İki bebeğimle tek başıma baş edemiyorum

İki bebeğinizle çalışmak zorunda olabilirdiniz, parasızlıktan eşinize ve ailesine katlanmak zorunda kalabilirsiniz.
Annenizi böyle kabul edin ve üst katta güzel ve temiz bir yuva kurun yavrularınıza. Zamanla oturur düzeniniz.
Onların dağısınız siz. Dağ gibi durmalısınız.

İki bebeğinizle çalışmak zorunda olabilirdiniz, parasızlıktan eşinize ve ailesine katlanmak zorunda kalabilirsiniz.
Annenizi böyle kabul edin ve üst katta güzel ve temiz bir yuva kurun yavrularınıza. Zamanla oturur düzeniniz.
Onların dağısınız siz. Dağ gibi durmalısınız.
Alt katta anne çöp istifleyip ortalik da dev fareler geziyoken, o evde üst katta nasil hijyen saglanir? Önce anne mecburen tedavi ettirilicek, baska hi bi oluru yok,anneyi öyle kabul ediyosa da baska ev bulacak

Ben konu sahibini biliyorum eski konulardan. Anne normal degil istifci, copleri karistiriyor. Simdi maasli bir iste calisiyor ama aksamlari cop karistiriyor. Konu sahibi de aksam bari normal saatinde gelsin diyor mesai bitince. Egoistlik degil yani. Allah kolaylik versin
Ozaman başka ama genede o cocuklar o evde saglikli buyuyemez .

Alt katta anne çöp istifleyip ortalik da dev fareler geziyoken, o evde üst katta nasil hijyen saglanir? Önce anne mecburen tedavi ettirilicek, baska hi bi oluru yok,anneyi öyle kabul ediyosa da baska ev bulacak
Keşke hayat yaşanırken yazıldığı kadar kolay olsa. Başka ev kirasını nasıl karşılasın konu sahibi? Kiralar almış başını gidiyor.
Fare için belli aralıklarla ilaçlama yapılabilir, çöpler için anneyle konuşulup orta bir yol bulmaya çalışılabilir.
İmkan yaratma şansı yoksa eldeki mkanları güzelleştirmeli insan

Keşke hayat tüm çocuklara eşit imkanlar sunsa ama hayat adil değil işte.

