İki bebeğimle tek başıma baş edemiyorum

Siz bu konuyu doğum arefesinde başka bir nickle açmış olabilir misiniz? Anne kardeş vs olaylar ve detaylar aynı. Konuyu hatırlıyorum ama rumuzu hatırlamıyorum.
Geçen sene doğum için annemin yanına geldiğimde o zaman bir iş yerinde çalışmıyordu ama sürekli hurda toplamaya gidiyordu. Üstelik te göz göre göre, kendi de biliyor hurda sattığı kişilerin onu kandırdığını, parasını az verdiğini hatta bazen de vermiyorlar ama duramıyorum evde boğuluyorum diyor. O zaman da çok çok daha fazla perişan olmuştum burda ama şimdi artık burdayım bir şeyler yapabilirim ama tükenmiş vaziyetteyim, üşengeçlik mi bitkinlik mi bilmiyorum bir şeyler yapmaya mecalim kalmadı bakıyorum çok fazla iş var yetişemem sanıyorum bu kez de nerdeyse hiç bişey yapacak gücü bulamıyorum

Merhaba, bitik bir psikolojiyle yazıyorum bunları. Biri 2.5 yaşında, biri 1 yaşında iki bebeğim var. Annemin evine geldim burda kalıyorum artık. Eşimle ve ailesiyle yaşadığım sıkıntılar bitti çok şükür burda kafam rahat o yönden her gün şükür ediyorum ama annemin de öyle bir huyu var ki beni çok zor duruma sokuyor. Annem eskiden çalışmak zorunda kaldı bize o baktı sağolsun hakkını ödeyemem. Çalışmak onda alışkanlık halini aldı, şimdi 1 gün dahi evde durmuyor. Bedenini çok fazla yıpratıyorsun herkes haftada 1 2 gün izin yapıyor diyorum. Bir ay oluyor burdayım 1 gün bile evde kalmadı. Kirada 1 evi var ve 1 emekli maaşı var. 11 yaşındaki kardeşim için yetim aylığı da veriyor devlet. Çok aşırı tutumlu biri, çok bi harcaması da yok. Çalıştığı iş dışında sürekli hurda topluyor gece 11 lerde eve geliyor. Evin içi dışı tıka basa aşırı eşya dolu. Çöp ev gibi. Evin önünde 20 kadar tavuk horoz var öyle batıyor ki evin önü. Bu akşam dev gibi bi fare gördüm annem sürüsüyle var diyor. Üst katımıza küçük bi ev yaptırmıştı annem, sağolsun şimdi o eve beni geçirecek. Bu aşağıya yemeğe yatmaya filan ineriz büyük ihtimalle. Ama daha orası için kendi başıma hiç bişey yapamadım çocukları gözden bi an ayırmaya bile gelmiyor bu eşya dolu evde her gün acayip dağıtıp batırıyorlar. Hep dikkatimi onlara vermek zorundayım. Biri uyusa biri uyanık oluyor. Doğru dürüst iş yapamıyorum annemi bekliyorum. O evin bi kaç yapılacak yeri var özellikle de onu bekliyorum ama annem evde durmuyor nasıl olacak bilmiyorum. Bura doğup büyüdüğüm yer ben bekarken hep resmen ev işiyle savaş halindeyim ama ev iyi durumdaydı o zaman. Şimdi hiç baş edemiyorum ne ev işiyle ne çocuklarla. Annem evde dursun çocukların bakımını da ev işini de beraber yapalım istiyorum ama durdurmak mümkün değil. Bana bir şeyler söyler misiniz mücadele edebilmem için güç verir misiniz?
Yavaş yavaş yukarıyı ayarlayın. Bir haftaya yayın temizliği. Her gün bir oda filan. Küçükmüş de zaten. Üç beş eşya da atarsınız. Buraya bunu yazabildiğinize göre 10-15 dakika da olsa zamanınız olur. Çocuklar uyuyunca gece de yapabilirsiniz.
Anneniz size ve çocuklarınıza daha ne yapsın? Yanına almış, ev de vermiş. Para da istemiyor. Bırakın kadını istediği gibi yaşasın. Tavuk horozlarınızdan doğal yumurta da yedirirsiniz çocuklarınıza ne güzel işte.

