İbret-i Alem ....

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm Allah ayağınıza taş değdirmesin bundan sonra hep çok mutlu olun..

Eskş eşe söylenecek bir şey kalmamış ilahi adalet tecelli ediyor çok şükür.
Çocuklarınız için üzüldüm, kırılmakta haklısınız bu durum için kendinizi suçlamayın. Çocukların yaşı empati yapmak için gayet yeterli özellikle büyük olan için. Babalarını seçmeleri de gayet olabilir bir şey ama yeni eşle mangallara gidip düğünde göbek atmak oldukça yaralayıcı.
9 yaşında ki çocugunuzu tenzih ediyorum onun bunları bilinçli olarak yaptığını düşünmüyorum önğnde rol model abisi var aralarında ki yakınlığı bağı bilemiyorum bu sebeple sadece onu taklit ediyor , onunla olmak istiyor olabilir.
Büyük oğlunuz için ise etkiliyor olabilirler , oğlumuz çıkarcı ya da sizi sevmiyor oyuzden o tarafı seçti denemez kanımca.
Baba tarafı oğlumuzu manipule ediyor, vaatlerde bulunuyor belki sizi kötülüyor yapılanları normalleştiriyor olabilir .
ve inanın oğlunuz ileri de büyük yaralar almış olacak bu yaşananlar hep onda travma olarak kalacak suçluluk hissedecek sizi yalnız bıraktığı için.
Şu an çok kırgınsınız yaralısınız anlıyorum çok haklısınız ama çocuklarınızı kalbinizde bırakmayın bir psikolog pedagogla görüşüp yeni ilişkileri inşaa etmeye çalışın .
Oğullarınızın yetişkin olduklarında iyi birer birey sağlıklı kalbe ve beyne sahip insanlar olması için.

Büyük konuşmak istemiyorum
Ama
Bence burda konu sahibinin kırıldığı şey sadece nasıl beni seçmezler de babalarına giderler değil
Çocuklar babalarının düğününde göbek atmışlar, evden kovulmuşlar bir tanesi bile durumunu açık etmemiş, çok güzel saklamışlar
O kadar da çocuk değiller demek ki
Bunları akıl edebildiklerine göre
Bunları biraz kasti buluyor bence
Babalarını nasıl görürler değil olay yani
En azından anneye de bi vefaları olsaydı

Açıkçası ettim ediyorum yalan söyleyemem
Diğer türlü saçma bir şekilde taraf seçmek zorundayım bu da aşırı sağlıksız bana göre

Annemin destekçisiyim ama destekçi olmam demek babamla az görüşeceğim bu işe ben de dahil olacağım demek değil

teselli edip yardımcı olmak kastım
Babama tabi ki kırıldım o ayrı mesele ama durum tamamen ikisi arasında

çocukların hatta aldattığından bile haberi olmaması lazım o kadar sessiz sakin halledilmeli bence
Haberim olmasaydı önce yaşadığım arada kalmışlık hissini daha az yaşardım
Ben maalesef sizin karakterinizde biri değilim anlayamıyorum o yüzden annem hassas noktam babamın aldatma olayı olmamasına rağmen (ki belki de yaptı asla yapmamıştır kesin demem) bağırmasında azarlamasında bile içim titriyor benim ,annemle ikisinin arasında diye 27 yaşımdayım kendimi rahatlatamıyorum canım yanıyor ve ileri giderse annemi azarlama bağırma tarzı hemen olaya dahil olurum ağzının payını veririm , sizin karakteriniz daha farklı demek ki burda karakter derken yanlış anlamayın kötü anlamda demedim yapı meselesi galiba

