Hoşlandığım kişi şeker hastası

şeker hastalığı zordur.. helekii insülin iğnesi kullanıyorsa.. henüz başındayken bence anneni dinlee

ciddi misinisiz siz?
bi insan insüline bağımlı diye
diğer insanlardan daha mı aşşağı ki evlenmeyi sevilmeyi
haketmesin
yapmayın allah aşkına..
sağlık sorunu bu herkes şeker hastası olabilir...

sende şeker hastalığı olmadığına yada ilerde bi şekilde hasta olmıcağına annen garanti veriyor sanırım :KK53:

ben bu zihniyeti anlayamıyorum ya eğerki şu anda buraya sevgilim çok karamsar falan filan diye konu açsan sonuna kadar seni anlardım ama sevgilim şeker hastası annem çok riskli diyor güzelim senin bundan sonraki nefesi alabileceğinin garantisi varmı yaradanla sözleşmemi yaptın (töbe haşa) risk hepimiz için var sen Allah göstermesin yarın bir kazaya kurban gidersin ama sevgilin yıllar boyunca gayet sağlıklı bir şekilde yaşar Allah islah etsin ne diyeyim:KK43:

bir üst mesajdada bahsettim hastalığıyla bir problemim ok.ama onda hastalıgından dolayı alıngan ve biraz karamsar ruh hali oldugunu hissediyorum bu yüzden bu ilişkiye atılma konusunda kararsızım annemede biraz kendisinden bahsettim o yüzden o da düşünceli

anneler hep kızlarının uzun vadede mutlu olmasını ister. o açıdan bakınca haklı ama senin de sırf hasta diye sevdiğin insanı yarı yolda bırakman doğru olmaz.

sevgili değiliz biz :) sadece konusma asamasındayız ...hastalıgı yüzünden değil herkes yanlıs anlamıs beni lütfen verdiğim cevapları okuyun :KK66:

karamsarlığı alınganlığı yüzünden düşünceli olduğunuzu belirtmişsiniz. ben size karamsarlığının nedenini söliyim anneniz gibi düşünen, hastalığı insanlarda eksiklik gibi gören, iyi günde kötü günde anlayışını benimsememiş insanlar yüzünden

bana diyorki her an ölücek gibi yasıyorum bu dünyadan hiç gitmiycekmiş gibi yapısıp kalmak bana göre değil...
Ciddi manada şeker hastası olup olmadığını öğren, ben dahil bir çok şeker hastası tanıdığım var, hiç birimiz bu şekilde dalgalı ruh haline sahip değiliz canım, bana normal bir psikoloji gibi gelmedi ancak eğer şeker hastasıysada bu dünyanın sonu değil, şeker kontrol altına alınabilen bir hastalık.Ne yazık ki genetik olarak bu hastalığa yatkınlığımız var ve tehdit altında olanlardan biride istatiksel olarak sensin yani bunu kıstas olarak görme.Şeker hastaları hayatlarını normal şekilde sürdürürler...Allah korusun sen hastalanırsan annen bu şekilde mi davranacak? Veya günün birinde adamın biri senin içinde bir bahane bulursa annen ne hissedecek, sen ne hissedeceksin? İnsanlara karşı adaletli olun ki adalet bulabilesiniz...

öyle düşünmüyorum deme kararsızlık, iki şeyin arasında kalmaktır. çelişkide olman bile onu düşündüğün anlamına geliyor ki, biz kısaca sana saçmalama diyoruz canım. şeker hastalığı sanıldığı gibi çok korkulacak bişey değil. eğer seviyorsan arkasında durucaksın. annen değil onunla sen olucaksın daha konuşma aşamasındaymışsınız zaten ne malum belki eksik yanını doldurucak. ya da anlaşamıcaksınız. bişiyi yaşamadan anlayamazsın ama içinde sevgi varsa bunu hiç düşünme derim ben. okuduğumda üzüldüm gerçekten.

