içim acıyor :(

annen kafasında kurdu, evlenip gideceksin. hele evin küçüğüysen yada annenin en iyi arkadaşı iyi evlat. o zaman seni kaybedeceğini düşündüğünden saçmalıyordur muhtemelen. yani kafasında öyle şeyler var ki, sen mükemmelsin ama arkadaşın buna değmez. ben kızımı kimlere veriyorum. bir başına ne yapar. daha şimdiden ipleri vermiş. o hayalinde babanla kendisi gibi bir mantarite aramıştır(bence). o yüzden sen al karşına konuş. de ki ben kendim karar verdim. baskı altında değilim. huzurum kaçsın istemedim neticede sosyal ağlar gelip geçici ben bu adamla bir ömür geçireceksem herşey temiz olsun istedim. seni tanıştırıcam ama ona nazik davran de. ve aklındakinin ne olduğunu sorup düşüncelerini söktürmeye çalış. gerekirse zırla. işe yarıyo. önemli olan niyeti öğrenmek :) sonra annende sende arkadaşın da rahatlar bence.

Erkek arkadaşımla birlikteliğimiz ciddi ilerliyor. Biz başlarkende ciddi başlamıştık başta o herşeyini anlattı bütün geçmişini ben de sormadığı için geçmişim hakkında konuşmadım fazla. Bu konuda ufak tartışmalarımız olmuştu. Çünkü bazı şeyleride saklamıştım. Evet kızmıştı bana ama asla beni çok kıracak bir söz ufak bir küfürünü duymadım. Askere gitti sonra belki 1 hafta anca görüştük acemi birliği çok zor geçti gittikten 2 hafta sonra yanına gittim o gün çok güzeldi ikimizinde gün boyu gözleri dolu dolu baktık. Ayrılırken gözlerimizdeki yaşları akıtmamak için
Çabaladık. Sonra dağıtım iznini benim için aldı. Sen varsın diye iznimi kullanıyorum yoksa direk dağıtıma giderdim dedi. Doğru söylüyordu geldiğinde hep benim yanımdaydı ailesinin yanına ben gönderiyordum zorla. Evlilik konusunu o zamanlar açtı
Seni hep hayatımda görmek istiyorum aileme yakışacak birisin benimse gönlümün tek sahibisin dedi. Sonra usta birliğine gitti gitmeden askerlik zor insan psikolojisi değişiyor seni bilerek ya da bilmeyerek kırarsam şimdiden öZür dilerim alttan al olur mu
Dedi gitti. Doğuda sınıra yakın bir yerde. Evet çok zor zamanlar geçirdik bazen kırdı alttan aldım ama asla ayrılık lafını ağzına almadı ben de almadım. Kıskanıyordu sırf aramızda sorun olmasın diye kendi isteğimle bütün sosyal paylaşım sitelerindeki üyeliğimi iptal ettim. Hattımı değiştirdim sadece en yakın arkadaşlarıma verdim numaramı. O bana evde sıkılma gez dolaş dedi hep ama ben evden dışarı çıkmak istemedim arkadaşlarımla görüşmedim. Bunları kendi isteğimle yaptım o bu konular hakkında hiç birşey söylemedi. 10 gün sonra yanımda ailesi Sakarya da ben ankaradayım hal böyleyken direk benim yanıma gelecek. Bir hafta ankarada kalacak. Mutluyum, heyecanlıyım askerden sonrasını sürekli düşünüyorum onunla bir geleceğim olsun çok istiyorum inşallah erkek arkadaşımda hep böyle devam eder beni hep böyle ister. Evet düşündüğün şeye bak Off bu da mı dert dediğinizi duyuyorum. Evet sanırım bir
Derdim var. Annem sevgilimin bana çok karıştığını o istedi diye telefon numaramı kimseye vermediğimi, o istiyor diye evden dışarı çıkmadığımı,, ona karşı aciz oldupumu sürekli taviz verdiğimi düşünüyor kısacası sevgilimi
Pek istemiyor bu beni çok üzüyor, canım yanıyor ne dediysem annemi inandıramadım. Korktuğu şey ben erkek arkadaşımı evet seviyorum ve bu
Sevgiyle pişman olacağım şeyler yapabileceğimi düşünüyor. Evet haklı olabilir yanlış yapmam ya da yapmayacağımı düşünüyorum. Annemi ikna edemiyorum. En kötüsü de annem böyle yaptıkça benim heyecanım azalıyor, sevgilimle kurduğum hayaller sanki olmayacakmış gibi geliyor umudum kırılıyor:KK43:Kızlar uzun oldu farkındayım ama sizler rahatlatıyorsunuz beni sizinle paylaşmak istedim. Biraz da karışık oldu sanırım.
Annene hak veriyorum.Benim anlayamadığım,24 yaşında gencecik bir insansın.Ne diye şu kırmızıya boyalı şeyleri yapma gereği duyuyorsun.Arkadaşlarının olmasının,dışarı çıkmanın,gezip tozmanın kötü yanı ne.Sen kendi isteğim diyorsun ama sevgilini memnun etmeye çalışıyorsun.Bak canım o yaşlarda erkekte herkesten önde tutar kız arkadaşını,kız da öyle.O yüzden hayat böyle canımla cicimle geçmiyor.Bugün onun istediği doğrultuda bir kız olmaya çalışırsın.Yarın evlendiğinde arkadaşlarına da karışır,evden izinsiz çıkmana da,gezmene de.Önce kendin ol.Seni sen olduğun için sevsin karşındaki.Ve hayatını gençliğini,eve tıkılırak,bir erkeğin yolunu gözleyerek geçirme.

