İç döküş

Yaşanılanlara üzüldüm. Fakat kendi kendinizi maf etmişsiniz bi nevi. Evet bir kadın ne olursa olsun küçümsenmeyi, aşağılanmayı hak etmez ama siz başında kabul etmişsiniz çok fazla alttan aldığınız gibi size söylenen o çirkin sözler asla karısı gibi görmüyor olması sürekli dışlaması... Bunlar zaten affedilecek bir şey değil ki devamı her daim gelirdi çünkü gerçekten eşini seven, değer veren onun düşüncelerini umursayıp yanında olan eş zaten öyle kavgalarda hassas noktadan vurmaz evet tartışma elbette olur ama düşünerek konuşur çünkü onu kaybetmekten korkar. Sizin ki sizi kaybetmekten korkmuyor aksine geri döneceğinizi belki de ona muhtaç olduğunuzu düşünüyor. Evet maddi olarak siz ona bakmışsınız ama o yine de sevginizi kullanmış. Geri döneceğinizden her türlü o kadar emin ki afedersiniz tükürsem yarabbi şükür der diye düşünmüş muhtemelen. Lütfen yanlış anlamayın beni sadece yaşanılanlar da sizin de payınız olduğunu söylemeye çalışıyorum bu kadarını yutmak zorunda değildiniz. Ben o yüzden çevremdekilere hep şunu söylüyorum Saygı sevgiden de önce gelir ikisi olmazsa olmaz zaten ama saygının olmadığı yer de sevgi her zaman bitiyor. Her şeyi geçtim niye çocuk yaptınız? Onun geleceğini etkileyeceğini iyi bir baba olmayacağını düşünmeniz gerekirdi. Ki en başta şunu yazmışsınız 1 yıl dolmadan boşanamıyorum bari deneyeyim demişsiniz yanlış okumadıysam keşke bu deneme hem uzun sürmeseydi hem de çocuk olmasaydı. Çocuğunuz olunca iyi ki doğurmuşum diyorsunuz o ayrı tabi. Ama keşke biraz daha ilerisini düşünseydiniz. Çünkü sizin de payınız var derken şunu demek istedim bu soğuk, aksi davranışlar siz daha evlenmeden başlamış hatta düğünü bile iptal etmeniz devamını getirmemeniz gerekirdi. Tabi şimdi geçmişi bu kadar karıştırıp keşke şu olmasaydı demenin anlamı yok. Bana kızacaksınız belki bunu söylediğim için ama ben sadece eşiniz de değil bunca yaşanılanlara rağmen kabul edip üstüne çocuk yaparak sizin de suçunuzun olduğunu belirtmek istedim. Ülkemiz de kadın cinayetlerinde ve şiddetlerde de şu dikkatimi çekiyor kadın başında bile psikopat, hasta hatta mafya tarzı kişiyle sevgili oluyor sonra beni bırakmıyor diyor işte bunlar hep başından kabul etmemizle kaynaklanan şeyler oluyor. Tabi hiç tanımadığı kişilerden çekenlerde var maalesef. Ama lütfen bundan sonrası için size saygı da kusur etmeyen birini kabul edin çocuğunuz ve kendiniz için de. İnşallah bundan sonrası için sağlıklı, güzel hayatınız olur. Bana hep neden sevgilin olmadı niye olmuyor niye denemiyorsun derler oysa ki cevabı çok basit ama anlamıyorlar illa ki evleneceksin ne olursa olsun çocuğun olacak. Ben sevmediğim saygı görmediğim bir şeyler hissetmediğim biriyle neden evleneyim ki diyorum. Biriyle konuşuyorum ağzından küfür eksik olmuyor direk siliyorum. Biriyle konuşuyorum kendini kaf dağında görüyor, gereksiz boş bir şekilde övünüyor ukala ukala. Diğeri daha ergenliğini atlatamamış. Sonra da diyorlar ki çok inceliyorsun lan ne incelemesi bunlar zaten ileride de sıkıntı olacak şeyler :KK70: Gerekirse bi kedi alırım bekar kalırım dedim mi eyvah evde kalcan yani diyorlar ama çok şükür öyle çevremin boş laflarını umursayan biri olmadım çocukluğumdan bu yana. Çok duygusal bir yapım olmasına rağmen mantığım her zaman bi adım öndeydi. Tabi çevremde ki ilişkileri görünce de soğuma geldi. Ama nasip dedikleri şey çok doğru hangi yaşta olursan ol zamanı değilse zorlasanda olmuyor. Sizin zorlama olmuş biraz sevmişsiniz saygım var ama çok zorlanmış ilişki. Siz her satırda tamam dedim neyse dedim dedikçe ben gerildim valla '' oha burada da mı affetmiş '' diyorum :KK70: Oğlunuzu ve kendinizi düşünün kimsenin yükünü kaldırmak çekmek zorunda değilsiniz.
Evet maalesef düğünü ikinci kez iptal etmeliydim ama işte devamında bir bosanamama durumu yasamak korkuttu.Cevrenin çok mu seçiyorsun kimse dört dörtlük değil baskısı yildirdi,eski nişanlım ile ilgili olarak "Evlenmiş mi acaba gir bir baksans fscesine" tarzı meraklı ve can sıkıcı cümleleri tekrar duyacak olmak..cahil bir akraba çevrem var,yaranı deştiklerini hiç düşünmezler bunları sorarken, üzülür mü üzülmez mi demezler..Zaten beni bekar olarak kabul etmediler,illaaa evlenilmeli çocuk yapmalı onlara göre..önceki nisanlandigim kişiyle de zaten bu evlen baskısından kurtulmak için evlilik yoluna girmiştim,baskıya aldırış etmemek elimde olmadı.
Evet zaten ben boşanma davası açtığımda eve gelip agladi blöf yaptığımı düşünmüş dava açacağım derken..Karadenizli yıl,bizde boşanma pek olmuyor,buna guvenmis olabilir.
Babam 30 dan fazla sene sigortasız çalıştı,birkaç yıldır da işsiz.İyi ki işim var diyorum,hiç geliri olmayanın Allah yardımcısı olsun.Allah muhtac etmesin böyle adamlara,iyi ki muhtaç değilim.
Çocuğum iyi ki var,artık onunla bakarız yolumuza,degeri hak edene veririz.
Sizin de gönlünüze göre olsun.

