İçimi dökmek istiyorum. Anlatacak kimsem yok..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese hayırlı ramazanlar. Öncelikle içimi dökmek icin yazdığımı belirtmek istiyorum. Ben 29 yasında öğretmenlik yapan bir bayanım. Suan Ailemden ayrı evim var ama yok da gibi.Yalnız kalmama asla izin vermeyen kavga cıkaran bir ailem var. Ya kardesim yanıma geliyor ya da annem. Konu bu değil ama kendi basıma bir sey yapamama ezikliği var icimde.Uzun yıllar süren bir iliskim vardı. Bana uygun olmadığını anladım ve bitirdim. 3 4 ay oluyor. İletisime gecmeye calıstı coğu zaman ilk zamanlar güclü dursam da simdi icimde bir burukluk var. İçimdeki bosluk hissini bir türlü atamıyorum icimden. Cünkü artık evlilik planları kuruyorduk bunun icin ne kadar dua etsem de olmadı ve hayırlısı buymus diyip önüme bakmayı denedim. Suan yeni bir iliskiye de hazır hissetmiyorum kendimi ama etrafımdaki tüm arkadaslarımın evli olması benim doğuda 29 yasında olup bekar olmam göze batıyor. Ve acıkcası bu da beni üzüyor.Özel günümdeyim belki de ondan bu kadar duygusal düsünüyorum bilmiyorum ama icimde bir ağlama isteği var. Coğunuz diyeceksiniz ki evlilik her sey değil ama ben mutlu bir ailede büyümedim hep mutlu bir ailem olsun, yuvam olsun istedim. Tabi evlenince bunun da olacağı kesin değil ama insan kurulu bir düzeni olsun istiyor. Şimdilerde bir karar vermem gerek. Tayin istemeyi düsünüyorum. Buralardan uzaklasmam gerek. Sürekli bir kavga gürültünün icindeyim. Babam normal bir adam değil..(oraya girmeyeceğim.) Aklımda eski sevgilimin olduğu il var. Öğrenciliğimden beri orda olmak istedim ama nasip olmadı. Şimdi öyle bir sansım var bir yandan da korkum. Ya eski sevgilim bulup da rahatsız ederse diye. Ayrıca annem oraya gitmemi istemiyor. Eski erkek arkadasımdan dolayı.Kafam allak bullak. Kendime itiraf edemesem de oraya gidince onunla barısmaktan da korkuyorum. Kınamadan cevap yazarsanız cok mutlu olurum. Herkese simdiden tesekkür ederim. Konu biraz kopuk oldu dediğim gibi kafam allak bullak, karısık yazdım kusura bakmayın.
Niye kınayalım ki ? Her duygu bizim için. Bazı açılardan benzer bir yaşantımız var sizinle. Ailede sıkıntı varsa biz yeni kuracağımız ailede mutlu olma konusunda daha çok beklenti içinde oluyoruz. Eski sevgilinizle aranızda nasıl bir sorun var bilmiyorum ama biz bize eski acılarımızı yaşatacak kişileri hayatımıza alıyoruz fark etmeden. Eğer duygularınıza hakim olamayacaksanız da onun memleketine tayin istetayin.

Herkese hayırlı ramazanlar. Öncelikle içimi dökmek icin yazdığımı belirtmek istiyorum. Ben 29 yasında öğretmenlik yapan bir bayanım. Suan Ailemden ayrı evim var ama yok da gibi.Yalnız kalmama asla izin vermeyen kavga cıkaran bir ailem var. Ya kardesim yanıma geliyor ya da annem. Konu bu değil ama kendi basıma bir sey yapamama ezikliği var icimde.Uzun yıllar süren bir iliskim vardı. Bana uygun olmadığını anladım ve bitirdim. 3 4 ay oluyor. İletisime gecmeye calıstı coğu zaman ilk zamanlar güclü dursam da simdi icimde bir burukluk var. İçimdeki bosluk hissini bir türlü atamıyorum icimden. Cünkü artık evlilik planları kuruyorduk bunun icin ne kadar dua etsem de olmadı ve hayırlısı buymus diyip önüme bakmayı denedim. Suan yeni bir iliskiye de hazır hissetmiyorum kendimi ama etrafımdaki tüm arkadaslarımın evli olması benim doğuda 29 yasında olup bekar olmam göze batıyor. Ve acıkcası bu da beni üzüyor.Özel günümdeyim belki de ondan bu kadar duygusal düsünüyorum bilmiyorum ama icimde bir ağlama isteği var. Coğunuz diyeceksiniz ki evlilik her sey değil ama ben mutlu bir ailede büyümedim hep mutlu bir ailem olsun, yuvam olsun istedim. Tabi evlenince bunun da olacağı kesin değil ama insan kurulu bir düzeni olsun istiyor. Şimdilerde bir karar vermem gerek. Tayin istemeyi düsünüyorum. Buralardan uzaklasmam gerek. Sürekli bir kavga gürültünün icindeyim. Babam normal bir adam değil..(oraya girmeyeceğim.) Aklımda eski sevgilimin olduğu il var. Öğrenciliğimden beri orda olmak istedim ama nasip olmadı. Şimdi öyle bir sansım var bir yandan da korkum. Ya eski sevgilim bulup da rahatsız ederse diye. Ayrıca annem oraya gitmemi istemiyor. Eski erkek arkadasımdan dolayı.Kafam allak bullak. Kendime itiraf edemesem de oraya gidince onunla barısmaktan da korkuyorum. Kınamadan cevap yazarsanız cok mutlu olurum. Herkese simdiden tesekkür ederim. Konu biraz kopuk oldu dediğim gibi kafam allak bullak, karısık yazdım kusura bakm