Başlarsanız devamı gelir. Salmayın kendinizi.
İki çocuğunuz, kardeşiniz, en çok da kendiniz için yapmalısınız.
Annenizle yine de bir konuşma da yapabilirsiniz fayda eder etmez, belki ufak da olsa bir değişim olur.
İnşallah olur.
Hayatınızda kolaylık dilerim🌺
Keşke evlilik birliğiniz bozulmasaydı da demek istiyorum, o konulara girip üzmeyeyim ama şu durumun ceremesini sadece siz çekmeseydiniz keşke...
Neyse.
İnşallah *iyi* olursunuz hep🤗
Yok üzülmüyorum şimdi hiç dönesim yok evime dönme durumum da yok zaten de, bilmiyorum ilerde ne yapacağımı şimdilik pek düşünmüyorum üstüne, kafam rahat diyorum ama burda da işte konfor rahatlık temizlik düzen bunlar yok ben sağlayabilirim istesem ama içimden gelmiyor tembelleştm buraya geldim geleli. Böyle biri değilim aslında evim çoğu kişiye göre çok temiz toplu düzgündü ama burda bıraktım o işleri saldım, bi yerden başlamak istiyorum verimsiz geçiyor günlerim

Yavaş yavaş yukarıyı ayarlayın. Bir haftaya yayın temizliği. Her gün bir oda filan. Küçükmüş de zaten. Üç beş eşya da atarsınız. Buraya bunu yazabildiğinize göre 10-15 dakika da olsa zamanınız olur. Çocuklar uyuyunca gece de yapabilirsiniz.
Anneniz size ve çocuklarınıza daha ne yapsın? Yanına almış, ev de vermiş. Para da istemiyor. Bırakın kadını istediği gibi yaşasın. Tavuk horozlarınızdan doğal yumurta da yedirirsiniz çocuklarınıza ne güzel işte.
Doğru diyorsunuz hakkını ödeyemem o yönlerden. Çocuğuna sahip çıkmayan çok anneler de var, kadınlar eşinin evinde eziyet görüyor ama gene de gönderiyorlar oraya. Annem çok iyidir tek derdim evde durması birlikte evi düzeltmek çocuklara bakmama yardımcı olması onlarla ilgilenmesi ondan başka şikayetim yok ben tek başıma bir şey yapamıyorum beraber yapalım istiyorum ama tabi ona bu konuyu 1 2 kez söyledim ne dersen de durmam evde dedi daha da açmadım sadece içimden geçenleri yazdım ve enerjim düşük olduğu için bir kaç şey söylemelerini istiyorum belki biraz motivasyon olur bi yerden başlarım diye

Böyle ana kuzusu adamlardan neden birden fazla çocuk yapıyorsunuz asla anlamıyorum. Önce eşinizden resmi olarak boşanın. Çocuklar için çocuk nafakası versin, siz de çocukları baktıracak birini bulup bir an önce bir işe girin. çocuklarınızla yeni bir hayata başlamak için paraya ihtiyacınız olacak. Çocukların o ortamda büyüyecek olması moralimi çok bozdu

Son düzenleme:
Doğru diyorsunuz hakkını ödeyemem o yönlerden. Çocuğuna sahip çıkmayan çok anneler de var, kadınlar eşinin evinde eziyet görüyor ama gene de gönderiyorlar oraya. Annem çok iyidir tek derdim evde durması birlikte evi düzeltmek çocuklara bakmama yardımcı olması onlarla ilgilenmesi ondan başka şikayetim yok ben tek başıma bir şey yapamıyorum beraber yapalım istiyorum ama tabi ona bu konuyu 1 2 kez söyledim ne dersen de durmam evde dedi daha da açmadım sadece içimden geçenleri yazdım ve enerjim düşük olduğu için bir kaç şey söylemelerini istiyorum belki biraz motivasyon olur bi yerden başlarım diye
Bırakın yardım etmesin. Siz gençsiniz. Ayarlayın vaktinizi. Bebeğinizi sırtınıza sarın. Ötekini oyuncaklara boğun ne bileyim uyutun bir şeyler yapın ve başlayın. Her gün 1 oda yapsanız yine 1 haftaya işiniz tamam. Harekette bereket vardır. Ben temizliğe girişince daha da motive oluyorum.

