İkamet degısıklıgı e devletten nası yapılır bilen varmı

kuvitgaliba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2017
398
-611
29
Arkadaslar babaevıne geldım artık burda kalıyorum adresimi resmı olarak e devletten degıstırmek istiyorum ama yapamadım nedense. Yerlesım yerimı e devletten nası degıstrcem bilen bırı adımları söyleyebilir mı

Arkadaslar babaevıne geldım artık burda kalıyorum adresimi resmı olarak e devletten degıstırmek istiyorum ama yapamadım nedense. Yerlesım yerimı e devletten nası degıstrcem bilen bırı adımları söyleyebilir mı
Bildiğim kadarıyla e devletten bunu yapamazsınız resmi olarak kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğü ne gitmeniz lazım ,nüfustan da randevu almanız lazım .onlar e devlete yansıtacaklar .

E devlette adres değişikliği var oradan yapılıyor diye biliyorum

E devletten yapamazsınız.Ya adınıza eve ait fatura olacak yada evde olan biri ile nüfus müdürlüğüne gideceksiniz.Yani benim bildiğim bu şekilde

Yapabilirsiniz. Kardeşiminkini e devletten değiştirdik. Benim yanımda kalcağı için önce ben işlem yaptım e devletten sonra kardeşim birşeyler yaptı. Net hatırlamıyorum ama youtubedan bakmıştık işlemlere biz. Ordan bakabilirsiniz.

Nüfus müdürlüğüne gideceksin babanın evinin bağlı olduğu yere, o evde resmen ikameti olan bir kişi lazım, şahitlik edecek, üzerine elektrik su doğalgaz faturası yoktur, geriye bi bu kalıyor.

Eğer ev boş olsaydı 2 dakikada yapardınız.
İkamet adresinde başka kişiler varsa o zaman zor oluyor.
Önce babanız edevletten giriş yapsın ve onaylansın sonra siz giriş yapın ve deneyin.
Biz geçen sene yaptık ama zor oldu o yüzden ertesi gün nüfusa gidip hallettim.
Ama normal boş ev olursa yapılıyor arkadaşlar bilginiz olsun.

Eğer ev boş olsaydı 2 dakikada yapardınız.
İkamet adresinde başka kişiler varsa o zaman zor oluyor.
Önce babanız edevletten giriş yapsın ve onaylansın sonra siz giriş yapın ve deneyin.
Biz geçen sene yaptık ama zor oldu o yüzden ertesi gün nüfusa gidip hallettim.
Ama normal boş ev olursa yapılıyor arkadaşlar bilginiz olsun.
Nasıl yaa, bu durumda boş bir evin açık adresini yazarsın oraya, şaak diye ikamet olur. Çok istismara açık bir şey bu.

Aynen oluyor katip.
Ama biz ev dolu olduğu için yapamadık.
Daha sonra belki tekrar muhtara yada nüfusa gidiliyordur onu bilmiyorum
Ben o zaman giderim iş yerinin oradaki rezidanslardan birine ikameti alırım abi. 😂 Yöntem göstermek gibi oluyor belki ama çok saçma, bu açıklığın farkına varılmalı.

Ben o zaman giderim iş yerinin oradaki rezidanslardan birine ikameti alırım abi. 😂 Yöntem göstermek gibi oluyor belki ama çok saçma, bu açıklığın farkına varılmalı.
Pandemiden dolayı edevletten yaptılar galiba.
Ama mutlaka devamında bir belge isteniyordur
Yoksa herkes bu yöntemi kullanır.
Birde bir numara vardı 3 haneli nüfus ve vatandaşlık işleri için oradan da bilgi verip yardımcı oluyorlar 😁

X