Gebeliğe Hazırlık Hsg yani rahim filmi çektireceğim çektirenler tavsiyeleriniz neler?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun canım. BEN KSÜ TIP da çekildim cihaz muhtemelen yenidir. Ama bu işlemin cihazla bir alakası yok diye düşünüyorum bize acı veren ilacın tüplere dolması evet tıkalı olanlar muhtemelen daha acı çekiyodur. Bir bayanınki tıkalıydı onu da izledim. Bi taraf açıldı diğeri açılmadı dedi doktor işlem esnasında. Ama onda da çok aşırı sancı görmedikisiye

Geçmiş olsun canım. BEN KSÜ TIP da çekildim cihaz muhtemelen yenidir. Ama bu işlemin cihazla bir alakası yok diye düşünüyorum bize acı veren ilacın tüplere dolması evet tıkalı olanlar muhtemelen daha acı çekiyodur. Bir bayanınki tıkalıydı onu da izledim. Bi taraf açıldı diğeri açılmadı dedi doktor işlem esnasında. Ama onda da çok aşırı sancı görmedim.
Teşekkür ederim 😊.
Kişinin ağrı eşiğine göre de değişiyormuş tabi 😊. Eski tip cihazı kullananlar rahimi düz tutmak için alttan müdahale ediyorlarmış ağrıya çoğunlukla sebep olan buymuş. Yeni tip cihazla çekim yaparken cihazın kendisi hareket edip çoğu noktayı çektiği için rahimi düz tutma gereksinimi kalmıyormus. Sonomed'in kendi sitesinde de yazıyor bu tip şeyler. Size de geçmiş olsun bu arada 😊😊😊

Teşekkür ederim 😊.
Kişinin ağrı eşiğine göre de değişiyormuş tabi 😊. Eski tip cihazı kullananlar rahimi düz tutmak için alttan müdahale ediyorlarmış ağrıya çoğunlukla sebep olan buymuş. Yeni tip cihazla çekim yaparken cihazın kendisi hareket edip çoğu noktayı çektiği için rahimi düz tutma gereksinimi kalmıyormus. Sonomed'in kendi sitesinde de yazıyor bu tip şeyler. Size de geçmiş olsun bu arada 😊😊😊

Teşekkür ediyorum canım. Cihaz araştırması yapmadım valla. Dediğiniz gibi olabilir demekki bemimki de yeni cihaz mış çünkü müdehale olmadı sadece ilaç rnjekte edildi. Tek akkıma takılan herkezin kemdi telefonuna video kayıt yapıldı. Neden e nabıza aktarmadılar bilginiz varmı

Teşekkür ediyorum canım. Cihaz araştırması yapmadım valla. Dediğiniz gibi olabilir demekki bemimki de yeni cihaz mış çünkü müdehale olmadı sadece ilaç rnjekte edildi. Tek akkıma takılan herkezin kemdi telefonuna video kayıt yapıldı. Neden e nabıza aktarmadılar bilginiz varmı
Bana direkt olarak röntgen filmi verildi bir de sonuç kağıdı. Özel olduğu için ve hastane değil de klinik olması nedeniyle enabiza düşmediği fikrindeyim açıkçası. Çünkü doktor olarak da ben özele gidiyorum ve klinik olduğu için bilgiler düşmüyor oraya. 😊

Geçmiş olsun canım. BEN KSÜ TIP da çekildim cihaz muhtemelen yenidir. Ama bu işlemin cihazla bir alakası yok diye düşünüyorum bize acı veren ilacın tüplere dolması evet tıkalı olanlar muhtemelen daha acı çekiyodur. Bir bayanınki tıkalıydı onu da izledim. Bi taraf açıldı diğeri açılmadı dedi doktor işlem esnasında. Ama onda da çok aşırı sancı görmedim.
Ksü Tıpdan memnun musunuz?