Merhaba, bitik bir psikolojiyle yazıyorum bunları. Biri 2.5 yaşında, biri 1 yaşında iki bebeğim var. Annemin evine geldim burda kalıyorum artık. Eşimle ve ailesiyle yaşadığım sıkıntılar bitti çok şükür burda kafam rahat o yönden her gün şükür ediyorum ama annemin de öyle bir huyu var ki beni çok zor duruma sokuyor. Annem eskiden çalışmak zorunda kaldı bize o baktı sağolsun hakkını ödeyemem. Çalışmak onda alışkanlık halini aldı, şimdi 1 gün dahi evde durmuyor. Bedenini çok fazla yıpratıyorsun herkes haftada 1 2 gün izin yapıyor diyorum. Bir ay oluyor burdayım 1 gün bile evde kalmadı. Kirada 1 evi var ve 1 emekli maaşı var. 11 yaşındaki kardeşim için yetim aylığı da veriyor devlet. Çok aşırı tutumlu biri, çok bi harcaması da yok. Çalıştığı iş dışında sürekli hurda topluyor gece 11 lerde eve geliyor. Evin içi dışı tıka basa aşırı eşya dolu. Çöp ev gibi. Evin önünde 20 kadar tavuk horoz var öyle batıyor ki evin önü. Bu akşam dev gibi bi fare gördüm annem sürüsüyle var diyor. Üst katımıza küçük bi ev yaptırmıştı annem, sağolsun şimdi o eve beni geçirecek. Bu aşağıya yemeğe yatmaya filan ineriz büyük ihtimalle. Ama daha orası için kendi başıma hiç bişey yapamadım çocukları gözden bi an ayırmaya bile gelmiyor bu eşya dolu evde her gün acayip dağıtıp batırıyorlar. Hep dikkatimi onlara vermek zorundayım. Biri uyusa biri uyanık oluyor. Doğru dürüst iş yapamıyorum annemi bekliyorum. O evin bi kaç yapılacak yeri var özellikle de onu bekliyorum ama annem evde durmuyor nasıl olacak bilmiyorum. Bura doğup büyüdüğüm yer ben bekarken hep resmen ev işiyle savaş halindeyim ama ev iyi durumdaydı o zaman. Şimdi hiç baş edemiyorum ne ev işiyle ne çocuklarla. Annem evde dursun çocukların bakımını da ev işini de beraber yapalım istiyorum ama durdurmak mümkün değil. Bana bir şeyler söyler misiniz mücadele edebilmem için güç verir misiniz?
Kocanla ne yaşadın bilmiyorum ama o evde durulmaz. 2.5 ve 1 yaşındaki çocuklar hastalık kapacak . Anneniz çalışmıyor bence hastalık derecesine gelmiş çöp toplamak . Yoksa o kadar geliri varken insan niye çalışsın . Rezidansların koca koca binaların olduğu yerde adamın biri çöpten bir şeyler topluyormuş. Eşim de ona yardım etmek istemiş 3-5 kuruş vereyim evine kumanya alayım diye adamın haline acımış . Markete adamı sormuş nerede oturur diye . Marketçi demiş ki abi o adam senden benden zengin . Rezidansı göstermiş 5 daire onun şu çalıştırdığım dükkan onun altında son model arabası var . Bakıcısı hizmetcisi var demiş . Eşim şok olmuş . Meğerse adam çöp karıştırma hastasıymış . Annenizde ona benziyor . Yoksa başka bir açıklaması yok .
cocuklarını biraz olsun düşünüyorsan ya evine git ya da ailenden uzakta bir yerde ev tut . Orada yaşanılmaz

Iyi guzelde annenin duzeni oyleyse birsey denmezki😐 ama farelerin oldugu bir yerde cocuklarini buyutmen dogru degil. Yani hastalik mi kaparlar.. bi kere guvensiz bir yer ilaclama gerekli.. herseyden once onca copun atilmasi gerek ayiklanip ve bu 2 cocukla senin yapacagin is degil. Birilerine yaptirabilirsin ama tabii ucretini verirsin. Muhtemelende annenle aran acilir evine burnunu soktugun icin

Kocanla ne yaşadın bilmiyorum ama o evde durulmaz. 2.5 ve 1 yaşındaki çocuklar hastalık kapacak . Anneniz çalışmıyor bence hastalık derecesine gelmiş çöp toplamak . Yoksa o kadar geliri varken insan niye çalışsın . Rezidansların koca koca binaların olduğu yerde adamın biri çöpten bir şeyler topluyormuş. Eşim de ona yardım etmek istemiş 3-5 kuruş vereyim evine kumanya alayım diye adamın haline acımış . Markete adamı sormuş nerede oturur diye . Marketçi demiş ki abi o adam senden benden zengin . Rezidansı göstermiş 5 daire onun şu çalıştırdığım dükkan onun altında son model arabası var . Bakıcısı hizmetcisi var demiş . Eşim şok olmuş . Meğerse adam çöp karıştırma hastasıymış . Annenizde ona benziyor . Yoksa başka bir açıklaması yok .
cocuklarını biraz olsun düşünüyorsan ya evine git ya da ailenden uzakta bir yerde ev tut . Orada yaşanılmaz
Yazdığınız olaya hem çok şaşırdım hem de bizim olayımıza benzettim. Anneme de yolda orda burda pazarda bişeyler toplarken yardım edenler oluyor halbu ki yardım edilecek bir durumu yok çok fazla bu konuyu söylemek istemiyorum ama çalışmasa, normal düşünebilen biri olsa ömür boyu rahat bi hayat yaşayabilir. Bugün annem yine dışarda bi haftadır biriktirdiği hurdaları ayırıyordu ev perişandı çocuklarla çok ta bişey yapamıyorum ama yine de yapmaya çalıştım öyle bunaldım öyle daraldım ki keşke bu ailede dünyaya gelmeseydim dedim kendi içimde çıkmaza girdim aslında yine konu açmayı düşündüm ama burdan yaziyim annem dedi neden yüzün asık ben artık ağlamaya başladım evin halinden çok rahatsızım saatlerdir hurdalarla uğraşıyorsun ev ne halde getirip getirip bi yere de yerleştirmiyosun satcam diyosun satmıyosun da ben evime gitcem tek yaşıcam en azından düzgün temiz ev dedim ağladım dünyaya geldiğime pişman oldum çok bunalıyorum kimsem yok dedim sana iş yap diyen mi var kabahat bende ki buraya getirdim seni dedi normalde evden hemen çıkacaktı ama 1 saatten fazla durup evi topladı ben hem üzüldüm hem o kızgınlıkla gidip özür dileyemedim moralim o kadar bozuk ki

