İçimi dökmek istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke ev kredisini çocuğunuza mont alamayacak kadar ödeyemeyecek güçteydiyseniz çekmeseydiniz. Çocuğuma mont alamadım zatürre oldu ama ev aldım değişik
Kimse öyle olsun istemez bizde öyle olacağını düşünerek almadık.1 2 ay gecikti sadece üşüttü o arada kış başıydı

Aslında Allaha şükür yemeden içmeden sıkıntımız olmadı sadece giyim kuşamdan ve gezmeden kıstık. Mont olayı da bir iki ay geciktiği için oldu. Bizimkilerde olmaz öyle iyi geçinin gibi tavırlar var. Zorluyorlar sanki iyi anlaşalım diye zorlamayla hiç olmuyor. Aslında dediğim gibi o evler yüzünden ben sıkıldım ve o tam tersi rahat olduğu için kıskanmadım hiç. Sadece zoruma gitti kayınvalidem in tavırları falan işde o yüzden
Zorunuza gitmesi aslında normal siz hayattan kısarken onun anladığım kadarıyla çabasız bir ev sahibi oldu oda altın filan verdi mi siz gibi

nızı yorganınıza gore uzatıp ev almasaydınız musaıt degılse durumunuz. Herkes ev sahibi olmak zorunda dıye bır kural yok. Çocuğuna mont alamadığın yerde ev kredisi odemek bana sacma geliyor.
Eltıne gelınce, isterse dunyada kı en pahalı seyleri alır.. kocası ve kendını baglar bu da.. Baska ki
Meraba belki biraz uzun olacak ama içimi dökmek istedim ben mi yanlış düşünüyorum fikrinizi almak istedim. 5 yıllık evliyim evlenince 1.5 sene kirada oturduk sonra bir ev aldık yani aslında ilk başta yalnız bize alınacaktır ama daha sonra bekar kaynıma da almaya karar verildi biraz kayınvalidem ona haksızlık olacağını düşündü. Benim bileziklerim ve eşimin biraz birikmişini verdik 2 eve kaynım yakında evlenmeyeceğini söyledi ev kiraya verildi 1 sene kirayı bizim krediye ödedik kaynım kendi kredisini kendi ödedi. Bekar ve maaşı eşinden fazla olduğu için. 2 sene baya sıkıldık kızıma mont bile alamadım zatürre oldu hastalandı 8 gün hastanede yattık çok kötü günlerdi. Kayınvalidem orda kaynımın çok sıkıldığını istese kirayı bize vermeyebilirdi dedi çok alındım. Neyse kaynım bir sene olmadan evlenşcem dedi nişanlandı. Eltimi ilk başta çok ilgilenmeye çalıştım ama olmadı çok tuhaf bir insan yani nasıl desem durumları şu an çok iyi yani deli gibi alışveriş yapar kuzumu luzımsuz Bi şeyin daha uygunu varken pahalı sını almaya çalışır buldumcuk oldu diyeyim size. Hali tavırları evlenmeden önce aynı şeyleri giyerdi şimdi ne yapacağını bilemiyor saldırıyor herşeye resmen geçen sene telefon aldı bu sene yine almış mesela yani bana karşı tavırları evine kimse gelsin istemiyor hep o bana gelmek istiyor eşimin tarafından biri gelse bana gelsinler o da buraya gelsin istiyor 2 tane çocuğum var brii 4 yaşında bşrş 4 aylık yiyor içiyor bardağını kaldırmadan gidiyor kayınvalifemlere gidincede öyle. Ben o doğum yaptı hastanede baktım. Geçen de çocuğuma sesini yükseltti. Bi ara da onun bebeğini severken elini ittiğini görmüştüm ama 2. De sonra soğuk davrandım evine geldi akrabalar gelince mutfaktan çıkmadım. Doğum yaptım bana karnın sarkmış dedi 1 aylıkken. O mutfaktan çıkmadım günden ertesi gün telefonda tartıştık mjla. Hem ani Bi atağın geliyor diyor hemde hatam yok diyor sinir oldum. Ben evi aldığımızda ne sıkıntılar çektim aklıma geldikçe ağlıyorum. Herşeyi geçtim bana yaptıklarından benim çocuğuma olan tavırları patlama noktası oldu. Ona karşı çok hassasım çok sıkıntılarla büyüttüm şimdi onun böyle bu şekilde şımarıklık yapması çok sinirimi bozuyor aklıma geliyo sıkıntılarım uzun oldu ama lütfen ben haksız mıyım Bi akıl verin içimi dökmek istedim sadece.
cok yanlid dusunuyorsunuz. onun aldiklari da kazanci da sizi ilgilendirmez. sizden daha rahat olabilir. esi calismis biriktirmistir. bence bu psikolojiden bir an once cikin. o kisinin hareketlerini sevmiyorsaniz da mesafe koyun.

