç 6. Gün embriyo oluşmadı ertesi ay hemen transfer yapıldı şükürler olsun ki ilk transfer de pozıtıf sonucu aldık vitaminlerden mi dir nedir hamileliğim de çok rahat geçti yaz boyu ful denizde idim hiç denizden çıkmadım doğumdan bir gün önce bile dışarda geziyordum bir müddet te sigaraya devam ettim şimdi kızım 2 aylık

Bende Kartal’da oturuyorum tedaviye başladığım da 33 yaşında idim alkol sigara geçmişim var idi ilk tedaviye başladığımda doc bir doktor tedavi etti direk tüp bebek ilaçları ile başladım tek kullandığım vitamin de folik asit idi 3 adet 5. Gün embriyosu 2 adet 6. Gün embriyosu oluştu 5. Gün embriyolarını transfer ettik negatif sonuç aldım son kalan 6. Gün embriyoları da transfer edip olumsuz olursa başka bi tüp bebek merkezine geçerim diyordum bu son kalan 6. Gün embriyosu transfer için merkeze gittiğimde doc olan doktorumun o hastaneden ayrıldığını öğrendim hemşireler de aynı hastanenin profu ile görüştürdüler beni Prof olan doktor da kalan 6. Gün embriyoları transfer etmek istemediğini söyledi yeniden tedavi etmek istediğini söyledi fiyatta yardımcı olacağını söyledi bizde kabul ettik bu yeni tedavi de sigara alkol geçmişim olduğu İçin glutatyon isimli bir vitamini damar yolundan uyguladı yanında da 10 tane vitamin takviyesi verdi 2 ay boyunca hepsini kullandım ve yumurtalarım toplandı bu sefer 7 adet 5. Gün embriyom oluştu hiç 6. Gün embriyo oluşmadı ertesi ay hemen transfer yapıldı şükürler olsun ki ilk transfer de pozıtıf sonucu aldık vitaminlerden mi dir nedir hamileliğim de çok rahat geçti yaz boyu ful denizde idim hiç denizden çıkmadım doğumdan bir gün önce bile dışarda geziyordum bir müddet te sigaraya devam ettim şimdi kızım 2 aylık
Sağlıkla büyüsün yavrunuz, ne güzel haberler 🌼 Sorun neydi peki tam olarak? Bir de kaç yumurta toplanmıştı sizden. Oldukça iyi sonuç almışsınız ilk tedavide de.

Sağlıkla büyüsün yavrunuz, ne güzel haberler 🌼 Sorun neydi peki tam olarak? Bir de kaç yumurta toplanmıştı sizden. Oldukça iyi sonuç almışsınız ilk tedavide de.
Tüplerim çürümüştü ahm de 0,50 idi son tedavide 9 yumurta toplandı 8 tanesi döllendi hepsi 5. Güne gitti kalitelerini bilmiyorum ama ertesi ay tranfer edilen 2 adet embriyom un kaliteleri şu idi 5. Gün 3AA-3AB hangisi tuttu bilmiyorum tek gebelik oldu yani geriyede 6 embriyom kalmış oluyor onlarda donuk bir şekilde bekliyor

Tüplerim çürümüştü ahm de 0,50 idi son tedavide 9 yumurta toplandı 8 tanesi döllendi hepsi 5. Güne gitti kalitelerini bilmiyorum ama ertesi ay tranfer edilen 2 adet embriyom un kaliteleri şu idi 5. Gün 3AA-3AB hangisi tuttu bilmiyorum tek gebelik oldu yani geriyede 6 embriyom kalmış oluyor onlarda donuk bir şekilde bekliyor
Amh değerinize göre çok iyi bir sonuç olmuş sizin adınıza sevindim. Umarım bana da böyle güzel gelişmeler nasip olur. Yarın opu var inşallah güzel geçer 🙏
Hangi takviyeleri kullanmıştınız?

Bi glutatyon kullandım damar yolundan aldım onu birde ağız yolundan 10 tane falan vitamin takviyesi kullandım içinde hatırladığım Kuenzim Q10 vardı ned diye bi vitamin vardı sanırım çok hatırlamıyorum suan birde transfer günü ıntralipid serum kullanıldı birde saizen (hormon büyütücü ) igne kullanıldı

Bi glutatyon kullandım damar yolundan aldım onu birde ağız yolundan 10 tane falan vitamin takviyesi kullandım içinde hatırladığım Kuenzim Q10 vardı ned diye bi vitamin vardı sanırım çok hatırlamıyorum suan birde transfer günü ıntralipid serum kullanıldı birde saizen (hormon büyütücü ) igne kullanıldı
Hekiminiz kimdi acaba?

X