ezildiğini düşünüyordur. ya da bu emeklerinin boşa gideceğini, keşke o kadar fedakarlık yapmasaydım diyeceğini düşünüyordur.
kendini annenin yerine koy , karşıdan bakıldığında sen nasıl görünüyorsun hal ve hareketlerinle?
kendini hayattan bu kadar kısıtlaman ne kadar doğru?
annene hak ver biraz.
annen "elin oğlu yüzünden kızım her şeyden elini eteğini çekti" diye düşünüyordur.
elin oğlu kısmını yanlış anlama.

Anneme bugün hak verdim onun karşısında gerçekten eziliyorum.

Anneme bugün hak verdim onun karşısında gerçekten eziliyorum.

kimse için değmez. olan sana olur. pişmanlıklarınla kalırsın. annen pişman olmanı engellemek istemiş. ayrıca o kırmızı yazıda da ( bi üstteki mesajda) sırf sorun olmasın diye yaptıkların... her ne olursa olsun onun şöyle düşünmesi lazım " sana her koşulda güveniyorum". o senin için aynı şeyi yapar mıydı? senin de bir hayatın var. hayatınızın merkezine erkeği koymayın. o kadar fedakarlık yapmayın derim ben.
ayrıca 24 yaşında bir erkek de - üniversite okumuş düzgün bir işi olan- erken evlenmez bu zamanda çok nadir. hatta yuzde sıfır neyse... bu kadar bel bağlamayın.
bunu abla, kardeş, arkadaş, eğitimci veya her ne kalıpta görüyorsan o şekilde anla. ama el gider ailen kalır. bunu unutma

Yazdıklarını okurken aha dedim çocuk mu ayrılacak kız mı :KK30: ama ikiside olmadı .. Ne mutluu sizee :nazar: ikinizde seviyorsunuz birbirinizi..

Anneler en basında böyledir. Bunun yüzünden sakın hayallerınızı sevdiğiniz insanı kırmayın. Böylesini bu zamanda ara ki bulasınız.

