huysuz kedim ne anlatmaya çalışıyor?

gweny chopstick

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2022
322
763
iyi akşamlar dilerim öncelikle. kedim 11 aylık erkek tekir fakat tekirliğin hiçbir özelliğini taşımıyor. nazlılık olarak cins bir kediden fark yok. piyasada bulunan acana’dan nd lere kadar aromalarının tüm çeşitlerinden her mamayı denedim her defasında mamanın başında ağladı etti beğenmedi gözüme baka baka tabakları devirdi aç kaldı. veteriner de çaresiz kaldı. evde on paketten fazla mama var artık her öğün kendi seçip yiyor ne yiyecekse.

eve alıştıra alıştıra aldığımız ve sokakta can ciğer kuzu sarması olduğu başka bir kediyi anasından doğduğuna pişman etti. buraya da konu açmıştım sabahlara kadar mııııı mıııı şeklinde olmak suretiyle bağıra bağıra ağladı her yere tuvaletini yaptı diye. sonradan gelen zavallının kaç hafta üstünden inmedi artık kendince üstünlük mü kurdu nedir manyak. kısırlaştırma önerisi geldi kısırlaştırdım iki hafta daha düzelmeyip kendine de bize eziyet edince sonradan gelen kediyi kedisever maddiyatı da yeterli olan kuzenime çiplettirmek şartıyla sahiplendirdim. öbür kedi gittiği gün bizimki resmen evin içinde mutluluktan g*t attı. zaten normalde inanılmaz mutlu bir kedidir devamlı oynar hoplar zıplar bizimle kovalaşır fakat aşırı nazlıdır. haşlanmış tavuğu kemiğinden ayırıp yiyemez siz gidip yardımcı olana kadar mızmız mızlar durur biz kemikten sıyırırız.

şimdi sıradaki soruna gelecek olursak bizim evimiz epey büyük fakat bazı sebeplerden kedinin tuvaleti ve mutfağımız 3-4 metre kadar yakınlıkta. gün içerisinde yeme saatimiz düzensizdir fakat ne zaman yemeğe otursak o neşeli hayvan anında oyunu bırakıp koştur koştur tuvalete gidip işini görüyor. günde 5 kere otursak masaya 5 kere yapıyor bunu. esas sorun bunu yaparken hart hart hart kazı çalışması yapması. artık tırnaklarına zarar verecek diye korkuyorum. gidiyorum bakıyorum tüm kumları kenara taşıyıp kubbe yapmış. evde tüm gün annem oynuyor ilgileniyor asla ihmal etmiyor ben de eve gelince devamlı oynatıyorum ama yemeğe oturduğumuz dakika bunu yapıyor. film falan izleyince haliyle ilgilenemiyoruz o zaman mesela böyle bir huysuzluk yapmıyor. sizce derdi nedir ?

iyi akşamlar dilerim öncelikle. kedim 11 aylık erkek tekir fakat tekirliğin hiçbir özelliğini taşımıyor. nazlılık olarak cins bir kediden fark yok. piyasada bulunan acana’dan nd lere kadar aromalarının tüm çeşitlerinden her mamayı denedim her defasında mamanın başında ağladı etti beğenmedi gözüme baka baka tabakları devirdi aç kaldı. veteriner de çaresiz kaldı. evde on paketten fazla mama var artık her öğün kendi seçip yiyor ne yiyecekse.

eve alıştıra alıştıra aldığımız ve sokakta can ciğer kuzu sarması olduğu başka bir kediyi anasından doğduğuna pişman etti. buraya da konu açmıştım sabahlara kadar mııııı mıııı şeklinde olmak suretiyle bağıra bağıra ağladı her yere tuvaletini yaptı diye. sonradan gelen zavallının kaç hafta üstünden inmedi artık kendince üstünlük mü kurdu nedir manyak. kısırlaştırma önerisi geldi kısırlaştırdım iki hafta daha düzelmeyip kendine de bize eziyet edince sonradan gelen kediyi kedisever maddiyatı da yeterli olan kuzenime çiplettirmek şartıyla sahiplendirdim. öbür kedi gittiği gün bizimki resmen evin içinde mutluluktan g*t attı. zaten normalde inanılmaz mutlu bir kedidir devamlı oynar hoplar zıplar bizimle kovalaşır fakat aşırı nazlıdır. haşlanmış tavuğu kemiğinden ayırıp yiyemez siz gidip yardımcı olana kadar mızmız mızlar durur biz kemikten sıyırırız.

şimdi sıradaki soruna gelecek olursak bizim evimiz epey büyük fakat bazı sebeplerden kedinin tuvaleti ve mutfağımız 3-4 metre kadar yakınlıkta. gün içerisinde yeme saatimiz düzensizdir fakat ne zaman yemeğe otursak o neşeli hayvan anında oyunu bırakıp koştur koştur tuvalete gidip işini görüyor. günde 5 kere otursak masaya 5 kere yapıyor bunu. esas sorun bunu yaparken hart hart hart kazı çalışması yapması. artık tırnaklarına zarar verecek diye korkuyorum. gidiyorum bakıyorum tüm kumları kenara taşıyıp kubbe yapmış. evde tüm gün annem oynuyor ilgileniyor asla ihmal etmiyor ben de eve gelince devamlı oynatıyorum ama yemeğe oturduğumuz dakika bunu yapıyor. film falan izleyince haliyle ilgilenemiyoruz o zaman mesela böyle bir huysuzluk yapmıyor. sizce derdi nedir ?
Bir sürü kedim var. Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım 😂 çok ilginç. Sadece siz yemeğe oturduğunuzda yapıyor olmasa idrar yollarında sıkıntı olabilir derdim ama. Yemeğe oturmakla bağlantısını çözemedim.

