Hpv 16+ CIN 3 ve LEEP sonrası Tertemizim

Merhabalar siz leep islemi sonrasi mi hamile kaldiniz? Bir problem yasadiniz mi?
Evet leepin 2. Ayında hamile olduğumu öğrendim. Leepten bir hafta sonra kanamam oldu. Çünkü bin km yol yapıp evime dönmek zorunda kaldım. Kanamalarım yaklaşık 1 ay sürdü. Ona rağmen hamilelik meydana geldi. Hatta gardasil aşı olmuştum hamile olduğumu bilmeden ama çok sağlıklı bi hamilelik yaşadım. Sadece 8. Haftada lekelenmem oldu muhtemelen rahim ağzı iyileşmediği için tam olarak oradan gelmişti. Sonra öyle bir sorunum olmadı. Sağlıklı bir şekilde normal doğum yaptım. Bebeğim birkaç hafta sonra bir yaşında olacak.

Çok üzüldüm bu illet virüsten kurtuluş yok mudur hep böyle tetikte mi kalacağız allah yardımcınız olsun umarım ciddi bir şey değildir geçmiş olsun 🙏🏻
Maalesef ömür boyu kontrol altında olmak zorundayız. Öyle rehavete gelmiyor bu hastalık. Sonuçların henüz çıkmadı.

Evet leepin 2. Ayında hamile olduğumu öğrendim. Leepten bir hafta sonra kanamam oldu. Çünkü bin km yol yapıp evime dönmek zorunda kaldım. Kanamalarım yaklaşık 1 ay sürdü. Ona rağmen hamilelik meydana geldi. Hatta gardasil aşı olmuştum hamile olduğumu bilmeden ama çok sağlıklı bi hamilelik yaşadım. Sadece 8. Haftada lekelenmem oldu muhtemelen rahim ağzı iyileşmediği için tam olarak oradan gelmişti. Sonra öyle bir sorunum olmadı. Sağlıklı bir şekilde normal doğum yaptım. Bebeğim birkaç hafta sonra bir yaşında olacak.
Cok iyi sevindim bir de normal dogum yapmissiniz.. ben leepten biraz korkuyorum dogum komplikasyonu olur diye ama siz ne guzek orneksiniz. Ama hep kontrol altinda olmak cok can sıkıcı:KK43:

Güncelleme yapmak istiyorum. Özellikle güncelleme yapıyorum ki hep tetikte kalın benim gibi rehavete kapılıp tekrar aynı süreci yaşamayın.
Temiz çıktıktan tam bir sene sonrası (temizim diye ve araya doğum çocuk girince bir de doktorum bin km uzakta olunca üç aylık olan kontrollerimi yaptırmadım.) Ara kanama meydana gelince apar topar bulduğum şehirdeki jinekoloji onkoloji bölümüne koştum. Hemen acil biyopsi alındı ve acil Kontrastlı mr çekildi. Mr sonucumun raporu çıkmadı ama radyoloji uzmanı abimiz dikkate değer bir şey göze çarpmıyor dedi. Anladığınız bir sene sonrasında birden kanser şüphesinin içinde buldum kendimi. Oysa üç smear testimin genotiplemesinde negatif gelmişti. En son tertemizdim. Şu an acil biyopsi sonucumu bekliyorum.
Ve Mr sonucumda göze görülen bir şey olmamasına şükrediyorum.
Kontrollerinizi ihmal etmeyin.
Yaşadıklarınız çok güzel umut vermişti ama sonrasını görene kadar...Peki Sonucunuz çıktımı acaba ?

Yaşadıklarınız çok güzel umut vermişti ama sonrasını görene kadar...Peki Sonucunuz çıktımı acaba ?
Merhaba çıktımı sonuçlarınız
Merhaba çıktımı sonuçlarınız
Evet sonucum tertemiz çıktı. Çok şükür🙏🏻 3 ay olan kontrollerim 6 aya bir olmaya başladı. Lütfen doktor kontrollerinizi aksatmayın ve gardasil aşılarınızı olun.
Eşimle beraber pahalı da olsa aşılanıyoruz. İkinci dozunu olacağız. Virüs yükünü azaltmak adına doktorum kesinlikle öneriyor.

Bendede rutin kontroller sonucu smeardan sonra kolposkopi yapilarak cin2 ve hpv 16 cikti. 2 hafta önce leep oldum. Yarin doktorum arayacak ve patoloji sonucunu söyleyecek. Cok korkuyorum:KK43:
Meraba nerede leep oldunuz acaba bende olucak doktor ariyorum

Geçmiş olsun acil şifalar hepimize ben İstanbul'dayım çapa da Samet topuz salı günü ona leep olucam bende inşallah güzel gecer

Merhaba leep ten ve Doğumdan sonra bel ve kasık ağrınız vardı biyopsi alındığınızı yazmışsınız sonucunuz neydi aceba şaşırdım durumunuza çünkü smearınız temiz demiştiniz

X