Annenizde zaman geçtikçe birbirinizi ne kadar cok sevdiğinizi gördükçe sizin mutluluğunuzu isteyecektir. Siz gelecekle ilgili planlar yapmaya başlayın bence :KK34:

Senin annenden etkilenmemen lazım gerçekten aşıksan eğer aşk kimseyi dinletmez

Annene hak veriyorum.Benim anlayamadığım,24 yaşında gencecik bir insansın.Ne diye şu kırmızıya boyalı şeyleri yapma gereği duyuyorsun.Arkadaşlarının olmasının,dışarı çıkmanın,gezip tozmanın kötü yanı ne.Sen kendi isteğim diyorsun ama sevgilini memnun etmeye çalışıyorsun.Bak canım o yaşlarda erkekte herkesten önde tutar kız arkadaşını,kız da öyle.O yüzden hayat böyle canımla cicimle geçmiyor.Bugün onun istediği doğrultuda bir kız olmaya çalışırsın.Yarın evlendiğinde arkadaşlarına da karışır,evden izinsiz çıkmana da,gezmene de.Önce kendin ol.Seni sen olduğun için sevsin karşındaki.Ve hayatını gençliğini,eve tıkılırak,bir erkeğin yolunu gözleyerek geçirme.

Kırmızılarla yazılmış yerin farkında diilim afedersiniz ben renk değişikliği yapmadım. Yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim.

kimse için değmez. olan sana olur. pişmanlıklarınla kalırsın. annen pişman olmanı engellemek istemiş. ayrıca o kırmızı yazıda da ( bi üstteki mesajda) sırf sorun olmasın diye yaptıkların... her ne olursa olsun onun şöyle düşünmesi lazım " sana her koşulda güveniyorum". o senin için aynı şeyi yapar mıydı? senin de bir hayatın var. hayatınızın merkezine erkeği koymayın. o kadar fedakarlık yapmayın derim ben.
ayrıca 24 yaşında bir erkek de - üniversite okumuş düzgün bir işi olan- erken evlenmez bu zamanda çok nadir. hatta yuzde sıfır neyse... bu kadar bel bağlamayın.
bunu abla, kardeş, arkadaş, eğitimci veya her ne kalıpta görüyorsan o şekilde anla. ama el gider ailen kalır. bunu unutma

Ailemin yerini kimse alamaz. Ben onu düşündüğüm için şuan asker aman kırılmasın aman yanlış anlamasın diye uğraştım durdum. Erkekler gerçekten haketmiyor.

Konu öyle bi gitti ki çocuk psikopata bağlayıp senden ayrıldı sandım allah iyiliğini versin :KK70: bişey olmaz korkma askerliği bizim gençler pek bi abartıyolar sanki uzaya füze gönderiyolar ben askerim yok bugün de gelemedim anam yok yalnızım yok bur
Daki psikoloji çok fa
Rklı filan :) çok ciddi çatışma bölgesinde değilsen zaten askerliğin karakola çiçek dikerek nöbet tutup eğitim alarak ve silahlarla fotoğraf çektirerek geçiyor .

Askerliği abartma konusunda sana katılıyorum çok doğru herşeyde ben askerim psikoloji farklı nolur alttan al. Aman kuzum Allah korusun ayrılma yok :)

Kırmızılarla yazılmış yerin farkında diilim afedersiniz ben renk değişikliği yapmadım. Yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim.

:) güzelim,Senin konunu alıntılayarak ben kırmızıya boyadım bazı cümlelerinin olduğu yerleri,ordaki kurduğun cümlelerin bazılarını kırmızıyla gösterdim ve ona göre yorum yaptım.

Ailemin yerini kimse alamaz. Ben onu düşündüğüm için şuan asker aman kırılmasın aman yanlış anlamasın diye uğraştım durdum. Erkekler gerçekten haketmiyor.

bunu bilmen güzel. artık uygulama zamanı :KK66:

:) güzelim,Senin konunu alıntılayarak ben kırmızıya boyadım bazı cümlelerinin olduğu yerleri,ordaki kurduğun cümlelerin bazılarını kırmızıyla gösterdim ve ona göre yorum yaptım.

