İğneli Epilasyon Igneli Epilasyon Kac Seansta Biter

kamera

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mart 2012
47
4
IGNELI EPILASYON SONUCLARIMI SEANS SONRASI BURADAN YAZIYORUM

Hergun birkac saat, igneli epilasyon ile ilgili yorumlari okuyorum, sayfalarca yazida sadece yarin basliycam, ya da cok aciyor mu, nerede yaptiriyorsun gibi yorumlar var benim merak ettigim SORULAR

Kac seanstan sonra sonuc verir?

Kac seanstan sonra azalma olur?

Seans araliklari ne zaman azalir, ?

Eminim bu sorularin cevabi cok merak ediliyor, SONUCLARI 10 GUN ARAYLA BURAYA YAZIYORUM.

Ilk Seansima gitmeden apranax550 mg ictim ve yarim saat dudak ustum icin calisildi.
Herhangi bir yara olmadi, daha once denedigimde ise kabuklari 20 gunde gecmeyen yaralar olmustu.
Uzerinden yillar gecti bu deneyimimin, simdi tekrar yaptiriken kabuklanma sorunuyla karsilasmadim. Bu guzel haber.
Kizardigi icin ilk seansi iki gune bolerek yapildi. Iki gunde yapilan epilasyon benim ilk seansim olmus oldu.

2. Seansta yine ilac ictim agriyi hissetmemek icin, dakika olarak 5 dk daha az calisildi.

3. Seansimda yani bugun agri kesici icmeyi unuttum, agri kesici merhem surdum. Evet canim yandi, ilac icincede caniniz yaniyor fakat agri kesici merhemde uyustugu icin ignenin girisini hissetmiyorsunuz, kilin cekilmesini de.... akim yine ayni akim :cry: degisen bisey yok. Bugun ilk seanstaki kadar uzun calisildi, zannediyorum burnun hemen alti, dudakla birlesen yer cok daha gec cikiyor, bugun seans o yuzden uzun surdu. Ve cokca sisti, nerdeyse dolgu yapilmis kadar kotu bir haldeydi.

4. Seans tatil icin baska sehirde bulunuyordum bu yuzden en belirgin olanlara yapildi.

Yaklasik 15 gun aradan sonra, yurtdisindan gelip 5. seansi yaptirdim, uzmana kalirsa azalma olmustu, fakat benim icin bir degisiklik yok gibi. 27 subatta yeni bir yurt disi seyahati yapicam

Edit
6. Seansi 25 subat gibi yaptirdim bir baska yurt disi seyaahtimden once, cok fazla tahris olmasin diye, seansi ikiye boldurdum, iki gun calisildi 5 er dk calistilar ve 2 gun ki bu calismayla 6.seansim da bitmis oldu.

7. Seansimi yaptirdim yine ikiye bolerek 10 dk bir gun, bir baska gun 20 dk calisti. Bana kalirsa bir degisiklik yok tuylerim sanki ayni gibi.. kac seans sonra benimde anliycagim bi fark olcak bakalim

8. Seansi bugun yaptirdim. Dudagin burunla birlesen kismi.. ki buraya ne deniliyor bilmiyorum :oops: orasi cabucak kizardi ve daha fazla calisilamadi fakat orasi haric 15 dk da bitti
bu benim icin gercekten iyi bir sonuc. Birkac gun sonra kalan bolgeye yaptircam, bu bolgenin tuy cikis suresi diger tuylerden daha gec, daha ince ve cok daha acili, burasi kalsada benim icin sorun olmuycak. Birkac gun sonra kalan kismida yaptirip 8.seansi bitirmis olucam

Son Edit
9. Seansi
bugun yaptirdim baya bi azalma var dudagin burun ile birlestigi yer hala tuylu. sanirim hitler syle bi tarzim olacak:-) :) bundan sonra daha fazla gitmiycem su an yasadigim sehir cok sicak daha fazla iz kalmasindan korkuyorum.

Italya cok sicakti dogrudan gunes isigina maruz kaldim, bu yuzden mi bilmiyorum, dudak bolgemde lekelenmeler var bunun icin cildiyeden randevu aldim, asilabilcek bir sorun zannediyorum. Lekeler cukur ve kahve lekeler halinde iki tane krem verdi. Gecicek diye dusunuyorum

Seanslara 10 gunde bir gidiyordum, ta ki su yurtdisi seyahatleri araya girene kadar
Su an icin merak ettiklerim, igneli epilasyon kac seans sonra sonuc verecek,
ve kac seans sonra tuylerin cikma suresi uzayacak.