Bence herkesten uzak güzel ve küçük bir şehire gidin artık hayatın iplerini eline almanızın vakti kendiniz için yaşayın

Okadar iyi anliyorumki seni bekarken bende çok hisettim bu duygulari.sadece bir ablan olarak şunu söyleyebilirim bitirmişsen bitmiştir.bir şeyler olmuyorsa zorlama. bu hayata 1 kere geliyorsun.evlilik altindan kafese benzer dişardakiler içine girmek,içindekilerde dışına çikmak istermiş.çokta matah birşey degil diyeceksinki sen mutsuzmusun mutlu sayilmam maddi sıkintım yok ,eşimle kavgam gürültümde yok ,cocuklarim da var rabbim bagişlasin ama herşey bunlarla bitmiyor.senin en büyuk avantajin meslek sahibi olman gersini boşver rabbim herseyi yoluna koyar unutma

Bence nereye isterseniz oraya gidin. Hangi şehir bilmiyorum ama küçük bi şehir değilse nerde bulucak eski sevgiliniz sizi. Ama hatırladığım kadarıyla babaniz sizi ölümle tehdit ediyordu, tayin isteyeceğiniz yeri ailenize soylemeyecektiniz, neden annenize söylediniz?

Okadar iyi anliyorumki seni bekarken bende çok hisettim bu duygulari.sadece bir ablan olarak şunu söyleyebilirim bitirmişsen bitmiştir.bir şeyler olmuyorsa zorlama. bu hayata 1 kere geliyorsun.evlilik altindan kafese benzer dişardakiler içine girmek,içindekilerde dışına çikmak istermiş.çokta matah birşey degil diyeceksinki sen mutsuzmusun mutlu sayilmam maddi sıkintım yok ,eşimle kavgam gürültümde yok ,cocuklarim da var rabbim bagişlasin ama herşey bunlarla bitmiyor.senin en büyuk avantajin meslek sahibi olman gersini boşver rabbim herseyi yoluna koyar unutma
o kadar iyi geldi ki söyledikleriniz insallah yoluna girer benim ümidim kalmadı :KK43:

Ailene resti çek
Hem ayrı yaşıyorsun hemde düşmüyorlar yakandan
Evine haber vermeden kimse gelmesin
29 yaşında öğretmensin
Hayatını kurmuşsun
Biraz bireysel olun ya
Çıkın şu kafadan

--yasiniz 29
-- bekarsiniz
--kendi paranizi kazaniyorsunuz
--tayinle ülkenin istediginiz sehrine gitme imkaniniz var
siz Allah tan belanizi mi istiyorsunuz, dünya ayaklarinizin altina serili ve siz ailem , eski sevgilim diye kendinizi zincirlemis oturuyorsunuz.
Yukarida da yazilmis 79 il var yok illa eski sevgilinin oldugu il...
ne Kadar sansli oldugunuzun farkinda degilsiniz.

Sen ayakları üzerinde duran bir kadınsın kendine haksızlık etme lütfen
İşte tayinini güzel bir yere çek git
Artık İnsanlar 35_40 da evleniyorlar ne geç kalması

