Ikea çocuk

edeede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2008
6
0
merhaba,kızım 21 aylık,ve odasını montessori metoduna göre düzenlemek istiyorum,yani onun boyutunda ve düzenli olmasını sağlayacak eşyalar...ikeada tam istediğim eşyalar mevcut,minik masa sandalyeler,bölmeli kitaplık,ve kendisinin yatıp kalkabileceği alçaklıkta yatak,beni düşündürenlerse;

*bulunduğum yerde ikea yok,internetten siperiş vericem,daha önce görmediğim ürünler ama çok fazla resim baktım,istediğim gibiler diye düşünüyorum,ürünlerin özelliklerinide inceleyince kafamda canlanıyor ama tabii yakından bakmak gibi de olmaz
*ikea tercih edeceğim çünkü fiyat olarak çok uygun buldum,zaten çocuk odasını uzun yıllar kullanamayacağımıza göre fazla para verneye gerek yok diye düşünüyorum,işlevsel olması da cabası...yani uzun yıllar kullanacaksamda ek kitaplık,kapak,çekmece vs ile en azından dolabı değiştirebilirim,bundan dolayı elbise dolabını bile böyle yapabilir miyim diye düşünüyorum,yani kitaplık gibi bir ürün alıp kapak çekmece ekleriyle istediğim ve bana lazım olan kullanışlı dolabı oluşturabilir miyim,çok şey mi istiyorum acaba...
daha önce ikea yı ziyaret fırsatım olmadı,acaba ikea dan alacaklarımla yaptığım bu planlar çoooook mu fazla,yaaa çok kafam karışık,bi yardım lütfen!!!bu arada her şeyi istediğim gibi alsam 1 milyarı geçmeyecek odanın masrafı,sanki bu miktar bir çocuğun 7 yaşına kadar kullanabileceğini planladığım bir oda için fazla değil gibi,ne dersiniz???

almayı düşündüklerimden bazıları
sandalyekrmzuv9.jpg

[/

son resim kitaplığın kullnımını göstermek için,ben oyuncaklarını ve kitaplarınmı koymatı düşündüm...

Son düzenleme:
merhaba canim ikeanin dedigin gibi kucuk esyalari mesela dolap icine asilabilecek goz goz bezden asklari yada vs esyalari yeri olmayanlar icin hakikaten kullanisli,benim bebisin odasi cok kucuk ilk etapta ordan dusunmustum,,,ikeanin besik ve dolabo vs ic mazemeleride kucuk,ve cok saglam malzemesi yok iki uc darbede kirilacak cinsten,mobilyasina bakmadan karar verme derim geldiginde imitasyona benzeyen kalitesiz seylerle karsilasabilirsin,,ama kucuk aksesuarlari cok ciciler,yanliz ben yurt disindayim hani yanlis yonlendirme yapmayayim ama genelde trdede ayni urunler var,resimlerine bakamadim tek kucuk masayi gordum oda yeni bir bebek icin cok erken,o urunleri 7 sene zannetmiyorum kullanabilirsin umuram fikir olmusturr

sevgili tulpzaad

yanıtın için çok teşekkür ederim,kızım neredeyse iki yaşında,ve masa kullanabilir,çünkü bu ihtiyacını şimdilik minik sehpalatla gideriyorum ve alacaklarımıda en fazla 5 sene (şu an 2 yaşında sayılır) kullanabilirm gibi düşündüm,ama bakmadan almamam konusunda sanırım çok haklısın,hani belki biri cesaret verirse int ten almayı düşünmüştüm,ama gelecek cevapları yine de ciddiye alarak değerlendireceğim,yanıtın için tekrar sağol...

bu giysiler ortada hoş durmuyorlar bana kalsa...aynı kitaplıktan bende aldım geçen ay..bunda kalite iyi idi......ben 12 gözlü oanı aldım.........ıkeada her ürün güzel değil..özellikle ben mobilyalarını beğenmiyorum..malzeme kalitesiz.......

