HPV!! yardım lütfen

Tweetyybomb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2019
29
5
Hanımlar size bir kaç sorum olacak,tecrübeliler cevaplarsa sevinirim.

Bu virüs sürtünme yoluyla bulaşır bunu biliyorum fakat yine aynı yolla makatın içinde çıkar mı?

Yayılma hızı nedir? Ne kadar sürede çoğalır?

Bakirelerde vajina içindeki kondilomlar nasıl yakılır bekarete zarar vermeden?

Cinsel birliktelik yok ise rahim ağzı kanserine zemin hazırlar mı? (Rahime kadar ilerlemesi için birliktelik şartmış)

Erkekte ve geçmişinde herhangi bir bulaş-siğil yok,bunun başka bir kadında bu kadar kısa sürede olma olasılığı nedir?

Hanımlar size bir kaç sorum olacak,tecrübeliler cevaplarsa sevinirim.

Bu virüs sürtünme yoluyla bulaşır bunu biliyorum fakat yine aynı yolla makatın içinde çıkar mı?

Yayılma hızı nedir? Ne kadar sürede çoğalır?

Bakirelerde vajina içindeki kondilomlar nasıl yakılır bekarete zarar vermeden?

Cinsel birliktelik yok ise rahim ağzı kanserine zemin hazırlar mı? (Rahime kadar ilerlemesi için birliktelik şartmış)

Erkekte ve geçmişinde herhangi bir bulaş-siğil yok,bunun başka bir kadında bu kadar kısa sürede olma olasılığı nedir?

Makatta çıkar.

Bağışıklık durumuna göre hiç belirti vermeyebilir de çok hızlı yayılabilir de.

Bekaret olayını doktora soracaksınız.

Rahim ağzı kanserine sebep olan türleri var, türüne göre değişir. İlişki olup olmaması etkilemez.

Erkekte nadiren belirti verir, genelde virüsü taşırlar. Çok uzun zaman önce de kapmış olabilir.

Yeri gelmişken genç kadınlara da uyarımızı yapalım, cinselliğe adım atmadan önce lütfen bir hekimle görüşün ve gerekli aşılarınızı yaptırın.

Makatta çıkar.

Bağışıklık durumuna göre hiç belirti vermeyebilir de çok hızlı yayılabilir de.

Bekaret olayını doktora soracaksınız.

Rahim ağzı kanserine sebep olan türleri var, türüne göre değişir. İlişki olup olmaması etkilemez.

Erkekte nadiren belirti verir, genelde virüsü taşırlar. Çok uzun zaman önce de kapmış olabilir.

Yeri gelmişken genç kadınlara da uyarımızı yapalım, cinselliğe adım atmadan önce lütfen bir hekimle görüşün ve gerekli aşılarınızı yaptırın.

Jinekoloğuma sorduğumda makatın içinde çıkması için anal ilişki gerek dedi. Bende belki burada başına gelen vardır diye öğrenmek istedim. Teşekkür ederim cevabın için :KK200::KK200:

Jinekoloğuma sorduğumda makatın içinde çıkması için anal ilişki gerek dedi. Bende belki burada başına gelen vardır diye öğrenmek istedim. Teşekkür ederim cevabın için :KK200::KK200:
İlla ilişki gerekmez. Makata temaz yolu ile de bulaşabilir. Berkarete zarar vermeden yakabilme şansları var. Ayrıca kansere zemin hazırlaması için illa ilişki olmasına gerek yok. Sürtünme ile bulaşmış olması yeter. Türleri var onların

Peki vajinal akıntıyla yapılan hpv testi ile smear testi aynı şey midir? Yani vajinal akıntıdan alınan sürüntüyle rahim ağzı kanseri testi yapılabilir mi?

Rahim ağzı kanseri testleri farklı, onda biyopsi falan gerekir. Sanıyorum hpv tipini tespit etmek için de biyopsi gerekiyor. Ama hpv tespiti smear testiyle yapılıyor.

X