Herkes burda beni suçluyor gibi ordan bakınca her konuda ben mi yanlışım anlamadım ben burda dertleşmek isterken mont konusunda falan beni dha çok üzdü ben onu gözümden sakınırım kim ister öyle olmasını sadece zoruma gidiyor dedim nasıl bir kişilik olduğunu anlattım

Herkes burda beni suçluyor gibi ordan bakınca her konuda ben mi yanlışım anlamadım ben burda dertleşmek isterken mont konusunda falan beni dha çok üzdü ben onu gözümden sakınırım kim ister öyle olmasını sadece zoruma gidiyor dedim nasıl bir kişilik olduğunu anlattım
Yok bence her konuda siz haksız değilsiniz aksine fazla iyi niyetli olmuşsunuz sizin hatanız K valideyi dinleyip ortak ev almak şu kayın aileler ortalığın mahvediyor gerçekten bir daha ortak toplu iğne bile almayın

cok yanlid dusunuyorsunuz. onun aldiklari da kazanci da sizi ilgilendirmez. sizden daha rahat olabilir. esi calismis biriktirmistir. bence bu psikolojiden bir an once cikin. o kisinin hareketlerini sevmiyorsaniz da mesafe koy
Yok bence her konuda siz haksız değilsiniz aksine fazla iyi niyetli olmuşsunuz sizin hatanız K valideyi dinleyip ortak ev almak şu kayın aileler ortalığın mahvediyor gerçekten bir daha ortak toplu iğne bile almay
Kayınvalidemin yüzünden oldu zaten. Aynı apartmandan bir de. Kaynıma çok düşkün. Şimdi burda anlatamayacağım çok şey var. Eltimke ilgili zaten pek seven yok. Bazı yanlışları da oldu sadece bize değil eşine karşı ama bunlar beni ilgilendirmez o yüzden bunlardan bahsetmek istemedim. Ben onu harcamalarında bahsederken karakterini anlatmak istedim Hee benim yaptıklarımdan dolayı sadece zoruma gidiyor dedim herkes illaki bir nebze de olur kimse duygusuz kalamaz. Çocuğuma yPtıklarından sonra mesafe koydum zaten ona da söyledim ama kayınvalidem ler hep gelip gidelim istiyor olmuyor anlaşamıyoruz böyle daha iyi

Kayınvalidemin yüzünden oldu zaten. Aynı apartmandan bir de. Kaynıma çok düşkün. Şimdi burda anlatamayacağım çok şey var. Eltimke ilgili zaten pek seven yok. Bazı yanlışları da oldu sadece bize değil eşine karşı ama bunlar beni ilgilendirmez o yüzden bunlardan bahsetmek istemedim. Ben onu harcamalarında bahsederken karakterini anlatmak istedim Hee benim yaptıklarımdan dolayı sadece zoruma gidiyor dedim herkes illaki bir nebze de olur kimse duygusuz kalamaz. Çocuğuma yPtıklarından sonra mesafe koydum zaten ona da söyledim ama kayınvalidem ler hep gelip gidelim istiyor olmuyor anlaşamıyoruz böyle daha iyi
Vallaha görüşme bence de görüştükçe daha kötü olacak gibi gözüküyor