Ciddi manada şeker hastası olup olmadığını öğren, ben dahil bir çok şeker hastası tanıdığım var, hiç birimiz bu şekilde dalgalı ruh haline sahip değiliz canım, bana normal bir psikoloji gibi gelmedi ancak eğer şeker hastasıysada bu dünyanın sonu değil, şeker kontrol altına alınabilen bir hastalık.Ne yazık ki genetik olarak bu hastalığa yatkınlığımız var ve tehdit altında olanlardan biride istatiksel olarak sensin yani bunu kıstas olarak görme.Şeker hastaları hayatlarını normal şekilde sürdürürler...Allah korusun sen hastalanırsan annen bu şekilde mi davranacak? Veya günün birinde adamın biri senin içinde bir bahane bulursa annen ne hissedecek, sen ne hissedeceksin? İnsanlara karşı adaletli olun ki adalet bulabilesiniz...

cok dogru cok katılıyorum ..benim acımdan seker hastası olması hiç problem değil..anneminde demek istediği daha basındayken öyle arkadsca konusurken vazgec ama sırf hastalık yüzünden değil canım..(birkac konusmasını anlattım annem cok sinirli olur seker hastaları bu cocukda öyle sen yapamazsın sinirli biriyle diyor) benimde içim o istemiyor gibi olunca hiç rahat değil..hastalıgına gelince soramıyorum canım :KK43: acamıyorum o konuyu sanırım babasından gecmiş..babası suan 85 yasında onu doğurduklarında 60 yasındaymıs...hergün kendisi iğne vuruyor...sürekli spor yapıyor ve sıfır seker ...tek bildigim bunlar ..ama kosuya cıktıgında birkeresinde kan sekerim düştü kendimi iyi hissetmedim eve gelince uyudum diyince cok endişelenmiştim onun için ...

öyle düşünmüyorum deme kararsızlık, iki şeyin arasında kalmaktır. çelişkide olman bile onu düşündüğün anlamına geliyor ki, biz kısaca sana saçmalama diyoruz canım. şeker hastalığı sanıldığı gibi çok korkulacak bişey değil. eğer seviyorsan arkasında durucaksın. annen değil onunla sen olucaksın daha konuşma aşamasındaymışsınız zaten ne malum belki eksik yanını doldurucak. ya da anlaşamıcaksınız. bişiyi yaşamadan anlayamazsın ama içinde sevgi varsa bunu hiç düşünme derim ben. okuduğumda üzüldüm gerçekten.

canım esasında benim kararsızlıgım ne hastalıgı nede annem..sadece onun kişisel bazı özellikleri bunu sakin kafayla düşündüğümde bulabiliyorum...normalde sakin ama bir imalı laf ediyim inanlımaz sinirli tepkiler veriyor..ve bazı konularda inanlımaz zor ve sözümden dönmem diyen birisi :) ben anneme bunlarıda anlattım hepsi birlesince bu cocuk zor kızım ...arkads olarak gör bence onu diyor..

canım esasında benim kararsızlıgım ne hastalıgı nede annem..sadece onun kişisel bazı özellikleri bunu sakin kafayla düşündüğümde bulabiliyorum...normalde sakin ama bir imalı laf ediyim inanlımaz sinirli tepkiler veriyor..ve bazı konularda inanlımaz zor ve sözümden dönmem diyen birisi :) ben anneme bunlarıda anlattım hepsi birlesince bu cocuk zor kızım ...arkads olarak gör bence onu diyor..

benim sevgilimde öyle. ve ben hiç alttan alan taraf değilim.4 sene olucak nerdeyse çıkalı ve beni deli gibi seviyo ona çok güveniyorum.şeker hastası olmayan biri de sinirli alıngan olabilir. ama işleyen demir paslanmaz diye bi söz vardır.eğer tabi bu kendi kararın. ben onu aşkımla sakinleştiremem değiştiremem diyosan bana laf düşmez.