Ben maalesef sizin karakterinizde biri değilim anlayamıyorum o yüzden annem hassas noktam babamın aldatma olayı olmamasına rağmen (ki belki de yaptı asla yapmamıştır kesin demem) bağırmasında ayarlamasında bile içim titriyor benim annemle ikisinin arasında diye 27 yaşımdayım kendimi rahatlatamıyorum canım yanıyor ve ileri giderse annemi azarla bağırma tarzı hemen olaya dahil olurum ağzının payını veririm , sizin karakteriniz daha farklı demek ki burda karakter derken yanlış anlamayın kötü anlamda demedim yapı meselesi galiba
Est yanlış anlamadım sonuçta 8 milyar insan demek 8 milyar farklı fikir demek
Sizi ben anlıyorum açıkçası
Şiddet yalnız kırmızı çizgidir mesela bilmiyorum ne yaşadınız ama

umarım atlatırsınız gereksiz bir yük sizin için annenizi elbette sevip koruyun

Size katılıyorum. Bende benzer şeyler yaşadım çok yaraladı beni. Aldatılmış ile ilgili şeyler duyunca çok üzülüyorum. Ben kinci biriyim kin duydum. Halâ da kinliyim. Annem acı çekerken ben mutlu olamam da. Babam annemi aldatıp üzecek bende diyecem ki iyi bir baba onların arasındaki ilişki. Bana çok saçma geliyor. Özellikle kız çocuğu olarak bu çok kötü birşey. Anneyi aldattı kızının yüzüne nasıl utanmadan bakabiliyor bir adam. Hiç mi düşünmüyor adam ilerde kızımın başına gelirse diye. Hadi bunları geçtim sen çocuğunun rızkını dışarıya yediriyorsun. Ama doğruya aldatan insanda utanma olsa yapmazdı zaten. Kusura bakmayın dolmuşum bu konularla alakalı size içimi döktüm gibi oldum
Bende sizin gibi düşünüyorum bana ağzıyla kuş tutsa da yaranamaz o saatten sonra . Ki zaten suçluluk psikolojisi ile çocuğumu kaybederim diye öyle davranıyorlar zaten daha da üstüne düşüyorlar çocuğunu çok düşünen adam böyle bi rezilliği yapmaz zaten

Şimdi baba olmak ile eş olmak farklı şeylet ama kesinlikle bağımsız değil. Kesişim kümeleri var.
Babam mesela annemin kemiklerini kırsa dövse ama beni el üstünde tutsa yine de normal mi davranmalıyım bana iyi bir baba diye?
Aldatmanın ne farkı var? Biri fiziksel şiddet, diğeri psikolojik şiddet
Ben çözemedim
kesinlikle katılıyorum anneme karşı ses yükselmesinde bile içim gidiyor benim

Çocuklar 9 ve 14 yaşlarında lütfen ama
O zaman uğramadığını nerden biliyorsunuz ki?
Saklamak demek travmatize olmamak demek mi
Benim psikoloji eğitimim yok

ondan bilemiyorum aşırı büyük kafasında düşünüyorsunuz bana göre

babasını pohpohlayabilir annesini de pohpohlayabilir gidip düğünde de oynayabilir
Babasının düğünü

onlara kötü davranmalarını saklamalarının nedeni yeterince yaşanan keşmekeş de olabilir suçluluk psikolojisi de olabilir
Hayır aksine tamamen çocuk kafasıyla düşünüyorum :) sen çocukların yaptıklarının normal olduğunu düşünüyorsun ama değil. ben çocukları suçlamıyorum bence psikolojileri bozuk ve yardım almaları gerek.

Eşimin anne babası tam konu sahibinin büyük oğlunun yaşlarındayken boşanmışlar. 3 erkek kardeşler. Babası tekrar evleneyim dediğinde kesinlikle karşı çıkmış 3 kardeş. Çocuklar anne babalarının başkasıyla birlikte olmasını istemez bu içgüdüsel bir şey. Babasının annesini aldattığı kadınla Düğününde göbek atıyolarsa o çocukların normal olduğunu sanmam.

Eğer cici anneleri ve babaları harika insanlar olsaydı annesi yerine babasını tercih ettiler diye çocuklar anormal olmazdı ama bu kadar eziyet çekmelerine rağmen hala babalarında kalmaları normal değil kesinlikle. Bu çocukların iyi bir terapiye ihtiyacı var.

