Çocuk Hastalıkları idrar yolu enfeksiyonu ve ateş

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

omrum

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
1.050
223
oğluşum idrar yollarında enfeksiyon çıktı ve bu sabah 5 de apar topar acile gittik.ateş 38.8.kan,idrar tahlili yapıldı idrarda enfeksiyon çıktı birde kültür yapıldı sonucu 2 gün sonra alıcaz,ultrasonla böbreklerine ,mesaneye bakıldı bişey yok çok şükür bakalım kültürün sonucunu bekliyoruz maf oldu kuzum ara ara ateş geliyor çok üzülüyorum çoooook

çok geçmiş olsun... antibiyotik verdi mi doktorunuz?bizimkisi antibiyotik içiyor.. ama idrar yolu enfeksiyonu değil, üst solunum yolu dedi doktor... tekrar geçmiş olsun..

Geçmiş olsun. İYE çok zorlu ama zaferle biten bir süreç. Yarın lab. arayıp önce üreme olup olmadığını öğrenebilirsiniz. 2. günün sonunda üreme varsa hangi mikrop üredi o belli oluyor. Eğer lökosit az, üreyen mikrop fazlaysa sürüntüdür. Çoookk geçmiş olsun

Birde eğer kültürde üreme olursa pediatrik nefroloğa gitmenizi öneririm.

kültürümüzün sonucu belli oldu dr.antibiyotik iğne verdi bu akşam başlıyoruz 5 gün yaptıracağız bakalım sonuç ne olacak.

kültürümüzün sonucu belli oldu dr.antibiyotik iğne verdi bu akşam başlıyoruz 5 gün yaptıracağız bakalım sonuç ne olacak.

Geçmiş olsun. Antibiyotiği hergün aynı saatte vermeye özen gösterin. Bu arada ne mikrobu üredi ve ne kadar üredi???

geçmiş olsun.benim oğlumda sık sık İYE oluyor.fakat bizim bir böbregimizde hidronefroz vardı ve upd ameliyatı oldu.ameliyat sonrası bu tarz enfeksiyonların olması olaganmış.sünnet öneriyor dr muz.pediatrik nefrologla görüşmeyi ihmal etme bence.ayrıva idrar yolu enfeksiyonu eteş olmaksızın hiç belirti vermediği de oluyor.o yüzden belirli periotlarla idrar tahlili kültürü yaptırıyoruz biz.

Evet İYE çok sinsi bir hastalık. Süt bebeklerinde nonspesific belirtileri. Antibiyotiğiniz bittikten sonra muhtemelen doktorunuz bir koruyucu gece dozuda başlayacak. Sakın onuda ihmal etmeyin. Gerek antibiyotikten sonra gerekse ayda bir kültürünüz tekrarlamanızı ve daha öncede dediğim gibi pediatrik nefrologla görüşmenizi şiddetle öneririm.

en önemli belirtisi ateş midir yoksa sizce bebekler aylık kontrollerinde bunu da yaptırmalılar mı hiç bir belirti olmadan.. benim kızım da 3 aylık..

en önemli belirtisi ateş midir yoksa sizce bebekler aylık kontrollerinde bunu da yaptırmalılar mı hiç bir belirti olmadan.. benim kızım da 3 aylık..

Bildiğim kadarı ile süt bebeklerinde en belirgin belirti ateş ve idrarda koku ve renk değişimi, uykusuzluk, huzursuzluk, iştah kaybı. Fakat bazı belirtiler diş çıkartma sırasındaki belirtilerle aynı olduğu için yanıltabiliyor. Bizim pediatristimiz kız erkek farketmeksizin her 3 ayda bir idrar kültürü istiyor.

benim oğlum 2 defa geçirdi ve ikisinde de ateş yapmadı.sadece kusma ve iştahsızlık görüldü..biz opr geçirdiği için 15 günde bir tahlil yapırıyoruz.ve diğer böbreğimizde grade 1-2 arası hidronefroz oldugu için koruyucu antibiyotik kullanıyoruz...

benim oğlum 2 defa geçirdi ve ikisinde de ateş yapmadı.sadece kusma ve iştahsızlık görüldü..biz opr geçirdiği için 15 günde bir tahlil yapırıyoruz.ve diğer böbreğimizde grade 1-2 arası hidronefroz oldugu için koruyucu antibiyotik kullanıyoruz...