Bana uygun olmadığını anladım ve bitirdim. 3 4 ay oluyor. İletisime gecmeye calıstı
bana uygun olmadığını anladım çok genel

yani kimisine göre uyuşturucu bağımlısı olduğu için bu gerekçe söylenir kimisine göre sadece evlilik öncesi cinsellik yaşadığı için

evet bu sizin değerlendirmeniz de nasıl anladığınız yıllar sonra bu uygun olmamayı

bazen çevremiz, özellikle de ailemiz manipüle eder

onun ailesi, onun çevresi, hatta onun ırkı, onun mezhebi diye başlayan genellemeler alır başını gider

bizim acabalarımız da gerçek dışı hal alır

o nedenle bu "uygun olmama" aydınlanmanızı ayrıntılı irdelemek lazım
Aklımda eski sevgilimin olduğu il var. Öğrenciliğimden beri orda olmak istedim ama nasip olmadı. Şimdi öyle bir sansım var bir yandan da korkum. Ya eski sevgilim bulup da rahatsız ederse diye. Ayrıca annem oraya gitmemi istemiyor. Eski erkek arkadasımdan dolayı.

bu şehir neresi

ille de otaya gidilmesi hayali kurulan tayin olup pat diye gidilecek

yani atıyorum Niğde ye mi gideceksiniz yoksa herkesin ay gidip yerleşsek dediği Seferihisar'a mı (şehirler tamamen örnek)

gidilecek şehrin niteliğine göre bu hamle makul olur ya da olmaz

evet oralılar için her yer güzel olabilir ama Ankara ya gidenler (başkent) bile bazı durumlarda çok şikayetçi oluyor

şehri yazın ve neden oraya gitmek istediğinizi de yazın ki gerçekten cazip mi yoksa bilinç altınız o orada olduğu için mi gitmek istiyor bakalım

Kafam allak bullak. Kendime itiraf edemesem de oraya gidince onunla barısmaktan da korkuyorum.

gerçekten isteyip istemediğinizi değerlendirin

başlarsanız ne kaybedersiniz

bunu kendinize listeleyin ne kazanırsınız yazın

aileden kaçmak için olmayacak bir adama gitmeyin ama uzaklaşın bir an önce o olumsuz ortamdan

Herkese hayırlı ramazanlar. Öncelikle içimi dökmek icin yazdığımı belirtmek istiyorum. Ben 29 yasında öğretmenlik yapan bir bayanım. Suan Ailemden ayrı evim var ama yok da gibi.Yalnız kalmama asla izin vermeyen kavga cıkaran bir ailem var. Ya kardesim yanıma geliyor ya da annem. Konu bu değil ama kendi basıma bir sey yapamama ezikliği var icimde.Uzun yıllar süren bir iliskim vardı. Bana uygun olmadığını anladım ve bitirdim. 3 4 ay oluyor. İletisime gecmeye calıstı coğu zaman ilk zamanlar güclü dursam da simdi icimde bir burukluk var. İçimdeki bosluk hissini bir türlü atamıyorum icimden. Cünkü artık evlilik planları kuruyorduk bunun icin ne kadar dua etsem de olmadı ve hayırlısı buymus diyip önüme bakmayı denedim. Suan yeni bir iliskiye de hazır hissetmiyorum kendimi ama etrafımdaki tüm arkadaslarımın evli olması benim doğuda 29 yasında olup bekar olmam göze batıyor. Ve acıkcası bu da beni üzüyor.Özel günümdeyim belki de ondan bu kadar duygusal düsünüyorum bilmiyorum ama icimde bir ağlama isteği var. Coğunuz diyeceksiniz ki evlilik her sey değil ama ben mutlu bir ailede büyümedim hep mutlu bir ailem olsun, yuvam olsun istedim. Tabi evlenince bunun da olacağı kesin değil ama insan kurulu bir düzeni olsun istiyor. Şimdilerde bir karar vermem gerek. Tayin istemeyi düsünüyorum. Buralardan uzaklasmam gerek. Sürekli bir kavga gürültünün icindeyim. Babam normal bir adam değil..(oraya girmeyeceğim.) Aklımda eski sevgilimin olduğu il var. Öğrenciliğimden beri orda olmak istedim ama nasip olmadı. Şimdi öyle bir sansım var bir yandan da korkum. Ya eski sevgilim bulup da rahatsız ederse diye. Ayrıca annem oraya gitmemi istemiyor. Eski erkek arkadasımdan dolayı.Kafam allak bullak. Kendime itiraf edemesem de oraya gidince onunla barısmaktan da korkuyorum. Kınamadan cevap yazarsanız cok mutlu olurum. Herkese simdiden tesekkür ederim. Konu biraz kopuk oldu dediğim gibi kafam allak bullak, karısık yazdım kusura bakmayın.
Kınanacak bir durum yok meslektaşım. Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez.
Muhtemelen pandemi ve ailenin etkisi biraz da özel döneminde olmanın etkisiyle şuan biraz hassasın.
Evlilik için yaşında hiçbir şey yok.
Etrafına bakarak kendini boşuna üzüyorsun.
Evlilik çok büyük bir sorumluluk ve emin olmadan kimseyle yapılabilecek bir şey değil.
Sevgililiği bitirmek kolaydır ama evliliği bitirmenin ağır sonuçları olabiliyor.
Ben sizin yerinizde olsam tayinimi isterdim ancak eski sevgilimin olduğu şehri seçmezdim.
Sonuçta yürümemiş ve ayrılmışsınız. İnsanlar değişmez ve tekrar barışmak aynı hatayı tekrar yapmak sadece zamanınızdan götürür

