İçimi dökmeye geldim

İnanın keşke eşimin ikna olacağını bilsem ama ben ona bunu desem diyeceği şeyleri o kadar iyi biliyorum ki bizim ne sıkıntımız var kendine dert arıyorsun millette ne sıkıntılar var şükret haline ne var çalışıyorum kötü bir huyum mu var klasik iç Anadolu erkeği
2.yolu inanın düşünemiyorum küçük bir evladım var birde insanlara ne dicem düşüncesi var? Ben mutsuzum desem ne dicekler ki
Ben en aslında düzeltmek istiyorum ama eşim kendinde hata veya ortada bir sıkıntı görmediği için sonuçsuz kalıyorum
Bir kere kimseye bir şey açıklamak zorunda değilsiniz. Hayat sizin hayatınız evladınız için bile olsa mutsuz bir evliliğe sevmediğiniz bir adama katlanmayın. Herşeyden herkesten önce sadece kendinizi düşünün.

Kendinizden ödün vermissiniz, esiniz icin bambaska birine donusmussunuz bu halinizi kendiniz sevmezken esinizin sevmesini zaten bekleyemezsiniz. Dogal olun, kendiniz olun.

Eş mutlu olsun diye komple insan kendini degiştirmez. Olduğunuz halinizle mutsuzsa neden evliliğe gidiyor ki?

Ilişki yurusun evlilige gitsin sonra evlilik yürüsün mutlu olsun, illa o insanla olacagim diye diretmekten başiniza geliyor zaten bunlar hala kurtarayim bir seyleri ben yapayim derdindesiniz ama biraz da eşiniz o derde düşse mesela.🙄
Hayir bi de nasil başariyorsunuz yani baskasi icin pat pat degişmeyi. Degisim zor bir seydir.

Hayatınız boyunca böyle yaşamaya devam etmek istemiyorsanız çözümü kendiniz bulmalısınız, sizi en iyi tanıyan gene sizsiniz. Eşinizin ilgisizliği mi sorun o kısmı tam anlamadım, mesela değişmemi istedi, onun için değiştim demişsiniz, nedir bu değiştim dediğiniz şeyler? Bekarlık, tek başınalık tabii ki büyük bir özgürlük alanı.. Hesap vermek zorunda olduğunuz kimse yok, hayatınızı tamamen kendi istediğiniz şekilde planlama hakkınız var. Bir eve evlilikteki kadar bağlı olmak zorunda değilsiniz.. Evlilik mi acaba size göre değil? Tam olarak sorunu inanın algilayamadım.. Eşiniz sevgi, ilgi göstermiyor mu, iletişiminiz mi sıradanlaştı ya da hep öyle miydi? Daha birkaç senelik evlisiniz üstelik. Evlilik terapisine hiç gitmedim ama daha önce olumlu tecrübesi olan birileri var ise belki size önerebilir. Nasıl mutlu oluyorsaniz yeniden o mutlu kızın yaptiklarini yaparak başlayın en azından..
Öncelikle çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim eşimi severek evlendim aslında ama bilmiyorum belki sorumluluklar flan derken çok ihmal girdi araya onuda suçlamak istemem ama eğlenceli bir evlilik hayali kuruyordum bu değildi kesinlikle kendi ailemde babam anneme çok değer verir çok nazlar onu bekliyorum belki kesinlikle kıyaslamıyorum ama gördüğüm alıştığım hayalini kurduğum bunlardı sanırım böyle kıymeti ve değeri bilinen nazlanılan bir eş olmak isterdim biraz burcumdan da kaynaklı sanırım terazi burcuyum şımartılmayı severim eşim nişanlıyken böyleydi bir makina yapmıştı her sabah saat tam 9'da bir not çıkıyordu notları tek tek kendisi yazmıştı düğüne 100 gün kala bana vermişti böyle romantik ince düşünceli bir adamdan bu hale nasıl geldik bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Merhaba arkadaşlar bu gece birileri okusa da okumasa da kahvemi aldım ve içimi dökmeye geldim mutsuzum yani tam olarak mutsuz değilim dünyalar kadar sevdiğim bir kızım var Allah acısını göstermesin tırnaklarına zarar gelmesin istediğim bir ailem var ve birde eşim ne kadar seversem seveyim ne kadar fedakarlık yaparsam yetmiyor hiçte yetmeyecek buna o kadar eminim ki... Evlendiğimizden beri güya evliliğimiz için iyi olacağını söyleyip belkide gerçekten iyi olmuştur bilmiyorum sürekli huylarımı değiştirmem gerektiğini söyledi o eski benden eser yok eski enerjimden neşemden mutluluğumdan bekarken annemle aramızda espri idi ben bakım yapmayı çok severim cuma günleri hayatta hiç ev işi yapmam tüm gün bakım yapardım (freelancer çalışıyorum iş saatlerimi de kendim ayarlıyordum) o kadar kendini seven bir insandım şimdi dönüştüğüm insanı sevemiyorum onu mutlu etmek için değiştim ama bence o da sevmiyor inanın bunları gözlerim dolu dolu yazıyorum aramızda eski aşk mutluluk yok artık ona bakarken neşe dolmuyorum yolunu gözlemiyorum hatta bazen eve geç gelince kafa dinliyor gb hissediyorum çok kavga etmiyoruz ama bu iyi anlaştığımız için değil o küsüyor bende eskiden yaptığım gb bağırıp kendimi anlatmaya çalışmaktan vazgeçtim. Kısacası yaşıyorum ama mutlu değilim haaa her zamanki ruh halimde bu değil ama bilmiyorum bir gelip sarılsa Bi anlatsam kendimi ama benm kelimelerim onun kulaklarına değmiyor bile... Hayal ettiğim evlilik hayal ettiğim hayat bu değildi bekarken kendime neşe ortağı suç ortağı aramıştım bugünkü halim içler acısı kendi hatam bununda biliyorum küçük Bir kızım var bişeyleri düzeltmek istiyorum eski güçlü kız olmak istiyorum eski kararlı neşeli mutlu kendine güvenen kız olmak istiyorum ama sanırım gücüm de kalmadı... Bu ara sık sık kendimi ailemin evindeki yatağımda kafama yorganı çekmiş uyurken hayal ediyorum o huzurumu o kadar özledim ki... Allah'ım ne olur bana huzur neşe afiyet ver evladıma iyi anne olabilmeyi nasip et yorgunluklarımı o bilmesin eşime kıymetimi bildir ki beni daha fazla yormasın... Neyse arkadaşlar okuyan olursa çok teşekkür ederim günlük yazamam buraya yazdım kimseyi üzmek istemem neşeniz huzurunuz daim olsun...
Merhaba öncelikle umarım herşey yoluna girer
Evlilik kolay değil hemen boşanmak çözüm olmamalı,eğer büyük bir sorun yoksa tabii
Sevgisizlik var mı ilişkinizde ? Her ikiniz içinde soruyorum