İyi de adamın zaten evli olma gibi bir isteği yuva kurma derdi yokmuş ki . Bu saydıklarınız ona artı olarak gözükmemiş ki sürekli defol , boşan o zaman , kapı orada gibi söylemlerde bulunmuş .

Beni besliyor , hizmetçiliğimi de yapıyor , ben de 2 hoş cümle kurup gönlünü hep hoş tutayım da bu avantajları kaybetmeyeyim diye bir düşüncesi yokmuş ki .

Gerçekten adam geçinmeye gönlü olmadığı halde neden evlenmiş ben de anlamadım . Amacı çocuk değil. Evlenmesi için bir toplum baskısı olacağını da düşünmüyorum . Çünkü zaten 2 kez evlenip boşanmış birisi .

Böyle insanlar neden evlenip de bir kızın/kadının hayallerini yıkar hayatlarını alt üst eder ? Evlenme amaç ve sebepleri nedir
Benim aklıma gelen en iyi ihtimal narsist oluşu,beni kurban olarak seçip ruhumu çürütme isteği..Ben sakinken tartışma baslatarak damarıma basıp basıp beni sinirlendirdikce kendisi sakinlesiyordu, yüzüne bir gülümseme geliyordu.Sonra da çayının yanına mısır patlatıp TV keyfini katliyordu..Üstüne bir de koltukta yatmalar tekrar başlamış oluyordu böylece..
Of o mısır patlamalari aklima gelince yine gerildim.Bana nispet yapmakla geçmiş evlilik denen şey

En büyük sorunlardan biri fazla verici olmanız. Hep siz mücadele etmiş birşeyler yapmışsınız ama karşı tarafta tık yok. Hiçbir ilişkide (arkadaşlık, akrabalık, duygusal farketmez) bu kadar verici olmayın. Çok yanlış tercihler yapmışsınız. Görmezden geldiğiniz şeyler pek de kabul edilir şeyler değil bence. Başta alarm vermiş ama görmek istememişsiniz. Evlenirken kriterlerimiz olmalı. Siz sadece evlenmek istemişsiniz, anne olmak istemişsiniz. Ben kötü giden bir evlilikte asla çocuk dünyaya getirmezdim. Çok anlaşamadığım ama çok sevdiğim bir tanıdığım var. Kendisini hep takdir ederim. Kadın kırklı yaşlarında evlendi. Çok dominant, güzel, hayat dolu bir kadın. Herkes arkasından konusur alay ederdi. Biraz hırçındı ve bunu da hep bekar olmasına bağlarlardı alaylı bir şekilde. Yani herkes bu yaşta bekar olmak acınası bir durummuş gibi davranıp ordan vurmaya çalışıyordu. Halbuki kadın kendine değer veriyor, kriterleri var ve asla onun dışına çıkmadı. Sırf evlenmek için evlenmedi. Zaten kendi düzenini kurmuştu. Tek başına herkesle herşeyle başa çıkıyordu. Sonra kendisiyle aynı işi yapan, aynı yaşlarda, kendisi gibi hiç evlenmemiş bir adamla evlendi. O kadar güzel bir çift oldular ki, pozitif enerji yayıyorlar. İşte bu kader şans falan değil. TERCİH. Kadın böyle birini aradığı için o yaşa kadar bekledi. Ve o adam karşısına çıkmasaydı evlenmezdi. Malesef sizin bu yaşadığınız kötü tecrübeler sizin yanlış tercihleriniz yüzünden olmuş. Siz kendinize gerektiği kadar değer verin, elbet bu değeri anlayacak birileri çıkar.

Merhabalar,sadece biraz iç dökmek ve zamanı geldikçe yaşadıklarımı ve yasayamadiklarimi buradan okuyarak kendime hatırlatmak için yazmak istedim.

İlişkiler konusunda hep şanssız oldum ben. Babam ile aram iyi değildi,beni para için kullanamadığı için sevmezdi.Bir erkek tarafından sevilmeye hep aç oldum belki de bu yüzden..Bu açlığı doyurabilmek ve kendi ailemi kurabilmek için bekleyiş içinde oldum.

