İçimi dökmek istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Deniz mavisi123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2021
44
-9
30
Meraba belki biraz uzun olacak ama içimi dökmek istedim ben mi yanlış düşünüyorum fikrinizi almak istedim. 5 yıllık evliyim evlenince 1.5 sene kirada oturduk sonra bir ev aldık yani aslında ilk başta yalnız bize alınacaktır ama daha sonra bekar kaynıma da almaya karar verildi biraz kayınvalidem ona haksızlık olacağını düşündü. Benim bileziklerim ve eşimin biraz birikmişini verdik 2 eve kaynım yakında evlenmeyeceğini söyledi ev kiraya verildi 1 sene kirayı bizim krediye ödedik kaynım kendi kredisini kendi ödedi. Bekar ve maaşı eşinden fazla olduğu için. 2 sene baya sıkıldık kızıma mont bile alamadım zatürre oldu hastalandı 8 gün hastanede yattık çok kötü günlerdi. Kayınvalidem orda kaynımın çok sıkıldığını istese kirayı bize vermeyebilirdi dedi çok alındım. Neyse kaynım bir sene olmadan evlenşcem dedi nişanlandı. Eltimi ilk başta çok ilgilenmeye çalıştım ama olmadı çok tuhaf bir insan yani nasıl desem durumları şu an çok iyi yani deli gibi alışveriş yapar kuzumu luzımsuz Bi şeyin daha uygunu varken pahalı sını almaya çalışır buldumcuk oldu diyeyim size. Hali tavırları evlenmeden önce aynı şeyleri giyerdi şimdi ne yapacağını bilemiyor saldırıyor herşeye resmen geçen sene telefon aldı bu sene yine almış mesela yani bana karşı tavırları evine kimse gelsin istemiyor hep o bana gelmek istiyor eşimin tarafından biri gelse bana gelsinler o da buraya gelsin istiyor 2 tane çocuğum var brii 4 yaşında bşrş 4 aylık yiyor içiyor bardağını kaldırmadan gidiyor kayınvalifemlere gidincede öyle. Ben o doğum yaptı hastanede baktım. Geçen de çocuğuma sesini yükseltti. Bi ara da onun bebeğini severken elini ittiğini görmüştüm ama 2. De sonra soğuk davrandım evine geldi akrabalar gelince mutfaktan çıkmadım. Doğum yaptım bana karnın sarkmış dedi 1 aylıkken. O mutfaktan çıkmadım günden ertesi gün telefonda tartıştık mjla. Hem ani Bi atağın geliyor diyor hemde hatam yok diyor sinir oldum. Ben evi aldığımızda ne sıkıntılar çektim aklıma geldikçe ağlıyorum. Herşeyi geçtim bana yaptıklarından benim çocuğuma olan tavırları patlama noktası oldu. Ona karşı çok hassasım çok sıkıntılarla büyüttüm şimdi onun böyle bu şekilde şımarıklık yapması çok sinirimi bozuyor aklıma geliyo sıkıntılarım uzun oldu ama lütfen ben haksız mıyım Bi akıl verin içimi dökmek istedim sadece.

Ayagınızı yorganınıza gore uzatıp ev almasaydınız musaıt degılse durumunuz. Herkes ev sahibi olmak zorunda dıye bır kural yok. Çocuğuna mont alamadığın yerde ev kredisi odemek bana sacma geliyor.
Eltıne gelınce, isterse dunyada kı en pahalı seyleri alır.. kocası ve kendını baglar bu da.. Baska kimseyi ilgilendirmez.