kırmızı sandalye ve pembe tabureden var bende. .taburenin ayağını tam oturtamadık yerine düz durmuyor tam olarak.sallanıyor biraz.ordan gelen ürünler parça parça evde birleştiriyorsun.onun dışında ufak tefek mutfak aksesuarlarını kullandım.mağazada bence mobilya adına kaliteli ürün yok.şahsi fikrim tabi.evime ordan mobilya almam.sende görmeden alma derim.sonuçta para vericeksin yazık olmasın sonra.pişman olma.kızınada sağlıklı bir yaşam dilerim..

merhaba ibet,son resim kitaplığı göstermek için,zaten ortadaki giysiler bebeğin beşiğine asılmış,ben sadece kitaplığın odadaki kullanımını göstemek için resmi koydum,bu arada aldığın kitaplığın malzemesi iyi demişsin,bilgi için sağol,montajı kolay mı?(siz mi yaptınız=?)

cok ozur dilerim arkadasim gercekten,,bi elimde oglum ve tek elle yaziyorum,ve yazini yanlis anladim,ben 21haftalik hamile oldugunu anladim,ve resimlerde cikmamisti suan acik,,yanlis anlasilma oldu,,
o masa sandelye burada var kullanisli,ben bebis odasi dusundugum icin oyle yazdim resimdeki box yani icinde oynayacagi besik diyeyim turkcesini bilmiyorum,onu dusunuyorsan onda oynamaz galiba bayaga bi buyumus cunku,o dolap dediginin teklisini ben oglumun bebsi odasinin kapisinin uzeri biraz ice dogru oraya monta ettim odamiz cift kapi oldugu icin arkaya dogru kaliyor,oraya yan cevirerek taktirdim,kapaklari yok ve yorgan fazla aldigim bezler oyuncaklarini oraya koydum,hani ben odami degerlendirdim bi acidan
cok konustum galiba,,oglum uyudu sonunda bende uyumaliyimmm,,biraz daha kalirsam baska sorulara farkli cevaplar verebilirim cunku beynim calismiyor uyku modunda

sevgili tulpzaad

yanıtın için çok teşekkür ederim,kızım neredeyse iki yaşında,ve masa kullanabilir,çünkü bu ihtiyacını şimdilik minik sehpalatla gideriyorum ve alacaklarımıda en fazla 5 sene (şu an 2 yaşında sayılır) kullanabilirm gibi düşündüm,ama bakmadan almamam konusunda sanırım çok haklısın,hani belki biri cesaret verirse int ten almayı düşünmüştüm,ama gelecek cevapları yine de ciddiye alarak değerlendireceğim,yanıtın için tekrar sağol...

canım masa ve sandalyeyi gördüm ben ikeada.almadım ama en azından çok basit durmuyor.çocuk için ideal.
ama diğer mobilyalar için görerek al derim ben.
ikeanın mobilyaları bazen göründüğü gibi olmayabiliyor.
daha çok bekar evine yada tatil evine giden şeyler var.

yanıtlar için teşekkürler,başka fikir paylaşmak isteyenleri bekliyor olacağım...

resmini koydukların arasında bir tek yatak hakkında fikrim yok.

kırmızı masa-sandalye yeğenimde var. malzeme olarak ağır birşey değil. 2 yaşındaki bir çocuğun kullanımı açısından rahat bence. 5 yıl dayanmayabilir ama. malum çocuklar zaten çok hor kullanır, bir de bu zaten 1. kalite bir ürün değil.
pembe tabure bildiğiniz plastik. 5 ay dayanır çocuğun elinde.
ama odasında dekor yapıcak derseniz hoş birşey.
kitaplığın bir değişik modelini ben kullanıyorum. basit görünümlü birşey değil, kullanışlı. ben memnunum.

benim evimin %60-70'i ikea'dan.
şimdiye kadar montajla ilgili bir sorun yaşamadım.
kutuların içinden gerekli olan ingiliz anahtarına kadar herşey çıkıyor zaten.
nasıl monte ediceğinize dair açıklmalar da var zaten.