O şehre tayin istemeyin, içinizden geçenleri ve bilinçaltınızın size ne söylediğini hissedebiliyorum. İlla ki şehirden çıkacaksanız benzer niteliklerde başka bir şehir seçin, hayat size doğru insanı vakti gelince gönderecek emin olun. Siz huzur bulun yeter.

başka bir şehir deneme şansınız yok mu bence de aynı şehre taşınırsanız barışırsınız ama bana uygun değil de diyorsunuz yanlış tercih yapma oranınız artar oraya giderseniz

o kadar iyi geldi ki söyledikleriniz insallah yoluna girer benim ümidim kalmadı :KK43:
Herzaman bir ümit vardir can bedenden çikmadikça.rabbim hayirli insanlarla karşilaştirsin seni.rabbime güven benim bundan daha kötü ne olabilir dedigim bir anda öyle bir şey olduki işte ozaman rabbimin kudretini anladim.kararsizliga kapilma yaşin genç daha

Önceki konularınızı da hatırlıyorum, sizin yerinizde olsam kendime yaşayabileceğim (yaşamak istediğim) bir yer seçer kimseyi bilgilendirmeden tayin ister giderdim. O aile daha başınıza iş açar sizin. Elinizde çok büyük bir avantajınız var devlet memurusunuz, yer değiştirebilirsiniz. Yer değiştirmek muhteşem bir şey, yeni hayat yeni insanlar huzur

Önceki konularınızı da hatırlıyorum, sizin yerinizde olsam kendime yaşayabileceğim (yaşamak istediğim) bir yer seçer kimseyi bilgilendirmeden tayin ister giderdim. O aile daha başınıza iş açar sizin. Elinizde çok büyük bir avantajınız var devlet memurusunuz, yer değiştirebilirsiniz. Yer değiştirmek muhteşem bir şey, yeni hayat yeni insanlar huzur
insallah tayin isteyeceğim cünkü hic mutlu değilim

Tayin istemek; iyi fikir.

Eski sevgilinin bulundugu ile tayin istemek; kötü fikir.

O zaman ne yapıyoruz, denklemden eski sevgilinin bulunduğu ili çıkarıyoruz, yerine başka bi il koyuyoruz. Şanslıyız ki Türkiyede bunlardan 81 tane var, irili ufaklı hem de.

Yeniden baslamak icin cok güzel bi yastasınız. Ama yeniden baslamak icin eskinin üstüne sağlam bi beton dökmek lazım. O da eski sevgilinin bulundugu ilde olmayacak belli ki, aileniz daha gitmeden bunu baskı unsuru haline getirmisken hem de.

Kesinlikle eski sevgilinin olduğu ili aklınızdan çıkarın. Orda bir şekilde yeniden başlamak da zor olur. Pişman olma ihtimali yüksek.
Ben ilk Cizre'ye atanmıştım. 26 yaşındaydım. Bir iki ev arkadaşı denemesinden sonra tek yaşamaya karar vermiştim. Tek başıma öyle mutluydum ki. Ha ardımda korkak bir sevgili bırakmıştım evlenmeyi düşünüyorduk ama adam benim atanmamı bekliyormuş bunu farkedince ayrılmıştım ben kesin atanma ihtimali yokken.
Neyse orda iyi kötü yaşadım eşimi orda buldum. Evlendik. Mutlu muyum? Biraz. Deli gibi özlüyorum o bekar zamanlarımı. Evlilik başta cidden güzel ama çocuktan sonra eksildik bilmiyorum sebebi nedir. Daha sonra onarılması mümkün müdür hiç bilmiyorum.
Ama anı yaşamaya çalışın hayat devam ediyor bir şekilde. Sakin çok küçük ve bağnaz olmayan bir il bulmaya çalışın araştırın... Tayin isteyin mutlaka.
Bir de geç kaldım korkusu ile acele karar vermeyin sakın. Umarım doğru insan çıkar karşınıza ve huzurlu bir yere tayin olursunuz.

Yeni bir şehre tayininizi isteyin ve temiz bir başlangıç yapın
Etrafta kaç milyon erkek var
Elbet Rabbim gönlünüze göre birini gönderecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X