Hpv tip 16 ve yaşadıklarım

Merhaba pc işlemi yapıldı dimi size? Ağrılı geçiyormu? Uyuşturmaya gerek duyuluyormu? Bu perşembe banada yapılacak rahim duvarında kalınlaşma görüyorum dediği için kolposkopi 8 martta konumu okumak isterseniz

Pc işlemi dediğiniz tam olarak ne oluyor

Linkinizi okudum orada yazmışsınız kusura bakmayın ilk önce mesaj hazıp sonra girdim link.

Bana yapıldı toplam 8 parça aldılar kürtajlı doku ile beraber 9 parça ve ben uyutuldum acılı bir işlem olduğunu söyledi doktorum sedasyon ile yapılıyormuş bu yüzden
Bana hiç bir bilgi verilmedi 4.ünde gitmiştim 18. Randevu verildi yarın beta hcg için kan vercem onun sonucuyla işlem yapacaklar. 7 mm miyom var onu almayacaklar sanırım bişey demediler.

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle... bende hpv tip 59 çıktı kolposkopi yapıldı cin1 geldi lokal cin2 de var dedi doktor bu yüzden krioterapi uygulandı ve 30 adet dışta 4 5 adet içte siğil yakıldı bakmışken rahimden de kürtaj yöntemiyle doku kazıdılar ve patolojiye gönderildi hücresel değişiklikler vardı rahim içinde ama kanser gelişimi tamamlanmadığı için ve yaşım genç olduğu için sadece fitil ve antibiyotik tedavisi uygulandı şu anda 1 seneyi doldurdum ve en son ki smear testimde hpv negatife dönmüştü ama hala hücresel değişiklikler mevcut rahim içinde ise 3 adet miyomum oluştu ara kanamam kriodan sonra durdu ama rahim duvarım olması gerekenden çok kalın 3 ayda bir kontrole gidiyorum önümüzdeki hafta tekrar kontrolüm var miyomlar ve kalınlaşma 6 aydır var eğer hala sürmeye devam ediyorsa tekrar kürtaj yöntemiyle rahim duvarım kazılarak parça alınacak (bu yöntem rahim duvarını incelttiği için bu şekilde benden parça alınıyor maalesef ki) ve miyomlarım temizlenecek daha sonraki durum için doktorum bilgi vermedi ama hpv negatif olduğu için rahim ağzında sorun olacağını düşünmüyorum ama rahim içi büyük problem okuşturacak gibi dedi kendimi olası bir duruma hazırlamamı istedi hemen olmasa bile birkaç yıl sonra endometrium kanseri gelişme ihtimali yüzde 80 lerdeymiş
8 parça kolposkopi sırasında alındı diye anlıyorum bende iki ayrı işlem yapılacak. Perşembe rahim duvarında kalınlaşma var diye rahimden parça alınacak.
8 martta kolposkopi yapılacak

8 parça kolposkopi sırasında alındı diye anlıyorum bende iki ayrı işlem yapılacak. Perşembe rahim duvarında kalınlaşma var diye rahimden parça alınacak.
8 martta kolposkopi yapılacak
Hayır bende 4 parça rahim ağzından 2 parça servisk kanalından 2 parçada rahim içinden alındı hepsini tek seferde yapsalardı keşke tekrar tekrar doktara gitmek insanın psikolojisini bozuyor ama böyle yapıyorlarsa bir bildiklerini vardır mutlaka

Hayır bende 4 parça rahim ağzından 2 parça servisk kanalından 2 parçada rahim içinden alındı hepsini tek seferde yapsalardı keşke tekrar tekrar doktara gitmek insanın psikolojisini bozuyor ama böyle yapıyorlarsa bir bildiklerini vardır mutlaka
Yok hatta jinekoloji onkoloji tekrar kadın doğuma yolladı, sor onlarla aynı işlemi yapmayalım onlar ne yapacakmış dedi, kadın doğumda onlar saçmalamış biz pc işlemi yapcaz dedi. Pc işlemine internetten baktım