Kedinizin psikolojik sorunları var bence komik gelebilir ama bir belgeselde izlemiştim bu durumu. Bu işte uzman birine götürüyorlardı kediyi. Tr’de var mıdır sanmıyorum ama bir araştırın derim. Bir de bence çok şımartmışsınız bırakın aç kalsın ölecek değil ya gidip illaki yiyecek. Kölesi yapmış kullanıyor sizi.

Kediler inatçıdır inadıyla yenmiş sizi sanırım.
Bizim kedimizde de alerji oldu kaşıdığı yeri kanatıyordu.
Yani veterinere gidince alerji olduğunu öğrendik.
Özel mama aldık veterinerden.
Yemedi bir gün oldu iki gün oldu. Normal mamasını verdik mecbur ve gidip veterinere anlattık çok uzun süre aç kalabilir ama kendini bilir yiyeceği zamanı bilir telaş etmeyin yenilmeyin dedi gerçekten de öyle oldu.
Zor bir süreç tabii ki.
Kediler çok değişik ya hani şunun için yapıyordur diyemeceğim davranışları da normal değil keşke hayvanlar için de bı tür konulara bakan uzmanlar olsa.
Diğer kediyi de göndermiş iyice emin olmuştur şapşik kendinden.

Kediler bazen depresyona girip bu tarz taskinliklar yapabiliyor. Veterinerler genelde iyi hissetmesi icin antidepresana baslatiyorlar. Kullanip kendine gelen bir kopek biliyorum bu sekilde 😂

Kısacası şımarik bir oğluşunuz var 🤣 benimkinin kumu balkonda ama bazen yemek yerken mıçası geliyor bende yapar yapmaz toto silip kaka aldığım için mecbur kalkiyorum sofradan 🤣 kedi kumunun evde olmasını doğru bulmuyorum ben ama zaten evimde küçük

Kısacası şımarik bir oğluşunuz var 🤣 benimkinin kumu balkonda ama bazen yemek yerken mıçası geliyor bende yapar yapmaz toto silip kaka aldığım için mecbur kalkiyorum sofradan 🤣 kedi kumunun evde olmasını doğru bulmuyorum ben ama zaten evimde küçük
Bibi sen uyurken mıçıyorsa kumunu kazıma sesinden duyup uyanıp siliyor musun:)
Ben uyuyunca hiçbir şey duymuyorum da merak ettim 😀

Ben de bu kadar simartilsam belki ben de dikkat cekmek icin yapabilirdim boyle. Kedi beslemedim hic, bilmiyorum, keske yardim edebilsem ama bir arkadasimin sokaktan evine aldigi kedi garip davraninca veterinere goturdugunde sizofren demis veteriner. Bir uzmana goturmek en iyisi sanirim.

Bibi sen uyurken mıçıyorsa kumunu kazıma sesinden duyup uyanıp siliyor musun:)
Ben uyuyunca hiçbir şey duymuyorum da merak ettim 😀
Balkonda ya kum çişi kakası gelirse ki gunde 1 sefer yapiyor hep denk geliyorum miyavliyor aciyorum daha miyavlaması bitmeden uyanırım anayım ben ana 🤣 sabaha kadar bin kere uyandırır sağolsun anansının kuzusu aç çişim kakam uyan sev beni odül maması ver 🤣

Evcilim 3 yaşında... iki senedir bizimle olan sokaktan sahiplendiğimiz daha doğrusu bizi sahiplenen bi anne kedimiz ve iki yavrusu daha var. (Yavru dediğime bakmayın onlarda 17 martta 2 yaşında olacaklar elimize doğdukları için bizim için yavru kaldılar) yarı evcillerimiz gündüz dışarda gece çatıdalar. Çatı katımızda bildiğiniz ev ... orda onlara ait koltuk battaniye kum her şey var ama şu bi aydır sürekli eve giriyorlar ve malesef onları çok seven evcilim evin çeşitli yerlerine işemeye başladı veterinere sorduk psikolojisi bozulmuş dedi... hayvanda olsalar duyguları var ve malesef ilgi çekmek için yapabiliyorlar...

yaa poposunu nasil siliyorsunuz ben bazen silmek istiyorum asla izin vermiyor kafayi yiyor

Kizlar bir sey daha soracagim size. Benim kedim takilarimi caliyor 😢 bir keresinde kupemin birini bi yerde birini bir yerde bulmustum. Bikac gun once uyurken basucuma koydugum baska bir kupemin teki yok kac gundur ariyorum 😭 umidimi kaybettim artik, altindi bi de 😭😭

X