Hsh sonrası geç ya da erken yumurtlama

benfatma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
22
4
29
Merhaba hanımlar. 9 mart regl in 1. Günüydü. 19 martta yani 10. Günde hsg çekildi. Selçuk üni de çektirdim . Bu arada hiç ama hiç ağrı sızı olmadı. Sadece ilaç verilirken çok hafif regl ağrısı gibi bir ağrı oldu ama çok çok hafifti. Sonra günüme devam ettim normal bir şekilde. Forumlardan okuduğum kadar bir ağrı acı yoktu hayret ettim. 3 günlük ilaç verdiler kullandım . Şimdi cuma günü ilişki olsun dediler ama ben ovülasyon testi yaptım t çizgisi yoktu. Perşembe den yapmaya başladım 21-22-23 martta yaptım hala koyu değil çizgi. 22 sinde evime yakın bi dr ye gittim yumurtalar içim daha istediğimiz büyüklükte değil dedi. Normalde ben 28-29 günde adet oluyorum . Geçtiğimiz 3 ay bu ovülasyon testleri hep 14-15-16. Günlerde pik verdi ama hala pik yok. Diyorum ki acaba bu hsg ya da bu kullandığım antibiyotik falan yan etki yaptı da ya erken yumurtlama oldu ya da hala olmadığına göre geç yumurtlama olacak. Böyle bir durumlar karşılaşan oldu mu? Ya da hiç yumurtlama olmayacak mı çok karışık durumlar :/

Merhaba hanımlar. 9 mart regl in 1. Günüydü. 19 martta yani 10. Günde hsg çekildi. Selçuk üni de çektirdim . Bu arada hiç ama hiç ağrı sızı olmadı. Sadece ilaç verilirken çok hafif regl ağrısı gibi bir ağrı oldu ama çok çok hafifti. Sonra günüme devam ettim normal bir şekilde. Forumlardan okuduğum kadar bir ağrı acı yoktu hayret ettim. 3 günlük ilaç verdiler kullandım . Şimdi cuma günü ilişki olsun dediler ama ben ovülasyon testi yaptım t çizgisi yoktu. Perşembe den yapmaya başladım 21-22-23 martta yaptım hala koyu değil çizgi. 22 sinde evime yakın bi dr ye gittim yumurtalar içim daha istediğimiz büyüklükte değil dedi. Normalde ben 28-29 günde adet oluyorum . Geçtiğimiz 3 ay bu ovülasyon testleri hep 14-15-16. Günlerde pik verdi ama hala pik yok. Diyorum ki acaba bu hsg ya da bu kullandığım antibiyotik falan yan etki yaptı da ya erken yumurtlama oldu ya da hala olmadığına göre geç yumurtlama olacak. Böyle bir durumlar karşılaşan oldu mu? Ya da hiç yumurtlama olmayacak mı çok karışık durumlar :/
Merhaba, doktorlar en iyisini bilir tabii ama benim doktorum hsg çektirdiğim ay bu ay mola veriyoruz çünkü çok radyasyon aldın kesinlikle korun dedi. Ben de yeni çektirdim. Normalde düzensiz ve çok uzun olan döngüm (45-60 gün) çektirdiğim ay 21 gün sürdü. Yumurtalar zarar görmüş olabilir demişti. Doktorunuza danışın mutlaka. Geçmiş olsun 🙏🏻

canım merhaba aynı şey benim de başıma geldi 8 martta yani reglimin 7. günü bittiğini ertesi günü hsg çektirdim anastezili doktor bana ilaç veremdi sadece 3 gün korunun dedi hsgden sonra 3 gün lekelenmem oldu geçti bende döngümün 11 yada 12. günü ovu. testi yapmaya başladım pik göremedim hiç bir şekilde benim de normalde 14.15.16 günler mutlaka pik olurdu hemde çok belirgin olarak döngümün 21 . günüe kadar test yaptım çok silikti meral edip progesteron tahlili yaptırdım aceba yumurtlama olmadımı diye değerim 21.31 çıktı yani sonuca göre yumurtlama olmuş ama ortada pik yok bekliyorum bakalım regl ne zaman gelecek bu işi açıkçası bende anlamadım neden böyle oldu

X