İdrarda kum dökmek ciddi bi sorun mu?

Zeryya

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
468
226
Iyi günler , geçenlerde kist var mı acaba diye dr a gittim, olmadığını söyledi. Fakat idrar tahlilinden sonra kum döktüğünü söyledi. Bol bol su tüketmemi ve geçmezse üroloji bölümüne gitmemi istedi. Hastaneye de gidemiyorum virüsten dolayı. Sorum şu, acaba kum dökmek basit bi rahatsızlık mi yoksa ciddi bi sorun mu?

Eğer yeterince su alıp böbreklerinizi temizlemezseniz böbrekte taş oluşumuna kadar gider.
Bu nedenle en az 2,5 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.

Bobreklerin çok kuru kaldigi icin boyle oluyodur arkadasimda yasadi ama ilac kullandi ve bol su icti hastaneye gidemiyosan çok su icmelisin en az 2.5 3 litre arasi

Ben bi ara çok kilo vermiştim ve sanırım biraz proteini de kaçırmıştım ve kum döktüm .İnanılmaz acı vericiydi 😣 Doktor bol su iç dedi ve bi ilaç verdi.Bir daha da tekrarlamadı.Üzerinden 10 yıl geçti.Test ve ultrason sonuçlarından da biliyorum ki şu an böbreklerim oldukça sağlıklı şükür.
Yani kum dökmeniz ilerde böbreklerinize kötü bi şey olacağı anlamına gelmeZ.Siz sadece bol su için,hatta alkolle bi probleminiz yoksa bira için,böbrekler rahatlasın.Şu virüs belası kaybolup (inşallah) hastaneler güvenilir hale gelince ne olur ne olmaz Üroloji ye gidip muayene olursunuz. Acil bi durum olsa doktorunuz da hemen Ürolojiye gidin derdi zaten,endişe etmeyin ama 2,5 litre suyun altına da düşmeyin.Geçmiş olsun.

Te
Ben bi ara çok kilo vermiştim ve sanırım biraz proteini de kaçırmıştım ve kum döktüm .İnanılmaz acı vericiydi 😣 Doktor bol su iç dedi ve bi ilaç verdi.Bir daha da tekrarlamadı.Üzerinden 10 yıl geçti.Test ve ultrason sonuçlarından da biliyorum ki şu an böbreklerim oldukça sağlıklı şükür.
Yani kum dökmeniz ilerde böbreklerinize kötü bi şey olacağı anlamına gelmeZ.Siz sadece bol su için,hatta alkolle bi probleminiz yoksa bira için,böbrekler rahatlasın.Şu virüs belası kaybolup (inşallah) hastaneler güvenilir hale gelince ne olur ne olmaz Üroloji ye gidip muayene olursunuz. Acil bi durum olsa doktorunuz da hemen Ürolojiye gidin derdi zaten,endişe etmeyin ama 2,5 litre suyun altına da düşmeyin.Geçmiş olsun.
Tesekkur ederim . Bol bol su içmeye başlıycam artık. Fazla içmem genelde ama mecbur artık :/

X