Iyi guzelde annenin duzeni oyleyse birsey denmezki😐 ama farelerin oldugu bir yerde cocuklarini buyutmen dogru degil. Yani hastalik mi kaparlar.. bi kere guvensiz bir yer ilaclama gerekli.. herseyden once onca copun atilmasi gerek ayiklanip ve bu 2 cocukla senin yapacagin is degil. Birilerine yaptirabilirsin ama tabii ucretini verirsin. Muhtemelende annenle aran acilir evine burnunu soktugun icin
Açıldı da malesef. Bugün ona öfke patlamasıyla rahatsız olduğum şeyleri söyledim ihtiyacı olmadığını boşu boşuna dışarda hurda iş gibi şeylerle uğraşıp eve vakit ayırmadığını evin perişan olduğunu bunaldığımı filan söyledim evime gidip tek yaşıcam dedim evim de başka şehirde bu arada baya uzak sayılır iki çocukla gitmek için

Açıldı da malesef. Bugün ona öfke patlamasıyla rahatsız olduğum şeyleri söyledim ihtiyacı olmadığını boşu boşuna dışarda hurda iş gibi şeylerle uğraşıp eve vakit ayırmadığını evin perişan olduğunu bunaldığımı filan söyledim evime gidip tek yaşıcam dedim evim de başka şehirde bu arada baya uzak sayılır iki çocukla gitmek için
Haklisin binyandan yani annen yardimci olmayacaksa kim olacak.. ben su anana mi guvendinde yaptin cocuklari diyenlere hak vermiyorum buarada.. arada baksin nolacak sanki.. yazindan anladigim hic bir sekilde paraya ihtiyaciniz olmadigi..ama onun gereksiz islerde calistigi? Yani bu para kazanmaktan cok hastalik bence. Tedavi edilir mi yanasir mi onuda bilmiyorum. Malum yaslilar biraz inatci oluyor.

Annenizin tedavi edilmesi lazım yani benim aklım almıyor . Resmen çöp pis, hurda ev olmuş kocaman fareler arkadaşı olmuş . Kesinlikle tedavi olması lazım .

Keşke hayat yaşanırken yazıldığı kadar kolay olsa. Başka ev kirasını nasıl karşılasın konu sahibi? Kiralar almış başını gidiyor.
Fare için belli aralıklarla ilaçlama yapılabilir, çöpler için anneyle konuşulup orta bir yol bulmaya çalışılabilir.
İmkan yaratma şansı yoksa eldeki mkanları güzelleştirmeli insan

Keşke hayat tüm çocuklara eşit imkanlar sunsa ama hayat adil değil işte.
Ben zaten anneyle ilgili hayali beklentilere girmesin diyorum, hasta belli ki, tedavi ettirmeden sonuc beklemek mantiksiz, benim dedigim bu, siz anlamadiniz sanirim.