Bu neyin hırsı ya bu kadar
Ev almak için çocuğa mont almamak nedir..
Eltinizin yaptığı alışverişten size ne ayrıca,milletin parasında olmasın gözünüz,ayıptır

karakterini insanın harcadığı para, yaptığı alışveriş belirlemez ki ama? bence siz anlatmak istediğinizi çok yanlış anlatmışsınız. siz bu anlaşmayı kabul ederken daha kaynınız evlenmeyi bile düşünmüyormuş. eltiniz bu muhabbetlerden sonra gelmiş. sizin çektiğiniz sıkıntıları düşünüp ona göre davranmak zorunda değil ki. açıkçası ben evlendiğimde eğer eltim olsaydı ne sıkıntı çekmiş ne çekmemiş bunları düşünmezdim çünkü ben yoktum daha? onun dışında çocuğunuza ters davranıp, siz ona yardımcı olurken o olmuyorsa bunları oturup konuşun, olmuyorsa da mesafe koyun

Benim anlamadığım o evlerin nasıl alındığı. Siz birikiminizi vermişsiniz, kayınvalideye tarafı da yardım mı etti. Kayın birader de aynı miktarda ödeme yapmadımı. Anlayamadım🤷‍♀️

Meraba belki biraz uzun olacak ama içimi dökmek istedim ben mi yanlış düşünüyorum fikrinizi almak istedim. 5 yıllık evliyim evlenince 1.5 sene kirada oturduk sonra bir ev aldık yani aslında ilk başta yalnız bize alınacaktır ama daha sonra bekar kaynıma da almaya karar verildi biraz kayınvalidem ona haksızlık olacağını düşündü. Benim bileziklerim ve eşimin biraz birikmişini verdik 2 eve kaynım yakında evlenmeyeceğini söyledi ev kiraya verildi 1 sene kirayı bizim krediye ödedik kaynım kendi kredisini kendi ödedi. Bekar ve maaşı eşinden fazla olduğu için. 2 sene baya sıkıldık kızıma mont bile alamadım zatürre oldu hastalandı 8 gün hastanede yattık çok kötü günlerdi. Kayınvalidem orda kaynımın çok sıkıldığını istese kirayı bize vermeyebilirdi dedi çok alındım. Neyse kaynım bir sene olmadan evlenşcem dedi nişanlandı. Eltimi ilk başta çok ilgilenmeye çalıştım ama olmadı çok tuhaf bir insan yani nasıl desem durumları şu an çok iyi yani deli gibi alışveriş yapar kuzumu luzımsuz Bi şeyin daha uygunu varken pahalı sını almaya çalışır buldumcuk oldu diyeyim size. Hali tavırları evlenmeden önce aynı şeyleri giyerdi şimdi ne yapacağını bilemiyor saldırıyor herşeye resmen geçen sene telefon aldı bu sene yine almış mesela yani bana karşı tavırları evine kimse gelsin istemiyor hep o bana gelmek istiyor eşimin tarafından biri gelse bana gelsinler o da buraya gelsin istiyor 2 tane çocuğum var brii 4 yaşında bşrş 4 aylık yiyor içiyor bardağını kaldırmadan gidiyor kayınvalifemlere gidincede öyle. Ben o doğum yaptı hastanede baktım. Geçen de çocuğuma sesini yükseltti. Bi ara da onun bebeğini severken elini ittiğini görmüştüm ama 2. De sonra soğuk davrandım evine geldi akrabalar gelince mutfaktan çıkmadım. Doğum yaptım bana karnın sarkmış dedi 1 aylıkken. O mutfaktan çıkmadım günden ertesi gün telefonda tartıştık mjla. Hem ani Bi atağın geliyor diyor hemde hatam yok diyor sinir oldum. Ben evi aldığımızda ne sıkıntılar çektim aklıma geldikçe ağlıyorum. Herşeyi geçtim bana yaptıklarından benim çocuğuma olan tavırları patlama noktası oldu. Ona karşı çok hassasım çok sıkıntılarla büyüttüm şimdi onun böyle bu şekilde şımarıklık yapması çok sinirimi bozuyor aklıma geliyo sıkıntılarım uzun oldu ama lütfen ben haksız mıyım Bi akıl verin içimi dökmek istedim sadece.
Bıraz sızde kıskanclık sezdım.Sızene aldıgı pahalı esyalardan sızene aldıgı telefondan.Ev alnayıpta cocugunuza mont alsaydınız keske.Çocugunuza uzuldum