Meraba belki biraz uzun olacak ama içimi dökmek istedim ben mi yanlış düşünüyorum fikrinizi almak istedim. 5 yıllık evliyim evlenince 1.5 sene kirada oturduk sonra bir ev aldık yani aslında ilk başta yalnız bize alınacaktır ama daha sonra bekar kaynıma da almaya karar verildi biraz kayınvalidem ona haksızlık olacağını düşündü. Benim bileziklerim ve eşimin biraz birikmişini verdik 2 eve kaynım yakında evlenmeyeceğini söyledi ev kiraya verildi 1 sene kirayı bizim krediye ödedik kaynım kendi kredisini kendi ödedi. Bekar ve maaşı eşinden fazla olduğu için. 2 sene baya sıkıldık kızıma mont bile alamadım zatürre oldu hastalandı 8 gün hastanede yattık çok kötü günlerdi. Kayınvalidem orda kaynımın çok sıkıldığını istese kirayı bize vermeyebilirdi dedi çok alındım. Neyse kaynım bir sene olmadan evlenşcem dedi nişanlandı. Eltimi ilk başta çok ilgilenmeye çalıştım ama olmadı çok tuhaf bir insan yani nasıl desem durumları şu an çok iyi yani deli gibi alışveriş yapar kuzumu luzımsuz Bi şeyin daha uygunu varken pahalı sını almaya çalışır buldumcuk oldu diyeyim size. Hali tavırları evlenmeden önce aynı şeyleri giyerdi şimdi ne yapacağını bilemiyor saldırıyor herşeye resmen geçen sene telefon aldı bu sene yine almış mesela yani bana karşı tavırları evine kimse gelsin istemiyor hep o bana gelmek istiyor eşimin tarafından biri gelse bana gelsinler o da buraya gelsin istiyor 2 tane çocuğum var brii 4 yaşında bşrş 4 aylık yiyor içiyor bardağını kaldırmadan gidiyor kayınvalifemlere gidincede öyle. Ben o doğum yaptı hastanede baktım. Geçen de çocuğuma sesini yükseltti. Bi ara da onun bebeğini severken elini ittiğini görmüştüm ama 2. De sonra soğuk davrandım evine geldi akrabalar gelince mutfaktan çıkmadım. Doğum yaptım bana karnın sarkmış dedi 1 aylıkken. O mutfaktan çıkmadım günden ertesi gün telefonda tartıştık mjla. Hem ani Bi atağın geliyor diyor hemde hatam yok diyor sinir oldum. Ben evi aldığımızda ne sıkıntılar çektim aklıma geldikçe ağlıyorum. Herşeyi geçtim bana yaptıklarından benim çocuğuma olan tavırları patlama noktası oldu. Ona karşı çok hassasım çok sıkıntılarla büyüttüm şimdi onun böyle bu şekilde şımarıklık yapması çok sinirimi bozuyor aklıma geliyo sıkıntılarım uzun oldu ama lütfen ben haksız mıyım Bi akıl verin içimi dökmek istedim sadece.
Keşke kv kayın karıştıracağınıza kendi paranızla yettiği kadar alsaydınız iki ev almak benim göze alabileceğim bir şey değil şahsen çocuğunuza yazık ayak yorgan meselesi yani
Eltinde bu kadar garip bir insansa sende ki bu ekti sevdasına anlam veremedim elini eteğini çek
Meraba meraba çok bile

Bu şekilde olacağını bilerek yola çıkmadık . Biz çünkü bir ev niyetiyle çıkmıştık kayınvalidem falan biraz bozuldu . He para konusuna gelince tabiki de onları ilgilendirir. Kayınvalidem hep kaynımı düşündü bekarken sıkılıyor ediyor dedi ben bileziklerini verdim zamanında bunları bilerek davranmıyor siz olsaydınız nasıl hisseserdiniz kıskanmıyorum asla ama sadece zoruma gidiyor

Keşke kv kayın karıştıracağınıza kendi paranızla yettiği kadar alsaydınız iki ev almak benim göze alabileceğim bir şey değil şahsen çocuğunuza yazık ayak yorgan meselesi yani
Eltinde bu kadar garip bir insansa sende ki bu ekti sevdasına anlam veremedim elini eteğini çek
Meraba meraba çok bile
Çektim zaten merakım da yok ben burda başka bişey aNlatmaya çalıştım ama herkes başka yönden bakıyor sadece içimi döktüm kimseye anlatamadığım için ben neler yaşadım hala ağlıyorum bir iki ay bekledim alamadım o dönem hasta oldu daha o kadar şey var ki ben onunla çocuğuma sesini yükselttiği an ilişkimi kestim hassasım çünkü ona karşı