Sonuclar:

Ocak ayinda basladigim epilasyon mayisa gelirken bitmis oldu

Toplamda 9 seans yapildi.

Tuylerin tamamindan kurtulamadim, iple alirken 3-4 gunde bir almam gerekiyorken simdi 15 -20 gun cokda goze batmiycak sekilde uzar hale geldiler. Bu Guzel Haberdi

Simdilik yaptirdigima memnunum. Soylemem gerekiyor ki bende lekeler olustu sebebi turkiye cok sogukken italyanin sicak olabilcegini hesaba katmamam ve gunese maruz kalmam leke icin kremler aldim ve surmek icin bu son seansi bekledim, onlari surmeye basliycam. Bundan sonra iple almaya devam edicem belki gelecek kis igneliyle kalanlarida bitirebilirim. Simdilik durum bu

Yeni sorunumuz iple aldikca bakalim eski hallerine donecekler mi :KK17::p
2 sene sonra gelen edit...
1 sene duzenli olarak yaz tatilleri haric igneli epilasyona devam ettim daha sonra 3 4 ay arayla gitmeye basladim. Galiba su an 6 7 aydir gitmemisimdir, baska bir sehirdeyim gidebilirmiyim bilmiyorum, bende sifir leke, masallah ama bu bir cok etmene baglidir, uzmana cilt yapisi gibi bircok sebebe herkes ayni etkiyi beklemesin. Su ana kadar hayatimda yaptigim en iyi sey igneli epilasyondu diyebilirim

Son düzenleme:
Hergun birkac saat, igneli epilasyon ile ilgili yorumlari okuyorum, sayfalarca yazida sadece yarin basliycam, ya da cok aciyor mu, nerede yaptiriyorsun gibi yorumlar var benim merak ettigim ise

Kac seanstan sonra sonuc verir?

Kac seanstan sonra azalma olur?

Seans araliklari ne zaman azalir, ?

Eminim bu sorularin cevabi cok merak ediliyor, sorularin cevabina henuz bende vakif degilim bu 3. seansim ve sonuclari 10 gunde bir yazicam.

Ilk Seansima gitmeden apranax550 mg ictim ve yarim saat dudak ustum icin calisildi.
Herhangi bir yara olmadi, daha once denedigimde ise kabuklari 20 gunde gecmeyen yaralar olmustu.
Uzerinden yillar gecti bu deneyimimin, simdi tekrar yaptiriken kabuklanma sorunuyla karsilasmadim. Bu guzel haber.
Kizardigi icin ilk seansi iki gune bolerek yapmis oldular.

2. Seansta yine ilac ictim agriyi hissetmemek icin, dakika olarak 5 dk daha az calisildi.

3. Seansimda yani bugun agri kesici icmeyi unuttum, agri kesici merhem surdum. Evet canim yandi, ilac icincede caniniz yaniyor fakat agri kesici merhemde uyustugu icin ignenin girisini hissetmiyorsunuz, kilin
cekilmesini de, akim yine ayni akim :cry: degisen bisey yok. Bugun ilk seanstaki kadar uzun calisildi, zannediyorum burnun hemen alti, dudakla birlesen yer cok daha gec cikiyor, bugun seans o yuzden uzun surdu.

Seanslara 10 gunde bir gidiyorum.
Su an icin merak ettiklerim, igneli epilasyon kac seans sonra sonuc verecek,
ve kac seans sonra tuylerin cikma suresi uzayacak.
Whatever 4 seans icin 29 ocakta randevu alicam kaza bela olmazsa. 29 ocak 4. seansin ne kadar surdugunu ve herhangi bir azalma olup olmadigini yazicam.
Bende 3, seabsa gidicem ceneyle basladim biykiguda aldirfim gecen sefer 1 haftsda cikti kalanlar pazartesi gidicem bende sma com rahatsiz ediyo cikanlar

Bende 3, seabsa gidicem ceneyle basladim biykiguda aldirfim gecen sefer 1 haftsda cikti kalanlar pazartesi gidicem bende sma com rahatsiz ediyo cikanlar

Bide biyik bolgesi cok aciyo vazgwcsemmi diye dusunuyorum evimde uzak 15 gunde 1 gitmekre zor geliyo 1 senete anca biter dediler

Bide biyik bolgesi cok aciyo vazgwcsemmi diye dusunuyorum evimde uzak 15 gunde 1 gitmekre zor geliyo 1 senete anca biter dediler

Hicbir islem gormemis (agda, cimbiz vs) yuz tuyleride okadar surer mi tahminen ? Benimkilerin koku zayif beyaz hatta, ama renkleri koyu

