Içimden dışıma taşan aşk seli.. Bal kızım hoşgeldin

hasret0587

1kız+1oğul +1minnak oğluş daha
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
8.609
1.879
hamile kaldığımı bir test çubuğuyla öğrendiğim andan itibaren 8 dr gezdik bal kızımla bütün doktorlar bir acayipti, kimi bunamış, kimi kendini beğenmiş, kimi 2 kelime fazla etse ağzı eskiyecek modunda, kimi 'sen boşuna normal doğum die heweslenme ben seni keseceğiiiim' izlenimi wermekte.. kısacası aradığımı bulmam zaman aldı.. şunuda söyliyeyim çooook rahat bir hamilelik geçirdim toplasan 2,3 kere midem bulandı ancak:)küçük prensesimi 20. haftaya kadar erkek sandık 2 doktorda erkeğe benziyor, erkek gibi cümleleriyle yanılttı bizi.. 36.haftaya geldiğimizde doktorum çantayı artık hazır etmem gerektiğini söyledi şubat 15den sonra her an gelebilirdi:) eşim tabi herkese yaymaya başladı bugün yarın gelio falan filan artık çalan tüm telefonlar daha doğurmadınmı diye canımı sıkmak için çalıyordu:eek:klava: artık bende doğurmak istiyordum normal doğum yapacaktım we hiiiç korkmuyordumguclubacismile aşırı bir merak wardı içimde nasıl çıkacak, sancılar nasıl bir şey, bebeğim kime benziyorzemuszemus 1cm açılmıştım ama bu birşey ifade etmiyordu 3hafta 1cm açıklıkla gezdim sancılar nstde düzenli çıkıyorduben hissetmiyorum tabi.. arkadaşlarımın hepsine hep normal doğuracağımı, 24ünde doğuracağımı (eşim 24 ağusts doğumlu olduundan) we babasına benzemesini istediğimi söylerdim... 23ünde tekrar kontrole gittim sancılar 100leri wuruyor ben yine bişey hissetmiyorumbebek aşağıda.. doktorum bu gece sancılanabileceğimi eğer sabaha çıkarsamda beni görmek istediğini söyledi geceyi hiç bir ağrı sancı olmadan geçirdim

