ideal eş dediğiniz bu mu??

yosuntuttum

Huzur
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
7.375
308
bakın şimdi daha ne istiyorsun Allahtan belanı mı istiyorsun diyeceksiniz :sinirli:
daha sonrasını okuyunca nasıl yani lan diyeceksiniz :KK57:
sonrasında da boşa sen bunu boşa diyeceksiniz :KK3:
ben olumlu ve olumsuz taraflarını yazayım...sonra kendi duygularımı yazayım sonra da kollarımı kavuşturup yorumları okuyayım :KK9:
OLUMLU
1.eşim güzel yemek yapar,işten yorgun geldiğimde nöbetten çıktığımda mutlaka önüme sofra kurar,çayımı.kahvaltımı yapar hazırlar.
2.eşim bulaşık yıkar,ütü yapar hiç şikayet etmeden ben istemeden yapar hemde.
3.eşim çocukla ilgilenir oyunlar oynatır vakit geçirir...
4.asla küfür etmez en sinirli anında bile ağzından tek bir olumsuz ,küfürlü,sinirli kelam çıkmaz o hep sakindir.
5.asla kadına kıza bakmaz,hiç kadın arkadaşı olmaz,seksi konuşmalar,videolar,filmler asla izlemez hatta ortak izlediğimiz bir dizide felan öpüşme sahnesi varsa kanalı değiştirir...
6. asla bana karışmaz ne istersem yapar istediğim yere giderim...(bknz.olumsuz 9)

OLUMSUZ
1. pasaklıdır haftada 1 banyo yapar.burnunu karıştırır parmağı ile yere atar
2. asla bir hobisi yoktur.(balıktutma,kitap okuma,arkadaşları ile gezme..v.s.) hiç bir şekilde uyumak dışında yapmaktan hoşalndığı bir şey yoktur.
3. arkadaşı yoktur...HİÇ
4. seks,cinsel istek,dokunma,duygusallık sıfır...yanlış duymadınız 0..hiç...ben unuttum sevişmeyi...11 yıllık eviliym 1 evladım var...benim zorumla meydana geldi.son 2 senedir cinsel hayat hiç yok.ev arkadaşıyız.
5. beraber market bile yapmayız.ya o eve gelirken alır ya da ben.
6. evin faturaları,tamir edilecek mevzuları ile ilgilenmez hep ben dürterim,tamirlik durumları ben usta çağırır başında ben dururum
7. para harcamaktan ödü kopar,gıda olsun kıyafet olsun sosyal hayat kahve içmek v.s. olsun hiç bir yer bilmez para gitmesinden de korkar,beceremez de...ben zorla götürürüm.markete girdiğinde peynirin ucuzunu,zeytinin ucuzunu alır ,kendi gıdasında bile bir ağız tadı yoktur...
8. sanırım babası için canını verebilir...çocuğunu ve beni babası için çok kez arkasına atmışlığı vardır.
9.asla bana karışmaz istediğim yere giderim,istediğimle görüşürüm,hiç bir şekilde kıskanmaz...

beni sorarsanız...Artık yaşayan bir ölüyüm...işe gidip geliyorum...çocuğumla ilgileniyorum...evin işlerini yapmama gerek kalmıyor ki normalde yapıyorum ama o bu görevleri üstlenince onuda bıraktım...söndüm,bittim,yosun bağladım,nasırlaştım,robotlaştım...hayata küstüm..
çevrem karşımdaki insanlar harika bir kocan var aptalmısın,bir elin yağda bir elin balda,altında araba var sana karışmıyor....ama ayrıntıları bilmedikleri ya da düşünemedikleri için ya da burda yazılanlardan alışık olduğumuz gibi dayak yemediğim,alkol almadığı,karı kız ayağı olmadığı için onlara harika geliyor bu hayat...
ama ben açlıktan geberiyorum :KK61: iyice içime kapandım,kimse ile görüşmüyorum ailemlede görüşmüyorum...
daha çok ayrıntı var da ..okumazsınız diye üşendim..
eşimin hayatında benim hiç bir söz hakkım yok,dinlemez yani,hele babasına laf ettirmez..
işin maddi boyutlarını dinleseniz oha buna nasıl sessiz kalıyorsun dersiniz en basiti evimizi kiraya verdi,kirasını babası alıyor...
bizde basşa bir evde kirada oturuyoru...
hadi burdak yakın sabahlar olmasın :ukala:

Olumlu diye saydiginiz seyleri bazi erkekler yapmiyor diye nimet saniyoruz ama yapmasi gereken zorunlu seyler o saydiklariniz.
Siz de calisiyorsunuz bu durumda esinizin yemek yapmasi, ev islerine el atmasi zaten yapmasi zorunlu. Ben calişmadigim halde eşim bunlari yapiyor zaman zaman.