Siz başta takılarınızı ve birikmişinizi ortaya koyup totalde 2 tane ev almışsınız.
Kaynınızda buna karşılık sizin kredinize 1 yıl yardım etmiş.
Ortada haklı veya haksız yapılan bir anlaşma var.
Buna razı olmayacaktınız madem baştan herkesin kesesi ayrı olarak alsaydınız evleri.
Eltiniz ayağını yorganına göre uzatan, lükse kaçmayan, para harcamayan, gösterişi sevmeyen vs biri olsaydı şuan bunları sorun etmeyecektiniz değil mi?
Ne alakası var eltinizin mizacının sizin çektiğiniz sıkıntılarla.
Onunla hiçbir alakası yok bilenmeyin kadına.
Sizi ilgilendirmezki aldığı telefon, giydiği yediği içtiği.

Kendi hayatınıza odaklanın. Bazı şeylerin ortak olması canınızı sıkıyorsa o durumu değiştirin. Ne bileyim keseniz mi ortak işiniz mi. Ya da hiç böyle alışverişlere girmeyin bir daha.

Bu arada eltinizin çocuğunuza olan tavrı sizin abartınız değilse, gerçekten mesafenizi koyun ve açık açık da söyleyin sebebini. Çekinilecek insan değildir elti.
Ne kaybedersiniz.

Eltiniz sizi evine kabul etmeyip sürekli size gelmek istiyorsa, geldiğinde yiyip içip bir tabağını bile kaldırmıyorsa siz de onu evinize kabul etmeyin. Zaten patavatsızca konuşup çocuğunuza ters davranışlarda bulunmuş daha neyi bekliyorsunuz arayı bozmak için?
Kayınvalidem ler her geldiğinde veya başkası geldiğinde çağırmayacaz mı diyor çok yoruluyorum istemiyorum ama sırf eşim için bişey demedim en sonunda zaten patladım bnde eşim de arkamda zaten hiç Bi zaman beni haksız görmedi onlar nişanlıyken kayınvalidemlerde ikisi keyif yaparken biz onların evini boyadık temizledik böle düşünmemiştim

Kayınvalidem ler her geldiğinde veya başkası geldiğinde çağırmayacaz mı diyor çok yoruluyorum istemiyorum ama sırf eşim için bişey demedim en sonunda zaten patladım bnde eşim de arkamda zaten hiç Bi zaman beni haksız görmedi onlar nişanlıyken kayınvalidemlerde ikisi keyif yaparken biz onların evini boyadık temizledik böle düşünmemiştim
Tamam artık bundan sonra düşünün ve kendinizi kullandırmayın.

Bu şekilde olacağını bilerek yola çıkmadık . Biz çünkü bir ev niyetiyle çıkmıştık kayınvalidem falan biraz bozuldu . He para konusuna gelince tabiki de onları ilgilendirir. Kayınvalidem hep kaynımı düşündü bekarken sıkılıyor ediyor dedi ben bileziklerini verdim zamanında bunları bilerek davranmıyor siz olsaydınız nasıl hisseserdiniz kıskanmıyorum asla ama sadece zoruma gidiyor
Keske takılarını vermeseydın

Dediğim gibi zaten hiç bişey inde gözüm yok şu an o zamanki sıkıntım da yok. Zamanında bazı şeyleri göremedim bunları farkedemedim ben niye onun evine bilezik veriyorum demedim. Herkes bunu eleştiriyor burda benim kimsenin hiç bişey inde gözüm yok. Hali tavrı görseniz zoruma gidiyor sadece ben ona baktım hastanede o benş arayıp sormadı geldi hatta burda hazır yemeğe oturdu. Bir tas. Çorba yapmadı ben kendi işimi bıraktım çocuğuna bakmaya gittim zaten benim derdim bu harcamaları değil ki beni ezmeye çalışması bu yaptıklarıyla gerçekten sıkıldığım için yoksa harcaması VS beni ilgilendirmiyor ben sadece nasıl bir kişilik onu anlatmaya çalıştım

Ev alırken çektiğiniz sıkıntılarda eltiniz yokmuş. Siz eltinizin yaptığı davranışlarda bak biz sıkıntı çektik sizede ev aldık bunun karşılığında bana ve çocuklarıma iyi davranmak zorundasına getiriyorsunuz. Bu tamamen insanlık meselesidir. Size iyi gelmeyen insanlardan uzak duracaksınız.