24ü sabhı uyandım içimden bi ses bugün doğurcağım diyordu walizi falan salonun ortasına hazır ettim.. o şekilde çıktım hastaneye bir yakınımız arabayla götürdü beni doğumhaneye çıktım ebe muayene etti we 3cm olmuş dedi suyumda hafiften geliyodu birden ter bastıdelikafadulden işte dedim 24ü we ben bugün doğuruyorum hemde normalll:teytey: doktorumu aradı ebe durumu söyledi doktorumda doğuma hazırlayın dedi ebe telefonu kapatıp o sihirli cümleyi söyledi 'seni yatırıyoruz'süprizzzzz hmen eşimi aradım ellerim titremekten telefonu tutamıyordum bile eşimde heycanlandı sakin ol seni çok seviyorum hemen geliyorum dedi we yarım saat geçmedi geldi annem geldi o sırada bana önlüğü giydirmişlerdi lavmanım yapıldı ve suni sancı takıldıeyvahedigeldismilealkisalkisalkis bnde hala korku yoktu sadece heyecan doruktaydı telefon elimde kkdaki kızlara haber werdim tek tekopuyorumnanaktan annem yanımdaydı eşim dışarı çıktı sigara içmesi gerekiomuş ( oysaki biz bırakalı çok olmuştu sigarayı) odaaşırı heycan yapmıştı sesi titiryodusırnaşık şey annem soruyodu sancı warmı ben hayır diyodum wardı ama çok hafifti önemsemiyordum.. ebeye ben bağırmadan doğuran tek kişi olup tarihe geçicem diyordumguclubacismile sonra eşim geldi yine ebelere dedim kimseyi almayın eşimden başka ağrılar artmıştı annemin beni öyle görmesini istemiyordum:çok üzgünüm: hastaneye zaten duyan gelmiş eşim yayın yapmış herkese:mymeka: saat 12idi sancı werilmeye başladığında saat başı çatala alınıyordum açılmaya bakılıyordu:dilcikar: 2. saat sonunda açılmam 1cm ilerlemiş 4 olmuştu çok yawaş ilerliyordu.. ben bağırmaya başlamıştım bile, ebeler bağırma bağırdıkça farkında olmadan ıkınıyorsun bebeğin kafası şişer diyolardı.. nefes aaaal weeeer kocam başımda elimi tutmuş benimle nefes alıp weriyodu, artık ağrıları dindrmek için şarkılar söylüyordum bir gece ansızın gelebilirim... içime işlerken farkına warmamışım sana bittiğimden kendime kalmamışım lalalaylaylaaaayynaniknanik saat 3 oldu 5cme ulaştık we asıl dayanılmaz ağrılar şimdi başlıyordu canımdan can gidiyordu sankii. o anda bir daha doğuma töwbeler ettim hatta bu işkence bitince topicteki tüm arkadaşlarıma sakın normal doğum yapmayın diye söyleyecektim, gidin sezaryen olun kurtulun çok kötü diyecektim... suni sancının dozunu hızlandırdılar pıt pıt serum çok hızlı damlıyordu saat 4e yaklaşmış ebeler 6da paydos ediyolar ama ben doğurmadan gidemezler tabi sanırım bu sebeple serumu hızlandırdılar:kızgın: artık iş işten çıktı o saat başı yapılan çatı muayeneleri öldürüyordu beni ebe nerdeyse kolunu sokmadığı kalıyordu suyumuda patlatmıştı zaten, idrarımıda bişey takarak çekiyorlardı o da ayrı bir işkenceydi... o sırada ebenin diğer ebeye 6,6,30u bulur bu doğum diye konuştuğunu duydum saate baktığımda daha 4e geliyordu orda film koptu bnde!!! ne daha 2,3 saat bu acılarımı çekecektim benbilmiyorumkismile o güçlü hasret gitti daha 1 saat önce şarkılar söyleyip sakız çiğniyordu ebelere konser weriyordu kocasıyla aşklarını anlatıyorlardı.. birden o şirine kayboldu herkese bağırıyordum beni sezaryene alın istemiyorum doğurmak beni öldürmeye çalışıyorsunuz diyordum, suni sancıda neymiş canımdan can gidiyor diyordumsenağlama ama kimse onaylamıyordu hayır çok iyi gidiyormuş sezaryenn olup sonrasında acılar yaşayacağımı, karnımda bi yarıkla dolaşacağımı, hep sıkıntısını çekeceğimi anlatıyorlardı bana.. doktorum geldi ona da sezaryen yap dedim hayır dedi sen başaracaksın bunu ne kadar istiyodun ne oldu dedi yapamam dedi 6cm olmuşsun bitti artık çok az kaldı dayan dedi, daha neler söylediler anlattılarda ben hatrlamıyorum artık.. bir anda herkes sezaryen düşmanı kesildi epidural yapın diorum doğumu uzatır ıkınamam vakumla olur die onuda bırakmadılar:gitme: dayan hasret dayan artık nefes al wer falan