Cocukla oynuyor vs yazmissiniz. Kendi cocuguyla ilgilenmesi bir ozellik mi??? Cocuk elalemin cocugu degil tabi ki ilgilenecek.

Sonrasi kufur etmiyor, aldatmiyor yazmissiniz. Onlari yapan erkeklerle normal kadinlar evli kalmiyor zaten.

Olumsuz ozelliklerini kapatacak hicbirsey yok bence. Olumsuz ozellikleri de baya itici.

Benim bile okurken icim daraldi.
Hayir, ideal eş bu değil.

En fazla ideal ev arkadaşı ama bilemedim, belki o bile değil. Peki o kendini nasıl görüyor acaba?
Burnunu karıştıran ideal ev arkadaşı mi olur yahu 😂😂
Şimdi aklıma geldi, bir de yaptığı yemeği yiyor konu sahibi 😕😕

Dördüncü madde bütün olumlu ozellikleri hiç eder bence.
Diğerleri değiştirebilirdi belki..
Yemek hazırlamasa yada ütü yapmasa da olurdu..
Ama cinsel hayat yokluğu ve hiçbir şekilde kıskanmamak sıfırlar en mükemmel gibi görünen evliliği..
kesinlikle öyle oluyor canım zaten en büyük problemim o ,ben hep diyorum bunları yapmak zorunda değilsin ben zaten yapıyorum bunları sen görevlerini yap diyorum...anlamıyo mal gibi bakıyo suratıma :eğlence:

Hayır. Neden derseniz
İdeal olan kişiye özel bir özellikler içerir.
Kimi eşi yemek yaparsa dünyanın en şanslı kadınıdır. Kimi eşi otursun tv izlesin yeter o yine en şanslı kadındır kendine göre eşi evdedir çünkü vs vs diye örnekler çoğalır gider. Asıl ideal eş eşine ne kadar uyumlu, anlayışlı, onun isteklerini karsilayabilirligi ne kadar, tenini ruhunu okşuyor mu diye kişiye özel belli olur. İdeal eş var mıdır? İdeale yakin ya da yanından geçeni bulursan şükret :KK53:
Erkekler ve kadınların beyinleri farklı işliyor ne kadar süper olabilir ki:KK70:

Afedersin ama olumsuz 4. maddeye cok güldum
Iliskide degere heycana ihtiyaciniz var
esleri cocuk gibi bizim yeniden yetistirmemiz gerekiyor sanirimmm
Herkes birseyden sikayetci esinizle oturup konustunuz mu bu konulari

kesinlikle öyle oluyor canım zaten en büyük problemim o ,ben hep diyorum bunları yapmak zorunda değilsin ben zaten yapıyorum bunları sen görevlerini yap diyorum...anlamıyo mal gibi bakıyo suratıma :eğlence:
Açık açık söyleseniz..
O zaman biraz olsun değişir belki..
Bir de çalışmıyor mu eşiniz, bu kadar işi ne ara yapıyor..

Benim bile okurken icim daraldi.
Hayir, ideal eş bu değil.

En fazla ideal ev arkadaşı ama bilemedim, belki o bile değil. Peki o kendini nasıl görüyor acaba?
ben anlattığımda haklısın düşünemedim dikkat ederim diyor ama ertesi gün aynı...
benden kaynaklı mı diyorum ,benden memnunmusun diyorum..
kendi kendine iş arama ben senden memnunum bizim evliliğimizde problem yok diyo çünkü onun aileside böyler

Burada da eminim o "daha ne istiyorsuncular" vardır ama siz ne istiyorsunuz yani bunları yaşayan ve
söndüm,bittim,yosun bağladım,nasırlaştım,robotlaştım...hayata küstüm.
Diyen siz ne istiyorsunuz?
Yani bu cümleyi sevmiyorum gerçekten ama mutsuzsanız neden devam ediyorsunuz? Neden ayrılmıyorsunuz? Bu evlilikte sizi tutan nedir?
Aslında sönüp bitmediniz, hala canlısınız ve sesimi duyan var mı diye bağırıyorsunuz.

