Kekler - Pastalar İçi Kalpli Süpriz Kek- Nestle Sponsorluğunda

Emegıne saglık cnm baya ugrasmıssın ama sonunda harıka bır goruntu cıkmıs:KK19: basarılar dılıyorum:KK200::KK200:

Merhaba kızlar :KK54:bu ikinci yarışmam.. ama bu sefer digerinden daha çok ugraştım.şöyle ki; evde 3 gündür kek yapıyorum ve ev halkına sabah akşam kek yediriyorum,yetmiyor öglen iş arkadaşlarıyla yesin diye eşimle işe yolluyorum.. yoksa hepsi bana kalıcaktı :KK53:

bu keki ilk denememde kalbi pembe yapayım ama gıda boyası koymayayım istedim ve pembe kek tariflerinden çilekli pudingli kek denedim ama maalesef pembe olmadı.. ikinci denememde kalbi kakaolu yapmaya karar verdim ve kakaolu kek yaptım.. bu sefer kalpler güzel olmadı.. ben de tarfite nasıl yazıyorsa öyle yapmaya karar verdim.yani hazır baton kek ile yaptım kalpleri.. bu sefer sizin de gördügünüz gibi başarılı oldum..:KK200: tabi bu arada yedigim kekleri hiç saymayın,bir de diyetteyim :KK47::KK45::cry:

gelelim tarife;

malzeler:
2 tane kakaolu baton hazır dankek
kalpli kurabiye kalıbı
2 su bardagı un
1/2 su bardagı şeker
1/2 su bardagı süt
1 dolu yemek kaşıgı tereyağ oda sıcaklıgında erimiş
3 yumurta oda sıcaklıgında
1 tane kabartma tozu

çikolata sosu için:
kare bitter çikolata
iki kaşık tereyağ
Eki Görüntüle 1624240

tarifi:
yumurtalar ile şekeri şeker eriyiceye kadar bir kaç dakika mikserde karıştırıyoruz..üstüne yarım bardak süt ile oda sıcaklıgında erimiş tereyagını katıp karıştırmaya devam ediyoruz.. unu ve kabartma tozunu ayrı bir kapta eledikten sonra diger malzemelerle karıştırıyoruz..bu karışımı yagladıgıgımız ve un serptigimiz kek kalıbımızın tabanı kaplayacak ve azıcık geçicek kadar döküyoruz..
Eki Görüntüle 1624272
öteki taraftan hazır baton kekleri kalpli kurabiye kalıplarıyla şekil veriyoruz..
kalpleri az döktügümüz kek karışımının üstüne ters olarak(çünkü keki ter çeviricez) aralıksız olucak şekilde diziyoruz..

Eki Görüntüle 1624271

Eki Görüntüle 1624274

üstüne de kalan karışmı döküp önceden 160derecede ısıttıgımız fırınızmızda yaklaşık 30dakika pişiriyoruz.bir kaç dakika daha fırında demlendirip sogumaya alıyoruz ve ters çeviriyoruz..

Eki Görüntüle 1624277

çikolata sos için:
1 kare çikolatayı 2 kaşık tereyagında benmari usulü sos yapıyoruz ve kekin üzerine cezve ile döküyoruz..
Eki Görüntüle 1624281

üzerini de isteginize göre süslüyoruz :KK200::KK200::KK200::KK200: afiyet olsun:kk77::kk77: herkese bol şans :KK19::nazar:

Eki Görüntüle 1624283

Eki Görüntüle 1624284
Eki Görüntüle 1624286

Eki Görüntüle 1624285
Vuuuuuuu ask.ask bunlar cok cok guzellll BASARILARRR

Severek yaptığım bir tarif:) Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor. Başarılar dilerim.

Simsims ben ilk bu tarifle katılacaktım biliyormusun.:KK48:Ama kalıpta kalpler kaydığı için vazgeçtim.Ben pembe beyaz yapmıştım.Demek hazır kek olunca tutuyormuş bu tarif.İlginç.Biz de bol bol kek yedik iki gün üst üste yapınca:)Kısmet seninmiş.:KK36:Eline sağlık.Çok güzel görünüyor.Başarılar dilerim canım.:KK200:

Son düzenleme:
Aman allahım nefiss harika ellerine sağlık kuzum:KK200:
teşekkür ederim canım benimm :KK200::KK60::KK200:

Yarismada basarilar dilerim ellerinize saglik :)
teşekkür ederim:KK200::KK15:

Emegıne saglık cnm baya ugrasmıssın ama sonunda harıka bır goruntu cıkmıs:KK19: basarılar dılıyorum:KK200::KK200:
cidden ugraştırdı kereta :-) teşekkür ederim canım:KK200::KK60:

ellerine sağlık başarılar :kk77:
teşekkür ederim :KK36:

Görüntü çok hoş:kk77:
Elinize sağlik başarilar:KK36:
teşekkür ederim :KK24:

Vuuuuuuu ask.ask bunlar cok cok guzellll BASARILARRR
teşekkür ederim canımm :KK37::KK60::KK200::KK200:

Severek yaptığım bir tarif:) Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor. Başarılar dilerim.
teşekkür ederim :KK36:artık benim de severek yaptıgım bir tarif olucak bu tarif :KK37:

Simsims ben ilk bu tarifle katılacaktım biliyormusun.:KK48:Ama kalıpta kalpler kaydığı için vazgeçtim.Ben pembe beyaz yapmıştım.Demek hazır kek olunca tutuyormuş bu tarif.İlginç.Biz de bol bol kek yedik iki gün üst üste yapınca:)Kısmet seninmiş.:KK36:Eline sağlık.Çok güzel görünüyor.Başarılar dilerim canım.:KK200:
sorma beni de çok ugraştırdı yukarıdada yazdıgım gibi 3 gün kek yaptım:-) neyseki oldu :KK37: teşekkür ederim canım:KK36::KK200::KK60:

Ay bayıldım çok hoş ve leziz gözüküyor :KK37:
Yarışmada başarılar :-)

Bunu çok beğendim. Hem yaratıcı hem de zor değil.
Hem de görütüsü çok güzel.
Başarılar dilerim.

X