işlemiyodu çok feciydi 9cm dediklerinde saat 17.30du bi ohh dedim son 1cm ha gayret ağrılar sürekli war 10saniyeliğine yok oluyor o sıradabir uyku bastırıyor bayılacağım nerdeyse uyumak istiyorum derken yine başlıyor doktorum geldi tekrar oda bir muayen falan büyük tuwaletin geliormuş gibi olunca haber wer dedi.. we ewet o his oldu hadi dedim götürün gelio gelio delireceğim nerdeyse herkes çok yawaştı çewremde kocam şakalar yaparak beni sakinleştirmeye çalışıyodu 'kızımmı gelio lan onun totosunu ısırıcam benim karımı bu kadar üzdü'diyordu. ewet şimdi son kez o çatala çıkmak üzere kaldırdılar beni kımıldayamıyordum sancılardan sancının durduğıu o ender anlardan biri olan 5,6 saniyelik sürede çıktım çatala eşim o anı görmek istemedi dayanamam bayılırım dedi doktorum hayır gel dedi baş tarafında dur bişey görmiceksin dedi yok dedi lütfen yapamam dedi zaten çok kötüyüm şuan dedi siz biran önce karımı kurtarın dedi:icecream: doktorum benimle konuşuyorsu ben hadi artık çıkarın diyordum iğneyi aldı yaptığı herşeyi anlatıyordu şimdi iğneni yapacağım hissetmiceksin diyodu we hissetmiyodum yaptı sonra kesiyi attı onuda hissetmedim ewet dedi 3 ıkınmaya bebeğini göreceksin dedidelikafadulden war gücümle ıkındım tüm gücümle içimden küfürler ederek:eek: ebelerde yüklendi üstüme we ilk ıkınmada sanırım kafasının çıktığını hissettim:dance: hadi bi daha dedi ikinci ıkınmamda bir sıcaklık kaydı gitti işte o tarif edilemez bir duyguydu süperdi süper ötesiydi mükemmeldi anlatılmayacak bişey:lepi: sibel hanım işte kızın burda bak annesi dedi bir baktım aman allahım minnacık ağlıyooo:gitme: eşim perdenin arkasındaydı çok uzakta değildi yanisengözlerimebaksanab aşkım gel bebeğimiz doğdu dedim ağlayarak kafasını bi uzattı onunda gözleri doldu fotoğraf makinası elinde kalakaldı ' aşkım dedim çok çirkin aynı seen:roflol: orda kendine geldi ben ağlıyordum bağıra bağıra allahım diyordum şükürler olsun bir anda bütün o acılar ağrılar gitmişti.. kalkmak için bir hamle yaptım bebeğiin yanına gidecektim doktor duuur dedi nereye daha senle işimiz bitmedi:jeyyar: işte o çektiğim 6 saat sancılar bitti geçti şu son bi kaç dakika bitmiyordu 3dikişcik atıldı dikişleri atarken doktoruma bir iki dikiş fazladan atın dedim:eek: attı saolsun (şimdi ne halt etceem onu düşünüyorumeyvahedigeldismile) derken bebeğimi giydirip hazırlayıp getirdiler werdiler kucağıma rabbim sen ne büyüksün ne kadar da güzeldin meleğim gözlerini açmış bana bakıyordu, gözümün içine içine bakıyordu ben ağlıyordum tabi babası bizi videoya alıyordu elleri titrer halde:1rolleyes: seni werene şükürler olsun sen ne büyük bir aşktın geldin benim oldun, aşkı yaşadım o an gerçek aşkı gerçek haz kollarımdaydı işte bebeğim miniğim bal kızım benim karnımdaydın daha dakikalar öncesine kadar şimdi kollarımdasın... mucizemsin benim kokusu ne kadar güzeldi rabbim, bu nasıl bir şeydi.. şimdi meme emme zamanıydı meleğim hemen yakaladı göğsümü başladı cok cok cok çekmeye işte o an dedim ben anneyim bu bebeği ben besleyeceğim ben büyüteceğim bana ait bir parçaydı bu aşktı bu aşk aşkkkk:hooray: rabbim her isteyene wersin kimsenin kollarını boş bırakmasın dilerim... geceleri bebek sesiyle uyanmak ne kadar güzeldi ne kadar mükemmeldi... (bazen gıcık etsede:1rolleyes:) herşeye rağmen bebeğim kollarımda aşk yüreğimde artık hayatımın her döneminde her anında HELıN CEREN oLaCaK... SANA TAPIYORUM BAL KIZIM CAN KIZIM HOŞ GELDıN HAYATIMA ıYı Kı GELDıN BıRıCıK AŞKIM... SEN ANNENı ÇIKARSIZ BEKLENTıSıZ SEVEN TEK AŞKSIN ANNEN ÖMRÜNÜ SANA ADADI, KALBıNı SANA BAĞLADI CAN KUŞUM ANNENıN YANINDA KAL GıTME HEP KOLLARIN DA OL ONU TERKETME.. SEN ONA UMUT IŞIĞI OLDUN YAŞAMA SEBEBı OLDUN... aşk çiçeğim, hayat ağacım dünyam seninle cennet oldu güzel gözlüm benim:asigim:
:nazar:
3180gr 51cm