bakın şimdi daha ne istiyorsun Allahtan belanı mı istiyorsun diyeceksiniz :sinirli:
daha sonrasını okuyunca nasıl yani lan diyeceksiniz :KK57:
sonrasında da boşa sen bunu boşa diyeceksiniz :KK3:
ben olumlu ve olumsuz taraflarını yazayım...sonra kendi duygularımı yazayım sonra da kollarımı kavuşturup yorumları okuyayım :KK9:
OLUMLU
1.eşim güzel yemek yapar,işten yorgun geldiğimde nöbetten çıktığımda mutlaka önüme sofra kurar,çayımı.kahvaltımı yapar hazırlar.
2.eşim bulaşık yıkar,ütü yapar hiç şikayet etmeden ben istemeden yapar hemde.
3.eşim çocukla ilgilenir oyunlar oynatır vakit geçirir...
4.asla küfür etmez en sinirli anında bile ağzından tek bir olumsuz ,küfürlü,sinirli kelam çıkmaz o hep sakindir.
5.asla kadına kıza bakmaz,hiç kadın arkadaşı olmaz,seksi konuşmalar,videolar,filmler asla izlemez hatta ortak izlediğimiz bir dizide felan öpüşme sahnesi varsa kanalı değiştirir...
6. asla bana karışmaz ne istersem yapar istediğim yere giderim...(bknz.olumsuz 9)

OLUMSUZ
1. pasaklıdır haftada 1 banyo yapar.burnunu karıştırır parmağı ile yere atar
2. asla bir hobisi yoktur.(balıktutma,kitap okuma,arkadaşları ile gezme..v.s.) hiç bir şekilde uyumak dışında yapmaktan hoşalndığı bir şey yoktur.
3. arkadaşı yoktur...HİÇ
4. seks,cinsel istek,dokunma,duygusallık sıfır...yanlış duymadınız 0..hiç...ben unuttum sevişmeyi...11 yıllık eviliym 1 evladım var...benim zorumla meydana geldi.son 2 senedir cinsel hayat hiç yok.ev arkadaşıyız.(eşim 36 ben 33 yaşındayız)
5. beraber market bile yapmayız.ya o eve gelirken alır ya da ben.
6. evin faturaları,tamir edilecek mevzuları ile ilgilenmez hep ben dürterim,tamirlik durumları ben usta çağırır başında ben dururum
7. para harcamaktan ödü kopar,gıda olsun kıyafet olsun sosyal hayat kahve içmek v.s. olsun hiç bir yer bilmez para gitmesinden de korkar,beceremez de...ben zorla götürürüm.markete girdiğinde peynirin ucuzunu,zeytinin ucuzunu alır ,kendi gıdasında bile bir ağız tadı yoktur...
8. sanırım babası için canını verebilir...çocuğunu ve beni babası için çok kez arkasına atmışlığı vardır.
9.asla bana karışmaz istediğim yere giderim,istediğimle görüşürüm,hiç bir şekilde kıskanmaz...

beni sorarsanız...Artık yaşayan bir ölüyüm...işe gidip geliyorum...çocuğumla ilgileniyorum...evin işlerini yapmama gerek kalmıyor ki normalde yapıyorum ama o bu görevleri üstlenince onuda bıraktım...söndüm,bittim,yosun bağladım,nasırlaştım,robotlaştım...hayata küstüm..
çevrem karşımdaki insanlar harika bir kocan var aptalmısın,bir elin yağda bir elin balda,altında araba var sana karışmıyor....ama ayrıntıları bilmedikleri ya da düşünemedikleri için ya da burda yazılanlardan alışık olduğumuz gibi dayak yemediğim,alkol almadığı,karı kız ayağı olmadığı için onlara harika geliyor bu hayat...
ama ben açlıktan geberiyorum :KK61: iyice içime kapandım,kimse ile görüşmüyorum ailemlede görüşmüyorum...
daha çok ayrıntı var da ..okumazsınız diye üşendim..
eşimin hayatında benim hiç bir söz hakkım yok,dinlemez yani,hele babasına laf ettirmez..
işin maddi boyutlarını dinleseniz oha buna nasıl sessiz kalıyorsun dersiniz en basiti kendi evimizi kiraya verdi,kirasını babası alıyor...
bizde başka bir evde kirada oturuyoruz...
hadi burdak yakın sabahlar olmasın :ukala:
Hepsini geçin yapıp yapmadığı v.s
Siz mutlu musunuz?
Soru bu ve mutlu olmadığınızı söylüyorsunuz, peki ayrılmayı düşündünüz mü?