Öğretmenim, ailemden uzakta çalıştım en baştan beri.10 yıl yalnız yaşadım.Cevrem aynı kişilerden olustugu ve gerçek yaşamda karsi cinse karşı girişken biri olmadığım için sanalda denedim şansımı..Karsima sanalda çıkan kişiler özellikle de yalnız yaşadığımı öğrenince cinsel amaçlı yaklaştılar.Reelde de tanıştığım tanistirildiklarim oldu fakat onlarla da olmadı, frekanslar tutmadı.

Bir arkadaşımın aracılığıyla 32 yaşında iken biriyle ilişkiye başladım.Her şey o kadar hızlı gelişti ki 5 ay sonrasına düğün salonu ayarlamış bulunduk.Dusunuyorum da nasıl cesaret etmişim, neyse..O kişiyle aile evimizde düğün arifesinde bana el kaldırması sebebiyle nişanı attım ayrıldık.Oylece bitti gitti..

Aradan 4 yıl geçti başkasıyla tanıştım,bu sefer sanaldan.Aranilan kanı bulmuş gibi hissediyordum,tam istediğim adamdi bana göre..İki kere boşanmış,8 yaşında bir erkek çocuğuna sahip ve borcu gırtlağında olan biri oluşuna bile bakmadım.Evcimen,beni her gece arayıp uzun uzun sohbet eden, beni motive edip rahatlatan biriydi.Gün içinde hem arayıp hem mesajlar atıyor mesajlarıma da anında karşılık WhatsApp a baktığımda benimle en son ne zaman yazismissa o zaman online olmuş görünüyordu.Farkli şehirlerde olmamıza rağmen birine bu kadar guvenebilecegimi düşünmezdim.Butun bu artarinin yanında sivri dili de vardı, çabuk kırıyordu.Bu sebepten ayrılmak istediğimde ilişkiye sıkıca sarılıp bırakmıyordu da..

Fakat aklımi karıştıran şeyler de yok değildi.Yanima toplam 4 kez geldi bunlardan ikisinde benim yanımda onu kayıtlı olmayan bir numara aradı,arayan kadındı..Sorunca benim kendisine tam net bir şey söylemediğini iddia etti.Oba bağlanmıştım,inanmak istedim sanırım,devam ettik. Onun aceleci tavrıyla hemen bir nişan hemen nikah yaptık.Nişan günü öyle kustahlik etmişti ki babaannem o günden beri tansiyon hastası oldu.İs arkadaşlarıma rezil olmamak için ortamı bozmadım çünkü öncesinde de bir düğün bozmuslugum vardı, utandım.Neredeyse bütün önemli günlerde olay çıkardı..

Düğün gününe 20 gün kala, ben sıkıldım dedi heyecanım bitti..Bunu da yuttuktan sonra eşya almak için Ankara'ya gitme konusunun gündeme gelisi ve gelmeyin istemiyorum demesiyle bende ipler koptu telde bağırıp çağırdım kapattım ayrıldık.Herkes ayrıldığıma çok sevindi,sevmediler onu..Avukat avukat gezdim bir yıl dolmadan boşanma olamayacağını öğrendim.15 günlük bir ayrılıktan sonra tekrar yazdı,yalvarmalar, vaatler, özür dilemeler vs..Nasılsa bosanamiyoruz şans vereyim düzelmezse oyke bosanirim dedim,ailemi de karşıma alarak devam ettim.

5 ay sonrasında tayinle onun iline geldim düğün yaptık.Ailem yanımda olmadı,ailesiz bir düğün yaptık ama mutluydum.. Akrabalarım gelmişti 30-32 kişi..

Düğün yaptıktan sonra kabus başladı.Sanki 10 yıllık evliyiz,sohbet yok bişey yok,ilgi yok,sürekli beni eleştiriyor hakaret ediyor asagiliyordu.Bunlari yapıp yarım saat içinde gönlümü de alıyordu bir şekilde.Sevgim vardı o sebeple kin tutamiyordum.Bu arada eve ben bakıyordum.İki yıl beni idare et çok borcum var biliyorsun demisti olur demiştim,hani artık onunla yaşanacaktım ya güya !! Sakınca görmedim.Evin bütün yükü bendeydi,eve eşyayı ben aldım bir kuruşu geçmedi beklemedim de zaten, ayrıca kendisine aylık 600 EFT yapıyordum,ek iş yapıyordu bıraksın da bana vakit ayırsin diye..

Oğlu iki haftada bir geliyordu bir akşam kalıyordu.Cocuk çok kıskançlıklar hırçınlıklar yaptı o konuya girmeyeyim..Nafaka azaltma davası açınca babasiyla ilişkiyi kopardı,tam 4 yıldır ortalarda yok.

Bir yılımız bu şekilde geçti..Bu arada ben anne olmak istiyordum fakat beyimiz benim zaten çocuğum var biz zateh aileyiz diyerek çocuk konusunda pürüz çıkarıyordu.Bosanalim dedim çocuğa ikna oldu,boşanma konusunda çok ciddiydim çünkü anneliğe çok hazırdim istiyordum, bastan söyleyecekti istemiyorsa..

Ben hamile kaldım.Hamilelik zateh riskli başlamıştı.Bir de bu adam bana köpek gibi davranmaya başlamıştı eski günleri arar olmuştum.Benimle ayrı odada uyuyor, yaptığım yemeği yemiyor, benimle fotoğraf çekinmek istemiyor, yolda kolumu kolundan çıkarıp ayrı yurumek istediğini söylüyor,yok yere kavga cikarip artık gönlümü almıyor,sebepsiz yere surat asiyor, mesafe koyuyordu...Dr düşük riskinden dolayı her rapor verdiğinde benimle tartışıyordu.

