Hudoplasti ve labioplasti sonrası ödem

Kafamdaki gibi olmadı yani görüntü. Klitoris uzantisi frenelum denilen yeri alamam ora alinmaz dedi onlarda sagda ve solda 2 topcuk seklinde ustunde de orten deri de sagli sollu bogum var kafa gbi. Diger kisimlae guzel ama buralar cok anormal bnce. Dr güzel vs dedi ama sacma

15. Gün
Ödemlerimde bir değişiklik yok. Aktif olarak 2 antibiyotik kullanıyorum , 1 ağrı kesici , 1 ödem kapsülü , 2 krem
Hepsi sabah akşam
Buz uyguluyorum
Yatıyorum
Bakımlarım devam

16. Gün
İyileşip iyileşmediğini sabah uyanınca anlıyorum. Gün içinde ne kadar buzla bi nebze inse de uyurken uygulamadığımdan gece boyu tekrar şişiyor. Bir de ani uyandığımda kan dolaşımım bir anda harekete geçtiği için orda bir sıcaklık hissediyorum, aynı şekilde ayağa kalkınca da öyle. Bunlar hep olan şeylerdi hala da geçmedi. Bence sıkıntı burada başlıyor. Tüm gün buz uyguluyorum resmen bi buz uyguladığımda rahatlama oluyo çünkü oradaki kan akışını da yavaşlatmış oluyorum. Ameliyatta damara falan mı bir şey yapıldı neden böyle. Başka doktora danışmayı düşünüyorum. Dün muayenemde de doktorun kendisi dedi bir sende böyle oldu inmedi diye. Ama kendisinde belki suç ve bunu hiç düşünmüyor. Çünkü ben her türlü bakımı yapıyorum 2 haftadır ya yataktan bile kalmıyorum. Ha tabi ilk haftayla karşılaştırılınca bi tık daha iyi duruyor. Tek umudum bu yüzden.

Araştırmalarıma göre uzamış ödem diye bir şey olmuş bende çünkü görüntüsü 10 gündür cidden hiç değişmedi. 4-6 hafta arası bulurmuş iyileşmem. Haziranın başında yani bir hafta sonra artık işe başlamam lazım. 3 hafta bana tolerans tanıdılar. Bu hafta son haftam. Artık iyileştiği kadar bu hafta. Haftaya çalışınca neler olur bilmiyorum. Benim dikişler 3 ay sonra düşcekmiş zaten. Normalde herkesin birinci aydan sonra düşmeye başlıyorken. Gerçekten keşke yaptırmasaydım dediğim bir işlem oldu.

Araştırmalarıma göre uzamış ödem diye bir şey olmuş bende çünkü görüntüsü 10 gündür cidden hiç değişmedi. 4-6 hafta arası bulurmuş iyileşmem. Haziranın başında yani bir hafta sonra artık işe başlamam lazım. 3 hafta bana tolerans tanıdılar. Bu hafta son haftam. Artık iyileştiği kadar bu hafta. Haftaya çalışınca neler olur bilmiyorum. Benim dikişler 3 ay sonra düşcekmiş zaten. Normalde herkesin birinci aydan sonra düşmeye başlıyorken. Gerçekten keşke yaptırmasaydım dediğim bir işlem oldu.
insallah toparlanirsin bu surec zor bir surec evet ama sonrasinin iyi olacagini dusunerek kendini mutlu et atlatacagiz bu sureci.kadin olmak ayricalikli ve cok zor

17. Günümdeyim
Ödemlerde bir değişiklik yok yine fakat dün önemli bir şey farkettim. Doktorun önerdiği Hylargne krem beni tahriş ediyormuş zaten sürünce yanıyodu bi tık. Bir haftadır kullanıyordum. Dün onu sürünce artık kıpkırmızı oldum. Silince düzeldi. Ve dün sabah da kırmızı uyanmıştım o yangıyla. Bu sabah o yangıyla uyanmak azaldı. Normalde%100 doğal bir krem ama alcaklara önermiyorum. Elimde şu an arnica var onu sürmeye devam edeceğim sadece. Onun haricinde yatış devam her şey devam...

18. Günümdeyim
Hiç bir değişiklik olmayınca iğne istedim doktordan. Dudağın üstünde hafif sarılık var çünkü enfeksiyon olduğunu düşündüm. Anlamıyorum doktor nasıl fark etmedi o kadar muayeneye gittim. Önceden vermişti ama 2 günlüktü. Onu kullanınca bi tık iyi olmuştu sadece sonra tekrar aynı oldu. Şimdi 1 haftalık ağır bir iğne kullanacağım. Umarım artık iyi gelir. Bir şeyler değişsin istiyorum en azından.