Probe kürtaj (P/C): Tanısal amaçlı olarak rahim içinden parça alınması işlemidir. Genellikle rahim duvarında kalınlaşma olduğunda uygulanan yöntem sırasında alınan parça patoloji uzmanı tarafından incelenmektedir. Yazıyor yani rahim içinden
Kolposkopi işlemi rahim ağzından oluyormuş

Yok hatta jinekoloji onkoloji tekrar kadın doğuma yolladı, sor onlarla aynı işlemi yapmayalım onlar ne yapacakmış dedi, kadın doğumda onlar saçmalamış biz pc işlemi yapcaz dedi. Pc işlemine internetten baktım

Probe kürtaj (P/C): Tanısal amaçlı olarak rahim içinden parça alınması işlemidir. Genellikle rahim duvarında kalınlaşma olduğunda uygulanan yöntem sırasında alınan parça patoloji uzmanı tarafından incelenmektedir. Yazıyor yani rahim içinden
Kolposkopi işlemi rahim ağzından oluyormuş
Evet evet ama ikisini aynı anda yapabiliyorlar bende öyle yaptılar rahimden parça alınmasındansa pc işlemi daha kesin sonuç veriyor bana doktorumun ağrılı işlem dediği buydu keşke sorsaydınız bayıltıp bayıltmadıklarını çok yorumsuz kaldım

Evet evet ama ikisini aynı anda yapabiliyorlar bende öyle yaptılar rahimden parça alınmasındansa pc işlemi daha kesin sonuç veriyor bana doktorumun ağrılı işlem dediği buydu keşke sorsaydınız bayıltıp bayıltmadıklarını çok yorumsuz kaldım
Yarın zaten o hastanede işim var sorayım en iyisi ne kadar sürecek falan bilgi alayım

Arkadaşlar HPV sadece rahim ağzında bozukluk yapıyor bunun dışında rahim ve rahim ağzı çok farklı rahim de olan duvar kalınlığı miyom bunlar rahimle alakalı tetikleyebilir ama HPV bunlara yol açmaz HPV’nin yol açtığı rahim ağzı bozukluğu uçuk siğil akıntı kaşıntı bunları yapar. size tavsiyem tek doktorla kalmayın ve vakit kaybetmeyin ne olursa olsun aşılarınızı olun aşının tedavi edici özelliği var. 16 18 ve 59 bunlar en çok yapan türleri eğer testim sonucunda 16:18 ya da 59 negatif gelir diğer pozitifse bunlar da dikkat edilmeli bağışıklık kuvvetlendirilmeli . kudret narı proppolis takviye alabilirsiniz güvendiğiniz markayı tercih edebilirsiniz bunun yanında da beta glukanda önemli. Sigarayı azaltabiliyorsanız etkili olacaktır ama ben bu süreçte stresten daha fazla içmiştim hatta o kadar abartmıştım ki doktora giderken korkmuştum ama bence moral ve takviye vitaminlerle toparlayabilirsiniz zaten insan vücudu %90’ı bir sene içerisinde bunu vücuttan atıyor herkesin bunu vücuttan atma süresi değişir ne zaman kaptınız nereden kaptıızı ne kadar süredir pozitif olduğunuzu bilemezsiniz o yüzden üzülmek yerine elinize çabuk tutup kendiniz için bir şeyler yapmalısınız herkese şifalar ve sağlıklar diliyorum.

Bayıltma yokmuş kadın doğumda kayıt yapan bayan işlem bikaç dakika sürüyor çok ağrılı olmuyor hafif canın yanabilir dedi. Sabah behçet testi yaptırdım o acayip acıtıyor diğeri bu kadar acıtmaz sanırım 😀

