Bisküvi - Kurabiye Tarifi İki Renkli Rulo Kurabiye- Cepten Pudra Şekeri Sponsorluğunda

Mcz09

Meleğim abi oldu 😢 F🕊M🤲👶
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
6.175
9.469
Merhabalar
Bu tarif ilk öğrendiğim kurabiye tarifi bu yüzden benim için çok kıymetli :KK66:
İlk yaptığımda yeğenim teyze kapıyı pencereyi kapatalım başka çocuklar kokusuna gelmesin demişti :))
Bu arada bir yanlışımız olursa affola..
Yarışmaya yıllar sonra kavuştuğum bebeğimin şansına giriyorum.( daha başındayım ve sıkıntılı geçiyor)
Kategori kurabiye olunca dayanamadım :))

İki Renkli Rulo Kurabiyenin Malzemeleri
1a.jpg

3 su bardağı un
1 paket tereyağı(oda sıcaklığında)
1 paket vanilya
1 su bardağı pudra şekeri
1 adet yumurta sarısı
1 paket kabartma tozu
1 paket kakao
Gelelim yapılışına;

Oda ısısında beklemiş margarin ile pudra şekerini yoğuruyoruz.Yumurtayı ekleyerek biraz daha yoğuruyoruz.
Daha sonra un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyerek iyice yoğuruyoruz.
1i.jpg
1l.jpg
1v.jpg
1h.jpg
1y.jpg
1z1.jpg
1ş (1).jpg
2.jpg

Hamuru iki eşit parçaya bölün. Bir parçaya kakaoyu ekleyerek hamur kakaoyla özleşene dek iyice yoğurun.
1z.jpg

Elde ettiğiniz iki ayrı hamuru yağlı kağıt üzerine koyarak eliniz yardımıyla büyük bir tabak genişliğinde açın (bu işlemi oklavayla yaptım ben). Daha sonra açtığınız kakaolu hamuru sade hamurun üzerine koyarak iki hamuru birlikte inceltin. Kenarları düzgün olsun diye bir bıçak yardımıyla kesebilirsiniz.Yağlı kağıt yardımıyla hamuru rulo yapıp uzatın.(yağlı kağıdım yoktu bende streçle yaptım)
Büyük olduğundan beyaz hamuruda kakaolu olanıda tekrar ikiye böldüm.
Birde tersini yaptım beyaz dışta kalacak şekilde.
5.jpg
3.jpg

Diğer hamurlarada bunu yaptıktan sonra 20 dk derin dondurucuda bekletin. Sürenin sonunda fırınınızı 175 dereceye ayarlayın. Buzluktan çıkarıp ince bir bıçakla veya bir iple bir parmak genişliğinde kesebilirsiniz. Aradaki farkı görmeniz için ikisinide denedim.bu bıçakla kesilen...
Buda iple bence ip daha güzel kesiyor.

5b.jpg
5c.jpg
4.jpg
5ş.jpg
7.jpg
6.jpg
8ş.jpg
8.jpg
9.jpg
9a.jpg
9b.jpg

Ve tepsiye diziyoruz kenardan kestiğim hamurlar ziyan olmasın diye onlarıda ekledim. Fırına sürdüm :) üstü hafif pembeleşince çıkardım. Yumuşak görünüyor ama sonra sertleşiyor :KK66:

9c.jpg
9l.jpg

Gerçi benimkiler fazla pembeleşti ama olsundu:)))
Evet sunum zamanı...
9m.jpg

umarım beğenirsiniz. Denemek isteyenlere şimdiden Afiyet Olsun.
Buda ben tabağa dizerken eşimin yeğenlerinin geride bıraktığı... :)

18.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerinize sağlık çok hoş duruyorlar :) Çay harika görünüyor :KK200:

X