Ben zaten anneyle ilgili hayali beklentilere girmesin diyorum, hasta belli ki, tedavi ettirmeden sonuc beklemek mantiksiz, benim dedigim bu, siz anlamadiniz sanirim.
Psikologa gitmek için onunla konuşcam inşallah ikna olur da gider bu şekilde yaşayıp öyle ölmesini istemiyorum az önce kardeşim geldi, babam da çok çok zor bi insandı yanlış kafayla yaşadı öldü annem de böyle ölür dedi üzüldüm inşallah doktora gitmeye ikna ederiz

Leyla mı leyloş mu onun gibi birseydi diger konu sahibinin adı
Çok akıllısınız ya maşallah size 🙂isim değiştirdim burda bi önceki ismim leyl di yani gece hep hayatım zor geçtiği için öyle yazmıştım, o doğuma geldiğim zamandı o zaman annem bi iş yerine bağlı değildi tüm gün bütün semtin çöplerini dolaşıyordu gecelere kadar evde bulamıyorduk onu çok perişan olmuştum hurda sattığı adam da 1 milyar kadar parasını vermedi hatta demiştim ona değmez beni böyle bırakıp gittiğine adam ya paranı vermezse demiştim

Yazdığınız olaya hem çok şaşırdım hem de bizim olayımıza benzettim. Anneme de yolda orda burda pazarda bişeyler toplarken yardım edenler oluyor halbu ki yardım edilecek bir durumu yok çok fazla bu konuyu söylemek istemiyorum ama çalışmasa, normal düşünebilen biri olsa ömür boyu rahat bi hayat yaşayabilir. Bugün annem yine dışarda bi haftadır biriktirdiği hurdaları ayırıyordu ev perişandı çocuklarla çok ta bişey yapamıyorum ama yine de yapmaya çalıştım öyle bunaldım öyle daraldım ki keşke bu ailede dünyaya gelmeseydim dedim kendi içimde çıkmaza girdim aslında yine konu açmayı düşündüm ama burdan yaziyim annem dedi neden yüzün asık ben artık ağlamaya başladım evin halinden çok rahatsızım saatlerdir hurdalarla uğraşıyorsun ev ne halde getirip getirip bi yere de yerleştirmiyosun satcam diyosun satmıyosun da ben evime gitcem tek yaşıcam en azından düzgün temiz ev dedim ağladım dünyaya geldiğime pişman oldum çok bunalıyorum kimsem yok dedim sana iş yap diyen mi var kabahat bende ki buraya getirdim seni dedi normalde evden hemen çıkacaktı ama 1 saatten fazla durup evi topladı ben hem üzüldüm hem o kızgınlıkla gidip özür dileyemedim moralim o kadar bozuk ki
Özür dilemeyin hatasını anlasın . Gerçekten hastalık olabilir bir yardım almalısınız . Eşim de marketçi öyle deyince şaşırmış ama adam hastaymış belki annenizde öyle olabilir . Uzmandan yardım almak kötü bir şey değil . İnşallah düzelir güzel bir hayat yaşar

Anneniz çok zor bir hayat yaşadı da kendini sadece bu şekilde mi güvende hissediyor acaba?
İnsan psikolojisi çok garip. Bakın ben bir dönem çocuklarıma süt alamadım uzunca zaman. Sonra sütle bozdum kafayı. Çocuklarımın doğumgünü olunca ailemden hediye olarak süt istiyordum😁
Hala süt takıntımı atabilmiş değilim evde 3 kutudan az kalmışsa gerilmeye eve süat stoklamaya çalışıyorum.
Kendi kendime "saçmalama" diyorum ama elimde değil. Benim süt takıntımın kendimden başkasına zararı yok. Umarım anneniz tedavi olur ve düzelir.

X