Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Idrar yolu enfeksiyonu icin ne önerirsiniz

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Kizlar idrar yolu enfeksiyonu var ne önerirsiniz. Antibiyotik kullanmak istemiyorum uzun sure kullanim sonucu mantar oluşuyor. Bitkisel tedavi onerileriniz varmi

Soğan suyu ve maydanoz suyu sabah aç karnına iç ama bi de iç çamaşırını sürekli değiş elinde yeşil sabunla yikamanı öneririm ve kesinlkle ütüleyerek giy.

Kizlar idrar yolu enfeksiyonu var ne önerirsiniz. Antibiyotik kullanmak istemiyorum uzun sure kullanim sonucu mantar oluşuyor. Bitkisel tedavi onerileriniz varmi
Merhaba geçmiş olsun. İlk kez bir yorum yapıyorum. Yaşadıklarımı deneyimlerimi ihtiyacı olanlarla paylaşabilmek için üyelik açtım. Evlendikten sonra yaklaşık 1.5 yıl boyunca çok sık idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. 1-2 seferinde idrar kültüründe E. Coli üremesi oldu ama genellikle üreme olmaksızın sürekli devam eden idrarda yanma, sık idrara çıkma şikayetlerim vardı. Defalarca üroloji ve kadın doğuma gittim. Her seferinde pyeloseptyl verip yolladılar. Tam iyilestim derken cinsel ilişki sıklığının arttığı haftalarda şikayetler tekrar tekrar başlıyordu. Sonrasında Google akademik ve pubmed veri tabanlarında cranberry isimli meyveye denk geldim. İdrar yolu enfeksiyonlarında koruyucu olduğuna dair makaleler okudum ve üroloji doktoruma danışarak kullanmaya başladım. İsterseniz meyvesini (marketlerde satiliyor) isterseniz hap olarak kullanabiliyorsunuz. Ben onu kullanmaya başladıgimdan beri hiç enfeksiyon yanma şikayetim olmadı. Aynı zamanda günlük su miktarımi arttirdim. Her cinsel ilişki öncesi ve sonrası mutlaka idrarimi yapıyorum. Yine her ilişki öncesi sonrası ve her büyük tuvaletimden sonra kadın doğum doktorumun önerdiği dış genital temizleyicisi (Sebamed ph 3.8) ile temizlik yapıyorum. İç çamaşırlarımi mutlaka ütülüyorum. aynı zamanda sizlere önerim sakin vaginal duş uygulaması yapmayın. Umarım aynı sorunu yaşayan kişilere yardımcı olabilirim. Hepinize sağlıklı günler dilerim :)

Merhabaaa ben 18 yaşındayım bakireyim öncedrn belirteyimm idrar yollarımda iltihap çıktı ve vajinal mantar çıktı doktor fitil verecekti ama bakire olduğum için hap verdi 2 güb kullandım birde antibiyotik ZİMAKS verdi ya internetten baktım nedir diye hep bebeklere verilmiş yetişkin kimseden yprum göremedim kullanan ya da bilgisi olan var mı 10 tablet verdi güçlü müdür geçirir mi??? çok rahatsızlık çekiyorum:KK43:(

X