ama gene de alın memnun kalırsınız diyemem ben.
sonuçte zevkler ayrıdır, benim beğendiğim sizin hoşunuza gitmeyebilir.
görmeden almak risk gibi geldi bana.

bende hensvık sanırm böyle yazılıyo bu takımı alamk istiyorum bi aar resimlerini koyarım acaba sağlam olurmuki?

gördüğüm kadarıyla hemen hemen herkes aynı düşünüyor,görmeden almamalıyım,haklısınız,bir de çok kaliteli değil fikri de çıkıyor ortaya,peki şu da kafama takılıyor,çok çok kaliteli ömürlük olmamalı zaten diii mi?,herhalde 5 yıl bile dayanmaz diyorsunuz öylemi?bir de ikea tarzında ama ürünleri ona nazaran daha kaliteli bir bebek mobilyacısı tavsiye edermisiniz,şunu bile düşünüyorum,bu resimleri alıp mobilyacıya yaptırmak,bu fikir konusunda ne diyorsunuz,gerçekten değişik ve karar vermemi sağlayan fikirler edindim,daha önce bu yollardan geçenler eminim işe yarar fikirler vermeye devam edecektir, yanıt veren,fikirlerini üşenmeden paylaşan herkese sonsuz teşekkürler!

merhaba edeede

ben de montessori eğitimine ilgi duymaya başladım.
henüz anne değilim ama tekniklerinin akla mantığa uygun
olduğunu düşünüyorum.
ilerde pratiktede uygulayabilirim umarım.

ikea ya gelince
yatak odam için ikeanın konsol ve komodinni almıştık evlenirken
giyinme odam ayrı olduğu için.
diyebilirim ki mükemmel kullanışlı ve sağlam
ona keza evimde de küçük aletlerinden
kurulama bezlerine kadar birçok ürününü kullanıyorum.

hepsinden de memnunum..
hatta yazlığım için çoğu mobilyamı yine ordan seçtim.

bazı malları fiyatından da anlaşilabileceği gibi fazla sağlam değil
ama bunu da zaten açıklama kısmında belirtiyorlar sunta vs. diye

ikeanın tek memnun olmadığım ürünü koltukları diyebilirim
2 sene önce son anda almaktan vazgeçtim
hem malzemesine göre çok pahalı
hemde modeller açısından geniş bir yelpazeye sahip değil

bunun dışında gösterdiğin modeller bence
tarz bir çocuk odası parçaları
eminim bunları güzel bir biçimde kombinlersin de.

beğendiğin mobilyaları marangozda,mobilyacıda yaptırmaya kalkarsan
astarı yüzünü geçeceğinden eminim.

izmire gel beraber gezelim çok eğlenceli..ben birkaç ürününü kullanıyorum,aldığım şeyler ömürlük değil ama işgörür,ekonomik,estetik ve beyaz(beyaz olması önemliydi:)))piyasada beyaz bulmak biraz zor)ama o eklediğin kitaplık güzel,bir de onu tamamlayan lack raflar var süper,ben alıcam en yakın zamanda..ama keşke yakından bakma imkanın olsa..

çok teşekkür ederim pinkperi!benim izmire gelmem herhalde ankaraya ikeanın açılmasından daha zor...2010 da ikea ankara ya geliyormuş,ama been o kadar bekleyemicem gibi...izmir zor olsada istanbul olabilir belki...küçük bir ihtimal ama...kitaplığı beğenmene sevindim,lack raf dediğin nedir ,resmini koyabilirmisin???

bende mağazasında çocuk bölümünde almayı düşündüğünüz ürünleri görmüş ve çok beğenmiştim..
çocukların ilgisi çekecek doğrultuda olmasının yanı sıra ayrıca çok sert olmayan bir malzemeden yapmışlar. yani çocuğunuza zarar vermeyecek cinsten. ve öyleki masa ve sandalyeleri diğer tüm ürünler gibi kullanıma açık. üzerlerinde bir sürü çocuk. bir kreş görünümündeydi. özellikle çocuğum olsa düşünürdüm şansen masa sandalye ürünlerini. ama yatak sağlammıdır bilemem...

X