Afedersin ama olumsuz 4. maddeye cok güldum
Iliskide degere heycana ihtiyaciniz var
esleri cocuk gibi bizim yeniden yetistirmemiz gerekiyor sanirimmm
Herkes birseyden sikayetci esinizle oturup konustunuz mu bu konulari
çoook konuşarak anlattım,bağırarak anlattım,sitem ettim,örnek verdim...
huyt değişmiyor..benimle severek evlenmedin ,evlenmek için evlendin dediğimde bile ses etmedi...o hep sessizce dinler özür diler ama devam eder...senelerce böyle

Burada da eminim o "daha ne istiyorsuncular" vardır ama siz ne istiyorsunuz yani bunları yaşayan ve
Diyen siz ne istiyorsunuz?
Yani bu cümleyi sevmiyorum gerçekten ama mutsuzsanız neden devam ediyorsunuz? Neden ayrılmıyorsunuz? Bu evlilikte sizi tutan nedir?
Aslında sönüp bitmediniz, hala canlısınız ve sesimi duyan var mı diye bağırıyorsunuz.
son iki senedir boşanmayı düşündüm..
geçen sene aileme açtım durumu,annem ağlayıp zırlamaya başladı saçmalama,o iyi biri ,sen abartıyosun,şımarıksın v.s. diyor ve hep elalemi düşünüyor..
babam da sana bu yaşta koca lazım değil,bizim yaşlarımızda koca lazım hastalansan o sana bakar,bir kap çorbanı yapar,maaşı iyi ,altında araba...sana vurmuyor sövmüyor gibi gibi gibi...babamda saçmalama gibisibnden yaklaşıyor...
ha ihtiyacın var mı diyeceksiniz hem var hem yok...

kızımla ayrı bir eve çıkmak hiç kolay birşey değil,şu an para biriktiriyorum,geleceğimi garantiye almak için çabalıyorum...biraz garantili bir insanım...dediğim gibi eşimle iyi arkadaşız ama eş değiliz...arkadaş olarak aynı evi paylaşabilirim...ama duygusal yönden....

ayrılmayı her dakika,her saniye düşünüyorum..
artık pskiloji kalmadı,mutlu bir çift gördüğümde,dizi izlerken,en basiti annemi babamı görürken bile açlık yaşıyorum...elini eşinin beline koyan bir adam gördüğümde bile gözlerim yaşarıyor...benim suçum neydi,ben bunları hak mı ettim ? acaba bir yerde bir hata mı ettim diye sürekli kendimi ezikliyorum..aynaya bakıyorum çok mu çirkinim acaba diyorum..
ki,1,70 cm boyum var 79 kilom...bir işim var ,sosyal hayatım arkadaşlarım var..yani faal birisiyim ...beğenilmeyecek gibi değilim ama onun bu halleri kendimi değersiz hissettiriyor..

yani biz iyi bir aileyiz ama evlendiğimden beri biz sankı 65 yaş üstü bir aileyiz..

şu an peki neden? dedim kendime..
cesaretim yok...kızımla yaşamaya,kurtlarla baş etmeye,vardiyalı çalışırken kızımı evde yalnız bırakmaya...v.s. cesaretim yok...sanırım böyle öleceğim ben...

Evlilik terapistiyle gorustunuz mu esinizle beraber?

başlarda çok sevdiğim için hep sabrettim,uğraştım...
mesela onun yapmadıklarını ben ona yaptım,hani bak bu böyle yapılır..
bak eşe böyle davranılır,bak gezmek şöyle olur v.s. yok yine aynı devam edince ..bu sefer sevgim nefrete yakın bir duyguya dönüştü...milletin kocasına özenmeye başladım...sonra niye ben demeye başladım...

ben biraz dışardan güçlü görünen sert ama içinde naif ağlak bir kadınım...duygusal olarak zayıfım bekarlığımda ailem tarafından çok bastırıldığım için de güçsüz ve casaretsizim...

Olumlu yazdiğin tüm şeyleri eşimde yapiyor (ve daha fazlasi). Olumsuz yazdiğin hiçbirşeyi yapmiyor.

Ve şahsen olumsuzda ilk yazdiğin şey bile boşanma nedenidir, kaldi ki aşk, cinsellik, sevgi şefkat yokmuş ilişkinde.

Olumlu yazdiğin şeyleri bir gündelikçede yapar. Verirsin parasini, temizler evini ve yapar yemeğini.

Olumsuz yazdiğin şeyleri, sadece bir eş yapar. Beraber aktivite yapmak, sevgi, şefkat, seks,..

Bu tabloya bakarak arkadaş bile değilsiniz. Ev arkadaşi bile değilsiniz. Sadece bir ev paylaşan iki kişisiniz.

Ve bunun en büyük zarari kizin için. Gerçek evlilik nedir bilmiyor. Babasi ile sosyal aktivite nedir bilmiyor. Bunlar hepsi beyni kodluyor ve karakterini etkiliyor. Oda ilerde erkekler ile sikintili iliskileri olur (bknz daddy issues).

Evet zor fakat boşanmaktan başka çaren yok.

X