Eş mutlu olsun diye komple insan kendini degiştirmez. Olduğunuz halinizle mutsuzsa neden evliliğe gidiyor ki?

Ilişki yurusun evlilige gitsin sonra evlilik yürüsün mutlu olsun, illa o insanla olacagim diye diretmekten başiniza geliyor zaten bunlar hala kurtarayim bir seyleri ben yapayim derdindesiniz ama biraz da eşiniz o derde düşse mesela.🙄
Hayir bi de nasil başariyorsunuz yani baskasi icin pat pat degişmeyi. Degisim zor bir seydir.
Köklü değişimlerden bahsetmiyoruz ki mesela çok çabuk alevlenen ortalığı toz eden birisiydim bunu körelttim yani zaten pekte sevmediğim huylarımı değiştirdim ama sonuçta onun isteği ile

Merhaba öncelikle umarım herşey yoluna girer
Evlilik kolay değil hemen boşanmak çözüm olmamalı,eğer büyük bir sorun yoksa tabii
Sevgisizlik var mı ilişkinizde ? Her ikiniz içinde soruyorum
Eşimi seviyorum ama yorgunum
Eşimde benim mutlu hallerimi seviyor (bence)

Yarın kalktığımda neşeli ve umursamaz birisi olarak kalksam benden neşeli olur ama ben kafaya takan huzursuz bir insan olduğumda kısır döngüye giriyoruz.