aşkların en güzeli en tatlısı hayatımın cingözü tapıyorum sana, rabbim seni korusun, ayağına taş dokunmasın ömrün boyunca:Saruboceq:
24,02,2010 18,15

Son düzenleme:
OFF CANLAR ÇOK UZUN OLMUŞ KUSURA BAKMAYIN 2 SAATE YAZDIM AMA SİZ 5 DAKİKADA OKURSUNUZ UMARIM..
BUGÜN MELEĞİMİN 40.GÜNÜ AŞKLA 40.GÜNÜM:asigim: duası okundu uyuyor mışıl mışıl:)))

ne güzel yazmıssın
okurken duygulandım
annelik çok yüce bir duygu
Allah'ım isteyen herkese nasip etsin
çok minik oluyorlar insan bakmaya dokunmaya kıyamiyor
ama çok çabuk büyürlar canım
benim kızım 11 aylık oldu bile
her gününü doya doya yaşa
Allah'ım onu sana bağışlasın sizi hiç birzaman ayırmasın
Mutluluğunuzu daim olsun inşallah...
Sağlıklı sihhatli, anne ve babasına hayırlı evlat olsun inşallah

of süper olmuş be hasret hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum....Allah ım sen yavrularımızı koru...

Allah bahtını güzel etsin Helin Ceren bebek...

Meğer ne çok seviliyormuş yavrular...
Anne olmak aşkların en güzelini tatmakmış meğer...

Hikayenizi çok güzel anlatmışsın canım yüreğin keder görmesin...
Evladından yana hep gülesin...

Allah anali babali buyutsun, sizleri korusun yarabbim. Resimde çok guzel çikmissiniz ikinizde

Allah uzun ömürler versin. Rabbim evlatlarımızla sınamasın. Bende 33 haftalık hamileyim.Doktorun kimdi? Nerde yaptın doğumunu?

Allah uzun ömürler versin. Rabbim evlatlarımızla sınamasın. Bende 33 haftalık hamileyim.Doktorun kimdi? Nerde yaptın doğumunu?

çamlıca medicana hastanesinde yaptım doktorum sibel açıkalındı.. doktorumdan aşırı derecede memnun kaldım bundan sonra zaten jinekolğum olarak dewam edeceğim kendisine hep..

Allah nalaı babalı büyütsün çok duygulandım okurken.. Bahtı güzel olsun..

hayırlı olsun güzelim analı babalı büyüsün inşallah
ben mecburiyetten sezeryan oldum ama hep imrendim normal doğumlara bu çekilen sancılara
sağlık olsun ama napalım önemli olan sonuç demi:))

herkese teşekkür ediyorum.. hayır korkmayın normal doğumdan benim ki suni sancıydı we ne yazıkki yawaş ilerledi normalde suni sancı doğumu hızlandırır 2 saatte doğuranlar war suniyle.. şimdi hamile kalsam doğuracak olsam yine normal doğururumguclubacismile normal doğumdan biraz ağır oluyor suni sancı bide uzayınca kötü oldu ama geçti bitti çok güzel bir duygu imkan warsa herkes yaşamalı bence

:teytey:

Maşallahh
okurken ben bile duygulandım dedim hemen gidip bitane yapsam mı
çok güzel anlatmışsın rabbim bahtınızı açık etsin hep yüzü gülsün

çok güzel yazmışsın yaşar gibi okudum çok duygulandım şuan işyerinde değilde evde olsam oturur ağlardım. Benimde az kaldı haziranın son haftası darısı başımıza inş.

normal doğum yapmış biri olarak kızımı tekrar doğurduğumu hissettim
yazdıklarının biçoğunu aynen yaşadım hastaneyi ayağa kaldırmak dahil sezeryan olmak için
rabbim meleğini sağlıklı uzun ömürler versin inşallah
yüzünü hep güldürsün bahtını güzel eğlesin inşallah

harika yazmışsın iyiki de uzun yazmışsın..
tebrik ederim..
Allah sağlıklı uzun ömürler versin..

X