iç dökmeli emlak danışmanlığı mevzusu..

Nooption

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
30.597
117.786
-açıkçası bende kurs meselesini duydum fakat, ekstra 2. diplomamı sınavsız alabilme şansım varken değerlendirmek istedim bana uyan baska bölüm de yoktu zaten malesef.

-kaydımı yaptırdım en kısa zamanda da bu sektörde yoğun şekilde iş arıyacağım ama remax'ın guncel olarak gercekten tecrubesiz alıp yetiştirme gibi bir sistemi var mı ilk kez duydum öyleyse basvururum simdilik sadece etrafımda bakınıyorum.

- Ve aslında oldukca modern birisiyim cevreminde öyle olduğunu sanardım herseyini paylasan birisi değilim ama ister istemez gündeme bomba gibi dusurdum bu konuyu açıkcası :KK54: bugun sabrımı taşıran son damlaydı. yorumlarınızdan sonra kendimi çoook daha iyi hissediyorum cansınız siz

remax ve benzeri yerlerde yetişemezsiniz belli bir müşteri portföyünüz yoksa.
onlarda masa kirası ödersiniz boş yere birde.

migrenimsi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
418
1.626
37
Herkese merhabalar hanımlar
Gerçekten bunaldığım bir konuyu sizinlede paylaşıp görüşlerinizi almak istiyorum.
iç mekan tasarımından mezun oldum bir süre iç mimarlıkta yaptım fakat kısa süre önce işten ayrıldım.
şimdi ise sınavsız ikinci üniversite aöf emlak danışmanlığı bölümünü okumak istiyorum bu konuda ki tercihimi yaptım, hedefim gayrimenkul sektörüne girip kendimi bu alanda ilerletmek ve aynı zamanda kendi mesleğimi de beraberinde götürmek, gerek tadilat işleri gerek ise mimari tasarım işlerini rahatlıkla halledebileceğimi düşünüyorum bu konuda cevremde anlaşmalı olduğum bir taşeron firmasıda mevcut.
Fakat tüm sorun burda başlıyor.. insanların yorumları ve olumsuz bakış açıları..

Çevremden, sen emlak sektöründen ne anlarsın gibi imalar geliyor insanın hevesini öyle kursağında bırakıyorlarki, 22 yaşında yeni mezun bir gencım ve biran önce bir işin ucundan tutup başlamak istiyorum 0 dan yetişip A dan Z ye mesleği en ince ayrıntısına kadar öğrenip daha sonrasında, kendi isteklerime yönelik ilerlemek istiyorum ama daha adım dahi atmamışken sürekli olumsuz elestirilere maruz kalıyorum. Kadından gayrimenkul danışmanı emlakçı olmazmış.. millet açık açık bu kafa da, yahu neden olmasın ki kim demiş?
Göz devirip gülüp geçiyolar kimse de çıkıp şu nedenden dolayı biz böyle dusunuyoruz olmaz diyoruz demiyor.
sonucta bir hedef koymuşum kendime , başabileceğime inanıyorum, kalkıp yüzüme güldükleri zaman gercekten hem şevkim hem de azmim sarsılıyor. Tek duyduğum şey , işte yok sen mi ev gezdireceksin tek başına yapamazsın boş dükkan, boş ev ,gezdireceksin tehlikeli , kadına uygun meslek değil vs. Gerçekten böyle mi ?
belki insanlar beni dusundukleri için bu sekilde söylüyorlar malum kadına yönelik şiddet saldırı haberleri malesef hergun gündemimize gelmiş durumda, yıllardır değişmeyen bir durum bu, kimsenin dusuncesine de saygısızlık yapmak istemiyorum ama artık cok bunalıyorum.
cevreme kulak tıkıyorum ama bazen öyle bir noktaya geliyor ki insanları dinlemelimiyim yoksa duymazdanmı gelmeliyim bilmiyorum..
böyle iste arkadaslar uzun oldu biraz vaktinizi ayırıp buraya kadar okuduysanız tesekkur ederim.
sizin iyi kötü bu konudaki , meslekteki tüm düşüncelerinizi en objektif haliyle bekliyorum. hatta bu meslekten olan hanımlar çıkarsa tam bal kaymak olur benim için iyi aksamlar:KK200:
1.si yanlış analmazsanız okuyacağınız epi topu Açıköğretim yahu. isterseniz sosyoloji okuyun ister işletme ister de- daha iyisi- kendi yapmak istediğiniz işle ve eski okulunuzla alakalı bir bölümü, millete ne ki? ne okuduğunuzu fark etmezler bile. kimse onaylamasa da olur.

2. ben bambaşka bir sektördeyim ama bir sürü REMAX filan ilanı var kadın danışmanların boy boy resimlerinin olduğu. bulunduğum şehirde de bol bol kadın var bu sektörde. siz hele böyle biraz ciks semtlere/şehirlere hem satış/kiralama hem tasarım gibi hizmetler sunsanız genç yaşta da bu işe girip pişseniz mükemmel de olur bence. hatta atıyorumsadece ticari firmalara ..hatta zamanla sadece x sektöre hizmet veren niş bir yer filan açsanız süper bence.