Eltinizin yaptığı alışverişten size ne ayrıca,milletin parasında olmasın gözünüz,ayıptır

Ne diyorsunuz ya hayret bişey. Herkes karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. Kim ister alamamak hayret bişey bir iki ay sıkıntı yüzünden gecikti alamadık diye laflara bak mesele sadece para pul olmadığını zaten söyledim kim nasıl isterse öyle düşünsün

Herkes çocuğa üzüldüm yazmış nasıl insanlarsınız anlamadım. Bir insanın yarasını deşmek ne kolay karşıdakinin bir anne olduğunu nasıl unutuyorsunuz benim bahsettiğim iki para pul konusu kıskançlık oldu kim ne derse desin benim evladım o kimseye ezdirmem birincisi buraya içimi dökmek istedim dökmeseydim daha iyiydi kıskanç ve kötü bir anne oldum isteyen istediğini düşünsün o kadar şey dedim millet ona odaklanmış sanki mesele para burda herşeyi buraya yazamıyorum diye ben kötü oluyorum yazsam yine ben kötü olurum

Benim anlamadığım o evlerin nasıl alındığı. Siz birikiminizi vermişsiniz, kayınvalideye tarafı da yardım mı etti. Kayın birader de aynı miktarda ödeme yapmadımı. Anlayamadım🤷‍♀️
Bir insanın iyi niyeti bu kadar kötüye çekilmez o kadar şey anlattım ama insanlar takmış kıskançlık kıskanan insan bunları yapar mı neler yaptığımı söyledim dahası da var insanlar üzmek deşmek için hazır bekliyor o bana karnın sarkmış derken daha bir aylık lohusayken kötü olmuyor ben karakterinden bahsederken değişmiş olduğunu söylerken kıskanç oluyorum öyle mi

Ev konusunda bir şey diyemiyecegim.Anlasma yapılmış alınmış.Harcama konusunda da herkesin kesesi ayrı.Ev alana Allah yardim eder.Bos yere canınızı sıkmayın.İyilik yap denize at misali.Eltinize gelince karakter farkı var benim görümcem de böyleydi iki doğum yaptı hastanede baktım yemeğini yaptım ben 9 aylık hamile halimle ev taşırken şehir değiştiriyorsun veda etmeye bile gelmedi bırakın yardımı.O zaman çok üzülmüştüm.Sonra boş geliyor inanın ben mesafe koydum size değer vermeyen insanlardan uzak durun.

Sizin altınlarınız ve birikiminiz 2 evin peşinatına birden yettiyse eşinizin ailesi neye yardım etti anlamadım. Üstüne bir de hem siz kredi çekmişsiniz hem kaynınız. İki eve peşinat yaptığınız parayla direkt ev alırdınız zaten. Eşinizin ailesinden yardım istemenize de, kaynınızın 1 sene kredinizi ödemesine de gerek kalmazdı.
O yüzden altın ve birikiminizin o kadar da çok olduğunu düşünmedim.

Büyük ihtimalle sizin birikim sizin evin peşinatına ancak yetti. Gerisini kredi çektiniz.
Kaynınızın peşinatını da ailesi verdi ve o da kredi çekti. Onun peşinatını ailesi verdiği için size haksızlık olmasın diye de adam 1 sene kredinizi ödedi.
Sizin altınların onun evi için harcandığını hiç sanmıyorum.
Öyle bile olsa bu eltinizin problemi değil zaten.