Est yanlış anlamadım sonuçta 8 milyar insan demek 8 milyar farklı fikir demek
Sizi ben anlıyorum açıkçası
Şiddet yalnız kırmızı çizgidir mesela bilmiyorum ne yaşadınız ama

umarım atlatırsınız gereksiz bir yük sizin için annenizi elbette sevip koruyun
Şükürler olsun büyük olay yaşamadık şiddet tarzı ama babam sinirli biri ani çıkışları çok konuşması var önceden daha beterdi şu an biz izin vermediğimiz için yapamıyor eskisi gibi ama açıkçası evlenip gidersek kardeşimle psikolojik şiddeti devam eder diye korkuyorum

Şükürler olsun büyük olay yaşamadık şiddet tarzı ama babam sinirli biri ani çıkışları çok konuşması var önceden daha beterdi şu an biz izin vermediğimiz için yapamıyor eskisi gibi ama açıkçası evlenip gidersek kardeşimle psikolojik şiddeti devam eder He korkuyorum
Sanırım anneniz nahif bir kadın anladığım kadarıyla
Aile yapılarımızın farklılığından kaynaklı diye düşündüm bu kadar ayrı düşünmemiz
Benim annemin boşanmama sebebi şuydu çocukların küçük olması
konuşmaların içeriğini bilmiyoruz tabi
Dedi ki çalışan bir kadın bu arada işime yarasın bazı konularda iyidir babam işte eğitimimiz için her şeyi yapar gibi bundan dolayı

Anneme şiddet uygulayamaz yani psikolojik olarak da annem dişlidir zaten annem boşanacak diye 3,5 atıyor evde

En kucugu su an 9 yasinda olan dort cocugumla bunların degisik versiyonunu yaşamış bir kadın olarak cocuklarimin dördü de o yillarda hep yanimda durdu. Allah hayirli evlat versin. Konu sahibi yerinizde olsam inanın yepyeni musmutlu bir hayat kurardim.

Hayır aksine tamamen çocuk kafasıyla düşünüyorum :) sen çocukların yaptıklarının normal olduğunu düşünüyorsun ama değil. ben çocukları suçlamıyorum bence psikolojileri bozuk ve yardım almaları gerek.

Eşimin anne babası tam konu sahibinin büyük oğlunun yaşlarındayken boşanmışlar. 3 erkek kardeşler. Babası tekrar evleneyim dediğinde kesinlikle karşı çıkmış 3 kardeş. Çocuklar anne babalarının başkasıyla birlikte olmasını istemez bu içgüdüsel bir şey. Babasının annesini aldattığı kadınla Düğününde göbek atıyolarsa o çocukların normal olduğunu sanmam.

Eğer cici anneleri ve babaları harika insanlar olsaydı annesi yerine babasını tercih ettiler diye çocuklar anormal olmazdı ama bu kadar eziyet çekmelerine rağmen hala babalarında kalmaları normal değil kesinlikle. Bu çocukların iyi bir terapiye ihtiyacı var.
Terapiye ihtiyaçları olduğu konusunda hem fikiriz yazmıştım zaten bilmiyorum okudunuz mu?

ayrıca buna uyum da sağlayabilirler her çocuk aynı tepkiyi de vermez
Ya da sadece annelerine tepkisel davranmak istediler

ama ortada iyi yönetilememiş süreç var bu kesin
Çocukları burada kötü yaftalamak doğru değil
Belki yaftaladığımız çocuklar ilerde gayet güzel bireyler olacak

iyi olduklarını düşündüklerimizin içinden canavar çıkacak

bu işler hiç belli olmuyor

Terapiye ihtiyaçları olduğu konusunda hem fikiriz yazmıştım zaten bilmiyorum okudunuz mu?