Canım geçmiş olsun.. Kusma derken günde kaç kez kusuyordu.

Canım geçmiş olsun.. Kusma derken günde kaç kez kusuyordu.
teşekkür ederim..dogru düzgün mama yediremiyordum çok iştahsızdı yediğinide çıkartıyordu.3-4 kez midesinde hiç bir şey kalmıycak şekilde kusuyordu.bazen özellikle anne sütü ile beslenen bebeklerde kusma normal sayılabiliyor.bu farklıydı anlaşılıyor zaten....

teşekkür ederim..dogru düzgün mama yediremiyordum çok iştahsızdı yediğinide çıkartıyordu.3-4 kez midesinde hiç bir şey kalmıycak şekilde kusuyordu.bazen özellikle anne sütü ile beslenen bebeklerde kusma normal sayılabiliyor.bu farklıydı anlaşılıyor zaten....

Teşekkür ederim. Bundan hemen hemen 1 ay önce oğlumun hiçbirşeyi yoktu. Oldum olası iştahsız bir çocuk zaten. Aylık kontorlümüzden 2 gün sonra Çınar'ın idrarı kokmuştu. Doktorum üstünde durmadı. Ben dayanamadım kültür yaptırmıştım. Sonra kültürü tekrar yineledim, usg çektirdim, sonuçları ayrıca nefroloğa gösterdim sorun yok. Ama bir korku kapladı içimi. 3 ayda bir doktorumuz rutin kültür istiyor zaten tüm hastalarından ama bende yine de korku kaldı ya ayda bir yaptırmaya karar verdim. Bana kalsa 15 günde bir yapacağım. Geçenlerde Çınar fışkırırcasına bir kez kustu. Tekrar götürdüm doktoruna. Yine birşeyi yok. O nedenle takıldım oğlunuzun kusmasına. Teşekkür ederim. Tekrar geçmiş olsun..

sonuç iyi çıktı çok şükür geçmiş enfeksiyon, ayda bir idrar tahlili istedi dr.bizde sünnet düşünüyoruz bakalım martta yaşımız doluyor tekrar dr. görüşürüz.

sonuç iyi çıktı çok şükür geçmiş enfeksiyon, ayda bir idrar tahlili istedi dr.bizde sünnet düşünüyoruz bakalım martta yaşımız doluyor tekrar dr. görüşürüz.

Gözün aydın..Yine de bir pediatrist nefrologla mutlaka görüş.

oğluşum idrar yollarında enfeksiyon çıktı ve bu sabah 5 de apar topar acile gittik.ateş 38.8.kan,idrar tahlili yapıldı idrarda enfeksiyon çıktı birde kültür yapıldı sonucu 2 gün sonra alıcaz,ultrasonla böbreklerine ,mesaneye bakıldı bişey yok çok şükür bakalım kültürün sonucunu bekliyoruz maf oldu kuzum ara ara ateş geliyor çok üzülüyorum çoooook

canım üzülme benim başıma tam 3 defa geldi kültür testi böbrek ultrasonu herşey tertemizdi..bezini ve ıslak mendilinide değiştirdim şükür bir daha da yaşamadım

benim oğlumda 2 hafta önce geçirdi ateşlenerek 39 olmuştu ateşi
benim merak ettiğim annenin sütünden geçermi bu iltihap o sıra bende olmuştum ama ilaç falan kullanmamıştım
bilginiz varmı bu konuda

X