2 tane cocugun var onlar için kalkmak zorundasın. Eşinden ayrılıp geldiğine göre kolay seyler yaşamadın, belki kolay olmayacak bazi seyler ama başarabilirsin. Annen gitsin istedigini yapsin onu boşver yok gibi farzet ilk basta yukarıda 1 odayı temizle 1 hali 1 yatak birsey at. Kardesin ve çocuklar o odada dursunlar. Sende oda oda bitir temizle eşyasını yerleştir. Kardeşinde senin yaninda dursun uyumaya gitsin sadece onada yazik. 1 odayı bitirince hoşuna gitmeye başlayacak. Çocukları kardeşini al disari gidin gezin hepinize iyi gelir. Sen kendi evini hallet cunku annen kendi evinde mutlu, bizim için ne kadar kotu bir ortam olsada.

İnşallah gücümü toplarım, enerjim o kadar düştü ki buraya geldiğimden beri, bir şey yapacak gücü toparlayamadım
İnanır mısınız dağınık ve tıklım tıklım eşya dolu evlerde ben de öyle oluyorum. Kolum kalkmıyor resmen. Dolaplar ve içlerindeki sıkışıklık sıkıntı veriyor bana. Evimde döklüm sevmem

Merhaba, bitik bir psikolojiyle yazıyorum bunları. Biri 2.5 yaşında, biri 1 yaşında iki bebeğim var. Annemin evine geldim burda kalıyorum artık. Eşimle ve ailesiyle yaşadığım sıkıntılar bitti çok şükür burda kafam rahat o yönden her gün şükür ediyorum ama annemin de öyle bir huyu var ki beni çok zor duruma sokuyor. Annem eskiden çalışmak zorunda kaldı bize o baktı sağolsun hakkını ödeyemem. Çalışmak onda alışkanlık halini aldı, şimdi 1 gün dahi evde durmuyor. Bedenini çok fazla yıpratıyorsun herkes haftada 1 2 gün izin yapıyor diyorum. Bir ay oluyor burdayım 1 gün bile evde kalmadı. Kirada 1 evi var ve 1 emekli maaşı var. 11 yaşındaki kardeşim için yetim aylığı da veriyor devlet. Çok aşırı tutumlu biri, çok bi harcaması da yok. Çalıştığı iş dışında sürekli hurda topluyor gece 11 lerde eve geliyor. Evin içi dışı tıka basa aşırı eşya dolu. Çöp ev gibi. Evin önünde 20 kadar tavuk horoz var öyle batıyor ki evin önü. Bu akşam dev gibi bi fare gördüm annem sürüsüyle var diyor. Üst katımıza küçük bi ev yaptırmıştı annem, sağolsun şimdi o eve beni geçirecek. Bu aşağıya yemeğe yatmaya filan ineriz büyük ihtimalle. Ama daha orası için kendi başıma hiç bişey yapamadım çocukları gözden bi an ayırmaya bile gelmiyor bu eşya dolu evde her gün acayip dağıtıp batırıyorlar. Hep dikkatimi onlara vermek zorundayım. Biri uyusa biri uyanık oluyor. Doğru dürüst iş yapamıyorum annemi bekliyorum. O evin bi kaç yapılacak yeri var özellikle de onu bekliyorum ama annem evde durmuyor nasıl olacak bilmiyorum. Bura doğup büyüdüğüm yer ben bekarken hep resmen ev işiyle savaş halindeyim ama ev iyi durumdaydı o zaman. Şimdi hiç baş edemiyorum ne ev işiyle ne çocuklarla. Annem evde dursun çocukların bakımını da ev işini de beraber yapalım istiyorum ama durdurmak mümkün değil. Bana bir şeyler söyler misiniz mücadele edebilmem için güç verir misiniz?
Birincisi annen cocuklarina tabikide bakacak ama kendi küçük cocugu var ve çalışmak zorunda siz bana egoist gibi geldiniz nedemek annem calismasin ikimiz evde çocuk bakalim.

Ne yiyip ne iceceksiniz. Evinize dönseniz iyi olur o fareler çocukları tirmiklar falan hastalik bulaşir.

