İade etmek ya da edememek...

Misty Day

she wolf
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2013
2.835
4.190
Geçen hafta bir alışveriş sitesinden bir ürün aldım.Ürünü teslim aldım ama ertesi gün bozuldu.İade hakkımı kullanarak ürünü iade ettim.Fakat satıcı kargoyu teslim almadı.Buna rağmen iade süreci başlattığım için aracı site paramı geri ödedi.Ve müşteri hizmetleriyle görüştüğümde iadenin yasal hakkım olduğunu,satıcı ürünü teslim almayıp kargo bana geri dönse bile kesinlikle kargoyu geri almamamı söylediler.Fakat kargo şirketleri böyle kargonun ortada kalıp kimsenin almaması durumunda gönderen kişi hakkında yasal işlem başlatıyormuş sanırım.Bu konuyla ilgili nasıl bir önlem alabilirim,daha önce başına böyle birşey gelen var mı?

kargo geldiğinde ben değilim deyin, vermekte ısrar ederlerse alamaya yetkim yok kendisine verin deyin :KK66:

Malesef kargoyu yollarken kimlik bilgilerini aldıkları için bana hiçbir şekilde ulaşamasalar bile hakkımda dava açabilirler.

Malesef kargoyu yollarken kimlik bilgilerini aldıkları için bana hiçbir şekilde ulaşamasalar bile hakkımda dava açabilirler.
O da var tabi. Sonuçta siz paranızı iade almışsınız yani kendinizi haksız yere ürün almış oluyorum diye savunup kargo firmasına iletin.

O da var tabi. Sonuçta siz paranızı iade almışsınız yani kendinizi haksız yere ürün almış oluyorum diye savunup kargo firmasına iletin.
Kargo şirketi de kendi parasının derdinde tabi,benim haksız yere alıp almamamla ilgilenmeyeceklerdir.Neyse teşekkür ederim yorumunuz için.

direk satıcıyla iletisime gecmediniz mi?eğer iletişim kuramazsaniz bence araciyi siteyle yine görüşün..yok yere başınıza bela olmasin

X