Icimden geldi ama

Alınabilir niye olmasın.
Kızımın anaokulu öğretmeni hastaydı (seneler evvel)bir dönem,bende minik zencefill vb karışımlar olan ballar varya,onlardan birde bitki çayı göndermiştim kızımla. Hiç de düşünmedim yanlış anlayacağını. Teşekkür etmişti. Bunlar inceliktir. İçinizden geldiyse gönderin.

Bi kolonya bi pastilden ne yatırımı olabilir Allah aşkına icinizden geliyorsa goturun verin ne guzel düşünmüşsünuz yani. Hastayken kalkip kendine almiyor insan hem hediyelesmek guzeldir. Ama ortam musait degil yanlis anlasilabilirse siz daha iyi degerlendirebilirsiniz. Mesela ben calisma ortamimdaki kimseden ve ailelerinden hediye kabul etmem. Benzer bir ozel durum yoksa goturebilirsiniz. Eskiden ogretmene ne hediyeler alinirdi bizim cocuklugumuzda altinlar maltinlar artik yok herhalde oyle seyler pastili vermeyi dusundugunuze gore

Bana da yapılsa hoşuma giderdi, yalnız bunları güzel bi paketleyin, öyle posete koymazsınız, düşünceli oluşunuzdan belli de, küçük bi geçmiş olsun notuda eklerseniz neyine alınacak ki.

Az daha abartın ya yok başla veliler hoşlanmaz yok eşitlik hissi kaybolur.
Maddi değeri bile neredeyse olmayan bir şey bu kadının içinden gelmiş. Söylediği şeyler de her zaman kullanılabilecek şeyler üstelik.
Bazen benim öğrencilerim de kendi beslenmelerinden bir şeyler ikram ediyor, annem siz de alın diye fazla koydu diyorlar. Normalde yemek istemem başkasının yaptığı şeyi ama sırf kırmamak için alıyorum. Hemen fesatlık mı geliyor akıllara yani?
Gerekli ya da gereksiz, ufak bir jest altı üstü.

X