İğneli epilasyon izlerim geçmiyor yardım edin lütfen

aceyhan

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2021
7
0
26
2 ay önce iğneli epilasyona başladım 2-3 kez işlem yaptırdım. En son islemimin üstünden 1 bucuk ay gecmesine rağmen bıyık bölgem de kahverengi kırmızı arası çukurumsu izler var kesinlikle geçmiyor. Yüzümü yıkadıgımda izler kırmızılaşıp belirginleşiyor bazen de sönüyor daha az belli oluyor anlayamadım. Aynaya bakmak istemiyorum her gören sana ne olmus diyor. Madecassol kullandım sürekli fayda etmedi özellikle dudak kenarları en yoğun bölgeler. yaptırdıgım merkeze lekeleri gösterdğimde bir sıkıntı olmadığını geçeceğini söylüyorlar. 5 gün önce cildiye’ye gittim impetex isimli bir merhem ve allerset ismli hap verdi ondan da bir sonuç alamadım ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun
Fotografı bırakıyorum bugun cektim

Eklentiler

• 11EC32C4-434D-48C4-A5E9-150CB5913526.jpeg
    11EC32C4-434D-48C4-A5E9-150CB5913526.jpeg
    57,1 KB · Görüntüleme: 2.051
2 ay önce iğneli epilasyona başladım 2-3 kez işlem yaptırdım. En son islemimin üstünden 1 bucuk ay gecmesine rağmen bıyık bölgem de kahverengi kırmızı arası çukurumsu izler var kesinlikle geçmiyor. Yüzümü yıkadıgımda izler kırmızılaşıp belirginleşiyor bazen de sönüyor daha az belli oluyor anlayamadım. Aynaya bakmak istemiyorum her gören sana ne olmus diyor. Madecassol kullandım sürekli fayda etmedi özellikle dudak kenarları en yoğun bölgeler. yaptırdıgım merkeze lekeleri gösterdğimde bir sıkıntı olmadığını geçeceğini söylüyorlar. 5 gün önce cildiye’ye gittim impetex isimli bir merhem ve allerset ismli hap verdi ondan da bir sonuç alamadım ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun
İşlem yanlış yapıldığı için yakmışlar cildinizi. O izler hiçbir şekilde geçmiyo benim bildiğim kadarıyla. Yine de inşallah çözüm bulursunuz.

İşlem yanlış yapıldığı için yakmışlar cildinizi. O izler hiçbir şekilde geçmiyo benim bildiğim kadarıyla. Yine de inşallah çözüm bulursunuz.
Cevapladıgınız için tesekkür ederim öncelikle.
İşlem yaptırdıgım yer ısrarla gececek diyor daha önce hic böyle bi seyle karsılasmamıslar sasece sabret dyorlar

İşlem yaptırdıgım yer ısrarla gececek diyor daha önce hic böyle bi seyle karsılasmamıslar sasece sabret dyorlar
Daha önce bu izlerle mi karşılaşmamışlar yoksa geçmeyen izlerle mi? Geçen izler ne kadar sürede geçmiş ve sizinkiler gibi mıymış?

İzler oluyormus herkeste ama geçiyormuş en fazla 10-15 gune smdi de herkesin cildi farklı biraz sabret gececek suan magdur degilsn kesinlikle falan diyorlar

Doğru yapılan işlemde iz olmaz, işlemden sonraki 15-20 gün kabuk olur. Yara kabuğu gibi. Sonra onlar dökülür ve altta hiçbir şekilde iz falan kalmaz. Yalan söyledikleri çok açık. Kesinlikle aynı yere bir daha gitmeyin. Bariz bir şekilde işlemi yanlış yapmışlar bence. Ben 2 yıl gittim iğneliye. Kesinlikle hiçbir seansta böyle bir durum olmadı.

Doğru yapılan işlemde iz olmaz, işlemden sonraki 15-20 gün kabuk olur. Yara kabuğu gibi. Sonra onlar dökülür ve altta hiçbir şekilde iz falan kalmaz. Yalan söyledikleri çok açık. Kesinlikle aynı yere bir daha gitmeyin. Bariz bir şekilde işlemi yanlış yapmışlar bence. Ben 2 yıl gittim iğneliye. Kesinlikle hiçbir seansta böyle bir durum olmadı.
Siz kime gittiniz? Özelden de yazabilirsiniz.