:) çok utandım şimdi yanlış anlamamdan dolayı:)

Onu tanımadıgı için bence için acımasın...
buna gerek yok. daha karşı karşıya gelip tanışmamış senin yaptıklarınla yola cıkıyo.
tanıştıklarında fikri degişicektir annenin. 10 günlük ankara ziyaretinde bu adımı atın bence.
hem anneleri bilirsin bişeylere takılmadan olmaz :KK14:

Ah bu anneler:) haklısın herşeye takıyorlar.

Canım sanki annemin zamanında bana söylediklerini duymuşsunda buraya yazmışsın gibi geldi inankii . Bu kadar olur yani. Cümleler de birebir..Ama hiç canını sıkma, siz böyle istikrarlı devam ederseniz herkes bu fikre alışacak. Benim annem dahi yumuşadıysa, bana nişanımıza dair bir şekilde tarih bile verebildiyse, hallolmayacak mesele değil sizinki de :).. Moralini bozma sakın, zamanla anneler de bizim halimizi görüp kabullenmek durumda kalıyorlar. Hem tanıyınca da sevecektir, dert etme sakın :)

Teşekkür ederim canım yorumun için. Rabbim bir ömür mutlu etsin sizi sevindim senin adına:) inşallah tanışınca bizimkilerde sever.

annen kafasında kurdu, evlenip gideceksin. hele evin küçüğüysen yada annenin en iyi arkadaşı iyi evlat. o zaman seni kaybedeceğini düşündüğünden saçmalıyordur muhtemelen. yani kafasında öyle şeyler var ki, sen mükemmelsin ama arkadaşın buna değmez. ben kızımı kimlere veriyorum. bir başına ne yapar. daha şimdiden ipleri vermiş. o hayalinde babanla kendisi gibi bir mantarite aramıştır(bence). o yüzden sen al karşına konuş. de ki ben kendim karar verdim. baskı altında değilim. huzurum kaçsın istemedim neticede sosyal ağlar gelip geçici ben bu adamla bir ömür geçireceksem herşey temiz olsun istedim. seni tanıştırıcam ama ona nazik davran de. ve aklındakinin ne olduğunu sorup düşüncelerini söktürmeye çalış. gerekirse zırla. işe yarıyo. önemli olan niyeti öğrenmek :) sonra annende sende arkadaşın da rahatlar bence.

Ne güzel yazmışsın teşekkür ederim. Erkek arkadaşım bi gelsin hemen tanıştıracağım. Yoksa böyle huzursuz olacam sadece.

Yazdıklarını okurken aha dedim çocuk mu ayrılacak kız mı :KK30: ama ikiside olmadı .. Ne mutluu sizee :nazar: ikinizde seviyorsunuz birbirinizi..

Anneler en basında böyledir. Bunun yüzünden sakın hayallerınızı sevdiğiniz insanı kırmayın. Böylesini bu zamanda ara ki bulasınız.

Annenizde zaman geçtikçe birbirinizi ne kadar cok sevdiğinizi gördükçe sizin mutluluğunuzu isteyecektir. Siz gelecekle ilgili planlar yapmaya başlayın bence :KK34:

Canım benim çok teşekkür ederim. İnşallah gelecekle ilgili hayallerimiz gerçek olur:)

Sevgiliyken öyle olur.. Yavaş yavaş kabullenir..Annemde baştan istemiyordu, ama gel bir de şimdi sorr :KK1: Damadından iyisi yokk :KK1::KK34:

annen yüzde yüz haklı canım benim, benim yakınım da senin gibi lüzumsuz kısıtlasa aynı şekilde eleştirirdim... gencecik kızsın, neden hayatını erkek arkadaşından ibaret bırakıyorsun???
annenin tutumunu değil, yaşadığın ilişki yüzünden hayatında yaptığın değişiklikleri sorgula bence...anormal olan 2.si

X