HPV YARDIM(oral siğil yaşayan var mı?)

dignidad

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2020
8
2
24
Merhabalar, 21 yaşımdayım. İlk siğilim 24 temmuzda belirti verdi daha sonra 5eylülde tca ile yakıldı ve doktorum erken müdahele edildğini söyledi. Dna tipleme istedi ama ben yaptırmadım. Jilet atmıştım bilinçsizdim o zaman, ekstra 4 tane daha çıktı ve hepsi radyofrekans ile yakıldı. 2 gün önce oral ilişki yaştım birine ve meğer 7-8 siğili varmış 30 saniye sonra fark ettim hemen geri çektim. Benim yaptığım yerde yani penis boyunda 1 tane vardı minik ama oraya dilimin değdiğini hissetmedim, yine de riskli bir durum. Ne düşünüyorsunuz? HPV ORAL SİĞİL geçiren var mı? Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? Stresten boğazım ve başım çok ağrıyor.

Merhaba bende bu konuda çok stres yaşamistim..Ama ağızda tutunabilmesi çok zormuş.Genel cerrah olmak üzere 3-4 tane doktorla konuşmustum..Siğilin ağızda tutunabilmesi için özel sebeplerin gerekli olduğunu söylemislerdi...Ağızda yada dilde açık yara olması aşiri sigara tüketimi (kötü ağız sağlığı)ve çok düşük bağışıklık sisteminin olması Hpv virüsünun orda tutunabilmesinin en büyük etkeni olduğunu söylemişlerdi.Şimdi ağıza sıkılan propolisler var onlardan kullanin hergün hiçbirşey olmaz inşallah...

Ya selam, çok teşekkür ederim ama benim korkum sigara kullanıyorum ve dolgularım diş eti temizliğim 2 hafta önce yapılmıştı. Bu beni birazcık korkuttu. Ne düşünüyosunuz bu konuda? Ağız bakımım iyidir ama. Ben de ağıza zor tutulduğunu öğrendim ve internette oral siğillere baktığımda ağız bakımları kişilerin inanılmaz kötüydü. Zaten adamdaki siğili görür görmez ağzıma tuz ve kolonya döktüm. Aşırı paniğim :KK43:

Merhabalar, 21 yaşımdayım. İlk siğilim 24 temmuzda belirti verdi daha sonra 5eylülde tca ile yakıldı ve doktorum erken müdahele edildğini söyledi. Dna tipleme istedi ama ben yaptırmadım. Jilet atmıştım bilinçsizdim o zaman, ekstra 4 tane daha çıktı ve hepsi radyofrekans ile yakıldı. 2 gün önce oral ilişki yaştım birine ve meğer 7-8 siğili varmış 30 saniye sonra fark ettim hemen geri çektim. Benim yaptığım yerde yani penis boyunda 1 tane vardı minik ama oraya dilimin değdiğini hissetmedim, yine de riskli bir durum. Ne düşünüyorsunuz? HPV ORAL SİĞİL geçiren var mı? Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? Stresten boğazım ve başım çok ağrıyor.
Ben yaptım geçmedi bana

X