Hpv 16 pozitif

mavisiyah12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
3
1
34
Aralık 2023 sağlık ocağı ketem birimine smir testi vermeye gittim. Elime bir kağıt verip bir ay sonra bununla sonucunu öğrenmeye gelmem istendi. Tahlil vereli bir hafta on gün olmuştu ki telefonum çaldı ve sonucumun pozitif olduğu söylendi daha hpv nin ne olduğunu bile bilmiyordum 3 gün sonraya çağırdılar beni bu üç günde araştırdırdım sürekli gece gündüz ve çok korktum dünyam başıma yıkıldı resmen gittiğimde ise bana verdikleri kağıtta hpv 16 pozitif yazıyordu ve devlet Hastanesi'ne yönlendirdiler 2 gün sonraya kolkoskopi için çağırdılar biopsi alındı ve 10 gün sonra sonuç hsil yani cin3 olarak geldi 2 hafta içinde leep operasyonu geçirdim onunda sonucu çıktı doktor şimdilik iyi 3 ay sonra bakarız tekrar smir vericeksin dedi çocuğum olup olmadığını sordu iki çocuğum var gebelikte düşünmüyorum dedim doktor da hiç olmadı rahmini alırız dedi ve hastaneden çıktım daha sonra farkli bir doktora daha gittim sonuçları gösterdim en kötü rahmimi alacaklarını söyledim sakin ha birdaha o doktora gitme dedi rahim alınsa ne fayda bu virüs senin vücudunda şu anda rahmi aldırsan da başka yerlerde kanser oluşma ihtimali var bu virüs ömrün boyunca seninle artık biz virüsün vucüduna vereceği tahribatın önüne geçeceğiz düzenli ve sürekli takiple dedi yani ömür boyu kontrol altındayım bir smir daha aldı benden ama nasıl birşeyse 3 ay sonra çıkıyormuş onun sonucu bekliyorum bu süreçte iki kutu ahcc bitirdim yeterli daha kullanma dediler 9lu gardasıl ilk doz aşımı vurundum , c vitamini, probiyotik kullanıyorum yeşillik ve ev yoğurdu tüketiyorum sigarayı bırakmam söylendi fakat sadece eskiye oranla azaltabildim inşallah bırakabilirim en azından şuan kanser değilim ve kanser olmadan yakaladım ona şükrediyorum Allah bu süreçte hepimizin yardımcısı olsun.

Çok geçmiş olsun, çoğu Dr vücuttan atilabilecwgini söylüyor , sizin Dr ömür boyu virüs seninle demesine şaşırdım

hpv çok yaygın 10 kişiden 8 i hayatı boyunca karsilasabiliyormus bu virusle kimi farkında bile olmadan atlatiyormus atan da var atamayan da 😪

Kime inancaz bende o zaman bende çok korkuyorum vücuttan atılmaz diye hangisi doğru acaba ya
Bende bilmiyorum takipte kalıp göreceğiz ilk doktoruma sormuştum hocam yokmu ilacı felan dedim ahcc diye birşey varmış aşı varmış dedim yüzüme baktı sen kapmışsın zaten bunu bu saatten sonra bi anlamı olmaz dedi diğer doktor ise hemen aşı olmam gerektiğini söyledi değerlerimi yüksek tutmak için d vitamini kan ilacı felan da verdi baya ilgilendi inşallah atar süreci beklicez ama ilk zamanlara göre psikolojik olarak daha iyiyim.

Hangi tür vardı sizde
İnankn türünü bilmiyorum 2017 yılında baktım sivil var çok küçük yerde idim doktora gittim ilgilenmedi bende araştırmadım öylece kaldı 2021 de smear hpv dna testi yaptırdım negatif geldi birde geçen hafta yaptırdım gene hpv negatif smear negatif geldi

İnankn türünü bilmiyorum 2017 yılında baktım sivil var çok küçük yerde idim doktora gittim ilgilenmedi bende araştırmadım öylece kaldı 2021 de smear hpv dna testi yaptırdım negatif geldi birde geçen hafta yaptırdım gene hpv negatif smear negatif geldi
Çok iyi geçmişler olsun darısı başımıza

X