Evet doğru bir uygulama yapılmamış ancak merak etmeyin böyle leke gibi izler geçiyor ancak çok düzenli bakım gerekiyor.Yani 1 haftada sonuç beklemeyin ancak 1 ay düzenli kullanımda farkı görürsünüz tamamen geçmesi için gereken süre ise tamamen cildinize bağlı . Eğer maddi imkanınız varsa bazı klinik lazer uygulamalarıyla süreci hızlandırıyor.Bu süreçte cildinize asla kimyasal soyucu ve yoğun kimyasal içerikli şeyler kullanmayın.Asit gibi tahriş edicilerden ziyade cildi soymadan yenileyen merhemler tercih edin.Zaten pandemide maskeliyiz çok kafanıza takıp üzmeyin kendinizi

Çukur kalıp kalmadığına da ancak lekeler tam geçince emin olabiliriz bazen koyu kırmızı noktasal lekeler çukur varmış gibi gözükebiliyor ancak o lekeler tamamen geçince çukurumsu görüntü ortadan kalkıyor her halükarda yanlış bir işlem uygulanmış ama bence de bu yere bir daha gitmeyin

Evet doğru bir uygulama yapılmamış ancak merak etmeyin böyle leke gibi izler geçiyor ancak çok düzenli bakım gerekiyor.Yani 1 haftada sonuç beklemeyin ancak 1 ay düzenli kullanımda farkı görürsünüz tamamen geçmesi için gereken süre ise tamamen cildinize bağlı . Eğer maddi imkanınız varsa bazı klinik lazer uygulamalarıyla süreci hızlandırıyor.Bu süreçte cildinize asla kimyasal soyucu ve yoğun kimyasal içerikli şeyler kullanmayın.Asit gibi tahriş edicilerden ziyade cildi soymadan yenileyen merhemler tercih edin.Zaten pandemide maskeliyiz çok kafanıza takıp üzmeyin kendinizi
Cok sagolun öneriler icin
Yukarıda bahsettigm gibi impetex krem kullanıyorum ama etki göremedm daha yarın bir dermatologa görüneceğim bakalım ne diyecek.

merhaba ben de favori bölgeme iğneli yaptırdım kasım ayının başında. 1 hafta impetex sürmemi istediler fakat bunun sebebi o sıra açık olan gözeneklerin mikrop kapmaması için antibiyotik kullanmaktı. ben sonrasında hem kıl olayını fazla kafama takıp bioder sürdüğüm hem de bakımını iyi yapamadığım için aynı bu şekil izler kaldı. gittiğim klinik madecassol verdi fakat bende ağrılı sivilce ve kaşıntılı alerji yaptığı için bıraktım. sonrasında hametan kullanınca bayağı ilerleme kaydettim açıkçası. öneri üzerine sarı kantaron yağı da kullanarak şubat gibi bayağı toparladım. yağ alerji yapabileceği için fazla sürmemek gerekiyor ama. yaklaşık 1 ay kullanıp sivilce yapmaya başlayınca bıraktım şimdi hiç iz kalmadı, ara sıra hametan sürüyorum nemlendirici niyetine.

merhaba bende de faul kısmında sizinkinden daha sık ve daha kırmızı lekeler olmuştu 6 ayda cıldım toparladı suan sadece hafif iğne izleri var bide cilt renk tonumdan bir tık daha pembe o bolgem. aylarca döktüğüm göz yaslarını hatırladıkca uzuluyorum. izler geçmeyecek mi acaba psikolojisi ağır geliyor. yapan kişi yaktı mı, cildim mi hassastı bilmiyorum. güneşten korudum, geceleri madecassol kullandım, bazen fito krem, bazen hametan, bu kremleri cildimin durumuna göre kullandım. ve haftada bir iki kez geceleri sarı kantoron yağı sürdüm onlar iyi geldi bana. umarım sizinde geçecektir.

yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de bir dermatologa gittim bir ay boyunca contactubex ve fito krem kullanmamı istedi. Suan sanki kırmızılıklar hafif açılmış gibi. Eger gecmezse derpapene baslayacagım bakalım umarım gecer

Benımde yanağımda aynı durum var tek seans yaptım delikler gecmıyo bende cözüm arıyorum bulursanız cözüm payşasırmınız yaptırdığım yer kısın dermapen yapıp bıtırırırız dıyo ama guvenmıyorum artık

yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de bir dermatologa gittim bir ay boyunca contactubex ve fito krem kullanmamı istedi. Suan sanki kırmızılıklar hafif açılmış gibi. Eger gecmezse derpapene baslayacagım bakalım umarım gecer
Merhabalar. Acaba lekeleriniz şu an ne durumda. Çözüm bulabildiniz mi?

aceyha bende aynı durumdayım.yüzüm hep delik deşik oldu.sizinkiler ne durumda acaba

X