20. Günümdeyim
Dün ikinci defa klindan 600 mg iğnemi olduktan 10 dk sonra merdivenlerden çıkarken bayıldım. Tansiyonum düştü. Yan etkisinde kalbinin durması bile varmış. Doktor dozajını mı çok verdi bilmiyorum ama doktora durumu anlattığımda bana kullanmaya devam et bu iğne böyle yapmazdı dedi. İlk gün olduğumda hemen merdiven çıkmadım ama ilk gün de beni kötü yapmıştı. Nefesim daralıyordu. Ben ısrarla iğnemi değiştirdim dekort kullanıcam. O da enfeksiyon iğnesi ama klindan kadar ağır değil.
İğnelerden sonra bi tık da olsa iç dudağın altındaki balon gibi şişiklikte yumşama oldu.
Frenulum ve klitoris çevresi hala şişiyo böyle ayağa kalkınca morarmalar devam ediyor.
Buz uygulamasını azaltmayı düşünüyorum tüm gün orayı buzla uyuşturmak iyileşmesini geciktiriyor bence. Çünkü bir gün sadece rahatlamasını istediğimde buz koydum o günün sabahında daha iyi gözüküyordu.
Öyle işte zaten bayılma olayından sonra ailemi de tedirgin gördüğümden dün kötü bir gündü benim için. Ne iğne yapan hemşire ne doktorum bana iğne hakkında bilgi vermedi oturmalısın yarım saat diye.

Şeklinde genel olarak bie değişiklik olmaması canımı sıkıyor. Evde yatacak zamanım da kalmadı. Ödemlerin inmesi bence benim 2-3 ayı bulacak çalışma hayatına da girceğim için. Yani bilmiyorum umarım iyileşir insana böyle kalacak gibi bir his de geliyor zaten. Aynı doktora da gitmeyi düşünmüyorum artık. Hastaneler daha uygun bu şeyler için bence. Çünkü test yapıyorlar seni ve kanında enfeksiyon mu var ya da nasıl bir bakteri var ona göre ilaç veriyorlar. Kliniktekiler ezbere ilaç veriyor. Hatta anlaşmalı oldukları ilaçları veriyorlar örneğin verdikleri krem kıpkırmızı yaptı. Gereksiz masraf ve yanlış uygulama olabiliyo. Hem zamanınız gidiyor ve sayamadığım onca kötü şeye sebep oluyorlar

Şeklinde genel olarak bie değişiklik olmaması canımı sıkıyor. Evde yatacak zamanım da kalmadı. Ödemlerin inmesi bence benim 2-3 ayı bulacak çalışma hayatına da girceğim için. Yani bilmiyorum umarım iyileşir insana böyle kalacak gibi bir his de geliyor zaten. Aynı doktora da gitmeyi düşünmüyorum artık. Hastaneler daha uygun bu şeyler için bence. Çünkü test yapıyorlar seni ve kanında enfeksiyon mu var ya da nasıl bir bakteri var ona göre ilaç veriyorlar. Kliniktekiler ezbere ilaç veriyor. Hatta anlaşmalı oldukları ilaçları veriyorlar örneğin verdikleri krem kıpkırmızı yaptı. Gereksiz masraf ve yanlış uygulama olabiliyo. Hem zamanınız gidiyor ve sayamadığım onca kötü şeye sebep oluyorlar
Çok çok geçmiş olsun inşallah bir an önce atlatırsın 🙏🏻
Ayaklarını hep havada tut yatarken yastıkla epey bir yükselt.
Onun haricinde buz uygulamasını dediğin gibi çok yapma çünkü uzun süreli buz uygulaması doku harabiyeti verebilir.
Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Çok çok geçmiş olsun inşallah bir an önce atlatırsın 🙏🏻
Ayaklarını hep havada tut yatarken yastıkla epey bir yükselt.
Onun haricinde buz uygulamasını dediğin gibi çok yapma çünkü uzun süreli buz uygulaması doku harabiyeti verebilir.
Çok geçmiş olsun 🙏🏻
Teşekkür ederim
Sen nasıl oldun
En son antibiyotiğe başlamıştın
İyi geldi mi

Çok sevindim
Ne kadar dikkat edilmese de enfeksiyon kapabiliyo bi de bünye kaynaklı değişik ilerliyor iyileşme süreci
Bana da dekort iğne iyi geliyor gibi hissediyorum
En kısa sürede tamamen toparlarız ve normalimize döneriz umarım 🙏🏻

X