Kendi evime dönme durumum yok şu an. Başka bi şehirde yapayalnız evde hiç duramam. Orda çok zor çok kötü günler geçirdim eşim varken de yalnız gibiydim iyice sinir gelmişti o durumdan ailesi de cabası annesi aşırı zor geliyordu bana özellikle kışları köyden geliyorlar her gün çağırıyorlar gitmiyordum ama burnumdan geliyordu. Eşim hiç hayır demiyordu kendi başına kaç gün üst üste oraya gidiyordu, hafta sonu onlara gitmeme gibi bi durum hiç. Yoktu daha sabahtan kv arar evde asla rahat vermezdi. Beraber yaşamıyorduk ama sürekli üstümdeydi gölgesi. Şu an onlara maruz kalmadığım için şükür ediyorum her gün. Ama tükenmiş durumdayım elimden sanki hiç bir iş gelmiyor. Burda bişeyler yapacak motivasyonu gücü kendimde bulup ayağa kalkabilirsem o üstteki evi temizleyip burdan biraz eşya götürüp çocuklarımla orda daha rahat ederim
Belediyeyi arasaniz hurda dediklerinizi temizlemezler mi ?
Yanliş bilmiyorsam bu çop hurda toplama bir tur psikolojik hastalikti anlayan arkadaslar daha iyi yönlendirir.
Belki annenizede bir tedavi iyi gelir

Küçük çocuğunuz öğlen uyumuyor mu o uyuduğu sırada biseyler yapamaz misiniz? Büyüğü ile de kardeşiniz oynasa 1 2 saat cogu işinizi halledersiniz

Bosanacak mısınız?
nafaka vs alınca daha iyi bir eve gecme sansınız yok mu?
Hadi 2,5 olanı anladım da 2 .bebe neden ablacım:S
Yazık günah değil mi fareli evde cocuk büyütüyorsunuz:KK43:
Allah yardımcınız olsun nediyim.

Ufak ufak baslayın. 1er oda halledersiniz. Bakın çocuklar küçük, üzerlerine birşey düşer yada olmamasi gereken birşeyi yerler sağdan,soldan bulupta ,yine üzülen siz olursunuz.
İnanın oğlum 3 yaşında,yerde arabaya,legoya vs basıp kocaman kadın halimle düşme tehlikesi atlattım kaç kez. Ayağıma düşen oyuncak parmağımı kırdı vs. 1 yaş ,2.5 yaş epey küçükler cocuklarinız. Ufak ufak başlayın yerleşmeye temizliğe, bahsettiğiniz gibi eşya dolu bir evde olmalarındansa boş odada halı üstünde oynasınlar.
Sadece, temizlik ve yerleşme işiyse halledersiniz. 11 yaş kardeşiniz ,2.5 yaşla ilgilenir,1 yaşındaki çocuğunuz uyurken yavaş yavaş yaparsınız.

Birincisi annen cocuklarina tabikide bakacak ama kendi küçük cocugu var ve çalışmak zorunda siz bana egoist gibi geldiniz nedemek annem calismasin ikimiz evde çocuk bakalim.

Ne yiyip ne iceceksiniz. Evinize dönseniz iyi olur o fareler çocukları tirmiklar falan hastalik bulaşir.
Ben konu sahibini biliyorum eski konulardan. Anne normal degil istifci, copleri karistiriyor. Simdi maasli bir iste calisiyor ama aksamlari cop karistiriyor. Konu sahibi de aksam bari normal saatinde gelsin diyor mesai bitince. Egoistlik degil yani. Allah kolaylik versin

Ben konu sahibini biliyorum eski konulardan. Anne normal degil istifci, copleri karistiriyor. Simdi maasli bir iste calisiyor ama aksamlari cop karistiriyor. Konu sahibi de aksam bari normal saatinde gelsin diyor mesai bitince. Egoistlik degil yani. Allah kolaylik versin
Bu anne 55-60 yaşında olsa tüm gün çalışıp 7de eve gelse sonra cocuk bak hadi surayi yapalım demek biraz bencilce evet. Çünkü yaşi var. Onun dışında bu anneyi tedaviye ikna etmek lazım bu çok belli hadi eve gel beraber cocuk bakalım demek daha da gelmemesine neden olur. Konu sahibi de çok zor durumda ama bu şekilde ne kendine ne annesine yardımı olur. Anneyi ikna etmeli tedaviye gitmesi için.

X