İki ayrı günde evde birbiriyle aynı (benimkinden farklı)sac telleri gördüm..birer tane ama..özenle yerleştirilmiş gibi..Başka bir gün koltuğun altında yabancı bir toka buldum, sordum ne bileyim dedi hepsine de..

Evde tam hafta sonu kahvalti hazırlıyorum,ottan sebepten pürüz çıkarıp ben yemicem yürüyüş yapicam diyip çıkıyordu kahvaltıyı yalnız yapıyordum,2 saat sonra fln geliyordu neşeli bir şekilde.Benimle yine mesafeli ama..

Bir gün de yine 4 aylık hamileyim filan,birden eve kol ağrısıyla girdi.Randevu almış doktora gidecek saatini bekliyor,oysaki hiç aklima gelmiyor günlük randevu alınmayacagi..Ben de eşlik etmek istedim gerek yok dedi..gelirim gelmezsin derken onunla gittim.Beni,kayıt yaptıracağım bekle diyerek girişte dakikalarca beklettikten sonra geldi üste çıktık.Guya röntgen çekinecek cüzdanını ve telini verdi sende dursun diye.. cüzdanın içine haydi ihtiyari bir bakayım dedim sıkıntıdan, bozuk para yerinde bir prezervatif.. Yemin ediyorum o kaynar suyu tepemden aşağıya hissettim.Ne yapacağımı bilemedim, eve gitmeye sabredemeyip orada sordum ilk hesabı,önce güldü sonra da , görmüyor musun neye benziyor dedi.Evde ise bana açıklama yapma gereği bile duymadan , master bu sorular seni yer, yerinde olsam bosanirdim dedi gayet sakin ve gülümser bir tavırla ve salonda TV sini açtı izledi.Ben zaten yeni Kanama geçirmiştim,WC ye gidince riskinin arttığını farkettim ve o durumda bebegimi de kaybedip kafayı siyirmamak adına o konuyu geçici olarak rafa kaldırdım.Bu olaydan sonra zaten ufacık şeyde beni evden kovmaya başlamıştır.Erken gelmişsin desem of kapı orda sana mı laf anlatacağım derdi mesela..üstüne bi cümle daha kursam defollll diye bağırıp apartmanı inletirdi..8 aylık hamileyken de yapti bunu,lohusayken de..Hamilrleyim çocuk düşmesin,lohusayik sütüm kesilmesin diye diye gururumu ayaklar altına alarak oturdum çaresizce..

Bu örnekler uzar gider..

Evde eşyalarım vardı takdirleri bitmemiş olan.Onlari ona bırakacağıma evi yakardım daha iyi.Onlar olmasa çantamı alıp çıkabilirdim.

Tabi cinsellik denen şey çocuğa hamile kaldığım ilişkide kalmıştı.Hamileyken hamile kadınla mi iyyy derdi,doğum sonrasinda da istemiyorum zorla mı cümlesini kullandı..

Yine bir kovmanin ardından eşyaları yavaş yavaş toplamaya başlamıştım umrunda bile olmadı,hatta kolilemeye yardım etti, nakliyeci ayarladi,eşya taşımaya yardım etmek için de iş yerinden izin aldığını söyledi..krize girdim seni buralarda sakin görmeyeyim olay çıkaririm,bir yuva dağılıyor farkında mısın dedim,ortada bir yuva görmediğim için sorun etmiyorum dedi ve çayını alip gitti içeri..

Eşyaları evden çıkarttı nakliyeciler..3.5 aylık bebeğim kucağımda, arkadaşım psikolojik destek için yanımda sağolsun.

Üç yıldır ayrı evde yaşıyoruz,ben oğlum annem babam..Bunun ilk iki yılında çocuğu bahane edip barışmak istedi,moralim cok iyi değildi,bosluktaydim,çocuk da hassas noktam, kabul ettim.Her şey daha da kötüye gitti.. Bir kere o prezervatif tokat gibi yüzüme çarpıyordu o eve her döndüğümde..olmadı..O da iyilesmemi beklemedi çünkü gerçek anlamda pişmanlik yaşamadı,söylediği gibi değildi..Beni incitmekten zevk alıyor.

Bir yıl oldu davamı açalı..Davayı açınca şoka girdi, soluğu bixim evde aldi..Yine yalvarmalar, ağlamalar, özürler, vaatler..Asla asla artık asla...Hele ki o son tartışmada söylediği sözlerden sonra...ve bir de dava açar açmaz o eski hemşire sevgilisi ile yazışmasi da varken...Hiç hiç hiçbirini affedemem.

Dava süreci devam ediyor, bir yıldan fazla süreceği kesin..

Gün geçtikçe öz güvenim yerine geliyor,kendimi sevmeye kendime bakmaya tekrar başladım.Fakat öfkem gün geçtikçe artıyor... Madem geçinmeye gönlü yoktu neden evlendi,neden ben...Neden sevgi dolu davranıp evlenince buzdolabı oldu..Evet aslında sivri dili ile başladı sivri dili ile de bitiyor bu evlilik,balık baştan kokmuş ama sacma bir şekilde hoşgördum,hata ettim.

