HPV

Hpv o kadar yaygınki çoğunda virüs var görünürde bişey yok ama bulaştırıcı. Dolayısıyla en güvendiğiniz partnerden bile geçebilir, birlikte olurken 3 kez düşünün derim hele birde jilet kullanıyorsanız her yere bulaşıyor :KK43:(

Hpv o kadar yaygınki çoğunda virüs var görünürde bişey yok ama bulaştırıcı. Dolayısıyla en güvendiğiniz partnerden bile geçebilir, birlikte olurken 3 kez düşünün derim hele birde jilet kullanıyorsanız her yere bulaşıyor :KK43:(
Eşim de kullanıyor acaba o yüzden mi siğil çıktı Allah tan bana bulaşmadi prezervatif kullaransrsk ve iç çamaşırını çıkarmadan ilişkiye giriyor dük maksat teni bana değmesin bulaşmasın diye ben 6 ay boyunca onun ameliyat tan sonrski acılarını çektim çok kötü Rabb'im yaşatmasın bakım önemli pansumanı falan

Eşim de kullanıyor acaba o yüzden mi siğil çıktı Allah tan bana bulaşmadi prezervatif kullaransrsk ve iç çamaşırını çıkarmadan ilişkiye giriyor dük maksat teni bana değmesin bulaşmasın diye ben 6 ay boyunca onun ameliyat tan sonrski acılarını çektim çok kötü Rabb'im yaşatmasın bakım önemli pansumanı falan
Bir tane siğil varsa ve tüyleri temizlemek için jilet kullanırsanız o siğiller heryere dağılıyor. Prezervatif maalesef koruma sağlamıyor

Bir tane siğil varsa ve tüyleri temizlemek için jilet kullanırsanız o siğiller heryere dağılıyor. Prezervatif maalesef koruma sağlamıyor
Siğil yoksa jilet olayı falan risk değil değil mi ?
ben de siğil yok jilet kullanan biri de değilim ama mantığını anlamaya çalıştım.

Hatta çıtçıtlı boxer giymeli diye de okudum o da sanırım siğil varsa değil mi ?
Biz test verdiğimizden beri korkudan ilişkiye giremedik ama siğilim de yok.
Ne yapmalıyız ne kadar beklemeliyiz bilmiyorum,ilişkiden soğudum ama eşime de haksızlık oluyormuş gibi hissediyorum :KK43:

😐Zaten eşim jilet kulaninca kanama oluyordu kopuyordu siğiller. O yüzden tüy dökücü krem sos bu sefer oda tahriş ediyordu zavsllim çok çekti 6 ay onun için cehennem di ameliyat tan sonra büyük tuvslet sıkıntılıdı makat ta çıkmıştı birde özel bölgesinde yoktu

Siğil yoksa jilet olayı falan risk değil değil mi ?
ben de siğil yok jilet kullanan biri de değilim ama mantığını anlamaya çalıştım.

Hatta çıtçıtlı boxer giymeli diye de okudum o da sanırım siğil varsa değil mi ?
Biz test verdiğimizden beri korkudan ilişkiye giremedik ama siğilim de yok.
Ne yapmalıyız ne kadar beklemeliyiz bilmiyorum,ilişkiden soğudum ama eşime de haksızlık oluyormuş gibi hissediyorum :KK43:
Eşinde var mı ki

Zaten üzerinden baya zaman gecti negatif gelmesi sevindirici ancak internette o kadar sey yazıyor ki insan acaba diyor korkuyor. Cevabınız için tesekkur ederim
Hiçbir şey yapmadan mı negatif çıktı? Şunu da anlamadım zaten testte çıkmadıysa nasıl anladınız pozitif olduğunuzu?

Hiçbir şey yapmadan mı negatif çıktı? Şunu da anlamadım zaten testte çıkmadıysa nasıl anladınız pozitif olduğunuzu?
Hayır. Benim siğillerim 6 yıl kadar önce cıkmıstı erkek arkadasımdan bulastı bana. Sonrasında doktora gittim yaktı bir daha cıkmadı ama benden hpv testi falan istememişti. Daha sonra ben arastıra arastıra öğrendim bunun hpv oldugunu riskli türlerinin de oldugunu falan. Sonra korkup geçen sene gidip sağlık ocağına hpv testi verdim. Negatif geldi. Geçen cuma gunu de smear testi verdim onun sonucunu da bugun aldım o da negatif. Yani kanser yapan türü müydü o siğiller, bu sürecte vücudum attı mı onu bilmiyorum demek istedim.

Kızlar sizde varsa başkasına bulaştırma ihtimaliniz var mı sadece vucuttamı kalıyor birde kaç günde test sonucu çıkıyor arkadaşlar bir de hemen kanser yapıyor mu tedavisi neler ilaç kullanıyormuyuz aşı mı olmamız lazım lütfen 😢

Tip 18 den kurtulmak biraz zor ben dede16 18 59 var tedavi oldum ama sigiller bitmiyo oyle duyo ne cogaliyo ne azaliyo insallah srn kurtulursun sigara iciyorsan birakman sart ben birakamiyorum
Merhabalar, Ağda jilet vb şeyler kullanıyor musunuz? Bunlar artmasına sebebiyet veriyor siğillerin. Bende 11 ve 39 çıktı 2 gün önce ahcc kullanmaya başladım size de tavsiye ederim araştırın isterseniz oldukça etkili bir vitamin Yeşilçay yer fıstığı ve bol yeşillik tüketmemiz gerekiyormuş iyi günler dilerim geçmiş olsun

Kızlar sizde varsa başkasına bulaştırma ihtimaliniz var mı sadece vucuttamı kalıyor birde kaç günde test sonucu çıkıyor arkadaşlar bir de hemen kanser yapıyor mu tedavisi neler ilaç kullanıyormuyuz aşı mı olmamız lazım lütfen 😢
Şimdi şöyle tüm hepsi için hpv testi yaptırırsanız 1 ay da çıkıyor sonuç, sadece yüksek riskler ve düşük riskler için yaptırırsanız 15 günde çıkıyor o zaman 20 tane mi 30 tanesini mi ne inceliyorlar size kalmış tabii seçenek, cinsel birliktelik yaşamazsanız bulaştırmıyorsunuz merak etmeyin iyi günler diliyorum geçmiş olsun

X