Jinekoloji HPV OLDUĞUNUZU PARTNERİNİZLE NASIL PAYLAŞTINIZ?

herseyolacaginavarir06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
3
0
25
Yaklaşık 2 hafta önce genital siğil şikayetiyle jinekoloğa başvurdum. Koterizasyon işlemi ile siğili aldı hpv pozitif çıktı. Alınan siğil hpv nin tipini belirlemek amacıyla patolojiye gitti vs vs. Şimdi erkek arkadaşımla bu konuyu paylaşacağımı düşünüyorum. Çok takıntılı pinpirikli bir insandır. Siz bu partnerle paylaşma sürecini nasıl yönettiniz. Belkide ondan geldi bana virüs ama içimde bi yerlerde utanıyorum tepkisinden de korkuyorum.Şimdi benim cinsel hayatım nasıl seğredecek bu süreçte? Onunda kendi için neler yapması gerekiyor?

Şu anki sevgilimin öncesinde hızlı bir geçmişi olduğunu biliyorum ondan geçmiş olabileceğini düşünüyorum 1 yıldır birlikteyiz doğum kontrol hapı ile
Bildiğim kadarıyla prezervatif önleyebiliyor bulaşı. Paylaşmanız gerekir bu durumda tabi ki. Erkeklerde çok bi etkisi yok diye biliyorum ama emin değilim. Araştırmak lazım. Etkisi olmasa da etik açısından bilmeli diye düşünüyorum.

Yaklaşık 2 hafta önce genital siğil şikayetiyle jinekoloğa başvurdum. Koterizasyon işlemi ile siğili aldı hpv pozitif çıktı. Alınan siğil hpv nin tipini belirlemek amacıyla patolojiye gitti vs vs. Şimdi erkek arkadaşımla bu konuyu paylaşacağımı düşünüyorum. Çok takıntılı pinpirikli bir insandır. Siz bu partnerle paylaşma sürecini nasıl yönettiniz. Belkide ondan geldi bana virüs ama içimde bi yerlerde utanıyorum tepkisinden de korkuyorum.Şimdi benim cinsel hayatım nasıl seğredecek bu süreçte? Onunda kendi için neler yapması gerekiyor?
Oda gidip test yaptirabilir. Genelde devlet hastaneleri yapmiyor erkeklere ama ozel lab ve hastaneye gidebilirsiniz. Bu surecte cinsellige ara verin. Sigillerinizi yaktirin ve jilet kullanmayin. Bagisiklik guclendirmek adina spor yapin sigara varsa birakin. Propolis vs kullanabilirsiniz. Stresten uzak durun.

ben simdiki erkek arkadasımla cinsellik olmadan öğrendim pozitif oldugumu bu konuda sanslıyım sanırım.ondan bana gecme ihtimali yoktu yani. hazır hissettiğim anda söyledim isterse beni bırakabileceğini de söyledim. sağolsun hep destek oldu bana o zamandan bu zamana. bence siz de hazır hissettiğiniz anda söylemelisiniz.

X