Hicbir islem gormemis (agda, cimbiz vs) yuz tuyleride okadar surer mi tahminen ? Benimkilerin koku zayif beyaz hatta, ama renkleri koyu[/Benimde favori bolgesine hic ellememistim orayida yapalim dediler ellenmedigi ivin cabuk biter dediler ama ben once cene ve biyik bitsin istedim

Seans derken tamamının alınmış olmasını değil de tek tek uygulamaya gidişlerinizi sayıyorsunuz. Çok farketmemesi normal sanırım, dudak üstü çok küçük bir bölge olsa da minik minik çok fazla tüy oluyor. Gerçi bu sizin tüy yapınızla da ilgili. Hepsine uygulama yapılması zaman alıyor. Ben dudak üstü için yeni başladım bu ay. Ancak yüzümde, özellikle de çenemde gözlemlediğim -aralık ayında başladım- çok inceldiler ki çok kalın diken diken duran kıllar vardı. Sanırım çok acele etmemek gerekiyor. Bir de epilasyon yaptırdığınız gün içinde 2-3 kez buzla kompres yaparsanız dudak üstünüze, neredeyse hiç şişmiyor.

ya ben iğneli istedim, yalnızca beyaz tüylere iğneli yapıyoruz dediler

evet ama öyle söylediler
Hangi bölgeye düşünüyorsunuz bilmiyorum ama iyi bir iğneli epilasyon uzmanı bulabilirseniz böyle bir cevap vermeyecektir. Dudak üstü, kaş altı gibi hassas bölgelere de herkes uygulamaya yapmaya yanaşmıyor.

Hangi bölgeye düşünüyorsunuz bilmiyorum ama iyi bir iğneli epilasyon uzmanı bulabilirseniz böyle bir cevap vermeyecektir. Dudak üstü, kaş altı gibi hassas bölgelere de herkes uygulamaya yapmaya yanaşmıyor.
boyun, fauller ve dudak üstü ama iğneli dediğimde sert bi dille karşı çıkmıştı neyse. yaptırıyorum 3 seans oldu

Uttu Uttu Seansi tamamimin alinmasina bagli olarak sayiyorum :) bir kac kez seansi ikiye boldurdum, birgun yaptirip- birkacgun sonra yine yaptirdim ve bunu toplamda bir seans olarak sayiyorum :) neredeyse 4.ay bitiyor nisandan sonra birakicam 10. seansimdan sonra ne kadar kaliyorsa kalicak artik, bugun baktigimda biraz daha az gorunuyordu ama bakmam gerekiyor ayin 10 da ne kadar cikmis ozman anlasilir, gercekten yaradigi

Uttu Uttu Seansi tamamimin alinmasina bagli olarak sayiyorum :) bir kac kez seansi ikiye boldurdum, birgun yaptirip- birkacgun sonra yine yaptirdim ve bunu toplamda bir seans olarak sayiyorum :) neredeyse 4.ay bitiyor nisandan sonra birakicam 10. seansimdan sonra ne kadar kaliyorsa kalicak artik, bugun baktigimda biraz daha az gorunuyordu ama bakmam gerekiyor ayin 10 da ne kadar cikmis ozman anlasilir, gercekten yaradigi

merhabalar 10 seans yazmışsınız, yüz bölgesinde 10 seans normal mi? bende yarın yaptırıcam. 4-5 seansta rahatsızlık vermicek derecede azalıcağını düşünüyodum.

stereotyped stereotyped normalmi degil mi bilmiyorum, dudak ustume yaptiriyorum 7. seansta biraz azalma var gibi ama birkac gun sonra epilasyona gittigimde anliycam.

Anlıyorum, ben seans aralıkları kısa olunca öyle düşündüm. Umarım işe yarıyordur da bir an önce kurtulursunuz. Bahsettiğiniz lekelerde bir değişiklik var mı peki?

Uttu Uttu hala kremleri suremedim nisanin sonunu bekliyorum bitince surmeye basliycam cok dert etmiyorum gecicek gibi bugun 15 dk surdu azalma var yani ama birakinca nasil olcak bakalim

Kızlar bende bir seans nd-yag yaptırdım forumda yazanları okuyunca acayip pisman oldum bakalım bu ay beklicem sonra igneli en iyisi diye ona baslamayı düsünüyorum bıyık ve cene-cene altı yaptırmam gerek tavsiye edebileceginiz merkez var mı özelden de yazabilirsiniz birde seans ücretleri ne kadar ortalama?

Kızlar nasıl dayanıyorsunuz igneliye lazerdeki acı bile fazla geliyor ben 1seans gittim yuzum kabardi çok pişman oldum sonra lazere basladim

X