İki arada bir derede kaldım :(

Aradan 14 gun gecmıs bısey olmaz ben abimin karantınası bittiği gunu yemege aldım belırtıler yoktu iyileşmesi 14 gun bıtmıstı kimseye bısey olmadı
 
Anne babanızın aşıları var mı? Çocukların bulaştırma ihtimali çok düşük. Bizim eşim pozitif çıktı, 2 yaşındaki oğlumda burun akıntısı ve hafif öksürük oldu. Kv 85 yaşında testten önce görüştük çünkü bilmiyorduk belirti yoktu bulaşmadı ama aşıları vardı. Benim testim negatif çıktı. Bizde bir tek boğaz kuruluğu oldu birkaç gün. Büyük oğlum 9 yaşında ona hiç bulaşmadı.
 
Geçmiş olsun öncelikle. Biz de geçen ay coviddik, önce bende belirtiler başladı. 3 gün sonra 3 yaşındaki oğlum ateşlendi. Benden 1 hafta sonra da eşim yakalandı. Ona da bizce oğlumuzdan geçti, çocuk olunca dikkat edemiyorsunuz malum, yani çocuklar bulaştırıcı olabiliyor bu açıdan belirttim.
Karantina süresi 7 gün, ama ben hem iş yerimdekilere hem de oğluma baktıkları için kvalidelere bulaş olmasın diye özelde test yaptırdım. 12. Gün bile testim pozitif çıktı(hiçbir belirtim olmamasına rağmen). Dolayısıyla sistemde karantinam kalkmasına rağmen tercihen iş yerime bildirerek işe gitmedim, 16.gün tekrar test yaptırdığımda negatif çıktım. Bilginiz olması açısından detaylı yazdım size. Tekrar geçmiş olsun..
 
Görümcem kovit iki kere test verdi ikiside pozitif şuan kendimi iyi hissediyorum diyor torunlari kızları gelip gidiyor birşeyleri yok simdilik yinede bilemiyorum tedbirli olmakta fayda var
 
Ben bulaştırıcılığı kalmıyor diye biliyorum ama içiniz rahat edecekse birkaç gün maskeyle yaklaşsınlar
 
O da izin alamıyor. Ben bir hafta temaslı olduğum için bir hafta da karantinada oldugum için iki hafta yok olmam sebebiyle izin hic alamıyorum of of :KK43:
En iyisi 1 hafta rapor alin. En azindan 1 hafta sonra iciniz rahat bir sekilde birakirsiniz.
 
15 gün geçmiş tabi ki bulaşmaz, böyle bir örnek yok ki paylaşsın insanlar, 15 gün sonunda bulaşan hiç duymadım. Geçen ay kardeşim oldu, 1 hafta başka evde kaldı, 1 hafta sonunda test olmadan bizim eve geri döndü, evden kimseye bulaşmadı. 15 gün ya , korkma lütfen.
 
suan bulasma ihtimali dusuk, ama sifir olup olmadigini kim soyleyebilir bilemedim,

neticede bu virusu hasta olmasaniz bile tasiyabilirsiniz. Aileniz risk grubunda ise devamli suretle bir dikkatli olma halinde olmalisiniz.

Subatta degil ama, mart nisan gibi krese baslatirsaniz iyi olur, bu bitmeyecek dediginiz gibi, en azindan bir sonraki kistan once kiziniz alisma suresini gecirirse bir sonraki kis daha rahat edebilirsiniz.
 
Aslında bulaşma ihtimali şu anda düşük ama içiniz rahat etsin diye n95 maske alın anne-babanıza. Birkaç gün o şekilde otursunlar çocuk evdeyken. Çocuğun temas ettiği yüzeyleri de arkasından silerler. Sorun olacağını sanmıyorum.
 
Bulastiricigi kalir mi bilmiyorum ama anneniz ve babaniz maske taksinlar ve mumkunse cam acik bir sekilde cok yaklasmadan dursunlar yaninda. Hatta hava guzelse birkac gun parkta zaman gecirsinler cogunlukla.
 
X