HPV Genital Siğil

iyilesiyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2023
52
20
24
Merhaba, Mayıs -Haziran ayı gibi genitalimde iç dudaklarda lezyon farketmiştim ancak bilmediğim için önemsemedim, ardından bir doçent ve uzmana gittim siğil dendi, şu an krem tedavisi oluyorum, bağışıklığımı güçlendirmeye çalışıyorum kefir yeşil çay beta glukan vb. , 2. Aşımı Kasım ayında olacağım ancak siğillerim küçük küçük çıkmaya devam ediyor haftada 1-2. İç dudaktakiler bayağı kuruladı. Ancak klitorisimin de üstünde minik noktalar var. Doktorum biraz küçülsün yakarız dedi. Sizce krem tedavisine devam etmeli miyim belli bir süre daha? Yaklaşık 1 ay oluyor kreme başlayalı, ben bayağı kuruladığını hissediyorum. Klitorisimdekiler beni korkutuyor sadece. Öneriniz var mı acaba?

Merhaba mutlaka hpv testi yaptır ve tipini öğren. Ayrıca düzenli olarak smear vermeyi de bundan sonra ihmal etme . Benimde ilk klitoris kısmında çıktı sonra içeride sarmış maalesef rahim ağzına kadar gitmiş. Kontrollerini ihmal etme umaırm iyileşirsin kısa zamanda 🫶🏻

Merhaba çok teşekkür ediyorum yanıtınız ve desteğiniz için. Herhangi bir birlikteliğim olmadı ama SMEAR yapılır mı acaba yine de, ya da rahim ağzına uzanmış olma ihtimali var mıdır 🥹💖 tip olarak doktorum birkaç soru sordu , bir tek de siğil var olduğu için istersen krem ile tedavi yapıp izleyelim teste gerek görmüyorum demisti en son gittigimde ,yine de yaptirmali miyim. Bir de bu gececek degil mi bazen moralim cok dusuyor🥺

benim 4 yıl kadar önce hpv teslim pozitif çıkmıştı. 16 ve 18 virüsleri (ki bunlar tehlikeli sınıf sayılıyor) vardı. biopsi yaptırmıştım çok şükür kanser hücresi görünmemişti ama düzenli takibini yapıyordum yine de. sigil de hpv den dolayı oluşuyor bildiğim kadarıyla. daha önce birlikteliğiniz olmadıysa dışarıda kullandıgınız tuvaletten de geçmiş olabileceğini duymuştum.
ama hpv için tek bir önerim olacak. kesinlikle bagısıklıgınızı güclendirin. ara ara yürüyüşler yapın, stresten uzak durun. tamamen dogal ev yogurdu ve evde mayalanmış kefir bibebirdir. bu şekilde güçlü bir bağışıklıkla negatife dönüyor. benim öyle oldu.

benim 4 yıl kadar önce hpv teslim pozitif çıkmıştı. 16 ve 18 virüsleri (ki bunlar tehlikeli sınıf sayılıyor) vardı. biopsi yaptırmıştım çok şükür kanser hücresi görünmemişti ama düzenli takibini yapıyordum yine de. sigil de hpv den dolayı oluşuyor bildiğim kadarıyla. daha önce birlikteliğiniz olmadıysa dışarıda kullandıgınız tuvaletten de geçmiş olabileceğini duymuştum.
ama hpv için tek bir önerim olacak. kesinlikle bagısıklıgınızı güclendirin. ara ara yürüyüşler yapın, stresten uzak durun. tamamen dogal ev yogurdu ve evde mayalanmış kefir bibebirdir. bu şekilde güçlü bir bağışıklıkla negatife dönüyor. benim öyle oldu.
Merhaba,ne kadar süre sonra negatif sonucunu aldınız acaba ?

ben hpv ilk çıktıgında biopsi yaptırmıştım. sonrasında 3 yıl hiç hpv taraması yaptırmadım tekrar. sadece düzenli smear testi yaptırıyordum. 3 yıl sonra hpv yaptırdıgımda negatif olmuştu. ama 3 yıl içinde hangi zamanda negatife döndü bilemiyorum.

Iliski yasamadanmi kaptiniz.bide şekli nasıl bende suphelendim gittim o bölgenin yapisi demislerdi

ben hpv ilk çıktıgında biopsi yaptırmıştım. sonrasında 3 yıl hiç hpv taraması yaptırmadım tekrar. sadece düzenli smear testi yaptırıyordum. 3 yıl sonra hpv yaptırdıgımda negatif olmuştu. ama 3 yıl içinde hangi zamanda negatife döndü bilemiyorum.
Anladım, çok teşekkür ederim🕊️

Merhaba ne kadar sürede negatife döndünüz nolur cevaplar mjsiniz

Bekar miydiniz bu 3 yıl sürecinde peki cinsel hayatınız devam ediyor muydu düzenli yaktırdınız mi sigilleri o 3 yılda neler yaptınız

bende siğil yoktu. hpv 16 ve 18 pozitif çıkmıştı. cinsel hayat devam ediyordu evet. bağışıklık güçlendirmek en etkili yol. tabi doğal yollardan. ev yogurdu ve ev kefiri birebir

Kolposkopi yapilmismiydi size

X