İçimdeki çelişkili düşünceler

Ben de 32 yaşında 8 yıllık evliyim. Evililik biraz da iki tarafın hayata bakışı, beklentileri ile şekilleniyor. Bizim evliliğimiz dışardan başkalarına uymuyordur belki ama biz mutluyuz. Çünkü karşılıklı beklentilerimizi karşılıyoruz. Ve seviyoruz. Evlenmek için evlenme. Gerçekten "o" çıktığında evlen. Sevgi her şey bence evlilikte.. Sevdiğininden ve sevildiğinden emin ol, bu adam hasta olsa, basına bilmem ne gelse yine de sabah uyandığımda ilk onu görmek ister miyim diye sor.. Evetse her şey yoluna girer... Bir de dışarı kulaklarını tıka, evlilikte erkek söyle yapar kadın bunu yapar, bu böyle olmalı kalıplarından çık. Sen ne istiyorsun, eşin ne istiyor, beklentiniz ne.. Bunlar çok önemli. Evlilik güzel şey gerçekten ve soruna cevap, hayır tüm evlilikler kötü değil tıpkı hiçbir evliliğin pamuk prenses masalı olmadığı gibi
Öncelikle nice 8.ýıllarınız olsun .sevgi girdiği her yeri güzelleştiren bir duygu buna kesinlikle katılıyorum birini her hali ve her koşulda sevmenin tek yolu da sevgi aşk bence her ilişki kendi içinde farklı dinamitler taşıyor dediğiniz gibi belli başlı kalıplara sığdırmamak gerekiyor özelikle evlilik kavramını yoksa farkı bir önyargı oluşturuyor insan kendine ister istemez

Öncelikle nice 8.ýıllarınız olsun .sevgi girdiği her yeri güzelleştiren bir duygu buna kesinlikle katılıyorum birini her hali ve her koşulda sevmenin tek yolu da sevgi aşk bence her ilişki kendi içinde farklı dinamitler taşıyor dediğiniz gibi belli başlı kalıplara sığdırmamak gerekiyor özelikle evlilik kavramını yoksa farkı bir önyargı oluşturuyor insan kendine ister istemez
Teşekkür ederim 🙏🏻 Evet o kalıplarlardan kurtulmak gerekiyor bence de.. Şunu da söylemek isterim, bazen evlilik fikri de toplumsal normlardan kaynaklı çıkıyor.. Yani 30 oluyorum evlenmeliyim gibi.. Ama unutmayın, bu hayat sizin🎈 Ve insan ancak sadece kendi içini dinlediği zaman gerçekten ne istediğini öğrenebiliyor. Iyi geceler diliyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur

Evlenmek zorunda değilseniz evlenmeyin evlilik çok ama çok zor bir imtihan

Evlenmek zorunda değilseniz evlenmeyin evlilik çok ama çok zor bir imtihan
Açıkçası evlilik bazıları için zor bir imtihan olabiliyor böyle bir şeyi bende ne kendim ne bir başkası için isterim bu zorunluluk olmamalı hiç bir zaman hiç bir yaşta ucunda mutluluk varsa olmasını tercih ederim yoksa olmaması daha iyi

Teşekkür ederim 🙏🏻 Evet o kalıplarlardan kurtulmak gerekiyor bence de.. Şunu da söylemek isterim, bazen evlilik fikri de toplumsal normlardan kaynaklı çıkıyor.. Yani 30 oluyorum evlenmeliyim gibi.. Ama unutmayın, bu hayat sizin🎈 Ve insan ancak sadece kendi içini dinlediği zaman gerçekten ne istediğini öğrenebiliyor. Iyi geceler diliyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur
Güzel düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 😇iyi geceler diliyorum çok incesiniz inşallah her şey gönlümüzce olsun 🙏

Doğru insanla olduğu sürece dediğiniz kaç yaşında evlendiğinizin bir önemi yok .Bende ondan korkuyorum açıkçası karşı taraf yaş olarak benden 3 4 yaş büyük dolayısı ile niyeti ileriye dönük bir şeyler olması bunu zaman göstecek elbet sadece işi aceleye getirmek isteyen bir yaklaşım sezdim o da beni huzursuz etmiş olabilir içten içe ama doğru insan olduğu zaman o iç rahatlığını bende yaşarım umarım
evet doğru insanla olduğu sürece dediğim oydu, yaşın bir önemi yok. zaten erken yaşta ve ya tanımadan alel acele evlenen kişiler bir süre sonra hiçbir şey yaşayamadıkları, tanımamış oldukları için mutsuz oluyor. bende erken yaşta evlendim fakat uzun süreli yakın arkadaşlık ve sevgililikten sonraydı. o kişi olduğunu hissettim bu yüzden mutluyum. eğer karşınızdaki kişi aceleye getirmek istiyorsa fazlaca ölçüp biçin derim.. umarım hakkınızda hayırlısı olur

X