ayrıca buna uyum da sağlayabilirler her çocuk aynı tepkiyi de vermez
Ya da sadece annelerine tepkisel davranmak istediler

ama ortada iyi yönetilememiş süreç var bu kesin
Çocukları burada kötü yaftalamak doğru değil
Belki yaftaladığımız çocuklar ilerde gayet güzel bireyler olacak

iyi olduklarını düşündüklerimizin içinden canavar çıkacak

bu işler hiç belli olmuyor
süreci sadece anne kötü yönetmiş herhalde çocuklar sadece ona sırtını çevirdiğine göre :) anneyi öldürmekle tehdit edip, çocukları babaanneye postalayan baba süreci belli ki harika yönetmiş ki (!) çocuklar hala bayılıyo ona

Çocuk konusunda hassasım normalde ama nedense zerre üzülmedim yaşadıklarına

Kaç yaşındalar?

Kahraman babaları ile yaşamaya ya da kadınların yanında sürünmeye devam etsinler.

Elbet kıymetinizi anlarlar
+1
Çok acımasızca denmiş ama acımasızlık ne alaka?
Bende hiç üzülmedim.
12 yaşındaki bir çocuk kimin haklı olup olmadığını bilir.
Benim babam annemi aldatıp annem evden kovduğunda o yaş civarlardaydım.
Babamdan nefret ederdim, ki babamda bu konudaki baba gibi işi gücü parası yerinde olan bir insandı.
Bırak kahraman baba demeyi, haftada 1 konuşmak bana ölüm gibi gelirdi.
O yüzden üzülmedim çocuklara.
İnşallah çocuk yapmak için evden postalandıklarını, babalarının onların evden kovulmasına ses çıkarmadığını, annelerinin kıymetini anlarlar.

Konu sahibi kocanın baban vefat ettiğinde öyle bir mesaj çekmesi sana yanaşmak için.
Sakın kanma bu oyunlara, niyeti eski düzenine devam etmek olabilir.

İlahi adaletin bu kadar hızlı tecelli ettiğini okuyunca keyiflendim.

Bu zamana kadar çok üzülmüşsün artık keyfine bak. bekarsın, işin gücün var, çocuklar da babada adeta çöpsüz üzümsün. Bundan sonrasını elinde kahvenle vahşi hayvan belgeleseli izler gibi izle.

çocuklarınızın yaptığı kesinlikle normal değil. tamam ergenlik falan da bir çocuk annesini üzen babasına öfke duyar. Bu durum annesi bilgisayar oynamasına karışıyordu ama babası günde 10 saat bilgisayar oynamasına izin veriyor gibi basit şekilde açıklanacak bir şey değil. Hayır babasının yanında harika bir hayatı olsa neyse de defalarca evden kovulmuşlar. O yüzden pedogoga bunları anlatıp bir fikir alın. onlarda da travmalar oluşmuş olabilir
Ayy aynen.
Hele erkek çocuğu.
Benim çevremdeki erkek çocukları hep annelerine düşkünler.
Annesine merhamet etmesi gerekirken neler yapmış çocuklar.
Belki daha ağırlarını, belki daha hafiflerini yaşadık biz ama asla babamıza eskisi gibi davranmadık.
O yaşlarda babamın annemi aldattığı kadını kendi evimizde rezil etmiştik biz.
Bıraaak babamın düğününde göbek atmayı babam ölse cezanesine gitmezdik o yıllarda. Annemizi üzmüş az mı?

Sanırım anneniz nahif bir kadın anladığım kadarıyla
Aile yapılarımızın farklılığından kaynaklı diye düşündüm bu kadar ayrı düşünmemiz
Benim annemin boşanmama sebebi şuydu çocukların küçük olması
konuşmaların içeriğini bilmiyoruz tabi
Dedi ki çalışan bir kadın bu arada işime yarasın bazı konularda iyidir babam işte eğitimimiz için her şeyi yapar gibi bundan dolayı

Anneme şiddet uygulayamaz yani psikolojik olarak da annem dişlidir zaten annem boşanacak diye 3,5 atıyor evde
Evet benim annem naif, sabırlı bi kadın . Gerektiğinde tepkisini koyar oda ama karşıdaki bağırdıktan sonra tepki koymanın anlamı kalmıyor. Babanızda yaptığı hatadan dolayı kaybetme korkusu var birde annenizin ekonomik özgürlüğü olduğu için daha geri planda duruyordur