Merhaba arkadaşlar bu gece birileri okusa da okumasa da kahvemi aldım ve içimi dökmeye geldim mutsuzum yani tam olarak mutsuz değilim dünyalar kadar sevdiğim bir kızım var Allah acısını göstermesin tırnaklarına zarar gelmesin istediğim bir ailem var ve birde eşim ne kadar seversem seveyim ne kadar fedakarlık yaparsam yetmiyor hiçte yetmeyecek buna o kadar eminim ki... Evlendiğimizden beri güya evliliğimiz için iyi olacağını söyleyip belkide gerçekten iyi olmuştur bilmiyorum sürekli huylarımı değiştirmem gerektiğini söyledi o eski benden eser yok eski enerjimden neşemden mutluluğumdan bekarken annemle aramızda espri idi ben bakım yapmayı çok severim cuma günleri hayatta hiç ev işi yapmam tüm gün bakım yapardım (freelancer çalışıyorum iş saatlerimi de kendim ayarlıyordum) o kadar kendini seven bir insandım şimdi dönüştüğüm insanı sevemiyorum onu mutlu etmek için değiştim ama bence o da sevmiyor inanın bunları gözlerim dolu dolu yazıyorum aramızda eski aşk mutluluk yok artık ona bakarken neşe dolmuyorum yolunu gözlemiyorum hatta bazen eve geç gelince kafa dinliyor gb hissediyorum çok kavga etmiyoruz ama bu iyi anlaştığımız için değil o küsüyor bende eskiden yaptığım gb bağırıp kendimi anlatmaya çalışmaktan vazgeçtim. Kısacası yaşıyorum ama mutlu değilim haaa her zamanki ruh halimde bu değil ama bilmiyorum bir gelip sarılsa Bi anlatsam kendimi ama benm kelimelerim onun kulaklarına değmiyor bile... Hayal ettiğim evlilik hayal ettiğim hayat bu değildi bekarken kendime neşe ortağı suç ortağı aramıştım bugünkü halim içler acısı kendi hatam bununda biliyorum küçük Bir kızım var bişeyleri düzeltmek istiyorum eski güçlü kız olmak istiyorum eski kararlı neşeli mutlu kendine güvenen kız olmak istiyorum ama sanırım gücüm de kalmadı... Bu ara sık sık kendimi ailemin evindeki yatağımda kafama yorganı çekmiş uyurken hayal ediyorum o huzurumu o kadar özledim ki... Allah'ım ne olur bana huzur neşe afiyet ver evladıma iyi anne olabilmeyi nasip et yorgunluklarımı o bilmesin eşime kıymetimi bildir ki beni daha fazla yormasın... Neyse arkadaşlar okuyan olursa çok teşekkür ederim günlük yazamam buraya yazdım kimseyi üzmek istemem neşeniz huzurunuz daim olsun...
Ablacım 19 yaşında olduğum için sizi ne kadar anlayabilirim bilmiyorum ama size tek tavsiyem kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin,kızınız sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çoook şanslı. Lütfen 19 yasindaki biri gibi düşünmeniz gerektiği bir durum olursa mesaj atmaktan çekinmeyin 💗

İnanın kafam o kadar karışık ki bende bilmiyorum hem eşime karşı böyle olmak beni üzüyor hem kendime çok üzülüyorum

Tamamen kişisel gözlemlerime dayanarak yazıyorum. Erkeklere duygusal yük olduğunuzda Özelikle geri çekiliyor ve soğuyorlar ne yazık ki. Eşinize karşı duygusal beklentiniz azaltın ve kendinize odaklanın. Böyle yaptığınızda zihninizi onunla yormamış olursunuz.

Eşimi seviyorum ama yorgunum
Eşimde benim mutlu hallerimi seviyor (bence)

Yarın kalktığımda neşeli ve umursamaz birisi olarak kalksam benden neşeli olur ama ben kafaya takan huzursuz bir insan olduğumda kısır döngüye giriyoruz.
Sizin mutluluğunuz onu mutlu etmeye yetiyor demek
Ne güzel
Bence bu bir süreç
Biraz zaman verin kendinize evliliğinize eşinize
Güzel düşünün ,

Ablacım 19 yaşında olduğum için sizi ne kadar anlayabilirim bilmiyorum ama size tek tavsiyem kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin,kızınız sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çoook şanslı. Lütfen 19 yasindaki biri gibi düşünmeniz gerektiği bir durum olursa mesaj atmaktan çekinmeyin 💗
Mesajınız beni çok mutlu etti bilmiyorum bu gece ayrı duygusalım kızım hakkında söyledikleriniz beni ağlattı umarım o da böyle hissediyordur ona sahip olduğum için çok şanslıyım beni hep mutlu güçlü annesi olarak hatırlasın istiyorum biran önce kendime gelip hayatıma odaklanmam lazım inanın çoğu kişinin veremediği motivasyonu verdin bana çok teşekkür ederim 🤗 iyiki varsın 🌸 ailen senin gb bir evlada sahip olduğu için çok şanslı 🌸