Son düzenleme:
canım kusura bakma ama ilk bakışta yazdığın cevaplarla değil açtığın konunun başlığı ile ilgileniyorum ben eğerki sende öyle düşünmeseydin öyle bir başlıkla konu açmazdın buraya seninde içinde varmış yani syleyecek çok şey var ama anlayabileceğini düşünmüyorum üzgünüm ..

benim sevgilimde öyle. ve ben hiç alttan alan taraf değilim.4 sene olucak nerdeyse çıkalı ve beni deli gibi seviyo ona çok güveniyorum.şeker hastası olmayan biri de sinirli alıngan olabilir. ama işleyen demir paslanmaz diye bi söz vardır.eğer tabi bu kendi kararın. ben onu aşkımla sakinleştiremem değiştiremem diyosan bana laf düşmez.
ve bunların dısında dini konularda var canım kafamı karıstıran.. :KK43: o kadar iyi ve karakterli bir cocukki ama hangi yöne gitsem kötü....:KK43: ne bırakabiliyorum ne devam etmeyi düşünebiliyorum...ilerde baglanmaktan korkuyorum canım eger böyle zorlugu devam eder biliyorum huyunu ama insan sevince ayrılamazda :KK43:

canım kusura bakma ama ilk bakışta yazdığın cevaplarla değil açtığın konunun başlığı ile ilgileniyorum ben eğerki sende öyle düşünmeseydin öyle bir başlıkla konu açmazdın buraya seninde içinde varmış yani syleyecek çok şey var ama anlayabileceğini düşünmüyorum üzgünüm ..
konu baslıgını değiştirmemin imkanı varmı ben nasıl oldugunu bile hatırlamıyorum ..konu baslıgını..bu sitede biraz tecrübesizim..cünkü gercekten yanlıs anlasılmak istemiyorum..

ve bunların dısında dini konularda var canım kafamı karıstıran.. :KK43: o kadar iyi ve karakterli bir cocukki ama hangi yöne gitsem kötü....:KK43: ne bırakabiliyorum ne devam etmeyi düşünebiliyorum...ilerde baglanmaktan korkuyorum canım eger böyle zorlugu devam eder biliyorum huyunu ama insan sevince ayrılamazda :KK43:

hangi dini konular?

hangi dini konular?

bende allahıma dinime düşkün biriyim kesinlikle..ama o bu konuyu biraz fazla abartanlardan...şimdibirsey demiyor ama o kapanmanın doğru olucagı inancı içerisinde gibime geliyor..her görüşe saygım va diyor ama bilmiyorum emin değilim...bazende benm kapalı bir kız olmadıgımı biliyor eger böyle birsey isteyen biri olsa hiç benimle ilgilenmezdi diyorum...

babamda şeker hastası ve insülin vuruyo kendine.
bu kadar abartıcak birşey yokki bunda.
şeker hastalığı dikkat edildiği sürece öldürmez yani.
ki şeker hastaları sağlıklı insanlardan daha uzun yaşarlar kendilerine dikkat ettikleri için, araştırın görüceksinizdir zaten.
erkek arkadaşınız abartmış bence yok ölücem bilmem ne.

Son düzenleme:
babamda şeker hastası ve insülin vuruyo kendine.
bu kadar abartıcak birşey yokki bunda.
şeker hastalığı dikkat edildiği sürece öldürmez yani.
ki şeker hastaları sağlıklı insanlardan daha uzun yaşarlar kendilerine dikkat ettikleri için, araştırın görüceksinizdir zaten.
erkek arkadaşınız abartmış bence yok ölücem bilmem ne.

esasında benim cok da bir fikrim yok bu konuda ..ondada biraz karamsar ruh hali(tabi her zaman değil) görünce endişelendim çok mu ciddi diye..yok şeker hastalarının 2.cocuklarının olma olasılıgı düşük kalp krizi gecirme riski yüksek hep bunları duydum...ama tabiki hastalıgından dolayı değil benm endişesem ..baslık öye olmus ama hiç farkında olmayarak yazmısım....

X