Eski acıları, sinir bozucu durumları tekrar tekrar ruhunuza hatırlatıp, yineleyerek sürekli yaşamayı, acıyı tüm hayatınızda kalıcı hale getirmeyi değil, böyle bir adamdan ve seviyesiz ailesinden kurtuldum şükürler olsun, hayatım artık bayram olsun, şu anki durumum bana bir lütuftur farkındalığı ile yaşama sarılmanızı diliyorum ve öneriyorum tüm kalbimle. Diğer kadına hiç kızmaya gerek yok, bunu hepimiz için söylüyorum. Zira kadın ilahi adaletin tecellisi için gerekli rolü başarı ile gerçekleştirmiş. Bu gülümsetmeli sizi. Çocuklara gelince açıkçası üç beş yaşında çocuklar olsalardı aman bırakmayın, başkalarına muhtaç etmeyin vs derdim. Ama babaları ile yaşamayı tercih eden, bilinçli bir şekilde taraf tutan, nedenini bilemeyeceğimiz şekilde babalarını harika ve kahraman gören çocuklarınız için de üzülüp kahrolmanıza gerek yok. Madem hallerinden memnunlar, madem sizinle yaşarken de babaları ve baba tarafı tarafından yönlendirilmeyi seçiyorlar ve buna engel olamıyorsunuz bırakın babalarıyla yaşasınlar
Yanınızda kalma günlerinde hiç durumlarını kötülemeyin, hoşgörülü, iyi bir anne olun, özlediklerini pişirin, birlikte bolca eğlenin, bolca sarılın, ihtiyaçlarını sorun, kişisel yanlışları varsa hoş görü ile düzeltmelerini isteyin. Şimdi göremediklerini ileride geri dönüp baktıklarında görecekler ve sizi güzel ve doğru bir anne olarak sevgi ile hatırlayacaklardır bu durumda ki fanatik anne veya baba taraftarı olmaktan çok daha önemli bir durum bu. Ve bırakın eski eş kişisini sosyal medyadan oradan buradan izleyip durmayı! Kendi yeni hayatınızda güzel bir çevre ve hobiler edinin. İnanın daha güzel bir hayatınız olması sizin elinizde. Ha bir de bu adam bir süre sonra maddi manevi zorlanıp size dönmek isteyecek gibi hissettim. Bu konuda çocukları da aracı kılabilir zira kolayca etkiliyor onları malum. Aman diyim! Sakın ha! Aynı yanlışa düşmeyin. Kurduğunuz yeni güzelim hayata kıymayın. Çocuklarınıza da size bunu yapana da asla bu konuda herhangi bir taviz vermeyin!.

Yinede onlar cocuk, yasadiklariniz cok zor. Zamani geldiginde neyin ne olduğunu çok iyi anliycaklar. Siz hayatiniza bakin, en güzel şekilde yaşamaya calisin. Kafanıza takmamaya calisin. Bende bosanmis bir anneyim. Oglum 6 yasinda birgun giderse diye korkuyorum inkar edemem. Gidersede yapabilecek birsey yok. Elinde sonunda neyin ne olduğunu anliycak diyorum.

Konu sahibi
Bu adam size yanaşacak, görürsünüz
Bunun içinde çocukları kullanacak
Çocuklara "Ben annenizle barışmak istiyorum ama o istemiyor mutlu bir yuvamız olsun" gibi cümleler kuracak
Çocuklar da anladığım kadarıyla "Sen suçlusun ilk sen aldattın annemi" diyecek karakterde değil.
Büyük ihtimalle size baskı yaparlar.
Siz kabul etmeyince de sizi suçlayacak ve belki de uzaklaşacaklar

Bu sebeple çocukların manipülasyonuna gelmeyin. Gerekirse şimdiden çocukları bir uzmana götürün.

X