Tamamen kişisel gözlemlerime dayanarak yazıyorum. Erkeklere duygusal yük olduğunuzda Özelikle geri çekiliyor ve soğuyorlar ne yazık ki. Eşinize karşı duygusal beklentiniz azaltın ve kendinize odaklanın. Böyle yaptığınızda zihninizi onunla yormamış olursunuz.
Aslında kendimce yoğun bir hayatım var yani evde oturup sürekli de kurmuyorum ama onun yapmadığı şeyler gözüme çok geliyor işten gelince kızımıza sarılmayı ihmal etmeyen adam neden yanında olduğum halde bana sarılmaz mesela veya eline sağlık demek zor mu akşam bir film izlemek hiç değilse durduk yere sarılmak öpmek

Aslinda yazdiklariniza bakilinca belli başlı bir sorun yok ortada.
Evlenince zaten hickimse genç kizligindaki gibi olmuyorki canim. Farkli sorumluluklar biniyor insanin uzerine. Bosuna uzuyorsunuz kendinizi, sizi mutlu edecek ne varsa onlari yapmaya calisin,

Herkes belli dönemlerden geçer
Çocuğunuz var onunla ilgilenin kafanızı başka şeylere verin
Hayal ettiğiniz evliliği yuvanızda sağlamak için ilk adımı siz atın
Sürekli kötü düşünmeyin , kıyaslamayın geçmişi
Geleceğinize bakın,ve bu hayallerinizi eşinize anlatın
Herşey gönlünüzce olsun

Sizin mutluluğunuz onu mutlu etmeye yetiyor demek
Ne güzel
Bence bu bir süreç
Biraz zaman verin kendinize evliliğinize eşinize
Güzel düşünün
Ama ben iyiyken herkes iyi olmaz mı asıl önemli olan ben kötüyken üzgünken iyi olabilmek değil mi? Zaten zaman vermekten başka yapabileceğim birşey de yok sanırım çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız

Mesajınız beni çok mutlu etti bilmiyorum bu gece ayrı duygusalım kızım hakkında söyledikleriniz beni ağlattı umarım o da böyle hissediyordur ona sahip olduğum için çok şanslıyım beni hep mutlu güçlü annesi olarak hatırlasın istiyorum biran önce kendime gelip hayatıma odaklanmam lazım inanın çoğu kişinin veremediği motivasyonu verdin bana çok teşekkür ederim 🤗 iyiki varsın 🌸 ailen senin gb bir evlada sahip olduğu için çok şanslı 🌸
Her kız çocuğunun gördüğü en güçlü kadın annesi oluyor emin olun yani sizin bunun için ekstra bir çaba göstermenize bile gerek yok. Kendinize gelip hayatınıza odaklanma konusunda da zaten ilk adımı bir şeyleri sorgulayıp değiştirmek istemekle atmış bulunuyorsunuz. Siz de iyi ki varsınız çok teşekkür ederim 💗💗🧿

Aslinda yazdiklariniza bakilinca belli başlı bir sorun yok ortada.
Evlenince zaten hickimse genç kizligindaki gibi olmuyorki canim. Farkli sorumluluklar biniyor insanin uzerine. Bosuna uzuyorsunuz kendinizi, sizi mutlu edecek ne varsa onlari yapmaya calisin,
Evet gerçekten belli başlı bişey yok bazen kendime de kızıyorum şımarıklık mı yapıyorum diye ama gerçekten üzülüyorum

Herkes belli dönemlerden geçer
Çocuğunuz var onunla ilgilenin kafanızı başka şeylere verin
Hayal ettiğiniz evliliği yuvanızda sağlamak için ilk adımı siz atın
Sürekli kötü düşünmeyin , kıyaslamayın geçmişi
Geleceğinize bakın,ve bu hayallerinizi eşinize anlatın
Herşey gönlünüzce olsun
Mesajınız çok güzel umut veriyor insana ama sürekli ben yapıyorum bunu biraz da eşim gayret etse istiyorum o gelip sarılsa zaten ben eski halime dönerim ama ona göre ne varki ortada

X