Ben bu adamı besledim,maddi destek sağladim,onunla bir aile kurdum,benimle neden evlendiğini hala çözebilmis değilim..

Vay be neler yaşamışım,bunlar yüzde 50 lik kismi anca eder diyeyim..

Bundan sonra en büyük dileğim oğlumla sağlıklı mutlu huzurlu uzun seneler geçirmek.

Ona iyi bir anne olabilmek..
Merhaba, okurken ilk evliliğimi, ilk kocamı hatırladım. Boğazım düğümlendi. Olaylar farklı olsa da özünde aynı şeyleri yaşamışız. Sizin de karşınızdaki narsit kişilik bozuklu, olan biriydi ve yaşadığınız psikolojik şiddetti. Hani sizi çok incitiyor sonra özürler diliyor affettiriyor ya işte sakın kendinizi suçlamayın. O tipler karşıdakini çok iyi analiz eder ve hangi suruma nasıl yaklaşacağını iyi bilir. O anlamda bir şekilde denge turrurur. Yani önce göklere çıkarır ardından sertçe yere bırakır aonra tekrar toparlar sizi ki yine fırlatıp atabilsin. Acımaduyhuları yoktur. Karşısındakini maddi manevi tüm enerjisini sömürmekten beslenirler. Siz onun kadar kötü acımasız olmadıpınız için tekrar tekrar size döner ikna etmeye çalışırlar. Asla düzelmezler asla. Okurken bir noktada içimden sizin gitmeniz için yapıyor dedim ve sonraki satırlarda baktım onu da söylemiş sonra zaten. Öyle biriyle yaşamak acı ama çok büyük bir tecrübe de oluyor. Kendinizi sevin asla kendinize hiçbir şey için kızmayın asla acaba veya keşke demeyin onun karşısında başka şansınız yoktu bence. Daha güçlü daha kararlı kalkın ayağa. Bir işiniz olması en harikası ben ayrıldığımda herşeyimi, işimi de kaybetmiştim. Onun yüzünden tabi. Ve toparlanmam çok, uzun sürdü. Keşke daha çabuk toparlanabilseydim diyorum. Sİz hayata ne kadar keyifle tutunursanız o kadar güzel, olacak herşey. Size tüm çektiklerinizi unutturacak harika bir hayat diliyorum 🤗

Benim aklıma gelen en iyi ihtimal narsist oluşu,beni kurban olarak seçip ruhumu çürütme isteği..Ben sakinken tartışma baslatarak damarıma basıp basıp beni sinirlendirdikce kendisi sakinlesiyordu, yüzüne bir gülümseme geliyordu.Sonra da çayının yanına mısır patlatıp TV keyfini katliyordu..Üstüne bir de koltukta yatmalar tekrar başlamış oluyordu böylece..
Of o mısır patlamalari aklima gelince yine gerildim.Bana nispet yapmakla geçmiş evlilik denen şey
Çok haklısınız, fizikse
Burcu neydi bu adamın

Hiç sevilmemiş çocuklar ; gün geliyor acımasız, vicdansız, sevmeyi bilmeyen bireyler olarak yetişiyor topluma..Asıl neden bu..
Karılıyorum ve hayatlarına biri girince xe sevildiklerine inanmıyorlar, bunu da yapsam beni sevecekmi bakalım, hımm hala seviyor o zaman şunu da yapayım sevecekmi. Yok sevmiyor işte duygusunu, isptatlamaya çalışıyorlar sanki. Sevilmediklerine inanmışlar ve eziyet ederek haklılıklarını kendilerine ispatlamaya çalışıyorlar sanki

Çok haklısınız, fizikse

Karılıyorum ve hayatlarına biri girince xe sevildiklerine inanmıyorlar, bunu da yapsam beni sevecekmi bakalım, hımm hala seviyor o zaman şunu da yapayım sevecekmi. Yok sevmiyor işte duygusunu, isptatlamaya çalışıyorlar sanki. Sevilmediklerine inanmışlar ve eziyet ederek haklılıklarını kendilerine ispatlamaya çalışıyorlar sanki
Aynen,bana sürekli olarak insanların çok kötü ve güvenilmez olduğundan bahsediyordu,biri iyilik yapıyor gibi görünüyor ise aslinda altında kendi menfaati vardır,kimse kimsenin umrunda değildir,kimse kimseyi sevmiyor herkes sahtedir ona göre...Ben mesela birini elestirsem asla inanmadığını söylerdim,herkes her şeyi yapar ona göre

Aynen,bana sürekli olarak insanların çok kötü ve güvenilmez olduğundan bahsediyordu,biri iyilik yapıyor gibi görünüyor ise aslinda altında kendi menfaati vardır,kimse kimsenin umrunda değildir,kimse kimseyi sevmiyor herkes sahtedir ona göre...Ben mesela birini elestirsem asla inanmadığını söylerdim,herkes her şeyi yapar ona göre
Hastalar ciddi hasta insanlar