3. emlak işi biraz karakter işi. (tüm satış işleri gibi) yapabilirim derseniz gayet yaparsınız.

kolay gelsin.

Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.836
58.926
remax ve benzeri yerlerde yetişemezsiniz belli bir müşteri portföyünüz yoksa.
onlarda masa kirası ödersiniz boş yere birde.
Canım yetişir , sıfırdan yetiştiriyorlar ama içindeki cevheri görmeleri lazım , Keller Williams eğitimleri şahane , sıfırdan alıp iki ayda canavar haline getiriyorlar eğer içinde o yetenek varsa

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
4.166
4.873
Emlak danışmanı kadından olur asıl . Öncelikle işini iyi yapan ,yalan söylemeyen emlakci güven verir . Diğer fikrinizi de sevdim . Bence hemen kendinizi gelistirmeye başlayın .

Bu arada eşimle henüz sevgili iken ek iş olarak Remax eğitimi almak istiyordu . Neyse görüşmeye beraber gittik . Kurumun en üst düzey yetkililerinden biri işi daha çok benim dusunmemi önerdi . Kendince beni güvenilir buldu ama asıl sebebi bence kadın olmamdi.

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
37.602
153.350
Valla kadın emlakçı varmıdır bilmem ama ben olmasini isterdim ve eğer bi emlak işim olsa kadın emlakciyi tercih ederdim.Mis gibi olur valla.Arkadasim yanliz yasiyor ve kiralik ev bulmak istedi emlakcilarda soruyor malum evlimisin bekarmisin ev sahibi soruyor bu tarz seyleri diye.Cok tedirgin oluyordu Arkadasim.Kadinlarin yapamayacagi hic bisi yokdur bence.Erkekleri bu kadar ayyuka cikaranda biz kadinlariz😎

Tamamiyle katılıyorum, kadın emlakçı kadınlar için daha güvenli ve kolay. Bizim yazlığın olduğu yerde çok sayıda kadın emlakçı var yazlık kiralıyorlar hepsi cayır cayır iş yapıyor. Kiralık sayfasında kadın emlakçı fotosu görünce kadınlar daha rahat iletişim kuruyor.

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
4.166
4.873
Tamamiyle katılıyorum, kadın emlakçı kadınlar için daha güvenli ve kolay. Bizim yazlığın olduğu yerde çok sayıda kadın emlakçı var yazlık kiralıyorlar hepsi cayır cayır iş yapıyor. Kiralık sayfasında kadın emlakçı fotosu görünce kadınlar daha rahat iletişim kuruyor.
Tabiki ben ev arıyordum mesela satın almak için . ( Hoş bulamadım o ayrı ) Baktigim evlerin emlakcisi kadınsa hemen arıyordum . İşini daha titiz , düzgün yapacağıni düşünüyordum .

MrsPanther

WonderWomen
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
828
1.328
23
Ben de mimarlık ve emlak yönetimi mezunuyum ve 2 3 yıl içinde kendi ofisini açıp hem mimarlık hem emlak danışmanlığı yapmayı düşünüyorum. Neden kadından olmazmış ki 🤷🏻‍♀️ mis gibi şantiyeye de giderim topuklarımı tıklata tıklata ofiste de gezerim.(ki yapmışlığım vardır🤭) İnsanları bu kadar önemsemeyin, konuşan elalem siz çalışırken orada olmayacak. He bu konuda yalnız olmak açısından çekinceniz varsa erkek bir tanıdığı çırak olarak alın mesela. Hayırlı işler diliyorum 💕

hellohelo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
24
18
hanımlar konuyu ihmal etmişim giremedim bir kaç gun, kusura bakmayın. Hepinize sonsuz tesekkurler yuzumu gulumsettiniz aklımdaki soru işaretlerini sildiniz desteğiniz çok iyi geldi. hatta bu konuyu paylaştığımdan beri süreeekli remax kariyer reklamları çıkıyor. bakalım basvurmayı dusunuyorum. biryerlerden baslamak gerek :KK37:

chamallows

Karpuz kadar kafan var çekirdeği kadar beynin yok
Pro Üye
17 Aralık 2015
23.080
40.131
Ev gezdirmek problem olacaksa erkek personeliniz de olur, siz isinizin basinda mimari kisimla ilgilenirsiniz vs vs.
İnsanlarin bakiş acisi dar yapacak bir sey yok.
Bence gayetde başarirsiniz.
İnsanlar her şeye konuşmayi sever.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1397 gün geçti.

Birgaripanne

Sevda kalptendir.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
4.907
12.411
Tlc de bircok program ve yarisma var planiniz harika
Duymayin cevap vermeyin
Ozguvenli olun sanki sindirmisler sizi
BU BENIM HAYATIM SIZENE
diyebilin

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.