çocuğuma sesini yükselttiği an ilişkimi kestim hassasım çünkü ona karşı
Peki ona haddini bildirdiniz mi ilişkinizi neden kestiğini anladı mı ne demek sizin çocuğunuza bağırmak ? Diğer konularda haksızsınız etlinizin harcadığı paraya takılmak vs sizin bütçeye zarar gelmedikçe bende çok zor duruma düşülcekse ev almayı çok saçma buluyorum ev alınıyor gençlik kalmıyor çoğu zaman aç o çocuklar çok kötü büyüyor ne anladım o evden hele ki akrabalar ile değil ev en ufak bişey bile almak hep kötü sonuçlar doğurur ne diyelim yapacak bişey yok gibi gözüküyor evin borcu kaç sene

Herkes başka yöne çekti ama benim demek istediğim benim o kadar yaptıklarıma karşı zamanında çektiğim sıkıntıya karşı saygı duymasıydı. Neler yaptım ama karşılığında hakettipimş görmedim göstermek zorunda da değil o ayrı ama insan ister istemez yüz yüze geliyr dediğim gibi herşeyi geçtim çocuğuma yaptıkları çok sinirimi bozuyır

Peki ona haddinizi bildirdiniz mi ilişkinizi neden kestiğini anladı mı ne demek sizin çocuğunuza bağırmak ? Diğer konularda haksızsınız etlinizin harcadığı paraya takılmak vs işin bütçeye zarar gelmedikçe bende çok zor duruma düşülcekse ev almayı çok saçma buluyorum ev alınıyor gençlik kalmıyor çoğu zaman aç o çocuklar çok kötü büyüyor ne anladım o evden hele ki akrabalar ile değil ev en ufak bişey bile almak hep kötü sonuçlar doğurur ne diyelim yapacak bişey yok gibi gözüküyor evin borcu kaç sene
Aslında Allaha şükür yemeden içmeden sıkıntımız olmadı sadece giyim kuşamdan ve gezmeden kıstık. Mont olayı da bir iki ay geciktiği için oldu. Bizimkilerde olmaz öyle iyi geçinin gibi tavırlar var. Zorluyorlar sanki iyi anlaşalım diye zorlamayla hiç olmuyor. Aslında dediğim gibi o evler yüzünden ben sıkıldım ve o tam tersi rahat olduğu için kıskanmadım hiç. Sadece zoruma gitti kayınvalidem in tavırları falan işde o yüzden

Keşke ev kredisini çocuğunuza mont alamayacak kadar ödeyemeyecek güçteydiyseniz çekmeseydiniz. Çocuğuma mont alamadım zatürre oldu ama ev aldım değişik

Kayınvalidemin evine gidince temizliğini yaparım yeri gelir. Yemek vs ilgilenirim ama kayınvalidem o yapmıyor diye ikiniz de tembel siniz diyor ama bunu ben duyuyorum o duymuyor veya bişey yapılacaksa onun yanında bana diyor. Neymiş işde ona laf çatptırıyomuş. Doğum yaptım eve geldim sezeryenliyim eltim geldi kayınvalidem bana hadi sofrayı kur dedi ayakta duramıyorum. Kayınvalidemin eltisiyle arkadaş gibiyiz ona anlattım o ona laf çarptırmıştır diyor yani anlamıyorum ona diyorsa ona desin bunu yapmıyor o da doğru sanıyor kendini. Herşeyi yüzüne söyledim o olaydan sonra yani mj la d aolsa 2 aydır görüşmüyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X