Bana asla inanmadığını söylerdi *

Merhaba, okurken ilk evliliğimi, ilk kocamı hatırladım. Boğazım düğümlendi. Olaylar farklı olsa da özünde aynı şeyleri yaşamışız. Sizin de karşınızdaki narsit kişilik bozuklu, olan biriydi ve yaşadığınız psikolojik şiddetti. Hani sizi çok incitiyor sonra özürler diliyor affettiriyor ya işte sakın kendinizi suçlamayın. O tipler karşıdakini çok iyi analiz eder ve hangi suruma nasıl yaklaşacağını iyi bilir. O anlamda bir şekilde denge turrurur. Yani önce göklere çıkarır ardından sertçe yere bırakır aonra tekrar toparlar sizi ki yine fırlatıp atabilsin. Acımaduyhuları yoktur. Karşısındakini maddi manevi tüm enerjisini sömürmekten beslenirler. Siz onun kadar kötü acımasız olmadıpınız için tekrar tekrar size döner ikna etmeye çalışırlar. Asla düzelmezler asla. Okurken bir noktada içimden sizin gitmeniz için yapıyor dedim ve sonraki satırlarda baktım onu da söylemiş sonra zaten. Öyle biriyle yaşamak acı ama çok büyük bir tecrübe de oluyor. Kendinizi sevin asla kendinize hiçbir şey için kızmayın asla acaba veya keşke demeyin onun karşısında başka şansınız yoktu bence. Daha güçlü daha kararlı kalkın ayağa. Bir işiniz olması en harikası ben ayrıldığımda herşeyimi, işimi de kaybetmiştim. Onun yüzünden tabi. Ve toparlanmam çok, uzun sürdü. Keşke daha çabuk toparlanabilseydim diyorum. Sİz hayata ne kadar keyifle tutunursanız o kadar güzel, olacak herşey. Size tüm çektiklerinizi unutturacak harika bir hayat diliyorum 🤗
Çok teşekkürler ❤️
Evet iyi ki işim var,dava açtıktan sonra işimle uğraşmaya başladı,cimere şikayetler,adliyeye ceza davası açmalar,bütün bunları yaparken de "Bu kişiyi öğretmenlikte atın "cümleleri yazıyordu.
Ona göre ben dava açma kapasitesine sahip olamam,bu cesareti nereden alıyor, ekonomik özgürlüğü var öyle mi o halde ben bunun işiyle oynayayım kafası..
Bile bile lades dedim evet ama bu kadsr tehlikeli bu kadar kötü olabileceğini düşünmezdim.

Çok teşekkürler ❤️
Evet iyi ki işim var,dava açtıktan sonra işimle uğraşmaya başladı,cimere şikayetler,adliyeye ceza davası açmalar,bütün bunları yaparken de "Bu kişiyi öğretmenlikte atın "cümleleri yazıyordu.
Ona göre ben dava açma kapasitesine sahip olamam,bu cesareti nereden alıyor, ekonomik özgürlüğü var öyle mi o halde ben bunun işiyle oynayayım kafası..
Bile bile lades dedim evet ama bu kadsr tehlikeli bu kadar kötü olabileceğini düşünmezdim.
O kadar, hatta daha kötü olabiliyorlar kolayca merhamet olmaz narsist kişilik bozukluğu olanlarda. Herkes yaşattıpını yaşar
Çok teşekkürler ❤️
Bile bile lades dedim evet ama bu kadsr tehlikeli bu kadar kötü olabileceğini düşünmezdim

O kadar, hatta daha kötü olabiliyorlar kolayca merhamet olmaz narsist kişilik bozukluğu olanlarda. Herkes yaşattıpını yaşar
Birşeyden çok ama çok eminim birinim ekmeğiyle oynamaya çalışan birinin asla ama asla yanına kalmıyor. Çok gördüm bunu. Allah, tuzak kuranların en büyük tuzaklarını bozucudur. Ekmekle oynamak neymiş görür inşaallah yakında.

Birşeyden çok ama çok eminim birinim ekmeğiyle oynamaya çalışan birinin asla ama asla yanına kalmıyor. Çok gördüm bunu. Allah, tuzak kuranların en büyük tuzaklarını bozucudur. Ekmekle oynamak neymiş görür inşaallah yakında.
İnşallah.Bosanma aşamasına onun kendi emekleri sayesinde geldik oysaki,neyin kini anlamadım ki hasta ruhlu başka bişey değil.Besle kargayı oysun gözünü hesabı resmen onunkisi.

Triande Triande sizin işiniz niye o kişi yüzünden sonlandı
Yurtdışında yaşıyorduk işimle ilgili sürekli herhangi bir şeyden sorun çıkarıp kavga ediyordu. Mesela işle ilgili yeni giren birisi beni birşey sormak aradığında dahi büyük kavgalar çıkıyordu. Saf saf kendimi savunup açıklamaya çalışıyordum. Bir süre sonra bu işin evliliğimizi kötü etkilediğini söyleyip durdu yine kavga gürültü sürekli istifa et başka bankaya geç orda çalışmanı istemiyorum baskısı çok oldu ve ben o baskıya dayanamayıp bıraktım. Şimdiki aklım daha doğrusı şimdi ki güçlü, psikolojim olsa asla ayrılmazdım. Tam da o noktadan sonra eziyetler psikolojik şiddetin dozu çok artı. İşimden manuniyetsiziliği bahaneydi beni güçsüz bırakıp evden göndermek yani özet tabi bunlar ama çok şey yaşadım. Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın

