Hurma-Yoğurt Diyeti Günlüğüm

R4bi4

Bir gün bizim de papatyalarımız açacak..
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2016
6.969
29.510
Merhaba :)
Bu diyet hakkında eski konuları okumuştum. Çoğu yapan kişi geri dönüş yapmamış :/ Ben de yapmaya karar verdim ve bu deneyimimi gün gün burada yazıp sizlerle paylaşmak isterim :)
Ben Bismillah deyip bu sabah başladım. Başlayacak olan arkadaşlarıma başarı, sabır ve sebat dilerim :)

Güncelleme: Tüm sayfaları tek tek okumak zorunda kalmayın:) özet olarak

Başlangıç 76.100
Bitiş 72.800
Verilen 3.300

Son düzenleme:
Merhaba ben de bu sabah başladım ama hemen kaçamak yaptim. Kahvaltı öğünü benim için çok önemliydi biraz menemenden kaçırdım valla üstüne 5 hurma ve yoğurt yedim ama kahvaltı dışında arada meyve yeyip başka da kaçamak yapmamaya gayret edicem. Ben 56.5 ile başladım. Hedefim 53 şimdilik çünkü 1 hafta devam edebilecegimi pek sanmıyorum :KK43:

Merhaba ben de bu sabah başladım ama hemen kaçamak yaptim. Kahvaltı öğünü benim için çok önemliydi biraz menemenden kaçırdım valla üstüne 5 hurma ve yoğurt yedim ama kahvaltı dışında arada meyve yeyip başka da kaçamak yapmamaya gayret edicem. Ben 56.5 ile başladım. Hedefim 53 şimdilik çünkü 1 hafta devam edebilecegimi pek sanmıyorum :KK43:
Hoşgeldin Canım :)
Bence senin kilon çok ideal. Ben görümcemle yarış halindeyim şu an :) Kazanan ödülü kapacak. Hiç kaçamak yapmadım ve tokum şu an :) Benimle başlayacaksan adını yazabilirim :)

Hoşgeldin Canım :)
Bence senin kilon çok ideal. Ben görümcemle yarış halindeyim şu an :) Kazanan ödülü kapacak. Hiç kaçamak yapmadım ve tokum şu an :) Benimle başlayacaksan adını yazabilirim :)
Hoşbuldum :) kilom ideal gibi geliyor insana ama boyum idealin çok altında o yüzden göbek basen aldı başını gidiyor. Yazalım inşallah ufak kaçamaklara rağmen kilo verebilirim. Benim sorunum iradesizlik malesef

Hoşbuldum :) kilom ideal gibi geliyor insana ama boyum idealin çok altında o yüzden göbek basen aldı başını gidiyor. Yazalım inşallah ufak kaçamaklara rağmen kilo verebilirim. Benim sorunum iradesizlik malesef
Ben de boyu tahmin etmiştim :) Acıktıgın zaman başka şeylerle ilgilen. açlığını unutuyosun :)

1.GüN :
Açıkçası epey zorlandım. Lakin aşılmayacak gibi değil. Ara öğün olarak 1 fincan nar çiçeği çayı içtim. Vücudumda ödem oldugunu zannetmiyorum çünkü hepi topu 100 gr gitmiş olsun yılmak yok :KK70:

Güncel Kg : 76

Ben sabahtan sabaha tartilcam uzmanlar da böyle öneriyor sabah ve tuvalet sonrasi. Ara ara kaçamak oldu yine karpuz kayısı falan yedim çok az da salata kaçırdım ve yemeğin tadına baktım bir iki kaşık ama vicdanım hiç rahat değil. Bugün yarim yamalak gibi oldu ama inşallah yarın daha iyi olur. Sabah kilomu yazarim, umarım 100 Gr da olsa gitmiştir modum düşmesin :)
Seni de tebrik ederim iyi başladın bence

Ben sabahtan sabaha tartilcam uzmanlar da böyle öneriyor sabah ve tuvalet sonrasi. Ara ara kaçamak oldu yine karpuz kayısı falan yedim çok az da salata kaçırdım ve yemeğin tadına baktım bir iki kaşık ama vicdanım hiç rahat değil. Bugün yarim yamalak gibi oldu ama inşallah yarın daha iyi olur. Sabah kilomu yazarim, umarım 100 Gr da olsa gitmiştir modum düşmesin :)
Seni de tebrik ederim iyi başladın bence
Evet ben de sabah tekrar tartılıcM canım :) Sonuçta meyve yemişsin bişey olmaz :) Yarın daha güzel olacak :)

Günaydın Bayanlar :) Uyandıktan sonra tekrar tartıldım ve güncel kilom 75.5 :) 600 gr gitmiş. Herkese bol eksiler :)

Süpersin tebrik ederim. Benden gitmemiş gibi gösteriyor tartı ama nedense tartiya 3 kere çıksam her defasında gram kısmında oynama oluyor, ben guvenemedim çoğunda aynı görünüyorum. Sanırım suyu az içtigimden ve ufak kaçamaklardan. Bugün kararlıyım herşeyi tam yapıp bol su ve yeşil çayla yarına eksiyle baslicam inşallah

Mühim olan kararlılık canım, sakın kendini bırakma, yapanların çoğu 5-7 kg arası vermiş.
Kendimi incecik hayal edince daha çok hırs yapıyorum :)

Ben hayal mi görüyorum :halay: IMG_20180628102957.jpg

Arkadaşlar nereden duyuyorsunuz bunları bilemiyorum ama bu şekilde diyet olmaz lütfen.
Susayım diyorum ama hepimiz insanız, sağlık çok önemli, bu tür dengesiz beslenmelerle vücudunuza zarar verebilirsiniz.
Yoğurt çok tüketilmesi demir eksikliğine yol açabilir, demir tutulumuna sebep olabilir.
Gıda sektöründe çalışıyorum, kimya mühendisiyim.
Tuzlu ve tatlı bir arada birbirini tetikleyen, kan şekerinde ani dalgalanmalara sebep olan yiyecekler. Az yemek ve hareket etmek diyetin en önemli adımı.
Amacım kesinlikle işinize karışmak değil, sadece sağlıksız gördüğüm konuda uyarmak istiyorum sizleri.

Kahvaltınızı, yumurta, peynir zeytin, bol c vitamini yüklü taze yeşil biberle yapın, ara öğününüzü hurma yapın, akşam zeytinyağlı sebze ya da etgillerden yiyin, çok açlık bastırırsa da yatmadan önce yoğurt tüketebilirsiniz.
Bu konuya ilgiliyim, donanım sahibiyim, isteyen herkese tavsiyelerde bulunup, yardımcı olabilirim ama lütfen kulaktan dolma bilgilerle kendinizi yıpratmayın.

Sağlık asla şakaya gelmez:/

X