Arkadaşlar HPV sadece rahim ağzında bozukluk yapıyor bunun dışında rahim ve rahim ağzı çok farklı rahim de olan duvar kalınlığı miyom bunlar rahimle alakalı tetikleyebilir ama HPV bunlara yol açmaz HPV’nin yol açtığı rahim ağzı bozukluğu uçuk siğil akıntı kaşıntı bunları yapar. size tavsiyem tek doktorla kalmayın ve vakit kaybetmeyin ne olursa olsun aşılarınızı olun aşının tedavi edici özelliği var. 16 18 ve 59 bunlar en çok yapan türleri eğer testim sonucunda 16:18 ya da 59 negatif gelir diğer pozitifse bunlar da dikkat edilmeli bağışıklık kuvvetlendirilmeli . kudret narı proppolis takviye alabilirsiniz güvendiğiniz markayı tercih edebilirsiniz bunun yanında da beta glukanda önemli. Sigarayı azaltabiliyorsanız etkili olacaktır ama ben bu süreçte stresten daha fazla içmiştim hatta o kadar abartmıştım ki doktora giderken korkmuştum ama bence moral ve takviye vitaminlerle toparlayabilirsiniz zaten insan vücudu %90’ı bir sene içerisinde bunu vücuttan atıyor herkesin bunu vücuttan atma süresi değişir ne zaman kaptınız nereden kaptıızı ne kadar süredir pozitif olduğunuzu bilemezsiniz o yüzden üzülmek yerine elinize çabuk tutup kendiniz için bir şeyler yapmalısınız herkese şifalar ve sağlıklar diliyorum.
Bende durum böyle:

Mide sırt ağrısı şikayetiyle ultrason çekildi 3 ay önce, douglasta (rahmin arkasındaki boşlukta) 3 cm serbest sıvı izlendi ve rahmin arka duvarında iç tabakasında heterojen 7mm miyom izlendi.

Smear ve hpv testi 5 haftada çıktı sonuç:

Hpv 16 ve 18 negatif
Diğer yüksek riskli HPV tipleri (tip 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68): POZİTİF

POZİTİF, intraepitelyal lezyon ve malignite açısından.
* Epitelyal hücre anormalliği.
Ascus

Iki gün sonra pc işlemi yapılacak Rahim duvarında kalınlaşma görüyorum dediği için

8 martta kolposkopi yapılacak.

Bayıltma yokmuş kadın doğumda kayıt yapan bayan işlem bikaç dakika sürüyor çok ağrılı olmuyor hafif canın yanabilir dedi. Sabah behçet testi yaptırdım o acayip acıtıyor diğeri bu kadar acıtmaz sanırım 😀
O zaman farklı işlemler olabilir bilmiyorum yaptırdıktan sonra tekrar yazın merak ettim bende bir doktor acılı bir işlem derken öteki çok hafif diyor tuhaf 😂

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. bende de maalesef ki aynı durumlar söz konusu hpv pozitif gelecek dedi doktor ama korkulacak kısım bu değilmiş ara kanamam oluyor iki adet arası ve sağ tarafımda kist olduğunu söyledi artı poliover Kistim de var size sormak istediğim 2 soru var. Birincisi doktorum hpv olan kişinin ara kanaması olmadığını söylemesi (bu yüzden rahim kanserinden şüpheleniyorlar) sizde ara kanama var mıydı? İkincisi ise hpv testiniz de kanama oldu mu? Benim çok kanamam oldu doktorun elleri dahi kandı hpv çubuğunun ucuda kanlıydı
Lütfen cevap verin benimde ara kanamam vat

O zaman farklı işlemler olabilir bilmiyorum yaptırdıktan sonra tekrar yazın merak ettim bende bir doktor acılı bir işlem derken öteki çok hafif diyor tuhaf 😂
Biraz ağrı oldu işlem sırasında dün, bugünde biraz kanamam oldu ama narkoz almaya değecek kadar kötü bi ağrılı işlem değil bence. Dün 1 tane parol içtim o kadar.

Size ulaşabileceğim bi fake Instagram var mıdır birbirimize terssek olalım bende sizinle aynı süreci yaşıyorum

Sanırım farklı işlemler ben 15 gün ağrı kesici içtim ve kesmedi bile kanamamda 12 gün sürmüştü 😂
Ilk gün parol içtim sadece ama iki gündür az az kanamam var karnım ağrıyor adet olacak gibi, zaten geçen ay 18. Adet olmuştum bu ay strestenmi nedir 13. Oldum. Pc işlemi yapıldı rahimden parça alındı 4 hafta sonra sonucu çıkar dediler.

X