Yurtdışında yaşıyorduk işimle ilgili sürekli herhangi bir şeyden sorun çıkarıp kavga ediyordu. Mesela işle ilgili yeni giren birisi beni birşey sormak aradığında dahi büyük kavgalar çıkıyordu. Saf saf kendimi savunup açıklamaya çalışıyordum. Bir süre sonra bu işin evliliğimizi kötü etkilediğini söyleyip durdu yine kavga gürültü sürekli istifa et başka bankaya geç orda çalışmanı istemiyorum baskısı çok oldu ve ben o baskıya dayanamayıp bıraktım. Şimdiki aklım daha doğrusı şimdi ki güçlü, psikolojim olsa asla ayrılmazdım. Tam da o noktadan sonra eziyetler psikolojik şiddetin dozu çok artı. İşimden manuniyetsiziliği bahaneydi beni güçsüz bırakıp evden göndermek yani özet tabi bunlar ama çok şey yaşadım. Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın
Amin,vicdan yok bunlarda hic

Evet maalesef düğünü ikinci kez iptal etmeliydim ama işte devamında bir bosanamama durumu yasamak korkuttu.Cevrenin çok mu seçiyorsun kimse dört dörtlük değil baskısı yildirdi,eski nişanlım ile ilgili olarak "Evlenmiş mi acaba gir bir baksans fscesine" tarzı meraklı ve can sıkıcı cümleleri tekrar duyacak olmak..cahil bir akraba çevrem var,yaranı deştiklerini hiç düşünmezler bunları sorarken, üzülür mü üzülmez mi demezler..Zaten beni bekar olarak kabul etmediler,illaaa evlenilmeli çocuk yapmalı onlara göre..önceki nisanlandigim kişiyle de zaten bu evlen baskısından kurtulmak için evlilik yoluna girmiştim,baskıya aldırış etmemek elimde olmadı.
Evet zaten ben boşanma davası açtığımda eve gelip agladi blöf yaptığımı düşünmüş dava açacağım derken..Karadenizli yıl,bizde boşanma pek olmuyor,buna guvenmis olabilir.
Babam 30 dan fazla sene sigortasız çalıştı,birkaç yıldır da işsiz.İyi ki işim var diyorum,hiç geliri olmayanın Allah yardımcısı olsun.Allah muhtac etmesin böyle adamlara,iyi ki muhtaç değilim.
Çocuğum iyi ki var,artık onunla bakarız yolumuza,degeri hak edene veririz.
Sizin de gönlünüze göre olsun.
O cahil akrabalar her aile de en az 5 adet mevcut herhalde :KK70: Tabi bu nokta da kendi ailen devreye giriyor onlar akarşı seni ezdirmez hakkını yedirmezlerse işin biraz daha kolay oluyor. Ben çok savaştım hepsiyle daha geçen ay mı neydi köye gitmem normalde kırk yılın başında mecbur kaldım ama tahmin de ettim tartışacağımı remzi diye biri var ne yapıyor ediyorlar konuyu evliliğe getiriyorlar seni ne zaman satıyoruz deyince bizim kavga başladı sen kaça sattın kızını dedim o zaman gülüyor tabi. Sonra iç güveysi getir evlen çocuk yap demeye başladı ben de hangi çocuğun senin yanında duruyor hepsi kaçmak için delik aradı ve başardılar da çok şükür helal olsun hepsine nerede kalacaklarını iyi biliyorlar dedim. Ben evlenmek için hazır değilim nasip olmazsa da evlenmem sıkıntı yok deyince yok efendim evlenmek zorundaymışmı çocukta olcakmış yaşlı olunca tek başımamı ölecekmişim. Evet yalnız ölücem ayrıca çocuklarımı sen mi besleyip büyüteceksin dedim ama ortamı gör herkes çok gergin bir yandan da gülmemek için kendimi zor tutuyorum asdfghj. Dayım bişe patavatsız konuşurdu benimle canımı sıkmak için laflar ederdi o bile sus pus oldu remzi enişteye bunları naz yokken konuşalım kazanamazsın bu savaşı dedi. Sonunda kim olduğumu gösterdim hepsine. Hep ne uğraşcam tartışmakla he de geç deriz ya aslında laflarını verince daha iyi oluyor bir daha ki sefere konuşurken iki kez düşünüyorlar. En sonunda özür dilettim yalnız kusura bakma abarttım dedi çok şaşırdım :) Tabi ki hala aynı düşünce de ama benim hayatımı onlar yönetemez buna izin vermem bunlar anne babam da olsa izin vermem. Şimdi beni görünce içlerinde ki ses çok şey söylüyor ama dudaklar kıpırdamıyor :KK70: Çok eğlenceli bir an oluyor gerçekten :KK70: Benim kuzenlerim de maalesef eş yönünden şansız mutsuzlar ama boşanamıyorlar ben o yüzden daha çok mantıkla hareket ediyorum. Sen de hiç takma akrabalarını ne dediklerini emin ol istediklerini yapsan da laf edecekler onlar için iftiranın dedikodunun sınırı yoktur :) Mutsuzluğunla besleniyorlar çünkü sen mutsuzsan gözlerinin içi güler ben bunu bile gördüm. Anne baban yanındaysa gerisi önemli değil.

