İki kediyi birbirine alıştırma eve gelen yeni kedi yardım

darned

Bir kuş gelse yüreğimin ucuna konsa
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
4.158
2.085
Merhaba kk nın patisever dostları.
Hemen olaya giriyorum. Evde 4 yaşında dişi kedim var. Yanına arkadaş aldım. Aldığım kedi de dişi ve iki aylık. Ben bunları nasıl birbirlerine alıştırabilirim? İnternetten araştırdığım herşeyi yaptım. Kokularını birbirlerine geçirdim,box içinde koklaşmalarına izin verdim. Ama 3 gündür ne yaptıysam büyük kedimi ikna edemedim. Sürekli tıslıyor dişlerini gösteriyor saldırmaya çalışıyor. İkisini de çok seviyorum ikisinin de kalbini kırmak istemiyorum. Birbirlerine zarar vermelerinden korktuğu için şimdilik ayrı odalarda tutuyorum. Başına böyle bişey gelen üyelerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum bu Pufi büyük olan askım
6F659156-2C92-4EAF-ACEC-D698AB16A8E3.jpeg
buda casper küçük olan aşkım
AD332AAC-D018-42C9-A33E-13B32D626DC7.jpeg

Pufi'deki güzelliğe bak. Yaş farkı, kediler arasında baya var. Şuan büyüğü kıskanıyor, dışlanmış hissediyor. Ne yapsan geç alışır. Sabır diyelim.

15 gün normal olarak kabul ediliyor. Alışmadılar demek için q5 gün yanyana durmaları lazım. Kedinin karakteri de önemli alışma mevzularında ama her türlü birlikte yaşarlar ya arkadaş olurlar ya birbirleriyle ilgilenmezler.
Küçük olanı salın, aralarına girmeyin. Küçük kediler her zaman dayak yerler bu önemli değil. Öldürmez yada ciddi zarar vermez büyük olan. Birlikte oyun oynatın. Büyük hangi oyunu seviyosa onunla oynayın küçük yavaş yavaş dahil olur. Yemeklerde de yanyana besleyin.

Benim kızların biri 10 biri bugün 5 yaşına girdi.
Küçüğümü aynen 2-3 aylıkken sokaktan gene sahiplendim. Küçüğümün durumu çok kötüydü, öyle olduğu halde profil resmimdeki deli kızım çok hırladı tısladı pati atmaya kalktı.
Nerden baksam yaklaşık 1 ay civarı sürdü bu karmaşa. Sonra baktı bu geldi gideceği yok görmemezlikten gelicem dedi ve eve kabul etti.
Aynı koltukta 50cm arayla yatarlar ama öyle canım gel ben seninle koyun koyuna yatim demezler. Birbirlerinin mamasını yerler :KK45:
Miniğin diğer evdeki meleğin mamasına şimdilik ulaşmamasını sağlayın. Miniğin kum kabını ayırın başka yere koyun.
Evin sahibi şu anda eve yabancı bir pisi geldiğini sanıyor.
Sakın miniği onun yanında sevmeyin veya kucağınıza almayın. Aksine minik odadaylen diğer kedinizi sevin, sakin ses tonuyla evinize yeni pisi geldiğini anlatın. Sanıyoruzki pisiler konuştuklarımızı anlamaz, kesinlikle doğru değil.
Ben mesela kızlar uyurken odanın ucundan benim meleğim uyuyor mu dediğimde kendilerini çevirip cilve yapmaya başlıyorlar.
Biraz sabır o videolarda gördüğümüz gibi anında sahiplenen yetişkin kediler çok nadiren olmakta.
İki meleğinize upuzun bir ömür diliyorum

çok tatlılar:nazar:iki kedi bence çok daha iyi.tek başına canları sıkılıyor.

Ben 10 gun ayri tutmustum sınirli birlikte vakit gecirdiler sadece ben yanlarindayken. 1 ayi gecti sonrada.. ama hala arada kavga dovus. Oyle 1 haftada olmaz yani zamanla

Pufi'deki güzelliğe bak. Yaş farkı, kediler arasında baya var. Şuan büyüğü kıskanıyor, dışlanmış hissediyor. Ne yapsan geç alışır. Sabır diyelim.
15 gün normal olarak kabul ediliyor. Alışmadılar demek için q5 gün yanyana durmaları lazım. Kedinin karakteri de önemli alışma mevzularında ama her türlü birlikte yaşarlar ya arkadaş olurlar ya birbirleriyle ilgilenmezler.
Küçük olanı salın, aralarına girmeyin. Küçük kediler her zaman dayak yerler bu önemli değil. Öldürmez yada ciddi zarar vermez büyük olan. Birlikte oyun oynatın. Büyük hangi oyunu seviyosa onunla oynayın küçük yavaş yavaş dahil olur. Yemeklerde de yanyana besleyin.
nazar değmesin cok guzeller demeye geldim 🤗
biraz daha zaman verebilirsiniz.:KK200:
Kızlar hepinize çok teşekkür ederim ☺️
Sürecimiz o kadar uzun olmadı 4 günün sonunda gözetim altında koklaşmazlarına izin verdim. İnternette ne yazıyosa sabırla yaptım. Şu an evdeki hallerini görseniz o iki kedi kesinlikle bunlar değil dersiniz. Resmen beni unuttular kanki oldular. Sürekli bi kovalamaca halindeler. Hele küçük olanın büyüğü kovalaması çok komik. Büyük kedim küçüğü altına alıp yalıyor. Bazen canını yakıyor ama bırakıyor. Yani demem o ki bizde ateşkes sağlandı. Darısı diğer patilere 🐾🐾🐾

X