Çocuğunuza mont alamayacak duruma gelecektiniz madem, ev almayacaktınız. Bu da eltinizin problemi değil.
Şimdi kendi parasını istediği gibi harcarken "bu lüzumlu mu lüzumsuz mu" diye size sormayacak herhalde. İsterse gider en pahalısını alır, bu da sizin probleminiz değil.

Bunun dışında, çocuğunuza kötü davranıyor, huzursuz ediyorsa mesafe koyun çok sık görüşmeyin.
O sizi davet etmiyorsa siz de onu davet etmeyin.

Bir insanın iyi niyeti bu kadar kötüye çekilmez o kadar şey anlattım ama insanlar takmış kıskançlık kıskanan insan bunları yapar mı neler yaptığımı söyledim dahası da var insanlar üzmek deşmek için hazır bekliyor o bana karnın sarkmış derken daha bir aylık lohusayken kötü olmuyor ben karakterinden bahsederken değişmiş olduğunu söylerken kıskanç oluyorum öyle mi
İyi niyetinizi kötüye çekmedim sadece soru sordum söylediklerimizi anlamadığım için. Ev almak için birikiminizi ortaya koyuyorsunuz ve bu birikimler beraber kayın biraderiniz de mi ev sahibi oluyor yoksa o da kendi birikimiyle mi alıyor diye sormuştum.Ne var ki bunda

Ev konusunda bir şey diyemiyecegim.Anlasma yapılmış alınmış.Harcama konusunda da herkesin kesesi ayrı.Ev alana Allah yardim eder.Bos yere canınızı sıkmayın.İyilik yap denize at misali.Eltinize gelince karakter farkı var benim görümcem de böyleydi iki doğum yaptı hastanede baktım yemeğini yaptım ben 9 aylık hamile halimle ev taşırken şehir değiştiriyorsun veda etmeye bile gelmedi bırakın yardımı.O zaman çok üzülmüştüm.Sonra boş geliyor inanın ben mesafe koydum size değer vermeyen insanlardan uzak durun.
Gerçekten kalp kırmadan da yorum yapılabiliyormuş. İnsanlar ne kolay yargılıyor. Ben artık onunla ilgili bişey demeyeceğim. Ama evladıma üzülmüş ler. Bu beni çok üzdü. Biz o evi de kim için aldık ki zaten onlar için herşey bazen insanın hesabı uymayabiliyor.

Kayınvalidemin evine gidince temizliğini yaparım yeri gelir. Yemek vs ilgilenirim ama kayınvalidem o yapmıyor diye ikiniz de tembel siniz diyor ama bunu ben duyuyorum o duymuyor veya bişey yapılacaksa onun yanında bana diyor. Neymiş işde ona laf çatptırıyomuş. Doğum yaptım eve geldim sezeryenliyim eltim geldi kayınvalidem bana hadi sofrayı kur dedi ayakta duramıyorum. Kayınvalidemin eltisiyle arkadaş gibiyiz ona anlattım o ona laf çarptırmıştır diyor yani anlamıyorum ona diyorsa ona desin bunu yapmıyor o da doğru sanıyor kendini. Herşeyi yüzüne söyledim o olaydan sonra yani mj la d aolsa 2 aydır görüşmüyoruz

Buradaki sorun nedir, eltinizin kayınvalide evinde sizin gibi iş yapmaması mı yoksa kayınvalidenizin ikinizi aynı kefeye koyması mı?
"O da doğru sanıyor kendini" demişsiniz de e kadın doğru zaten.

Eltim yok ama olsaydı ve ben evlenmeden önce kayınvalidenin evini temizlemeyi görev bellemiş olsaydı 1 gram bile umurumda olmazdı açıkçası. O kendini paralarken oturduğum yerde oturmaya aynen devam ederdim.
İsteyen başkasının evini temizlemek için kendini paralayabilir yani beni ilgilendirmez.
Gördüğünüz gibi yapsanız da yaranamamışsınız. Üstüne bir de kayınvalideyi alıştırıp eltinizin "tembel" diye laf yemesine sebep olmuşsunuz. Kadın sizi sevmiyorsa sırf bu yüzden bile haklı bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X