İki ilçe AK Parti'den CHP'ye geçti

bulca

Nirvana
Pro Üye
28 Ocak 2009
31.624
41.434

[h=2]Muğla'nın Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde yapılan itirazlar ve tekrar yapılan sayımlar sonucu belediye başkanlıkları AK Parti'den CHP'ye el değiştirdi. Bu iki ilçede AK Parti'den de itiraz gelebileceği öğrenildi.[/h]Köyceğiz'de CHP'li mevcut Belediye Başkanı Salih Erbay ile AK Partili Belediye Başkan Adayı Kamil Ceylan arasında dün kıyasıya bir yarış sürdü. Sayım sonunda AK Partili Kamil Ceylan'ın 10 oy farkla önde olduğu açıklandı.
4 OY FARKLA KAZANDI
Bunun üzerine CHP, itiraz etti. Olası bir gerginliğin önüne geçmek için polis bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Yeniden yapılan sayım sonrası CHP'li Salih Erbay'ın 4 oy farkla başkanlığı kazandığı açıklandı. Salih Erbay'ın 10 bin 217 oyuna karşılık, Kamil Ceylan'ın 10 bin 213 oy aldığı belirtildi. AK Parti'nin sayıma itiraz edeceği öğrenildi.
Dalaman ise seçim 3 adayın arasında geçti. MHP'li mevcut Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, AK Parti'li Süleyman Camuzcuoğlu ve CHP'li Muhammet Şaşmaz arasında geçen ve oy sayımı boyunca hemen hemen hiç açılmayan fark, heyecanı da arttırdı. İlk yapılan açıklamaya göre AK Parti'li Süleyman Camuzcuoğlu'nun 8 oy farkla seçimi kazandığı, CHP'li Muhammet Şaşmaz'ın ikinci, MHP'li Sedat Yılmaz ise 220 oy farkla üçüncü sırada yer aldığı açıklandı.


KAYBETTİĞİ DİĞER İLÇEYİ DE KAZANDI
CHP'liler burada da sayıma itiraz etti. Sabaha kadan tekrar yapılan sayımda CHP'li Muhammet Şaşmaz'ın 7 bin 294 oy ile seçimi kazandığı, Ak Partili Süleyman Camuzcuoğlu'nun 7 bin 282 oy aldığı, MHP'li Sedat Yılmaz'ın 7 bin 210 oy ile seçimi kaybettiği açıklandı. Dalaman'da da AK Parti ve MHP'nin sayıma itiraz edebileceği kaydedildi.
Öte yandan dün gerginliğin yaşandığı Yatağan İlçesi'nde seçimi, tekrar yapılan sayımın ardından CHP'li Hasan Haşmet Işık'ın kazandığı bildirildi.

Kaynak.http://www.haber7.com/partiler/haber/1142723-iki-ilce-ak-partiden-chpye-gecti
 

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.479
14.202
Bir sayımı bile doğru düzgün yapamıyoruz nasıl inanıcaz güvenicez diğer sonuçlara? ya hakkını aramayan tekrar sayılmasını istemeyenler hakları yenmiş olmayacak mı ve neden 2 yerde de akp lehine oylar çıkmış tekrar sayılmasa o kişinin hakkına gasp değil mi? yazık çok yazık gerçekten daha nerelerde neler var kimbilir. Ankara'nın da tekrar sayılmasını istiyorum mesela şahsen. Herşey şaibeli şüpheli şu yüzyılda böyle sayım mı olur başka devletlerle hiç olmuyor böyle şeyler.