Merhaba cnm oğlunla sağlık güzel bir ömür dilerim.Başta yazdıklarınızı okuyunca kendi hayatımdan benzer şeyler buldum.Biraz anne kız baba kız iletişim pek iyi olmayan alkol problemi olan bir ailede büyüdüm Öfke sinir stres kavga küfür ve huzursuzluk bizim rutin hayatımızdı bende sizin gibi sorunlardan uzaklaşmak için eğitime ve geleceğe sığındım en çokta bir erkeğin eline bakmak onun vicdanına kalmak istemiyordum gördüğüm erkekleein profili ve örenği malesef çevremde çok kötüydü heps diyemem ama genel olarak bu düşüncelerler evliliklerind ehuzursuzluklarını anlatan 6teyzeyle büyüdük neyse nasip oldu Öğretmen oldum başka bir şehirde işe başladım çok huzur bulmuştum yalnız geçirdiğim 4 duvar arasında kendi başıma o kadar huzurlu hissediyordum ki kendim ama yaşam mücadelesi için maalesef erkeklere yönelik olan şansım genellikle onların gerçek yüzlerini görmemle sonuçlandı kime değer verdiysem beni pişman etti buna diyebilirim evlenmek aile kurmak çocukshibi olmak hep çok istediğim bişeydi ama küfür hakaret baskı kınama üzüntü hislerini sonradan yaşatan insanalra denk geldim bencil agresif hakkını aramak için ortalığıayağa kaldıran değilde briazda naif biriyseniz insanlar tepenize var gücüyle biniyor neyse sonuçlanmadı hayırlısı böyleymiş dedim önğme baktım kendimi işime verdim yıllar akıp geçiyor özel hayatımda hiçbir olumlu gelişme yok pandemi öncesi sosyal olmaya çalışan birisiydim malesef bu süreçle birlikte buda kırıldı ne yeni biriyle tanışabiliyorum ne birşey sanal iletşimle farklı şehirler veya farklı insanlarla yazışıyorum ama onların büyük çoğunluda cinsellik duygularını dışa vurmak için bu mecrayı kullanıyor neden bu yalnızlıktan kurtulamadığımı inanın bilmiyorum buda beni mutsuz karamsar yapıyro zaman zaman bir fikir alışverişi yapmak için yazdım bunları ama herşeyin hayırlısı olsun

Merhaba cnm oğlunla sağlık güzel bir ömür dilerim.Başta yazdıklarınızı okuyunca kendi hayatımdan benzer şeyler buldum.Biraz anne kız baba kız iletişim pek iyi olmayan alkol problemi olan bir ailede büyüdüm Öfke sinir stres kavga küfür ve huzursuzluk bizim rutin hayatımızdı bende sizin gibi sorunlardan uzaklaşmak için eğitime ve geleceğe sığındım en çokta bir erkeğin eline bakmak onun vicdanına kalmak istemiyordum gördüğüm erkekleein profili ve örenği malesef çevremde çok kötüydü heps diyemem ama genel olarak bu düşüncelerler evliliklerind ehuzursuzluklarını anlatan 6teyzeyle büyüdük neyse nasip oldu Öğretmen oldum başka bir şehirde işe başladım çok huzur bulmuştum yalnız geçirdiğim 4 duvar arasında kendi başıma o kadar huzurlu hissediyordum ki kendim ama yaşam mücadelesi için maalesef erkeklere yönelik olan şansım genellikle onların gerçek yüzlerini görmemle sonuçlandı kime değer verdiysem beni pişman etti buna diyebilirim evlenmek aile kurmak çocukshibi olmak hep çok istediğim bişeydi ama küfür hakaret baskı kınama üzüntü hislerini sonradan yaşatan insanalra denk geldim bencil agresif hakkını aramak için ortalığıayağa kaldıran değilde briazda naif biriyseniz insanlar tepenize var gücüyle biniyor neyse sonuçlanmadı hayırlısı böyleymiş dedim önğme baktım kendimi işime verdim yıllar akıp geçiyor özel hayatımda hiçbir olumlu gelişme yok pandemi öncesi sosyal olmaya çalışan birisiydim malesef bu süreçle birlikte buda kırıldı ne yeni biriyle tanışabiliyorum ne birşey sanal iletşimle farklı şehirler veya farklı insanlarla yazışıyorum ama onların büyük çoğunluda cinsellik duygularını dışa vurmak için bu mecrayı kullanıyor neden bu yalnızlıktan kurtulamadığımı inanın bilmiyorum buda beni mutsuz karamsar yapıyro zaman zaman bir fikir alışverişi yapmak için yazdım bunları ama herşeyin hayırlısı olsun
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim 🙏
Baba iyi olmayınca ilişkilerde de kötüleri çekiyoruz bence.Ben de hep ilişkilerde sinandim.Hep cinsellik isteyen ya da banka kartıma göz koyanlarla karşılaştım.Oyle böyle evlendim ama işte o kişi de bana babamdan farklı davranmadi.
Anlattiklariniza üzüldüm, gelince de peş peşe geliyor talihsizlikler.İnşallah gönlünüzce biriyle tanışıp istediğiniz gibi bir aile olursunuz.

Pandemi kısıtlamaları da eskisi kadar değil
Çok şükür ki işimiz var bu konuda yüzümüz güldü maşallah 🙏

Kaç yaşındasıniz

X