Yaa inşallah hayırlı haberler alırsınız 🤗🙏 bende sırf endişelendiğim için iki aya yakın adet olmadım sonunda ilaç kullanarak oldu. Randevuyu aldım bakalım bende deneyimleyeceğim inşallah sorunsuz geçer🙏 dua edin bana da
Ben dun cektırdım hsg fılmını hiç korkulacak bısey degıl zerre kadar bı agrı sızı hıssetmedım stres yapmayın derım 🙏🏽

Ben dun cektırdım hsg fılmını hiç korkulacak bısey degıl zerre kadar bı agrı sızı hıssetmedım stres yapmayın derım 🙏🏽
Merhaba kızlar, ben de bugün anestezisiz çektirdim rahim filmi. Sorun yaşamadım. 2-3 dk süren regl ağrım oldu ilaç verilirken. Kendi dr.'um çektiği için daha rahattım ve güven duyarak anestezi almadım. Çok şükür iki tüpüm de açık çıktı. Çektirmeniz gerekiyorsa korkudan ertelemeyin. Tedavinin en önemli parçası. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin tez zamanda.

Merhaba kızlar, ben de bugün anestezisiz çektirdim rahim filmi. Sorun yaşamadım. 2-3 dk süren regl ağrım oldu ilaç verilirken. Kendi dr.'um çektiği için daha rahattım ve güven duyarak anestezi almadım. Çok şükür iki tüpüm de açık çıktı. Çektirmeniz gerekiyorsa korkudan ertelemeyin. Tedavinin en önemli parçası. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin tez zamanda.
Film sonrası gebelik oranı yüksek inşallah hepimize hayırlı şekilde nasip olur annelik🙏

Ksü tıp da doc. Murat bakacak a gidiyorum o kadar memnunum ki. Doktoe çok iyi niyetli sevecen iyi yürekli bir insan herkeze her şekilde yardımcı oluyor. Şehir dışından gelen hastası çok var. İnstagramdan takip edebikirsiniz. Ksü randevu sisteminden online ücretli randevu alıp gidebilirsiniz

İstanbul’da olanlar gönül rahatlığıyla Echomar’ı tercih edebilirler. Sabah bu filmi çekildim. Aşırı korkuyla, titreyerek girdim ama çok şükür hiçbir ağrı sızı hissetmedim. Benden önce çıkan arkadaşta aynı şeyi söyledi. Kısa sürüyor ve rahat geçiyor normal muayene oluyormuşsunuz gibi ve anestezisiz. Bittikten sonra ilacın etkisinden olsa gerek biraz yangı hissettim o kadar. Kanama v.s olmadı. Gayet temiz ve profesyonel cihaz kullanıyor.Sonuçta 15 dakika içerisinde veriliyor. Hepimiz hayırlı sonuçlar alırız inşallah 🌺

Ksü tıp da doc. Murat bakacak a gidiyorum o kadar memnunum ki. Doktoe çok iyi niyetli sevecen iyi yürekli bir insan herkeze her şekilde yardımcı oluyor. Şehir dışından gelen hastası çok var. İnstagramdan takip edebikirsiniz. Ksü randevu sisteminden online ücretli randevu alıp gidebilirsiniz
Yaa bir dönem görmüştüm instagram da randevu bulabilir miyim bilmiyorum şu dönem buradayım da

Canım klinik değil ben tıp fakültesinde çekildim ve telefona kaydedildi film çekilme videosu. Bende kaldı. Ve doktor sonuç kağıdı yazdı

Çok şükür olumsuz çıkmadı geçen ay çekilmiştim adette ilaç kullanmaya başladım dün aşılamam yapıldı. İnşallah tutar 🙏🙏 rabbim isteyen herkeze hayılı salih sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin

Çok var film sonrası 4 ay içinde hamile kalan. Hem de gerçekten çok fazla bi bana nasip olmadi o🤣
Inşallah siz film sonrası beklemeden kavuşursunuz mucizenize. Işlem esnasında rahme verilen ilaç da yumurtaların tüplerde daha kolay ilerlemesini sağlayan uyarıcı bir etkiye sahipmiş diye okumuştum.
Hormon testleriniz yapıldı mı?
Birşey sorabilir miyim film sonrası nasıl kalınıyor bende duydum ama neye yararı var bu filmin ?

X